نشست گفت‌وگوی «آسیا-اروپا» خواستار لغو تحریم‌ها علیه ایران شد پیروزی استقلال مقابل سایپا با گلزنی مدافعان/ دایی حریف شفر نشد مشکلات کشور با داد و بیداد حل نشده و نمی‌شود / منافق خواندن موافقان FATF درست نیست حادثه میرجاوه بیانگر حقارت و پستی تروریست ها ادامه بلاتکلیفی نماینده استان مرکزی در لیگ برتر هندبال/ بازیکنان تیم هندبال اراک مقابل حریف خود حاضر نشدند برترین‌های مرحله دوم تور دوچرخه‌سواری میلاد دو نور معرفی شدند سانحه رانندگی اتوبان ساوه – تهران 5 کشته بر جا گذاشت طبیعت پاییزی قره داغ /تصاویر مرحله دوم تور دوچرخه‌سواری میلاد دو نور مهاجران+تصاویر الگوی پیشرفت ایران چراغ راه 50 سال آینده کشور است/ دانشجویان سرمایه ملی و علمی کشور هستند
جمعه ۲۷ مهر ۱۳۹۷ - ۲۰:۳۸
کد خبر: 33798
تاریخ انتشار: ۱۸ آذر ۱۳۹۶ - ۰۹:۳۴
واکنش های اعتراضی در استان مرکزی به اقدام اخیر ترامپ

«قدس» همیشه برای جهان اسلام می ماند/کار صهیونیست ها تمام است

اقدام ترامپ در به رسمیت شاختن بیت المقدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی واکنش های بین المللی را به همراه داشت و در استان مرکزی نیز مسئولان،ائمه جمعه و مردم ضمن محکوم کردن این اقدام تاکید کردند:انتقال سفارت آمریکا به «قدس» اتحاد جهان اسلام و یکسره شدن کار صهیونیست‌ها را در پی دارد.

به گزارش دیار آفتاب؛اقدام ترامپ رئیس جمهور آمریکا در به رسمیت شناختن بیت المقدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی واکنش های بین المللی را به همراه داشت و علاوه بر ایجاد موج خشم و انزجار در سرزمینهای اشغالی، موج واکنش های اعتراضی را در مجامع بین المللی و به خصوص کشورهای اسلامی و منطقه به همراه داشته و دارد.

به طوری که به گزارش خبر آنلاین-تنها چند دقیقه پس از اعلام رسمی این تصمیم ترامپ، آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد در بیانیه‌ای گفت: "از لحظه اول بر عهده گرفتن دبیر کلی سازمان ملل متحد، مخالفتم را با هرگونه تصمیم یک جانبه که مساله صلح میان اسرائیل و فلسطینیان را به خطر بیندازد اعلام داشته‌ام."

مسئولان و چهره های سیاسی کشورهای مختلف نیز این اقدام را محکوم کردند،اعلام قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی حتی باعث ایجاد نگرانی در اتحادیه عرب و میان هم پیمانان آمریکا و اسرائیل خصوصا در اتحادیه اروپا شده تا جایی که موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا با صدور بیانیه ای این نگرانی را رسما اعلام کرد.

موج واکنش ها در جمهوری اسلامی ایران نیز شدید بود تا جایی که در روز جمعه مردم استانهای مختلف کشور دست به برپایی راهپیمایی اعتراض آمیز نسبت به این اقدام زده و موضع ترامپ در رابطه با قدس شریف را محکوم و حمایت خود را از مردم مظلوم فلسطین بار دیگر اعلام کردند.

همچنین واکنش های مسئولین و کارشناسان نیز در نشست ها،تجمعات و گردهمایی ها قابل توجه بود،در استان مرکزی نیز علاوه بر واکنش ائمه جمعه و راهپیمایی اعتراض آمیز مردمی،تحلیل کارشناسان در نشست ها و گفتگو با رسانه ها قابل بررسی است.

زاکانی:

اعلام پایتختی قدس از سوی ترامپ چهره واقعی آمریکا را نشان داد/معادلات جهانی به نفع جمهوری اسلامی تغییر کرده است

نماینده سابق مردم تهران در مجلس گفت: ترامپ با  اعلام پایتختی قدس چهره واقعی آمریکا در خصوص فلسطین و جهان اسلام را به دنیا نشان داد.

 اعلام پایتختی قدس از سوی ترامپ چهره واقعی آمریکا را نشان داد

به گزارش دیار آفتاب؛ به نقل از نارخبر، علیرضا زاکانی نماینده سابق مردم تهران در مجلس عصر پنج شنبه 16 آذر در اولین یادواره شهدای دانشجوی شهرستان زرندیه در مسجد صاحب الزمان(عج) شهر مامونیه به اقدام اخیر ترامپ در انتقال سفارت آمریکا از تل‌‌آویو به قدس اشاره و تصریح کرد: پذیرفتن شهر قدس به عنوان پایتخت رژیم اشغالگر اسرائیل مربوط به این دوره از مجلس آمریکا نبوده و در سال ۱۹۹۵ و در کنگره آمریکا به تصویب رسید، اما از آن زمان تا امروز همه رؤسای‌جمهور این کشور از اجرای آن طفره رفتند ولی ترامپ با این اقدام و موافقت برای این امر، چهره واقعی آمریکا در خصوص فلسطین و جهان اسلام را به دنیا نشان داد.

وی ادامه داد: داعش و سایر آشوب های منطقه برای فراموشی مسئله اصلی جهان اسلام یعنی آزادی فلسطین و نابودی اسرائیل شکل گرفتند ولی جبهه مقاومت نقشه آنها را با شکست مواجه کرد.

کشورهایی که به دنبال عادی سازی روابط با اشغالگران قدس بودند، رسوا شدند

نماینده سابق مردم تهران در مجلس آشکار شدن چهره واقعی آمریکا را فرصتی برای اتحاد جهان اسلام در برابر مستکبرین جهان و حاکمان دست نشانده آنان در منطقه دانست و گفت: کشورهای عربی منطقه که به دنبال عادی سازی روابط با اشغالگران قدس بودند با این اتفاق رسوا شدند.

زاکانی بیان کرد: جمهوری اسلامی ایران با مجاهدت شهدا امروز می‌تواند از کیلومترها دورتر، دشمنان خود را هدف قرار دهد و با حمایت از جبهه مقاومت منطقه‌ای، نقشه‌های شوم مستکبرین جهان را خنثی سازد.

کنگاوری:

تصمیم نابخردانه ترامپ، موجب شعله‌ور شدن انتفاضه جدید می‌شود

یک کارشناس سیاسی گفت: تحقق سیاست‌های ترامپ مبنی‌ بر انتقال سفارت آمریکا از تل‌‌آویو به قدس موجب شعله‌ور شدن انتفاضه جدید و پایان دادن به رفتارها و گفت‌گوهای صلح‌آمیز بین اسرائیل و فلسطین می‌شود.

به گزارش دیار آفتاب؛ علی کنگاوری، استاد دانشگاه و کارشناس سیاسی در گفت‌وگو با خبرنگار نسیم خنداب، با اشاره به اقدام ترامپ در انتقال سفارت آمریکا از تل‌‌آویو به قدس گفت: این اقدام آمریکا برگرفته از نگاه معامله‌گرانه و تجاری ترامپ به کشورهای دنیا است، نگاهی که به خوبی در رفتارهای سیاسی و نظامی ترامپ مشهود است.

وی افزود: ترامپ توپ خود را در زمین کشور مقابل می‌اندازد تا بتواند از آن بهره بگیرد نمونه بارز این اقدام رفتار چپاول‌گرایانه ترامپ نسبت به آمریکا است.

استراتژی انتقال سفارت آمریکا از تل‌‌آویو به قدس سیاستی در راستای دامن‌زدن به تنش‌ها و ایجاد ناامنی در منطقه 

کنگاوری تصریح کرد: هدف آمریکا از ایجاد داعش، دامن‌زدن به تنش‌ها و ایجاد ناامنی در منطقه بود که شکست این گروه تروریستی، نقشه‌های دولتمردان آمریکایی را نقش بر آب کرد، به همین منظور آمریکا با هدف دست‌یابی به منطقه جدید برای اعمال سیاست‌های خود، استراتژی انتقال سفارت آمریکا از تل‌‌آویو به قدس را اتخاذ کرده است.

این استاد دانشگاه اظهار کرد: حکومت نامشروع اسرائیل نیز با این اقدام به دنبال بر هم زدن نظم و ایجاد تنش در ژئوپولوتیک بیت‌المقدس است.

کنگاوی متذکر شد: تصمیم نابخردانه آمریکا مبنی بر به رسمیت شناختن شهر قدس به عنوان پایتخت یکپارچه رژیم صهیونیستی نه تنها به صلح و ثبات این منطقه کمک نخواهد کرد، بلکه رفتارهای خشم آلود، آشوب و ناامنی را به دنبال دارد.

کشورهای اسلامی یک‌صدا در برابر تصمیم تحریک آمیز آمریکا، ایستادگی کنند

وی با بیان اینکه آمریکا و رژیم اشغالگر اسرائیل با این اقدام به دنبال کم‌رنگ کردن نقش اسلام در منطقه هستند، گفت: کشورهای اسلامی باید یک‌پارچه و یک‌صدا در مقابل این تصمیم ایستادگی کرده و مخالفت‌‌ خود را با این معامله سیاسی اعلام کنند، چراکه این اقدام، تحریک مسلمانان مظلوم فلسطین و شعله ور شدن انتفاضه جدید در بین آن‌ها  را به دنبال خواهد داشت، که مسئولیت آن متوجه دولت آمریکا و رژیم اشغالگر صهیونیستی است. 

کنگاوری اظهار کرد: تحقق سیاست‌های ترامپ مبنی‌ بر انتقال سفارت آمریکا از تل‌‌آویو به قدس به رفتارها و گفت‌وگوهای صلح‌آمیز بین اسرائیل و فلسطین خاتمه خواهد داد.

این کارشناس سیاسی خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی ایران و دیگر کشورهای منطقه باید با  وحدت در برابر این هجمه آمریکا ایستادگی کنند.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس:

بازگشت فلسطین به کانون توجه جهان اسلام/اقدام ترامپ، یک انسجام جهانی علیه آمریکا بوجود آورد

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی گفت: اظهارت ترامپ مبنی بر قراردادن «بیت‌المقدس» به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی، باعث شد تا توجه همه جهان به اصلی‌ترین موضوع جهان اسلام که فلسطین است، جلب شود.

به گزارش دیار آفتاب؛ محمد ابراهیم رضایی عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار خمین نیوز با اشاره به اقدام ترامپ در انتقال سفارت آمریکا از تل‌‌آویو به قدس گفت: اظهارت ترامپ مبنی بر قراردادن بیت‌المقدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی، باعث شد تا توجه همه جهان به اصلی‌ترین موضوع جهان اسلام که فلسطین است، جلب شود.

وی اظهار کرد: طرح چنین مسئله‌ای از سوی ترامپ موجب شد تا یک وفاق جهانی بین مسلمانان، علیه آمریکا و رژیم اشغالگر قدس شکل بگیرد که تاثیر بسزایی بر انزوای آمریکا در جهان دارد.

رضایی ادامه داد: خیلی از کشورها و کسانی که به روند سازش با آمریکا امید داشتند، فهمیدند که با چه کسانی روبرو هستند و چهره دشمنان خونی مسلمانان برای آنها بیشتر آشکار شد.

وی افزود: در چنین موقعی، ضرورت انسجام جهانی، اندیشه و تفکر امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری بر محور مقاومت که برگرفته از اسلام ناب محمدی(ص) است و همچنین انزوای آمریکای جنایتکار برای همه بیش از پیش روشن شد.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس بیان کرد: هیچ کشوری، حتی انگلیس که پدر استعمار در جهان شناخته می‌شود و خود در تشکیل رژیم صهیونیستی پیشتاز بود، با اقدام ترامپ برای انتقال سفارت آمریکا به «بیت‌المقدس» موافق نبودند.

رضایی تصریح کرد: توطئه‌های آمریکایی علیه جمهوری اسلامی ایران و جهان اسلام از جمله تفرقه‌افکنی بین مسلمانان، ناتوی عربی علیه ایران، سازماندهی داعش و دیگر موارد، با شکست روبرو شده و این بار هم آمریکا در این مورد نیز دچار اشتباه شده است و شکست خواهد خورد و این شکست‌ها به سرعت، آمریکا را از یک قدرت جهانی به زیر می‌کشد.

کارشناس سیاسی و مسائل بین الملل تاکید کرد

انتقال سفارت آمریکا به «قدس» یعنی اتحاد جهان اسلام و یکسره شدن کار صهیونیست‌ها

یک کارشناس مسائل سیاسی گفت: تصمیم آمریکا در انتقال سفارت به «قدس شریف» سبب اتحاد بیشتر جهان اسلام علیه رژیم صهیونیستی و آمریکا و در نهایت با اجرایی شدن این تصمیم شرایط روند زوال و سقوط رژیم صهیونیستی سرعت خواهد گرفت.

به گزارش دیار آفتاب؛ حسین یاری، کارشناس مسائل سیاسی در گفتگوی اختصاصی با پایگاه خبری صبح محلات با اشاره به اقدام ترامپ در اعلام «قدس» به عنوان پایتخت رژیم اشغالگر اسرائیل گفت: با روی کار آمدن ترامپ، سیاست خارجه آمریکا به سمت استراتژی «خردمندی بی‌خردی» حرکت کرد. براساس این استراتژی آمریکایی‌ها معتقدند باید اقداماتشان در ظاهر غیرعقلانی ولی در اصل از پشتوانه عقلانی برخوردار باشد.

رؤسای جمهور در آمریکا تنها مجریان تصمیمات اتاق‌های فکر حکومت

وی با اشاره به اینکه حکومت در آمریکا ساختار محور است، گفت: در آمریکا تمامی تصمیمات به صورت ساختار محور اتخاذ می‌شود و رؤسای جمهور نیز کارگزار این تصمیمات هستند؛ و بر همین اساس تنها درصد کمی از تصمیمات تابع نظرات رئیس جمهور است.

یاری، تصمیمات ترامپ را خروجی تصمیات اتاق‌هایِ فکر استراتژی آمریکا دانست و بیان کرد: با روی کار آمدن ترامپ شاید در ظاهر شاهد تصمیمات غیرعقلانی باشیم ولی باید بدانیم پشت پرده تمامی این تصمیمات به ظاهر غیرعقلانی ترامپ که متناسب با روحیه تند ترامپ گرفته می‌شود توسط اتاق‌های فکرِ ساختار اتخاذ می‌شوند.

این کارشناس مسائل سیاسی بیان کرد: ترامپ با تصور آنکه برای کسب امتیاز از سایرین باید آنها را تهدید کند، بر اساس سیاست‌های خود قصد دیوانه جلوه دادن خود را در مجامع جهانی داشته و هدفش هم از انتقال سفارت آمریکا به «بیت‌المقدس» تنها دریافت امتیازات بیشتر از فلسطینیان است. در واقع شاید برای آمریکا استقرار سفارت در «تلاویو» یا «قدس» شریف زیاد مهم نباشد ولی تنها به خاطر کسب امتیازات بیشتر به دنبال این انتقال است.

لابی‌های صهیونیستی پشت پرده تصمیم اخیر ترامپ

یاری همچنین با اشاره به نقش انکارناپذیر لابی‌های صهیونیستی در ساختارهای تصمیم‌گیری و اتاق‌های فکر‌ آمریکا گفت: لابی‌های صهیونیستی نفوذ بسیار زیادی در اتاق‌های فکر و ساختارهای تصمیم‌گیر آمریکا دارند چراکه با وجود جمعیت محدود به ۵ الی ۶ میلیون نفری یهودیان در آمریکا، بیش از ۴۷۰ ترلیون دلار از سرمایه‌های آمریکا در اختیار یهودیان است و لابی‌های صهیونیستی به دنبال سوء استفاده از وضعیت روحی و سیاسی ترامپ هستند و به احتمال زیاد پشت صحنه این تصمیم لابی‌های صهیونیستی هستند.

انتقال سفارت آمریکا به بیت‌المقدس سبب وحدت بیشتر مسلمانان 

این کارشناس مسائل سیاسی، تصمیم اخیر آمریکا در انتقال سفارت به قدس شریف را باعث اتحاد بیشتر جهان اسلام علیه رژیم صهیونیستی و آمریکا دانست و بیان کرد: این تصمیم در نهایت به ضرر آمریکا و رژیم صهیونیستی تمام خواهد شد چراکه این تصمیم می‌تواند فضا را ملتهب کند. در حالیکه صهیونیست‌ها و حامیان آنها در یک فضای آرام بهتر می‌توانند با جنگ نرم بین فلسطینیان اختلاف‌افکنی، و به عمر خود بیافزایند اما این تصمیم زمینه اتحاد را در بین فلسطینیان و جهان اسلام علیه رژیم صهیونیستی و آمریکا بیشتر خواهد کرد.

یاری با اشاره به تحقق تمامی وعده‌های مقام معظم رهبری طی ۲۵ سال گذشته و پیش‌بینی ایشان در خصوص نابودی اسرائیل تا ۲۵ سال آینده خاطرنشان کرد: با اجرایی شدن این تصمیم شرایط روند زوال و سقوط رژیم صهیونیستی سرعت خواهد گرفت چراکه تصمیم ترامپ گروه‌های فلسطینی را به این نتیجه رساند که با مذاکره به نتیجه نخواهند رسید و تنها راه نجات آنها مقاومت است.

یک کارشناس مسائل سیاسی:

نواخته شدن ناقوس مرگ برای رژیم صهیونیستی درپی سیاست‌های غلط آمریکا/اقدام ترامپ نقض قطعنامه‌های بین‌المللی است

یک کارشناس مسائل سیاسی با اشاره به اعلام ترامپ مبنی بر انتقال سفارت آمریکا از تل‌‌آویو به «بیت‌المقدس» گفت: این اقدام ناقوس مرگ را برای رژیم صهیونیستی به صدا در می‌آورد و درهای جهنم را به روی آنان باز می‌کند و همین امر نابودی این رژیم را سرعت می‌بخشد.

به گزارش دیار آفتاب؛ مجتبی صدیقی از کارشناسان مسائل سیاسی در گفتگو با ندای تفرش، در خصوص اعلام ترامپ مبنی بر انتقال سفارت آمریکا از تل‌‌آویو به بیت‌المقدس گفت: رؤسای جمهور آمریکا این مصوبه کنگره را به دلیل تبعاتش تاکنون به تاخیر انداخته بوند ولی امروز در شرایطی تغییر پایگاه رژیم صهیونستی به قدس از سوی ترامپ اعلام شد که آمریکا در ضعیف‌ترین موقعیت خود، در طول ۴۰ تا ۵۰ سال گذشته قرار دارد و  تمام طرح‌هایش برای ایجاد تغییرات در ژئوپلیتیک منطقه خاورمیانه، با شکست مواجه شده است.

وی افزود: روزگاری آمریکا به راحتی به خواسته‌های خود در منطقه دست می‌یافت، اما با پیروزی انقلاب اسلامی و تشکیل بلوک‌بندی جدید قدرت خارج از نظام‌های شرق و غرب، و قرار گرفتن ایران در بلوک قدرتمند اسلامی منطقه، در عمل روزگار خوش آمریکا تمام شده است.

این کارشناس مسائل سیاسی با تاکید بر اینکه شکست پی در پی طرح‌ها و توطئه‌های استکبار جهانی در منطقه سبب این اقدام جدید مسئولان آمریکایی شده است، گفت: شکست آمریکا در طرح‌هایی نظیر ایجاد طرح خاورمیانه جدید، جنگ لبنان و غزه، ایجاد داعش، جنگ در سوریه، اقلیم کردستان و غیره حاکی از خالی بودن دست آمریکا بیش از گذشته است.

اعلام پایتختی «قدس» اقدامی برای پوشاندن مشکلات داخلی رژیم اشغالگر فلسطین

صدیقی ادامه داد: آمریکا در پی این شکست‌ها به دنبال راه‌حلی بود تا بتواند ضعف و ناتوانی خود و مشکلات داخلی رژیم ‌صهیونیستی را با یک مسئله جدید بپوشاند اما غافل از اینکه این اقدام همانند دیگر طرح‌های استکبار جهانی، موجب ایجاد همبستگی بیشتر میان دولت‌های منطقه می‌شود و از طرف دیگر بیش از پیش رژیم‌های وابسته به آمریکا را در منطقه دچار مشکل می‌کند.

صدیقی یادآور شد: امروزه آمریکا از ایجاد امنیت برای رژیم‌صهونیستی به شدت ناتوان شده است و این مسئله برای آمریکا و اسرائیل هم مشهود و ملموس است. قرار بود پروژه داعش، برای آمریکا و اسرائیل در منطقه، امنیت ایجاد کند ولی نه تنها امنیتی برقرار نشد، بلکه مشکلات آنان را دامن زد چراکه پایان سیطره داعش در عراق و سوریه باعث اتصاد خط مقاومت در منطقه و ایجاد یک بلوک قدرتمند شده است که این موضوع برای آمریکا غیرقابل ‌پذیرش است.

آمریکا به دنبال ایجاد اختلاف و تفرقه در منطقه غرب آسیا

وی با تأکید بر اینکه قطعا رژیم صهیونیستی نابود شدنی است، گفت: آمریکا به شدت درصدد ایجاد اختلاف، تفرقه و نزاع در منطقه غرب آسیا است تا با ایجاد التهاب بتواند فرصت بیشتری را برای بقای رژیم اشغالگر قدس ایجاد کند و رسیدن به این هدف، به مقاومت ملل منطقه، اقدامات آن‌ها برای تقویت جبهه مقاومت در برابر رژیم صهیونیستی و همبستگی جهان اسلام بستگی دارد.

این کارشناس مسائل سیاسی با بیان این مطلب فلسطین آزاد خواهد شد، افزود: وعده رهبری در خصوص نابودی رژیم صهیونیستی تا قبل از ۲۵ سال آینده، به طور قطع یک بشارت الهی است که تردیدی در آن راه ندارد.

این کارشناس مسائل سیاسی تصریح کرد: قطعا این اقدام آمریکا، مصداق «و مکروا و مکرالله» است، چراکه آمریکا داعش را برای شکست امت اسلامی ایجاد کرد اما نتیجه آن به نفع مسلمانان جهان و در جهت ایجاد همبستگی و همگرایی بیشتر میان ملل منطقه شد و این اقدام آمریکا نیز چنین فرصت خوبی را ایجاد خواهد کرد.

اقدام اخیر ترامپ نقض قطعنامه‌های بین‌المللی است

صدیقی گفت: این اقدام آمریکا نقض قطعنامه‌های بین‌المللی سازمان ملل در خصوص کشور فلسطین است که هیچ دستاویزی ندارد. هر چند آمریکایی‌ها به این قطعنامه‌ها و حقوق‌ بین‌المللی اعتقادی ندارند و تنها زمانی به این قطعنامه‌ها پایبند هستند که منافع‌شان تامین شود.

وی بیان کرد: ممکن است برای مدت کوتاهی، آمریکا و اسرائیل در کشور فلسطین نقش‌آفرینی کنند، اما این مردم فلسطین و جهان اسلام هستند که در آیندۀ قدس شریف، نقش اصلی را ایفا می‌کنند.

ناقوس مرگ برای رژیم صهیونیستی به صدا درآمده 

این کارشناس مسائل سیاسی ادامه داد: این اقدام آمریکا، به صورت یک داروی مُسکن بوده و ممکن است در یک برهۀ کوتاه عملیاتی شود. اما این اقدام، ناقوس مرگ را برای رژیم صهیونیستی به صدا در می‌آورد و درهای جهنم را به روی آنان باز می‌کند و همین امر نابودی این رژیم را سرعت می‌بخشد.

صدیقی خاطرنشان کرد: این اعلام، نتیجه زبونی و ناتوانی آمریکایی‌ها در به انجام رساندن طرح‌های منطقه‌ای است، زیرا آنها به شدت در منطقه دچار مشکل شده‌ و به همین خاطر دست به این اقدامات می‌زنند تا بتوانند مشکلاتی را به صورت محدود و موقت حل کنند.

خطیبان جمعه در شهرستانهای استان مرکزی نیز با محکوم کردن این اقدام ترامپ،مسلمانان جهان را به همبستگی برای مقابله با این اقدام احمقانه که ناشی از ضعف آمریکا و رژیم صهیونیستی است توصیه کردند.

آیت الله دری نجف آبادی:

تصمیم اخیر ترامپ ماهیت پلید آمریکا را به جهانیان نشان داد

امام جمعه اراک با تاکید بر اینکه آمریکا با این تصمیمات احمقانه ماهیت پلید خودشان را به جهانیان نشان دادند گفت: آمریکا با این اقدام در میان مسلمانان منفورتر خواهد شد.

به گزارش دیار آفتاب؛ به نقل از اراک امروز؛ آیت الله قربانعلی دری نجف آبادی، نماینده ولی فقیه در استان مرکزی و امام جمعه اراک در خطبه های این هفته نماز جمعه اراک ضمن محکوم کردن اقدام آمریکا و رژیم صهیونیستی در انتقال پایتخت این رژیم از تل‌آویو به بیت‌المقدس گفت: این اقدام نشان از ضعف آمریکا و اسرائیل دارد.

دفاع از قدس نشان زنده بودن ملت های مسلمان است

دری نجف آبادی با اشاره به اینکه دفاع از قدس بیانگر زنده بودن ماست، اظهار کرد: ملتی که زنده است همواره در دفاع از مظلوم و ایستادگی در برابر ظالم با تمام قدرت خواهد ایستاد و این همان درسی است که ملت ایران از امام حسین(ع)، امام خمینی(ره)، مقام معظم رهبری و شهدا آموخته است.

وی با تاکید بر اینکه آمریکا با این تصمیمات احمقانه ماهیت پلید خود را به جهانیان نشان داد، افزود: آمریکا با این اقدام در میان مسلمانان منفورتر خواهد شد.

امام جمعه اراک با بیان اینکه آمریکا همواره به دنبال تضعیف امت های اسلامی است، ادامه داد: امروز وظیفه همه مسلمانان است تا با برنامه‌ریزی در برابر این حرکت احمقانه آمریکا ایستادگی کنند.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی جریان وهابیت تکفیری(آل سعود) را یکی از مشکلات دنیای اسلام عنوان کرد و افزود: آل سعود با حمایت از آمریکا و اسرائیل از پشت به مسلمانان خنجر می زند و راه را برای مستکبران هموار کرده است تا نگاه جهان را از جنایت های اسرائیل در فلسطین منحرف کند.

دری نجف آبادی با بیان اینکه اسرائیل دشمن اصلی اسلام است بیان کرد: این رژیم غاصب بیش از ۷۰ سال است که مسلمانان را می کشد و از هر جنایتی بر علیه مسلمانان حمایت می کند.

وی ادامه داد: امروز در سراسر کشورهای مسلمان حتی مناطق شیعه نشین عربستان، مردم از دلدادگان به قدس شریف هستند که حاضرند با وحدت، در برابر رژیم اشغال گر بایستند و برای آزادی قدس تلاش کنند.

امام جمعه اراک بیان کرد: آمریکا هر چه قدر بیشتر بر علیه مسلمانان توطئه می کند جوانان آگاه‌تر و وحدت دنیای اسلام بیشتر می شود.

امام جمعه کمیجان:

طرح صهیونیستی ترامپ جهان اسلام را به خشم آورده است

امام جمعه کمیجان گفت: ترامپ با اعلام قدس به عنوان پایتخت اسرائیل آشکارا حقوق ملت مظلوم فلسطین و قطعنامه های بین‌المللی را نقض کرد و به دنیا ثابت کرد که به هیچ قانونی پایبند نیست.

به گزارش دیار آفتاب؛ به نقل از  سلام کمیجان؛ حجت‌الاسلام مقدسی‌پور، امام جمعه کمیجان در خطبه‌های آئین عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته کمیجان

با اشاره به دستور سخیفانه ترامپ در تغییر پایتخت رژیم صهیونیستی گفت: ترامپ با این کار آشکارا حقوق ملت مظلوم فلسطین و قطعنامه های بین المللی را نقض کرد و به دنیا ثابت کرد که فرعون زمان است و به هیچ قانونی پایبند نیست.

وی افزود: ترامپ بداند مسلمانان جهان توی دهان آمریکا و اسرائیل غاصب کودک کش خواهند زد و اجازه نخواهند داد «قدس» پاره تن جهان اسلام را از آن جدا شود.

امام جمعه کمیجان تصریح کرد: سران کشورهای اسلامی نباید در این برهه زمانی سکوت کنند و برای مقابله با توطئه ها و دسیسه های آمریکا و اسرائیل علیه قدس و فلسطین به پا خیزند.

حجت الاسلام مقدسی پور اظهار کرد: چندین دهه از اشغال سرزمین مقدس فلسطین توسط صهیونیست ها و با حمایت مستقیم انگلیس و آمریکا می گذرد و در اثر این جنایت کم نظیر تاریخی ده ها هزار نفر انسان بی گناه به خاک و خون کشیده شده و صد هزار نفر فلسطینی آواره کشورهای همجوار شده اند.

امام جمعه شازند:

انتقال پایتخت رژیم صهیونیستی به قدس؛ انتقام استکبار از شکست داعش/وحدت، مسئله ای حیاتی در جامعه اسلامی

امام جمعه شازند گفت: تاریخ نشان داده است هر زمان مسلمانان وحدت و یکدلی خود را حفظ کرده اند، در برابر دشمنان پیروز بوده اند، بنابراین مسلمانان باید اختلافات خود را کنار گذاشته و یکدل و یکصدا در برابر دشمنان قیام کنند.

به گزارش دیار آفتاب؛به نقل از پایگاه خبری شازند ما، حجت الاسلام موسوی امام جمعه شازند در آیین عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته به علت به وجود آمدن رژیم صهیونیستی اشاره و بیان کرد: علت ظهور غده سرطانی اسرائیل در منطقه خاورمیانه، همین آمریکا و انگلیس هستند.

وی اضافه کرد: سران آل سعود نیز امروزه درد بزرگ جامعه اسلامی بوده و مجری فرامین غرب در منطقه هستند.

انتقال پایتخت رژیم صهیونیستی به قدس؛ انتقام استکبار از شکست داعش در منطقه

امام جمعه شازند همچنین اقدام صهیونیست ها در انتقال پایتخت رژیم صهیونیستی به قدس را نشانه عجز آن ها دانست و گفت: این اقدام با هدف تسلط بر مسلمین صورت می گیرد، اما ملت و مردم ما و نیز دنیای اسلام در خصوص چنین اقدامی بی کار نخواهند نشست، همه مسلمانان باید بدانند این اقدام نوعی انتقام شکست داعش است، اما بدانند که هنوز مسلمانان و شیعیان را نشناختند.

موسوی خاطرنشان کرد: همه این‌ها برای ایجاد فضای امن برای اسرائیل بوده و آل سعود و بحرین نقشه آمریکا را دنبال کردند و این در حالی است که آل سعود جاده صاف‌کن آمریکا در منطقه است.

امام جمعه آشتیان:

رژیم اشغالگر قدس؛ در سراشیبی سقوط/قدس خط قرمز مسلمانان است

امام جمعه آشتیان گفت: امروز رژیم صهیونیستی در سراشیبی سقوط قرار گرفته و اقدام ترامپ آن را تسریع می کند.

به گزارش دیار آفتاب؛به نقل از سفیر آشتیان؛ حجت الاسلام غلامرضا نیشابوری، امام جمعه آشتیان در خطبه های این هفته نمار جمعه گفت:

قدس تا ابد محور وحدت مسلمین است، قدس تا نابودی غده سرطانی صهیونیست شاهد فریاد ملت ها برای دفاع از حقوق مردم فلسطین خواهد بود.

وی با اشاره به اینکه تنها راه مبارزه، مقاومت در برابر زیاده خواهی استکبار است، اظهار کرد: فریاد مرگ بر اسرائیل و مرگ بر آمریکا امروز در سراسر ایران اسلامی و کشورهای اسلامی با قدرت ادامه دارد و با قدرت و صلابت ادامه پیدا می کند.

نیشابوری اظهار کرد: ترامپ بعد از شکست های سنگینی که در مسئله داعش، اقلیم کردستان، استعفای حریری، مرگ عبدالله صالح داشت، برای روحیه دادن به نوکران خود در منطقه و رژیم صهیونیستی دست به این اقدام ابلهانه زد.

قدس خط قرمز مسلمانان است 

امام جمعه آشتیان تصریح کرد: قدس خط قرمز مسلمانان است، امام(ره) فرمود؛ «اگر هر مسلمان یک سطل آب بر اسرائیل بریزد، اسرائیل را آب خواهد برد»، این سخنان درحال محقق شدن است. امروز رژیم صهیونیستی در سراشیبی سقوط قرار گرفته و کار ترامپ آن را تسریع می کند.

امام جمعه دلیجان بیان کرد؛

شکستهای پی در پی آمریکا در منطقه؛ دلیل اصلی اعلام قدس به عنوان پایتخت اسرائیل غاصب

امام جمعه دلیجان به اعلام بیت المقدس به عنوان پایتخت اسرائیل ازطرف ترامپ اشاره کرد و گفت: ترامپ خبیث به عواقب این اقدام فکر نکرد و دلیل این کار شکستی بود که آمریکا در منطقه خورده بود.

به گزارش دیار آفتاب؛ به نقل از پیام دلیجان؛ حجت الاسلام محمد تقی کرامتی، امام جمعه دلیجان در خطبه های این هفته نماز جمعه دلیجان بعدازتوصیه نمازگزاران به تقوای الهی به اعلام بیت المقدس به عنوان پایتخت اسرائیل ازطرف ترامپ رئیس جمهوری امریکا اشاره کرد و افزود: ترامپ خبیث به عواقب این اقدام فکر نکرد و دلیل این کار شکستی بود که آمریکا در منطقه خورده بود.

وی ادامه داد: ایران و نیروهای مقاومت در منطقه عراق و سوریه بر داعش پیروز شدند و آنها را نابود کردند و در آینده در یمن نیز پیروز خواهند شد که این شکسته بزرگی برای آمریکا خواهد بود.

امام جمعه دلیجان گفت: آمریکا سعی دارد با مطرح کردن این موضوع سرپوشی را بر روی مسائل اسرائیل در منطقه بگذارد.

کرامتی اظهار کرد: راهپیمایی هایی که امروز مردم ایران و ملتهای مسلمان درک شورهای اسلامی بعد از نمازجمعه انجام می دهند گامی بزرگ برای نابودی اسرائیل در منطقه خواهد شد.

امام جمعه تفرش:

اقدام سفیهانه آمریکا در وحدت صفوف مسلمین موثر است/سران کشورهای اسلامی از قدس به عنوان پایتخت فلسطین حمایت کنند

امام جمعه تفرش گفت: سران کشورهای اسلامی و عربی می‌بایست با نشستی علاوه بر محکومیت این عمل پلید، قدس را به عنوان پایتخت همیشگی فلسطین اعلام کنند.

به گزارش دیار آفتاب؛ به نقل از ندای تفرش، حجت الاسلام نعمت الله خدامی، امام جمعه تفرش در خطبه‌های آیین عبادی و سیاسی جمعه این هفته تفرش با اشاره به تصمیم ترامپ در خصوص تغییر پایگاه اسرائیل به قدس شریف، گفت: بیت‌المقدس، قبله اول مسلمین و متعلق به همه مسلمان‌ها است.

خدامی اظهار کرد: هدف دولت‌های بزرگ از ایجاد اسرائیل، فقط اشغال اسرائیل نیست بلکه آنها به دنبال غصب همه کشورهای عربی هستند.

وی ادامه داد: ملت ایران طرفدار مظلوم است و هیچ مسلمان و آزاده‌ای، اسرائیل را به رسمیت نمی‌شناسد. باید همه بپاخیزیم و اسرائیل را نابود کنیم. هیچ ملت آزاده‌ای با دولت کودک‌کش صهیونیستی کنار نمی‌آید.

خطیب نماز جمعه در تفرش افزود: باید مسلمانان جهان از قید اسارت و بردگی شیاطین بزرگ و ابرقدرت‌ها رها باشند و به قدرت لایزال الهی بپیوندند. آمریکا در همه جنایات صهیونیست‌ها شریک جرم است. علاج زخم فلسطین، فقط قطع ید غده سرطانی حکومت صهیونیستی است که این امر کاملا ممکن است. پیروزی انقلاب اسلامی، ۸ سال دفاع مقدس و سپس پیروزی دلاورمردان در جبهه مقاومت این امکان را ثابت کرد.

خدامی یادآور شد: مسلمانان و آزادگان جهان نخواهند گذاشت که این تصمیم آمریکا عملیاتی شود. این اقدام سفیهانه در وحدت صفوف مسلمین موثر است و همین انسجام موجب عقیم ماندن این طرح می‌شود. یکی از علل این اقدام، سرپوش نهادن بر شکست‌های جبهه غربی، عبری و عربی است که با شکست داعش رقم خورد.

قدس پایتخت همیشگی فلسطین اعلام شود

وی گفت: مظاهر جریانات وابسته به دشمن مانند جریان تکفیری، غیر شیعه و وهابیت می‌بایست موضع خود را اعلام کنند. سران کشورهای اسلامی و عربی می‌بایست با نشستی علاوه بر محکومیت این عمل پلید، قدس را به عنوان پایتخت همیشگی فلسطین اعلام کنند.

امام جمعه تفرش تصریح کرد: استراتژی دشمن ایجاد جنگ مذهبی است اما استراتژی جمهوری اسلامی، بازدارندگی مقتدرانه است. عامل اصلی این سیاست خبیث، فرعون زمان یعنی آمریکاست؛ حاکمان وابسته به آمریکا معضل بزرگی هستند که با الطاف الهی و مقاومت در برابر مظالمشان، کار آنها هم تمام است.

امام جمعه ساوه:

اقدام آمریکا اعلام جنگ علیه جهان اسلام است

امام جمعه ساوه گفت: تصمیم ترامپ خلاف قوانین بین المللی و قطعنامه های سازمان ملل متحد است و این اقدام آمریکا اعلام جنگ علیه جهان اسلام محسوب می شود.

به گزارش دیار آفتاب؛ به نقل از نارخبر، حجت الاسلام سیدابراهیم حسینی، امام جمعه ساوه در خطبه های نمازجمعه این شهر گفت: تصمیم ترامپ خلاف قوانین بین المللی و قطعنامه های سازمان ملل متحد است و این اقدام آمریکا اعلام جنگ علیه جهان اسلام محسوب می شود.

وی افزود: این اقدام تجاوزکارانه ای است که حتی اتحادیه اروپا هم به تجاوزگری صهیونیستها و فاجعه بار بودن این اقدام را اعتراف می کند.

حسینی بیان کرد: قدس قبله اول مسلمین و فلسطین متعلق به همان ملت است، و ما امروز حتی طویله ای به نام اسراییل را به رسمیت نمی شناسیم.

وی ادامه داد: حوادث قدس شریف با حماقت و کینه ورزی دولت آمریکا که بیت المقدس را پایتخت رژیم غاصب صهیونیستی اعلام کردند وارد مراحل حساسی شده است.

خطیب نماز جمعه ساوه اظهار کرد: با توجه به سالیان متمادی مذاکرات بیهوده فلسطینیان با غاصبان و اعلام پایتختی قدس، راه حل مقاومت است نه مذاکره با دشمنی که عهد شکن است.

وی افزود: زمان تحقق سخن امام راحل فرا رسیده است که فرمود: «راه آزادی قدس از کربلا می گذرد» زیرا با نابودی صدام و داعش و رهایی دمشق از تروریستها به مرزهای قدس رسیدیم.

لزوم مبارزه همه جانبه با تحریم کالاهای اسرائیلی و آمریکایی

حسینی شرح داد: فاجعه امروز ناشی از سکوت مسلمانان در برابر تجاوزگری صهیونیست و حامیانش است و این که خود را مشغول اختلافات و جنگ داخلی کردند.

وی ادامه داد: از آغاز تشکیل رژیم جعلی اسراییل، از این رژیم تاکنون جز جنایت، کودک کشی و تروریسم دولتی و جنگ افروزی چیز دیگری ندیده ایم و اقدام ترامپ سبب گسترش تجاوزگری به ملل مسلمان می شود.

خطیب نماز جمعه ساوه در واکنش به این اقدام صهیونیست ها مطرح کرد: مبارزه همه جانبه در فضای حقیقی و مجازی، قطع رابطه کشورهای اسلامی و تحریم کالاهای اسرائیلی و آمریکایی و تایوانی و هر کشوری که از این اقدام حمایت کند، لازم است.

امام جمعه شهر خنداب:

قدس بخش لاینفک فلسطین است/ کشورهای اسلامی متحد و یکصدا شوند

امام جمعه شهر خنداب گفت: آمریکایی‌ها باید بدانند قدس پایتخت فلسطین و بخش لاینفک آن است و اسرائیل در آن جایی ندارد.

به گزارش دیار آفتاب؛ به نقل از پایگاه خبری نسیم خنداب، حجت‌الاسلام مجدی‌زاده، امام جمعه شهر خنداب در خطبه‌های نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته

با اشاره به صحبت‌های اخیر رئیس جمهور آمریکا مبنی بر انتقال سفارت آمریکا از تل‌‌آویو به قدس گفت: جمهوری اسلامی ایران و دیگر کشورهای منطقه با وحدت در برابر این اقدام ایستادگی کرده و ضربه عظیمی به آمریکا و صهیونیست جهانی وارد می‌کنند.

مجدی‌زاده تصریح کرد: آمریکا بعد از شکست گروه تروریستی داعش به فکر دستیابی به منطقه جدیدی برای پیش‌برد اهداف خود است اما آمریکا و صهیونیست جهانی باید بداند کشورهای اسلامی به صورت متحد و یکصدا این توطئه را که نقض آشکار حقوق مردم مظلوم فلسطین و تداوم مسیر اشغالگری رژیم صهیونیستی است را محکوم کرده و اجازه نمی‌دهد بدون نادیده گرفتن حقوق مسلم مردم فلسطین برای این کشور اسلامی تصمیم گیری کند.

امام جمعه شهر خنداب خاطرنشان کرد: آمریکایی‌ها باید بدانند قدس پایتخت فلسطین و بخش لاینفک آن است و اسرائیل در آن جایی ندارد.

امام جمعه فرمهین:

مسلمانان اجازه جدایی بخشی از پیکره جهان اسلام را نمی دهند

امام جمعه موقت فرمهین ضمن محکومیت تصمیم رئیس‌ جمهور آمریکا در اعلام به رسمیت شناختن قدس به‌عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی گفت: مسلمانان جهان هیچ گاه اجازه نمی دهند بخشی از پیکره جهان اسلام از آن جدا شود.

به گزارش دیار آفتاب؛ به نقل از  فراهان خبر، حجت الاسلام علی شاکری، امام جمعه فراهان در خطبه های این هفته نماز جمعه فرمهین با اشاره به اقدام آمریکا و رژیم صهیونیستی در انتقال پایتخت این رژیم از تل‌آویو به بیت‌المقدس گفت: سرزمین فلسطین، به خصوص «بیت‌المقدس» نه تنها برای مسلمانان که برای پیروان ادیان دیگر آسمانی نیز از اهمیت و جایگاه بسیار مقدس و مهمی برخوردار است.

وی افزود: سرزمین فلسطین در همه ادیان الهی مورد توجه و تقدس هم بوده است ودر قرآن بارها به اهمیت این سرزمین و با برکت بودن آن تاکید شده است

مسلمانان اجازه نمی دهند بخشی از پیکره جهان اسلام از آن جدا شود

شاکری ضمن محکومیت تصمیم رئیس‌ جمهور آمریکا در اعلام به رسمیت شناختن قدس به‌عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی اظهار کرد: با توجه به جایگاه این سرزمین، کشورها و حکومت های مختلفی چشم طمع به اشغال قدس داشته اند، مسلمانان جهان هیچ گاه اجازه نمی دهند بخشی از پیکره جهان اسلام از آن جدا شود.

امام جمعه موقت فرمهین تصریح کرد: با این اقدام ترامپ، رژیم صهیونیستی را به نابودی نزدیک‌ تر شد. این توطئه توجه دنیای اسلام را به قدس شریف و مسئله فلسطین بیشتر می کند.

وی ادامه داد: تصمیم نابخردانه ترامپ نقض آشکار حقوق ملت مظلوم فلسطین است، صهیونیست غاصب چند دهه با حمایت انگلیس و آمریکا، انسان های بی‌ گناه فلسطینی را به خاک و خون کشیده و آن ها را از خانه و کاشانه خود آواره کرده است.

اقدام ترامپ دامن صهیونیست و حامیان آن ها را می گیرد

شاکری گفت: روسای جمهور قبلی آمریکا از تصمیم خود برای انتقال سفارت این کشور به قدس خبر داده بودند، اما هیچ کدام از آن ها به حماقت و نادانی ترامپ نبودند، این اقدام به‌ دور از عقلانیت رئیس‌ جمهور آمریکا سبب جریحه‌دار شدن احساسات پاک صدها میلیون مسلمان جهان شده که دامن مزدوران رژیم پلید صهیونیستی و حامیان آن ها را می گیرد.

امام جمعه موقت فرمهین اظهار کرد: بحث به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی از سوی دونالد ترامپ خطرناک‌ تر از مساله انتقال سفارت به این شهر اشغالی است.

راه مقاومت برای آزادی قدس قوت بیشتری می گیرد

وی تصریح کرد: آن ها به دنبال نابودی آرمان فلسطین هستند، ترامپ با این اقدام علیه مقدسات جهان اسلام اعلام جنگ کرده است و توطئه ی آن ها علیه جهان اسلام سبب وحدت کلمه مسلمانان و قیام سراسری علیه رژیم صهیونیستی شود.

شاکری گفت: سناریوی جدید ترامپ سرپوشی برای شکست های خود در عراق و سوریه است اما این سناریو هم به زودی شکست خواهد خورد و راه مقاومت برای آزادی قدس قوت بیشتری می گیرد.

امام جمعه موقت فرمهین گفت: رژیم سعودی، نوکر و جیره‌خوار صهیونیست‌ها و استکبار جهانی است، هر کشوری که از اقدام ترامپ حمایت کند، بدون تردید مطرود جهان اسلام است و آنچه مسلم است این ها همه به دنبال نابودی اسلام هستند.

پس از اقامه نمازجمعه در استان صورت گرفت

خروش ضداستکباری نمازگزاران استان مرکزی+تصاویر

مردم استان مرکزی مانند دیگر مسلمانان جهان و همگام با ملت ایران اسلامی پس از اقامه نماز جمعه، در واکنش به اقدام ترامپ مبنی بر انتخاب قدس شریف به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی، راهیپمایی اعتراضی برگزار کردند.

مردم در راهپیمایی امروز با مشت های گره کرده و با سر دادن شعارهای،«مرگ بر آمریکا» «مرک بر اسرائیل» «مرگ بر آل سعود» « ما اهل سازش نیستیم» اظهارت اخیر ترامپ مبنی بر قرار دادن بیت المقدس به‌عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی را محکوم کردند.

راهپیمایی اعتراض‌آمیز مردم اراک در حمایت از قدس شریف+تصاویر

به گزارش دیار آفتاب؛ مردم کلانشهر اراک در اعتراض به اظهارات اخیر رئیس جمهور آمریکا در مورد بیت‌المقدس بعد از اقامه نماز جمعه، راهپیمایی کردند.

خروش مردم دلیجان در محکومت انتقال پایتخت رژیم صهیونیستی+عکس

به گزارش دیار آفتاب؛ به نقل از پیام دلیجان؛ جمعی از نمازگزاران و مردم دلیجان پس از اقامه نمازجمعه، در محکومیت اقدام آمریکا و رژیم صهیونیستی در انتقال پایتخت این رژیم از تل آویو به بیت المقدس راهپیمایی کردند.

نمازگزاران دلیجان به همراه مسئولان این شهر پس از اقامه نماز عبادی سیاسی جمعه در این راهپیمایی انزجار خود را از اظهارات اخیر رئیس جمهور آمریکا در مورد بیت‌المقدس اعلام کردند.

گزارش تصویری؛

خروش نمازگزاران محلاتی علیه توطئه جدید آمریکا و اسرائیل در فلسطین اشغالی+تصاویر

به گزارش دیار آفتاب؛ به نقل از پایگاه خبری صبح محلات، همزمان با سراسر کشور مردم و مسئولین شهرستان محلات دوشادوش یکدیگر در اعتراض به تصمیم رئیس جمهور آمریکا مبنی بر انتقال سفارت آمریکا به قدس شریف با مشت‌های گره کرده راهپیمایی کردند.

راهپیمایی نمازگزاران ساوجی در اعتراض به انتقال پایتخت رژیم صهیونیستی به بیت‌المقدس+تصاویر

به گزارش دیار آفتاب؛ به گزارش نارخبر، نمازگزاران ساوجی پس از اقامه نمازجمعه این هفته در محکومیت انتقال پایتخت رژیم صهیونیستی به بیت‌المقدس و تایید آن از سوی رئیس‌جمهور آمریکا راهپیمایی کردند.

راهپیمایان در این مراسم در مسیر مصلی تا میدان فلسطین، خواستار شکستن سکوت از سوی مجامع بین‌المللی و کشورهای اسلامی در حمایت از مردم مظلوم فلسطین شدند.

راهپیمایی ساوه

راهپیمایی ساوه

راهپیمایی ساوه

راهپیمایی ساوه

ظهر امروز صورت گرفت؛

تظاهرات ضد آمریکایی-صهیونیستی مردم کمیجان+عکس

به گزارش دیار آفتاب؛ به نقل از سلام کمیجان؛ مردم شهرستان کمیجان ظهر امروز بعد از اقامه نماز جمعه در واکنش به فرمان ترامپ مبنی بر انتقال سفارت خانه آمریکا از تل آویو به قدس تظاهرات ضد آمریکایی-صهیونیستی برگزار کردند.

مردم مومن و ولایتمدار کمیجان همزمان با سراسر کشور با حضور گسترده در این راهپیمایی این اقدام سلطه جویانه آمریکا را محکوم کردند.

رئیس جمهور آمریکا در آخرین تصمیم خود، فرمان انتقال سفارت خانه این کشور از تل آویو به بیت المقدس را صادر و بیت المقدس را پایتخت رژیم صهیونیستی اعلام کرد.

 عکس: مهدی یزدی

مردم خنداب انتخاب قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی را محکوم کردند+تصاویر

به گزارش دیار آفتاب؛ به نقل از پایگاه خبری نسیم خنداب، مردم ولایتمدار شهرستان خنداب ظهر امروز پس از اقامه نماز جمعه همزمان با سراسر کشور برای محکومیت اقدام سخیف رئیس‌جمهور آمریکا در به ‌رسمیت شناختن بیت‌المقدس به‌عنوان پایتخت رژیم کودک‌کش صهیونیستی و ایجاد فتنه‌ای بزرگ علیه امت اسلامی و پایمال‌کردن حقوق مردم فلسطین، به‌ راهپیمایی پرداختند.

نمازگزاران با سردادن شعارهای «مرگ بر آمریکا»، «مرگ بر اسرائیل» و «القدس لنا» این اقدام را فتنه‌ای بزرگ علیه امت اسلامی و پایمال کردن حقوق مردم فلسطین اعلام کردند.

مردم ولایتمدار شهرستان اعم از پیر و جوان، زن و مرد ظهر امروز آمده بودند تا بگویند گوش به فرمان ولی امر مسلمین هستند و با همکاری سرداران رشید اسلام، اقدام ترامپ خبیث در تصمیم نابخردانه‌اش برای رژیم صهیونیستی را در نطفه خفه خواهند کرد.

راهپیمایی مردم تفرش در اعتراض به اقدامات اخیر آمریکا+تصاویر

به گزارش دیار آفتاب؛ به نقل از ندای تفرش، در پی سخنان وقیحانه ترامپ رئیس جمهور آمریکا مبنی بر انتقال پایگاه اسرائیل به سرزمین قدس، اقشار مختلف مردم تفرش با شرکت در راهپیمایی، اعتراض خود را به این اقدام آمریکا نشان دادند.

این راهپیمایی که بعد از نماز جمعه تفرش برگزار شد، نمازگزاران تفرشی مسیر مصلی ولایت تا میدان آزادی این شهرستان را با سردادن شعارهایی نظیر «مرگ برآمریکا»، «مرگ بر اسرائیل» و.... پیمودند.

در این راهپیمایی که همزمان با سراسر کشور در تفرش برگزار شد، مردم فهیم و ولایتمدار تفرشی با حضور خود نشان دادند که برای آزادی قدس اولین قبله مسلمانان، لحظه‌ای آرام نخواهند نشست.

برهم زدن اتحاد مسلمانان، هدف انتخاب فلسطین به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی

به گزارش دیار آفتاب؛ به نقل از پایگاه خبری شازند ما، به دنبال اقدام سخیف رئیس جمهور امریکا در اعلام به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت رژیم جعلی صهیونیستی، مردم شهرستان شازند همپای آحاد ملت ایران با شرکت پر شور در تظاهرات سراسری ضد امریکایی-صهیونیستی، این اقدام ابلهانه را محکوم کردند.

حجت الاسلام موسوی امام جمعه شازند در حاشیه این مراسم در گفتگو با خبرنگار ما ضمن محکومیت این اقدام آمریکا گفت: وحدت مسلمین هر روز محکم تر شده و فریادهای مسلمین جهان تا نابودی کامل ‏اسراییل و استکبار ادامه خواهد داشت.

وی افزود: این اقدام نابخردانه از سوی فردی بی ثبات و ناآگاه به مسائل منطقه انجام گرفته و در راستای نادیده گرفتن حق مسلم و قطعی ملت مظلوم فلسطین است.

امام جمعه شازند با تاکید براینکه انتخاب فلسطین به عنوان پایتخت رژیم صهسیونیستی نقض معاهدات بین المللی است گفت: قدس شریف به عنوان قبله اول مسلمانان جهان و متعلق به فلسطینی‌ها است و هیچ کس نمی تواند این موضوع را تغییر دهد.

میرزایی، فرماندار شازند نیز با تاکید بر اینکه طرح اینگونه مسائل برای ایجاد انشقاق بین مسلمانان است بیان کرد: آمریکا و همپیمانانش نمی توانند با طرح اینگونه مسائل پوچ اتحاد بین مسلمانان و خط مقاومت را از بین ببرند.

وی با بیان اینکه رئیس جمهور آمریکا با این اقدام می‌خواهد زمینه به رسمت شناخته‌ شدن اسرائیل را آماده کند، اضافه کرد: انتقال پایتخت رژیم جعلی و کودک‌کش صهیونیستی به قدس شریف در راستای ایستادگی در برابر حرکت جبهه مقاومت و بیداری اسلامی طراحی شده است.

فرماندار شازند با بیان اینکه این اقدام آمریکا موجب ایجاد همگرایی در جهان اسلام خواهد شد، عنوان کرد: اقدام آمریکا برای اعلام قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی میخ آخری بود که ترامپ می‌توانست به تابوت اسرائیل بکوبد.

در پایان این مراسم بیانیه محکومیت اقدام آمریکا و رژیم جعلی صهیونیستی خوانده شد.

اعلام انزجار مردم خمین از اظهارات اخیر رئیس جمهور آمریکا+تصاویر

به گزارش دیار آفتاب؛ به نقل از خمین نیوز؛ مردم شهرستان خمین در اعتراض به اظهارات اخیر رئیس جمهور آمریکا در مورد بیت‌المقدس بعد از اقامه نماز جمعه، راهپیمایی کردند.

 انتهای پیام/ش

captcha