استقبال باشکوه کاربران توئیتر از پیاده‌روی اربعین +عکس پاسخ رهبر انقلاب به استفتاء درباره اخذ ویزای اربعین خوراکی‌هایی که وزن شما را به سرعت کاهش می دهد! دولت در ایجاد اشتغال پایدار موفق نبود خطراتی که پشت عادت شیرین «شکستن قولنج» پنهان می‌شوند 4 ورزشکار جانباز و معلول استان مرکزی لژیونر هستند/برگزار نشدن مسابقات لیگ به دلیل نبود اسپانسر از بمب نقدینگی و کوک روزانه 1000 میلیاردی تا شهربازی اصلاح‌طلبان پیشنهاد صلح استیلی/پافشاری شفر؛ یا جباری یا هیچ‌کس/تست خاموشی عادل فوتبال! جامعه جهانی به شدت دنبال سرنوشت خاشقجی است/ عمر سیاسی عربستان رو به نابودی است/ اردوغان پیشنهاد پنج میلیارد دلاری عربستان را رد کرد/ نقش ویژه ترکیه در ماجرای خاشقجی بازداشت «اسدالله اسدی» برخلاف قواعد دیپلماتیک است/ وزارت امور خارجه پاسخگوی عملکرد ضعیفش باشد
سه شنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۶
کد خبر: 33689
تاریخ انتشار: ۱۸ آذر ۱۳۹۶ - ۰۹:۱۲
یادداشت/

تصمیمات نابخردانه آمریکا زمینه‌ساز شکست هیمنه کدخدای مست

اعلام رسمی پذیرش بیت‌المقدس یا به زعم اسرائیل اورشلیم به عنوان پایتخت اسرائیل توسط ترامپ، و دیگر اشتباهات استراتژیک پیاپی استکبارجهانی زمینه را برای شکست هیمنه این کدخدای مست در جهان مهیا می‌کند.

به گزارش دیار آفتاب؛ به نقل از نارخبر، سیداحمد نبوی از فعالان سیاسی استان مرکزی که سابقه مدیرکل بازرسی دبیرخانه مجمع تشخیص مصلحت نظام، مدیر روابط عمومی دبیرخانه مجمع تشخیص مصلحت نظام، عضو شورای‌عالی جبهه ایستادگی ایران اسلامی و مدیرکل بازرسی، ارزیابی عملکرد و رسیدگی به شکایات سازمان حفاظت محیط زیست طی یادداشتی نسبت به اعلام پایتختی شهر «قدس» برای رژیم اشغالگر صهیونیستی توسط ترامپ واکنش نشان داد و نوشت:

اعلام رسمی پذیرش بیت‌المقدس یا به زعم اسرائیل اورشلیم به عنوان پایتخت اسرائیل توسط ترامپ، پایانی بر مقاومت ۲۰ سال گذشته ریاست جمهوری‌های آمریکا است که این مصوبهِ کنگره آمریکا را به تعویق انداخته و حاضر نشده بودند ننگ قبول آن را بر پیشانی‌شان زده شود؛ ولی ترامپ با اجرایی کردن این مصوبه خواست ثابت کند در دوران او هر اتفاقی سهل و ممکن می‌شود.

تاکنون به جز دبیرکل سازمان ملل متحد، رؤسای جمهور ده‌ها کشور اروپایی، آسیایی، عربی و اسلامی این مصوبه را محکوم کرده‌اند و به آمریکا هشدار داده اند که این حرکت می تواند شروعی دوباره بر نا امنی‌های جدید جهانی باشد که آمریکا باید مسئولیت و تبعات آن را بپذیرد.

به زعم برخی تحلیلگران این اتفاق می‌تواند آغازی برای جنگ پایانی جهان باشد. خاورمیانه به اندازه کافی ملتهب بود و دنیا با تمام توان در حال برقراری ایجاد آرامش در این منطقه بود.

پاکسازی کامل داعش در منطقه خاورمیانه که خود به تنهایی می‌توانست تمام جهان را نا امن کند، نا امیدی عربستان از کشتار بیشتر در یمن و شلیک موشک‌های حوثی‌ها و موازنه قوا در یمن با کشته شدن علی عبدالله صالح، بازگشت سعد حریری به نخست وزیری لبنان از دلایل کافی برای اثبات رسیدن به آرامشی قابل قبول در آینده ای نه چندان دور در خاورمیانه بود ولی متاسفانه آمریکای ترامپ اجازه این آرامش را نداد و بی ثباتی و درگیری جدیدی به منطقه تزریق کرد که باید بزودی تبعات خطرناک آن را در منطقه شاهد باشیم.

البته شاید این اشتباهات استراتژیک پیاپی آمریکا زمینه را برای شکست هیمنه این کدخدای مست در جهان مهیا کند.

ان شاءالله با اتحاد ناخواسته جدیدی که ترامپ بار دیگر در اختیار کشورهای اسلامی قرار داد، بتوان ریشه ناامنی‌های دایمی منطقه را برای همیشه خشکاند .

انتهای پیام/م

captcha