هرگز سراغ این مواد غذایی نروید/ با تخم کتان وزن کم کنید و به سرعت چربی بسوزانید/ غذایی محبوب برای بهبود عملکرد دستگاه گوارش/ به این دلایل چشمانتان را نمالید تصمیمات جدید ستاد اقتصاد مقاومتی/ بسته‌های ضدتحریم بازبینی شد واقعیت فوت «مریم فرجی» چه بود؟ +عکس آقای آخوندی؛ اگر توان مدیریت بازار مسکن را ندارید کار را به اهلش بسپارید/ دلال های هزار میلیاردی مسکن را شناسایی کنید پولدار‌های پرمصرف به تولیدکنندگان ضرر می‌رسانند جهانگیری به عنوان رئیس مبارزه با مفاسد اول به فساد برادرش بپردازد/ با هم وعده کرده اند تا پرونده اطرافیانشان را جمع و جور کنند/ ستاد مبارزه نیست؛ ستاد مفاسد است ترین‌های جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه اکوسیستم تابستانی تالاب انزلی/ تصاویر فروش نفت و میعانات گازی در رینگ بین الملل بورس منتظر تصمیم زنگنه خاطره‌بازی با عروسک‌های سینما
سه شنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۷ - ۰۲:۲۱
کد خبر: 33550
تاریخ انتشار: ۱۳ آذر ۱۳۹۶ - ۰۸:۲۴
دفاع از حریم انسانیت؛

جهاد ادامه دارد/از موکب‌های اربعین و جنگ با تروریسم تا کمک‌رسانی به هموطنان در کرمانشاه

گاهی همینجا، در همین حوالی، می‌توان رزمنده بود. همین که رختخواب گرم و نرمت را ترک می‌کنی تا رنج هموطنت را از نزدیک ببینی و هر آنچه از تخصص و توانت بر می‌آید را به کار بگیری تا مرهمی باشی بر قلب رنجور آنان.

به گزارش دیار آفتاب؛ گاهی همینجا، در همین حوالی، می‌توان رزمنده بود. همین که رختخواب گرم و نرمت را ترک می‌کنی تا رنج هموطنت را از نزدیک ببینی و هر آنچه از تخصص و توانت بر می‌آید را به کار بگیری تا مرهمی باشی بر قلب رنجور آنان.

گاهی جهاد در همین حوالی است... در قلبت... قلبی که برای کرمانشاه می‌تپد...

در پی حادثه دل‌خراش زلزله غرب کشور و صدور پیام مقام معظم رهبری مبنی بر بسیج عمومی برای کمک‌رسانی به مناطق زلزله‌زده محبان اهل‌بیت علیهم‌السلام و خادمان اربعین این فرمان مقام معظم رهبری را لبیک گفتند و برای کمک به هم‌وطنان زلزله‌زده با ندای «لبیک یا حسین» وارد میدان خدمت شدند.

در این راستا موکب‌های استان مرکزی هم پس از زلزله و در مسیر بازگشت از نجف اشرف در لبیک به فرمان رهبر معظم انقلاب، خودجوش وارد میدان شدند و با انتقال تجهیزات خود به قصر شیرین، تمام توان خود را برای کمک به مناطق زلزله‌زده بسیج کردند و همان روزهای نخست اقدام به پخت و توزیع غذای گرم در مناطق زلزله‌زده کردند.

موکب قمر بنی‌هاشم علیهالسلام استان مرکزی مسئولیت تهیه و توزیع کفش و لباس را در تعدادی از روستاهای زلزله‌زده عهده‌دار شد. همچنین موکب حضرت رقیه سلام‌الله علیها و حضرت ابوالفضل علیهالسلام طبخ و توزیع روزانه غذای گرم بین زلزله‌زدگان تعدادی از روستاهای کرمانشاه را بر عهده گرفت و موکب حضرت زهرا سلام‌الله علیها نیز در طبخ و توزیع نان و فتیر مشارکت کرد.

یکی از خادمان موکب حضرت ابوالفضل العباس علیه‌السلام استان مرکزی و از جانبازان مدافع حرم که در این مدت اقدام به خدمت‌رسانی به زلزله‌زدگان کرده است در گفتگو با خبرنگار دیار آفتاب؛ با اشاره به حضور موکب‌های استان در مناطق زلزله‌زده گفت: از روز دوم پس از زلزله توفیق یافتیم تا در کنار مردم زلزله‌زده غرب کشور حاضر شده و هر آنچه در توان داشتیم را برای خدمت و کمک‌رسانی به مردم تعدادی از روستاهای زلزله‌زده به کار گرفتیم.

وی با بیان اینکه موکب‌های استان مرکزی طبخ و توزیع غذای گرم در بین زلزله‌زدگان تعدادی از روستاهای منطقه را بر عهده داشتند، گفت: خدا را شاکریم که پس از این مدت توفیق شد امکانات حداقلی برای عادی‌سازی زندگی این عزیزان، فراهم شود.

این خادم اربعین حسینی علیه‌السلام همچنین از توزیع بیش از 500 بسته لوازم‌التحریر در بین جمعی از دانش‌آموزان مناطق زلزله‌زده به همت موکب حضرت ابوالفضل علیه‌السلام، حضرت رقیه و حضرت زهرا سلام‌الله علیها خبر داد و گفت: این بسته‌های لوازم التحریر از کمک‌های مردمی جمع‌آوری شده تهیه و در بین دانش‌آموزان تعدادی از روستاهای زلزله‌زده کرمانشاه توزیع شد.

استان مرکزی توانسته در بین سایر استان‌ها  کمک‌ها و خدمات شایسته‌ای را به مناطق زلزله‌زده ارائه دهد و این توفیق به همت حضور بسیج مردمی و نهادها در کنار سپاه و ارتش حاصل شده است.

ما هم خداقوت می گوئیم به تمام خادمان اربعین حسینی علیه‌السلام و همه کسانی که قلبشان برای ایران می‌تپد.

captcha