آیا آمریکا به جنگ ایران خواهد رفت؟ ماجرای تخریب ویلای رحمانی فضلی/ «کلانتری» در حیطه کاری خود حرف بزند/ شکنجه و به کما رفتن بقایی و مشایی کذب محض است شکست ناباورانه ایران مقابل ژاپن در یک بازی پراشتباه نشست فراکسیون امید درباره کاندیداتوری عارف برای رقابت با لاریجانی بی‌نتیجه ماند افطاری در گلزار شهدای بهشت زهرا(س) نقوش شکارگاه در کاخ گلستان کارتون/ تعطیلی ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی کلید حل مشکلات کشور مدیریت جهادی است/ جهادگران موانع را سدی در راه خدمت رسانی‌ها نبینند زورخانه صاحب الزمان یزد تعطیلی مهم ترین مرکز مبارزه با مفاسد اقتصادی در کشور/ 244 روز گذشت؛ قول جهانگیری برای برگزاری مجدد جلسات ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی بی نتیجه ماند
دوشنبه ۰۷ خرداد ۱۳۹۷ - ۰۱:۳۸
کد خبر: 33500
تاریخ انتشار: ۱۲ آذر ۱۳۹۶ - ۱۱:۰۲
معاون مشارکت‌های مردمی بهزیستی استان مرکزی:

مسکوت‌ماندن طرح مسکن اجتماعی معلولین در سطح کشور/350 معلول در استان مرکزی واجد شرایط دریافت مسکن هستند

معاون مشارکت‌های مردمی بهزیستی استان مرکزی با اشاره به اینکه مسکن اجتماعی فعلا در حد آمار و ارقام است و هنوز جنبه عملیاتی پیدا نکرده است، گفت: تاکنون 350 معلول در سطح استان مرکزی واجد شرایط دریافت مسکن اجتماعی شناخته شده‌اند.

به گزارش دیار آفتاب؛ به نقل از ندای تفرش، مسکن یکی از نیازهای هر خانواده‌ای است و اگر در این میان، سرپرست خانواده یا اعضای خانواده معلول باشد، وجود مسکن دغدغه و نیاز جدی‌تر به شمار می‌آید.

در استان مرکزی 70 هزار معلول شامل معلول جسمی و حرکتی، نقص بیانی، ذهنی و... وجود دارد که از این تعداد 507 معلول در شهر تفرش زندگی می‌کنند که 40 نفر آن در تفرش مشکل مسکن دارند.

در شهر تفرش و در یک سال اخیر، 4 مسکن برای خانواده‌های دو معلولی ساخته شده و 3 مسکن هنوز به اتمام نرسیده است. همچنین برای احداث مسکن برای خانواده های تک معلول یا مسکن اجتماعی هنوز اقدامی انجام نشده است.

مسکوت ماندن طرح مسکن اجتماعی معلولین در سطح کشور

احمد حاج‌دایی، معاون مشارکت‌های مردمی بهزیستی استان مرکزی در گفتگو با ندای تفرش گفت: از سال گذشته آیین‌نامه مسکن اجتماعی ابلاغ شده است و قرار است با همکاری اداره راه و شهرسازی و بنیاد مسکن اقدامات آن انجام شود.

حاج‌دایی اظهار کرد: پس از انعقاد تفاهم‌نامه و ابلاغ آن، ساخت مسکن اجتماعی برای خانواده‌های تک معلول، از سال 97 آغاز می‌شود.

شناسایی 350 معلول واجدالشرایط دریافت مسکن اجتماعی در استان

وی افزود: مسکن اجتماعی فعلا در حد آمار و ارقام است و هنوز در سطح کشور جنبه عملیاتی پیدا نکرده است. تاکنون براساس ثبت‌نام اینترنتی توسط معلولین، 350 معلول در سطح استان مرکزی واجد شرایط دریافت مسکن اجتماعی شناخته شده‌اند.

معاون مشارکت‌های مردمی بهزیستی استان مرکزی در خصوص مشکل معلولین در تامین هزینه‌های ساخت مسکن، بیان کرد: در سطح شهرستان تفرش، زمین جهت احداث مسکن به معلولین واجدالشرایط واگذار شده است و باید از کمک‌های بلاعوض، ظرفیت خیرین و مشارکت‌های مردمی در این راستا استفاده شود.

حاج‌دایی اضافه کرد: از ابتدای طرح نهضت مسکن یعنی از سال 90 تاکنون، 1875 واحد مسکونی در سطح استان برای خانواده‌های تک معلول یا دو معلول واجدالشرایط دریافت مسکن احداث شده است. از این تعداد 118 واحد مسکونی در یک سال گذشته در دستور کار قرار گرفته است.

وی خاطر نشان کرد: از 118 مسکن در استان، 27 مسکن در سطح روستا و 91 مسکن در سطح شهر قرار دارد که از طریق کمک‌های بلاعوض، تسهیلات و استفاده از ظرفیت خیرین و مشارکت‌های مردمی احداث می‌شوند. منازل روستایی با همکاری بنیاد مسکن به طور کامل احداث و واگذار شده است. از 91 مسکن شهری، 60 واحد واگذار شده و 31 واحد هم در دست احداث است.

انتهای پیام/ک

captcha