ضربان قلبتان را با پوست الکترونیک چک کنید 140هزار قطعه مرغ در ساوه و زرندیه معدوم شد طلب 24 میلیارد ریالی کمباین‌سازی از دولت/واردات ماشین‌آلات دست‌دوم بلای جان واحدهای تولیدی مراسم تشییع نمادین حضرت زهرا(س) در اسفندان کمیجان برگزار شد+تصاویر از دشنه بانک مرکزی بر کمر تولید تا پیکر آسمانی‌ها در قله دنا شکست‌ناپذیر، مثل استقلال/کی‌روش لب پرتگاه/ژنرال با قطار برگشت مراسم عزاداری شام شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) برگزار شد عکس/ خاص‌ترین تیبای ایران حدیث پیامبر اکرم (ص) درباره حضرت زهرا(س) عکس/رونمایی از درهای حرمین عسکریین در بندرعباس
چهارشنبه ۰۲ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۱:۰۴
کد خبر: 33506
تاریخ انتشار: ۱۲ آذر ۱۳۹۶ - ۱۴:۳۰
رئیس بهزیستی فراهان:

اعطای وام بلاعوض مسکن برای خانواده‌های دارای ۲ معلول/ برای 17 معلول فراهانی اشتغالزایی شد

رئیس بهزیستی فراهان گفت: خانواده های بالای دو معلول علاوه بر وام مسکن 4 درصد، وام بلاعوض 8 میلیونی به ازای هر معلول دریافت می کنند.

به گزارش دیار آفتاب؛ زهرا محمدی، رئیس بهزیستی شهرستان فراهان در گفتگو با خبرنگار فراهان خبر با اشاره به 12 آذرماه و روز معلولان گفت: هدف از نام گذاری بک روز به نام روز جهانی معلولان، توجه جامعه بشری به این قشر است، حفظ کرامت معلولین و ارتقای خدمات به این قشر در دستور کار بهزیستی قرار دارد.

وی با اشاره به ظرفیت، پتانسیل و توانمندی‌های بالای معلولان گفت: به همین منظور باید بسترهای لازم برای فعالیت کودکان معلول و سالم را در کنار هم فراهم کنیم.

محمدی اظهار کرد: نهادینه کردن این فرهنگ سبب پذیرش معلولان از سوی آحاد جامعه می شود و انتظار می رود در این زمینه همه دستگاه ها با سازمان بهزیستی همکاری لازم را انجام دهند.

رئیس بهزیستی فراهان گفت: امسال در راستای خودکفایی، به مددجویان شهرستان فراهان 400 میلیون تومان اعتبارات اشتغالزایی اختصاص یافت که سبب خودکفایی 17 نفر از معلولان شهرستان شد.

وی افزود: بهزیستی فراهان با شرط اشتغالزایی معلولین این شهرستان زمینی را در روستای مجد آباد در راستای احداث یک مرکز کفش‌دوزی به متقاضی واگذار کرده است و مقرر شده تا 12 نفر نیروی این کارگاه از مددجویان بهزیستی فراهان بکارگیری شوند.

محمدی بیان کرد: خانواده‌هایی با بیش از دو معلول علاوه بر وام مسکن 4 درصد، وام بلاعوض 8 میلیونی به ازای هر معلول دریافت می کنند، اغلب معلولان فراهانی در بحث مسکن مشکلی ندارند، دو مورد در شهرستان برای دریافت تسهیلات مسکن معلولین شناسایی شدند و ساخت مسکن آن‌ها در دست پیگیری است.

رئیس بهزیستی فراهان گفت: طرح آموزشی پیشگیری از معلولیت‌ها در مدارس در حال اجرا است، که در این طرح توضیحاتی را پیرامون مسائل ژنتیکی و دلایل معلولیت و... در اختیار دانش آموزان قرار می گیرد.

وی افزود: با اجرای این طرح آگاه‌سازی، به مرور زمان آمار معلولان در جامعه از طریق پیشگیری کاهش می یابد و بسیاری از معلولیت‌ها با اقدامات به موقع قابل پیشگیری هستند.

محمدی بیان کرد: خدمات توانبخشی ارائه شده توسط دولت در مرکز بهزیستی به معلولان کفایت نمی کند و در این زمینه نیاز به کمک خیران است.

رئیس بهزیستی فراهان خاطرنشان کرد: از خیرین خواهشمندیم به این افراد اعتماد کنند و در ایجاد طرح‌های اشتغال‌زایی برای معلولان تلاش کنند که هم در بحث معیشتی و هم در بحث روند بهبود معلولان بسیار موثر است.

انتهای پیام/ک

captcha