دولت لایحه پیشنهادی کاهش هزینه‌های اجرایی را به مجلس ارائه دهد/ امروز در یک جنگ تمام عیار اقتصادی هستیم تهیه طرح جامع 80 بقعه متبرکه استان مرکزی/ تکریم امامزادگان؛ گامی موثر در جهت تقویت ارزش های اسلامی «پوست اندازی» قوه مجریه همزمان با سالروز تحویل دولت/ روحانی 12 مرداد تغییرات کابینه را اعلام می کند؟ حضور شش نماینده استان مرکزی در مسابقات آسیایی قطعی شد ۳۶۳ کارتن لوازم یدکی قاچاق در استان مرکزی کشف شد كاروان «زير سايه خورشيد» به آشتیان رسید+عکس فراهم شدن زمینه اشتغال 476 نفر در حوزه گردشگری استان مرکزی موضع‌گیری‌های مقتدرانه، دشمن را به زانو درمی‌آورد/شفاف‌سازی؛ بهترین راه بازگرداندن اعتماد مردم به دولت قطع برق ادارات پرمصرف استان مرکزی/نظارت ۲۵ اکیپ بر مدیریت مصرف برق در ادارات از بلوف آمریکایی تا جولان جاسوسان در دانشگاه‌ها
چهارشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۷ - ۱۳:۱۱
کد خبر: 33953
تاریخ انتشار: ۲۱ آذر ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۲
مسئول بسیج سازندگی سپاه روح‌الله استان بیان کرد؛

ساخت 250 مسکن در مناطق زلزله‌زده به همت سپاه روح‌الله

مسئول بسیج سازندگی سپاه روح‌الله استان مرکزی بااشاره به اینکه مرکزی، به عنوان اولین استان عملیات اسکان موقت را در مناطق زلزله زده به پایان رساند، گفت: سپاه روح‌الله مسئولیت ساخت 250 واحد مسکونی را بر عهده دارد.

به گزارش دیار آفتاب؛ سرهنگ پاسدار علی فراهانی مسئول بسیج سازندگی سپاه روح‌الله استان مرکزی، در گفت‌وگو با خبرنگار زرخبر؛ با اشاره به خدمات رسانی سپاه استان به مناطق زلزله زده کرمانشاه گفت: عملیات اسکان موقت در حوزه استحفاظی استان مرکزی با نصب 166 کانکس در روستاهای زلزله‌زده غرب کشور به پایان رسید و  سپاه روح‌الله توانست در این زمینه رتبه برتر کشور را کسب کند.

فراهانی اظهار کرد: از 166 کانکس نصب شده، 44 کانکس ثابت و 122 کانکس سیار است.

وی افزود: در خصوص اسکان مردم در مناطق زلزله زده، بیان کرد: سپاه روح الله استان مرکزی، مسئولیت منطقه‌ای به نام دشت ذهاب را به عهده گرفته که 10 روستا را شامل می‌شود که هفت روستا دارای جمعیت و سه روستا خالی از سکنه بوده اند و براساس آخرین آمار سرشماری مجموعا متشکل از  707 نفر، در قالب 177 خانوار است.

مسئول بسیج سازندگی سپاه روح‌الله استان مرکزی، با اشاره به اعزام دو گروه جهادی به مناطق زلزله‌زده، گفت: تا کنون 79 باب منزل آواربرداری و 15 باب واحد مسکونی و دو باب مسجد تعمیر شده و به محض مصوب شدن طرح هادی روستاها و ابلاغ دستورات لازم، عملیات ساخت و ساز را آغاز خواهیم کرد.

فراهانی تصریح کرد: براساس آخرین تعهدات سپاه روح‌الله استان مرکزی مسئولیت ساخت 250 واحد مسکونی را بر عهده دارد که از این تعداد 70 واحد مسکن مددجویی در شهر پل ذهاب و مابقی در روستاهای دشت ذهاب قرار داد البته این آمار همچنان متغییر است.

مسئول بسیج سازندگی سپاه روح‌الله استان مرکزی با اشاره به اقدامات انجام شده در حوزه بهداشت، خاطرنشان کرد: تاکنون در این مناطق 20 واحد حمام بازسازی و 42 حمام سیار نیز نصب شده، همچنین 28 چشمه سرویس بهداشتی تعمیر و 47 چشمه سرویس بهداشتی سیار نیز نصب شده است.

انتهای پیام/

captcha