ضربان قلبتان را با پوست الکترونیک چک کنید 140هزار قطعه مرغ در ساوه و زرندیه معدوم شد طلب 24 میلیارد ریالی کمباین‌سازی از دولت/واردات ماشین‌آلات دست‌دوم بلای جان واحدهای تولیدی مراسم تشییع نمادین حضرت زهرا(س) در اسفندان کمیجان برگزار شد+تصاویر از دشنه بانک مرکزی بر کمر تولید تا پیکر آسمانی‌ها در قله دنا شکست‌ناپذیر، مثل استقلال/کی‌روش لب پرتگاه/ژنرال با قطار برگشت مراسم عزاداری شام شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) برگزار شد عکس/ خاص‌ترین تیبای ایران حدیث پیامبر اکرم (ص) درباره حضرت زهرا(س) عکس/رونمایی از درهای حرمین عسکریین در بندرعباس
چهارشنبه ۰۲ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۱:۰۲
کد خبر: 33510
تاریخ انتشار: ۱۳ آذر ۱۳۹۶ - ۱۱:۰۷
عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس:

لزوم برخورد هوشمندانه ایران برای پیوستن به لایحه مبارزه با پولشویی/نمایندگان مجلس و دولت کمیته تخصصی تشکیل دهند

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس در خصوص پیوستن ایران به کنوانسیون مبارزه با پولشویی گفت: ایران باید با برخورد هوشمندانه، متنی را در این تعهدات بگنجاند که طرف مقابل منافع ملی کشور را به رسمیت بشناسد.

به گزارش دیار آفتاب؛ محمد ابراهیم رضایی، عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار  ندای تفرش، در خصوص لایحه دولت مبنی بر پیوستن ایران به کنوانسیون عدم حمایت از تروریست، گفت: این لایحه دولت به منظور پیوستن ایران به سیستم مالی و بانکی دنیا ارائه شده که این امر مورد نیاز کشور است؛ ولی از طرفی نگرانی‌های متعددی وجود دارد که پیوستن به این کنوانسیون سبب سوء‌استفاده دشمن و به ابزاری برای ایجاد محدودیت برای نهضت‌های اسلامی مثل حزب‌الله و افرادی که دفاع سرزمینی دارند، تبدیل شود.

رضایی اظهار کرد: این مبحث باعث ایجاد نگرانی و تشویش برای آینده کشور در بین نمایندگان شده است. از سوی دیگر دولت تلاش می‌کند که سیستم بانکی کشور را به سیستم بانکی دنیا متصل کند تا بتواند تبادلات مالی انجام دهد.

وی افزود: با توجه به شرایط موجود، نیاز به تشکیل یک کمیته تخصصی متشکل از نمایندگان مجلس و دولت به منظور یافتن راه‌حلی که منافع کشور را تامین کند، وجود دارد.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی بیان کرد: قبلا قانون مبارزه با پولشویی به تصویب مجلس رسیده است و دولت باید بتواند با سیستم بانکی دنیا خود را به روز کند و ارتباطات جامعی داشته باشد. از طرفی هم نباید اجازه رخنه و نفوذ به دشمن را داد.

تصویب و اجرای لایحه مبارزه با پولشویی؛ تهدیدی برای محور مقاومت

وی اظهار کرد: با تصویب و اجرای این لایحه، محور مقاومت در آینده مورد تهدید جدی قرار خواهد گرفت. بنابراین جمهوری اسلامی ایران باید هوشمندانه عمل کند تا تشویش‌ها و نگرانی‌ها برطرف شود.

رضایی اضافه کرد: ممکن است طرف مقابل از طریق اجرای این لایحه، بر سیستم مالی کشور اشراف پیدا کند و از طریق قطعنامه سازمان ملل به دنبال معرفی حزب‌الله به عنوان سازمان تروریستی باشد که در این صورت برای کشور مشکلاتی را ایجاد خواهد کرد.

وی ادامه داد: نمایندگان مجلس نگرانی‌های خود را به دولت اعلام کرده‌اند تا مفاد قرارداد و تعهدات به گونه ای تنظیم شود که راه نفوذ و اشراف به تراکنش‌های مالی کشور توسط طرف مقابل بسته شود تا طرف مقابل نتواند در حوزه سیاست به ایران امر و نهی و برای ایران الزماتی ایجاد کند.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی گفت: ایران باید هوشمندی خود را نشان دهد و متنی را در این تعهدات بگنجاند که طرف مقابل در چارچوب منافع ملی، کشور ایران را به رسمیت بشناسد و به تعهدات خود عمل کند.

رضایی خاطرنشان کرد: کارشناسان و عقلای کشور باید به دنبال راه‌حلی باشند که جلوی سوءاستفاده دشمن را ببندد و منافع کشور را که از پیوستن ایران به سیستم مالی و بانکی دنیا ایجاد می‌شود، تامین کنند.

انتهای پیام/ک

captcha