ساخت 20 خانه محروم در اراک توسط سپاه/پرداخت بیش از 14 میلیارد ریال تسهیلات به طرح‌های اقتصاد مقاومتی برگزاری نخستین جشنواره گلاب‌گیری در محلات 920 هزار نفر از مردم استان مرکزی زیر پوشش بیمه تأمین اجتماعی/نداشتن امنیت شغلی؛ دغدغه‌ کارگران مربی استان مرکزی به عنوان مربی تیم ملی کاراته امید انتخاب شد اعزام بیش از 800 زائر اراکی به اردوهای راهیان نور غرب ورزشگاه فوتبال ساحلی در استان مرکزی ساخته می‌شود طبیعت منطقه گردشگری ریجاب/ تصاویر از خط و نشان‌های برجامی تا قُلک خرج‌های دولت! جشن سرخ‌ها در آزادی/پشت پرده شکایت خسرو از استقلال/ببازید و برنده شوید! آخرین جزییات از سرنوشت مومیایی کشف شده/ خلیل آبادی: منتظر تصمیمات کلان دولتی هستیم
جمعه ۰۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۰۴:۵۱
کد خبر: 33689
تاریخ انتشار: ۱۸ آذر ۱۳۹۶ - ۰۹:۱۲
یادداشت/

تصمیمات نابخردانه آمریکا زمینه‌ساز شکست هیمنه کدخدای مست

اعلام رسمی پذیرش بیت‌المقدس یا به زعم اسرائیل اورشلیم به عنوان پایتخت اسرائیل توسط ترامپ، و دیگر اشتباهات استراتژیک پیاپی استکبارجهانی زمینه را برای شکست هیمنه این کدخدای مست در جهان مهیا می‌کند.

به گزارش دیار آفتاب؛ به نقل از نارخبر، سیداحمد نبوی از فعالان سیاسی استان مرکزی که سابقه مدیرکل بازرسی دبیرخانه مجمع تشخیص مصلحت نظام، مدیر روابط عمومی دبیرخانه مجمع تشخیص مصلحت نظام، عضو شورای‌عالی جبهه ایستادگی ایران اسلامی و مدیرکل بازرسی، ارزیابی عملکرد و رسیدگی به شکایات سازمان حفاظت محیط زیست طی یادداشتی نسبت به اعلام پایتختی شهر «قدس» برای رژیم اشغالگر صهیونیستی توسط ترامپ واکنش نشان داد و نوشت:

اعلام رسمی پذیرش بیت‌المقدس یا به زعم اسرائیل اورشلیم به عنوان پایتخت اسرائیل توسط ترامپ، پایانی بر مقاومت ۲۰ سال گذشته ریاست جمهوری‌های آمریکا است که این مصوبهِ کنگره آمریکا را به تعویق انداخته و حاضر نشده بودند ننگ قبول آن را بر پیشانی‌شان زده شود؛ ولی ترامپ با اجرایی کردن این مصوبه خواست ثابت کند در دوران او هر اتفاقی سهل و ممکن می‌شود.

تاکنون به جز دبیرکل سازمان ملل متحد، رؤسای جمهور ده‌ها کشور اروپایی، آسیایی، عربی و اسلامی این مصوبه را محکوم کرده‌اند و به آمریکا هشدار داده اند که این حرکت می تواند شروعی دوباره بر نا امنی‌های جدید جهانی باشد که آمریکا باید مسئولیت و تبعات آن را بپذیرد.

به زعم برخی تحلیلگران این اتفاق می‌تواند آغازی برای جنگ پایانی جهان باشد. خاورمیانه به اندازه کافی ملتهب بود و دنیا با تمام توان در حال برقراری ایجاد آرامش در این منطقه بود.

پاکسازی کامل داعش در منطقه خاورمیانه که خود به تنهایی می‌توانست تمام جهان را نا امن کند، نا امیدی عربستان از کشتار بیشتر در یمن و شلیک موشک‌های حوثی‌ها و موازنه قوا در یمن با کشته شدن علی عبدالله صالح، بازگشت سعد حریری به نخست وزیری لبنان از دلایل کافی برای اثبات رسیدن به آرامشی قابل قبول در آینده ای نه چندان دور در خاورمیانه بود ولی متاسفانه آمریکای ترامپ اجازه این آرامش را نداد و بی ثباتی و درگیری جدیدی به منطقه تزریق کرد که باید بزودی تبعات خطرناک آن را در منطقه شاهد باشیم.

البته شاید این اشتباهات استراتژیک پیاپی آمریکا زمینه را برای شکست هیمنه این کدخدای مست در جهان مهیا کند.

ان شاءالله با اتحاد ناخواسته جدیدی که ترامپ بار دیگر در اختیار کشورهای اسلامی قرار داد، بتوان ریشه ناامنی‌های دایمی منطقه را برای همیشه خشکاند .

انتهای پیام/م

captcha