نماینده کشتی فرنگی ایران در مقابل ارمنستان‌ به برتری رسید آخر هفته چی ببینیم؟ عکس/ جلوه‌های زیبای زمستانی ادعای عجیب یک رسانه انگلیسی درباره قدوس طرح مجدد سلفی نمایندگان با موگرینی برای انحراف افکار عمومی است/سلفی جدید موگرینی با نیکی هیلی را دریابیم ماجرای پیر عابد و سجده اش به شیطان رجیم شهید مفتح مظهر فعالیت های سازماندهی شده بود+تصاویر ابراز نگرانی مردم از بازسازی مناطق زلزله‌زده چین: از حکومت مستقل فلسطینی با پایتختی قدس شرقی حمایت می‌کنیم قوه قضاییه با کمبود نیرو دست و پنجه نرم می‌کند/ عدم تخصیص 400 میلیارد از بودجه دستگاه قضا
پنجشنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۶ - ۲۰:۳۹
کد خبر: 33550
تاریخ انتشار: ۱۳ آذر ۱۳۹۶ - ۰۸:۲۴
دفاع از حریم انسانیت؛

جهاد ادامه دارد/از موکب‌های اربعین و جنگ با تروریسم تا کمک‌رسانی به هموطنان در کرمانشاه

گاهی همینجا، در همین حوالی، می‌توان رزمنده بود. همین که رختخواب گرم و نرمت را ترک می‌کنی تا رنج هموطنت را از نزدیک ببینی و هر آنچه از تخصص و توانت بر می‌آید را به کار بگیری تا مرهمی باشی بر قلب رنجور آنان.

به گزارش دیار آفتاب؛ گاهی همینجا، در همین حوالی، می‌توان رزمنده بود. همین که رختخواب گرم و نرمت را ترک می‌کنی تا رنج هموطنت را از نزدیک ببینی و هر آنچه از تخصص و توانت بر می‌آید را به کار بگیری تا مرهمی باشی بر قلب رنجور آنان.

گاهی جهاد در همین حوالی است... در قلبت... قلبی که برای کرمانشاه می‌تپد...

در پی حادثه دل‌خراش زلزله غرب کشور و صدور پیام مقام معظم رهبری مبنی بر بسیج عمومی برای کمک‌رسانی به مناطق زلزله‌زده محبان اهل‌بیت علیهم‌السلام و خادمان اربعین این فرمان مقام معظم رهبری را لبیک گفتند و برای کمک به هم‌وطنان زلزله‌زده با ندای «لبیک یا حسین» وارد میدان خدمت شدند.

در این راستا موکب‌های استان مرکزی هم پس از زلزله و در مسیر بازگشت از نجف اشرف در لبیک به فرمان رهبر معظم انقلاب، خودجوش وارد میدان شدند و با انتقال تجهیزات خود به قصر شیرین، تمام توان خود را برای کمک به مناطق زلزله‌زده بسیج کردند و همان روزهای نخست اقدام به پخت و توزیع غذای گرم در مناطق زلزله‌زده کردند.

موکب قمر بنی‌هاشم علیهالسلام استان مرکزی مسئولیت تهیه و توزیع کفش و لباس را در تعدادی از روستاهای زلزله‌زده عهده‌دار شد. همچنین موکب حضرت رقیه سلام‌الله علیها و حضرت ابوالفضل علیهالسلام طبخ و توزیع روزانه غذای گرم بین زلزله‌زدگان تعدادی از روستاهای کرمانشاه را بر عهده گرفت و موکب حضرت زهرا سلام‌الله علیها نیز در طبخ و توزیع نان و فتیر مشارکت کرد.

یکی از خادمان موکب حضرت ابوالفضل العباس علیه‌السلام استان مرکزی و از جانبازان مدافع حرم که در این مدت اقدام به خدمت‌رسانی به زلزله‌زدگان کرده است در گفتگو با خبرنگار دیار آفتاب؛ با اشاره به حضور موکب‌های استان در مناطق زلزله‌زده گفت: از روز دوم پس از زلزله توفیق یافتیم تا در کنار مردم زلزله‌زده غرب کشور حاضر شده و هر آنچه در توان داشتیم را برای خدمت و کمک‌رسانی به مردم تعدادی از روستاهای زلزله‌زده به کار گرفتیم.

وی با بیان اینکه موکب‌های استان مرکزی طبخ و توزیع غذای گرم در بین زلزله‌زدگان تعدادی از روستاهای منطقه را بر عهده داشتند، گفت: خدا را شاکریم که پس از این مدت توفیق شد امکانات حداقلی برای عادی‌سازی زندگی این عزیزان، فراهم شود.

این خادم اربعین حسینی علیه‌السلام همچنین از توزیع بیش از 500 بسته لوازم‌التحریر در بین جمعی از دانش‌آموزان مناطق زلزله‌زده به همت موکب حضرت ابوالفضل علیه‌السلام، حضرت رقیه و حضرت زهرا سلام‌الله علیها خبر داد و گفت: این بسته‌های لوازم التحریر از کمک‌های مردمی جمع‌آوری شده تهیه و در بین دانش‌آموزان تعدادی از روستاهای زلزله‌زده کرمانشاه توزیع شد.

استان مرکزی توانسته در بین سایر استان‌ها  کمک‌ها و خدمات شایسته‌ای را به مناطق زلزله‌زده ارائه دهد و این توفیق به همت حضور بسیج مردمی و نهادها در کنار سپاه و ارتش حاصل شده است.

ما هم خداقوت می گوئیم به تمام خادمان اربعین حسینی علیه‌السلام و همه کسانی که قلبشان برای ایران می‌تپد.

captcha