پیش بینی برف، باران و کولاک در ۲۷ استان حاشیه دیدار فوتبال ایران و عراق چه خودرو‌هایی ارزان شدند؟ تشییع پیکر شهدای حادثه هواپیمای بوئینگ707 / تصاویر آیا فردوسی‌پور ممنوع‌التصویر شده است؟ نگاهی به وضعیت مهاجم مورد نظر استقلال/ کابوس گرو تکرار می‌شود؟ دست‌نوشته‌ رهبر انقلاب در تجلیل از شهید نواب صفوی پیش‎بینی افزایش قیمت بنزین و گازوئیل در مناطق مرزی در سال ۹۸ #از_خاشقچی_تا_مرضیه | طوفان توئیتری کاربران در اعتراض به حقوق‌ بشر آمریکایی عملیات وزارت اطلاعات در جنگ اقتصادی؛ دستگیری ۵۴نفر در ۳۰روز
جمعه ۲۸ دی ۱۳۹۷ - ۰۷:۳۹
کد خبر: 33689
تاریخ انتشار: ۱۸ آذر ۱۳۹۶ - ۰۹:۱۲
یادداشت/

تصمیمات نابخردانه آمریکا زمینه‌ساز شکست هیمنه کدخدای مست

اعلام رسمی پذیرش بیت‌المقدس یا به زعم اسرائیل اورشلیم به عنوان پایتخت اسرائیل توسط ترامپ، و دیگر اشتباهات استراتژیک پیاپی استکبارجهانی زمینه را برای شکست هیمنه این کدخدای مست در جهان مهیا می‌کند.

به گزارش دیار آفتاب؛ به نقل از نارخبر، سیداحمد نبوی از فعالان سیاسی استان مرکزی که سابقه مدیرکل بازرسی دبیرخانه مجمع تشخیص مصلحت نظام، مدیر روابط عمومی دبیرخانه مجمع تشخیص مصلحت نظام، عضو شورای‌عالی جبهه ایستادگی ایران اسلامی و مدیرکل بازرسی، ارزیابی عملکرد و رسیدگی به شکایات سازمان حفاظت محیط زیست طی یادداشتی نسبت به اعلام پایتختی شهر «قدس» برای رژیم اشغالگر صهیونیستی توسط ترامپ واکنش نشان داد و نوشت:

اعلام رسمی پذیرش بیت‌المقدس یا به زعم اسرائیل اورشلیم به عنوان پایتخت اسرائیل توسط ترامپ، پایانی بر مقاومت ۲۰ سال گذشته ریاست جمهوری‌های آمریکا است که این مصوبهِ کنگره آمریکا را به تعویق انداخته و حاضر نشده بودند ننگ قبول آن را بر پیشانی‌شان زده شود؛ ولی ترامپ با اجرایی کردن این مصوبه خواست ثابت کند در دوران او هر اتفاقی سهل و ممکن می‌شود.

تاکنون به جز دبیرکل سازمان ملل متحد، رؤسای جمهور ده‌ها کشور اروپایی، آسیایی، عربی و اسلامی این مصوبه را محکوم کرده‌اند و به آمریکا هشدار داده اند که این حرکت می تواند شروعی دوباره بر نا امنی‌های جدید جهانی باشد که آمریکا باید مسئولیت و تبعات آن را بپذیرد.

به زعم برخی تحلیلگران این اتفاق می‌تواند آغازی برای جنگ پایانی جهان باشد. خاورمیانه به اندازه کافی ملتهب بود و دنیا با تمام توان در حال برقراری ایجاد آرامش در این منطقه بود.

پاکسازی کامل داعش در منطقه خاورمیانه که خود به تنهایی می‌توانست تمام جهان را نا امن کند، نا امیدی عربستان از کشتار بیشتر در یمن و شلیک موشک‌های حوثی‌ها و موازنه قوا در یمن با کشته شدن علی عبدالله صالح، بازگشت سعد حریری به نخست وزیری لبنان از دلایل کافی برای اثبات رسیدن به آرامشی قابل قبول در آینده ای نه چندان دور در خاورمیانه بود ولی متاسفانه آمریکای ترامپ اجازه این آرامش را نداد و بی ثباتی و درگیری جدیدی به منطقه تزریق کرد که باید بزودی تبعات خطرناک آن را در منطقه شاهد باشیم.

البته شاید این اشتباهات استراتژیک پیاپی آمریکا زمینه را برای شکست هیمنه این کدخدای مست در جهان مهیا کند.

ان شاءالله با اتحاد ناخواسته جدیدی که ترامپ بار دیگر در اختیار کشورهای اسلامی قرار داد، بتوان ریشه ناامنی‌های دایمی منطقه را برای همیشه خشکاند .

انتهای پیام/م

captcha