آیا آمریکا به جنگ ایران خواهد رفت؟ ماجرای تخریب ویلای رحمانی فضلی/ «کلانتری» در حیطه کاری خود حرف بزند/ شکنجه و به کما رفتن بقایی و مشایی کذب محض است شکست ناباورانه ایران مقابل ژاپن در یک بازی پراشتباه نشست فراکسیون امید درباره کاندیداتوری عارف برای رقابت با لاریجانی بی‌نتیجه ماند افطاری در گلزار شهدای بهشت زهرا(س) نقوش شکارگاه در کاخ گلستان کارتون/ تعطیلی ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی کلید حل مشکلات کشور مدیریت جهادی است/ جهادگران موانع را سدی در راه خدمت رسانی‌ها نبینند زورخانه صاحب الزمان یزد تعطیلی مهم ترین مرکز مبارزه با مفاسد اقتصادی در کشور/ 244 روز گذشت؛ قول جهانگیری برای برگزاری مجدد جلسات ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی بی نتیجه ماند
دوشنبه ۰۷ خرداد ۱۳۹۷ - ۰۱:۴۷
کد خبر: 33506
تاریخ انتشار: ۱۲ آذر ۱۳۹۶ - ۱۴:۳۰
رئیس بهزیستی فراهان:

اعطای وام بلاعوض مسکن برای خانواده‌های دارای ۲ معلول/ برای 17 معلول فراهانی اشتغالزایی شد

رئیس بهزیستی فراهان گفت: خانواده های بالای دو معلول علاوه بر وام مسکن 4 درصد، وام بلاعوض 8 میلیونی به ازای هر معلول دریافت می کنند.

به گزارش دیار آفتاب؛ زهرا محمدی، رئیس بهزیستی شهرستان فراهان در گفتگو با خبرنگار فراهان خبر با اشاره به 12 آذرماه و روز معلولان گفت: هدف از نام گذاری بک روز به نام روز جهانی معلولان، توجه جامعه بشری به این قشر است، حفظ کرامت معلولین و ارتقای خدمات به این قشر در دستور کار بهزیستی قرار دارد.

وی با اشاره به ظرفیت، پتانسیل و توانمندی‌های بالای معلولان گفت: به همین منظور باید بسترهای لازم برای فعالیت کودکان معلول و سالم را در کنار هم فراهم کنیم.

محمدی اظهار کرد: نهادینه کردن این فرهنگ سبب پذیرش معلولان از سوی آحاد جامعه می شود و انتظار می رود در این زمینه همه دستگاه ها با سازمان بهزیستی همکاری لازم را انجام دهند.

رئیس بهزیستی فراهان گفت: امسال در راستای خودکفایی، به مددجویان شهرستان فراهان 400 میلیون تومان اعتبارات اشتغالزایی اختصاص یافت که سبب خودکفایی 17 نفر از معلولان شهرستان شد.

وی افزود: بهزیستی فراهان با شرط اشتغالزایی معلولین این شهرستان زمینی را در روستای مجد آباد در راستای احداث یک مرکز کفش‌دوزی به متقاضی واگذار کرده است و مقرر شده تا 12 نفر نیروی این کارگاه از مددجویان بهزیستی فراهان بکارگیری شوند.

محمدی بیان کرد: خانواده‌هایی با بیش از دو معلول علاوه بر وام مسکن 4 درصد، وام بلاعوض 8 میلیونی به ازای هر معلول دریافت می کنند، اغلب معلولان فراهانی در بحث مسکن مشکلی ندارند، دو مورد در شهرستان برای دریافت تسهیلات مسکن معلولین شناسایی شدند و ساخت مسکن آن‌ها در دست پیگیری است.

رئیس بهزیستی فراهان گفت: طرح آموزشی پیشگیری از معلولیت‌ها در مدارس در حال اجرا است، که در این طرح توضیحاتی را پیرامون مسائل ژنتیکی و دلایل معلولیت و... در اختیار دانش آموزان قرار می گیرد.

وی افزود: با اجرای این طرح آگاه‌سازی، به مرور زمان آمار معلولان در جامعه از طریق پیشگیری کاهش می یابد و بسیاری از معلولیت‌ها با اقدامات به موقع قابل پیشگیری هستند.

محمدی بیان کرد: خدمات توانبخشی ارائه شده توسط دولت در مرکز بهزیستی به معلولان کفایت نمی کند و در این زمینه نیاز به کمک خیران است.

رئیس بهزیستی فراهان خاطرنشان کرد: از خیرین خواهشمندیم به این افراد اعتماد کنند و در ایجاد طرح‌های اشتغال‌زایی برای معلولان تلاش کنند که هم در بحث معیشتی و هم در بحث روند بهبود معلولان بسیار موثر است.

انتهای پیام/ک

captcha