ساخت 20 خانه محروم در اراک توسط سپاه/پرداخت بیش از 14 میلیارد ریال تسهیلات به طرح‌های اقتصاد مقاومتی برگزاری نخستین جشنواره گلاب‌گیری در محلات 920 هزار نفر از مردم استان مرکزی زیر پوشش بیمه تأمین اجتماعی/نداشتن امنیت شغلی؛ دغدغه‌ کارگران مربی استان مرکزی به عنوان مربی تیم ملی کاراته امید انتخاب شد اعزام بیش از 800 زائر اراکی به اردوهای راهیان نور غرب ورزشگاه فوتبال ساحلی در استان مرکزی ساخته می‌شود طبیعت منطقه گردشگری ریجاب/ تصاویر از خط و نشان‌های برجامی تا قُلک خرج‌های دولت! جشن سرخ‌ها در آزادی/پشت پرده شکایت خسرو از استقلال/ببازید و برنده شوید! آخرین جزییات از سرنوشت مومیایی کشف شده/ خلیل آبادی: منتظر تصمیمات کلان دولتی هستیم
جمعه ۰۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۰۵:۲۰
کد خبر: 33953
تاریخ انتشار: ۲۱ آذر ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۲
مسئول بسیج سازندگی سپاه روح‌الله استان بیان کرد؛

ساخت 250 مسکن در مناطق زلزله‌زده به همت سپاه روح‌الله

مسئول بسیج سازندگی سپاه روح‌الله استان مرکزی بااشاره به اینکه مرکزی، به عنوان اولین استان عملیات اسکان موقت را در مناطق زلزله زده به پایان رساند، گفت: سپاه روح‌الله مسئولیت ساخت 250 واحد مسکونی را بر عهده دارد.

به گزارش دیار آفتاب؛ سرهنگ پاسدار علی فراهانی مسئول بسیج سازندگی سپاه روح‌الله استان مرکزی، در گفت‌وگو با خبرنگار زرخبر؛ با اشاره به خدمات رسانی سپاه استان به مناطق زلزله زده کرمانشاه گفت: عملیات اسکان موقت در حوزه استحفاظی استان مرکزی با نصب 166 کانکس در روستاهای زلزله‌زده غرب کشور به پایان رسید و  سپاه روح‌الله توانست در این زمینه رتبه برتر کشور را کسب کند.

فراهانی اظهار کرد: از 166 کانکس نصب شده، 44 کانکس ثابت و 122 کانکس سیار است.

وی افزود: در خصوص اسکان مردم در مناطق زلزله زده، بیان کرد: سپاه روح الله استان مرکزی، مسئولیت منطقه‌ای به نام دشت ذهاب را به عهده گرفته که 10 روستا را شامل می‌شود که هفت روستا دارای جمعیت و سه روستا خالی از سکنه بوده اند و براساس آخرین آمار سرشماری مجموعا متشکل از  707 نفر، در قالب 177 خانوار است.

مسئول بسیج سازندگی سپاه روح‌الله استان مرکزی، با اشاره به اعزام دو گروه جهادی به مناطق زلزله‌زده، گفت: تا کنون 79 باب منزل آواربرداری و 15 باب واحد مسکونی و دو باب مسجد تعمیر شده و به محض مصوب شدن طرح هادی روستاها و ابلاغ دستورات لازم، عملیات ساخت و ساز را آغاز خواهیم کرد.

فراهانی تصریح کرد: براساس آخرین تعهدات سپاه روح‌الله استان مرکزی مسئولیت ساخت 250 واحد مسکونی را بر عهده دارد که از این تعداد 70 واحد مسکن مددجویی در شهر پل ذهاب و مابقی در روستاهای دشت ذهاب قرار داد البته این آمار همچنان متغییر است.

مسئول بسیج سازندگی سپاه روح‌الله استان مرکزی با اشاره به اقدامات انجام شده در حوزه بهداشت، خاطرنشان کرد: تاکنون در این مناطق 20 واحد حمام بازسازی و 42 حمام سیار نیز نصب شده، همچنین 28 چشمه سرویس بهداشتی تعمیر و 47 چشمه سرویس بهداشتی سیار نیز نصب شده است.

انتهای پیام/

captcha