مدرسه اردوگاه علم و معرفت است/متولیان تمام تلاش خود را صرف علم آموزی و تربیت آینده سازان کنند فعالیت دشمنان در جنگ اقتصادی بزرگتر نشان دادن مشکلات اقتصادی در ذهن مردم است #حالا_فهمیدید_چرا مدافعان حرم در خارج از مرزها جنگیدند؟ +تصاویر مراسم آغاز سال تحصیلی جدید در هنرستان شهدای آلومینیوم اراک برگزار شد+ تصاویر مطالبه مردم برخورد با رسانه‌هایی است که تریبون اپوزیسیون شده‌اند/ خط مشترک رسانه‌های خارجی زدودن واژه تروریست از پیشانی الاحوازیه بود/ پیوند رسانه‌های لندن‌نشین و دلارهای سعودی در حادثه اهواز نمایان بود +فیلم دفاع مقدس سندی زرین و درخشان است/مردم با مطالعه دقیق مانع تحریف حماسه عظیم دفاع مقدس شوند زنگ مهر و مقاومت در مدارس دلیجان نواخته شد+عکس نمایشگاه بزرگ «مقاومت عاشورایی» در اراک افتتاح شد+ تصاویر جزئیات پیاده روی اربعین دانشجویی اعلام شد/ چگونگی دریافت مجوز خروج و ثبت نام توصیه‌هایی برای کنترل خارش‌ پوست
یکشنبه ۰۱ مهر ۱۳۹۷ - ۱۳:۳۴
کد خبر: 33310
تاریخ انتشار: ۰۹ آذر ۱۳۹۶ - ۱۳:۰۰
نماینده مردم تفرش، آشتیان و فراهان در مجلس بیان کرد؛

افزایش بیکاری در شهرهای کوچک با افتتاح فروشگاه‌های جانبو

نماینده مردم تفرش، آشتیان و فراهان در مجلس شورای اسلامی گفت: ایجاد فروشگاه های جانبو در شهرهای کوچک بر مشاغل موجود تاثیر منفی دارد مسئله بیکاری را در شهرهای کوچک تقویت می کند.

به گزارش دیار آفتاب؛ محمد حسینی نماینده مردم تفرش، آشتیان و فراهان در مجلس شورای اسلامی در خصوص خبر ایجاد فروشگاه جانبو در شهر تفرش که موجب ایجاد نارضایتی در میان کسبه شده است در گفتگو با ندای تفرش، گفت: براساس قوانین، صدور مجوز برای ایجاد فروشگاه‌های زنجیره‌ای در حوزه وزارتخانه است که تعدادی مجوز مبنی بر ایجاد چندین شعبه گرفته می شود.

وی اظهار کرد: چند سالی است که فروشگاه‌های جانبو در کشور فعال شده است و ما نیز اطلاعاتی از سهامداران آن در دست نداریم؛ شنیده می‌شود قرار است زمینه‌های ایجاد شعبات در شهر تفرش و آشتیان با هدف فروش محصولات با قیمت ارزان‌تر فراهم شود.

حسینی اظهار کرد: با توجه به اینکه در شهرهای کوچک همانند تفرش و آشتیان، خرده فروش ها و کسبه بومی مشغول به کار هستند، ایجاد این نوع فروشگاه‌ها مشکلات عدیده‌ای برای کسبه ایجاد می کند.

وی افزود: با سازمان صنعت، معدن و تجارت استان نیز پیگیری‌های انجام شده ولی پاسخ آنها، عدم دخالت در صدور یا لغو مجوز بوده است.

نماینده مردم تفرش، آشتیان و فراهان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ایجاد این فروشگاه‌ها تاثیر جدی در اشتغال می‌گذارد، تصریح کرد: در فروشگاه‌های جانبو شاید قیمت اجناس ارزان‌تر باشد و مورد استقبال مردم در کوتاه مدت قرار گیرد ولی در درازمدت مشکلاتی نظیر دامپینگ را ایجاد می‌کند.

وی مطرح کرد: این فروشگاه ها پس از مدتی ارزان‌فروشی و افزایش مشکلات کسبه، به دلیل انحصاری کردن بازار به نفع خود، قیمت کالاها را بالاتر می‌برند و مردم مجبور به خرید اجناس با قیمت گران می‌شوند.

حسینی با اشاره به انجام مکاتبات با وزیر صنعت و معدن و تجارت، گفت: مکاتباتی با وزیر انجام شده تا این موضوع به صورت خاص‌تر بررسی شود. همچنین در ملاقات با معاون وزیر این مسئله پیگیری شده ولی تاکنون جواب مکاتبات، دریافت نشده است.

وی یادآور شد: در کنار مسئله اشتغال، در مغازه‌های شهرهایی نظیر تفرش و آشتیان، تولیدات داخل شهرستان نیز به فروش می‌رسد. ایجاد این نوع فروشگاه‌ها در شهرهای کوچک از مشاغل موجود می‌کاهد و تعداد بیکاران و مسئله بیکاری را در شهرهای کوچک تقویت می‌کند.

نماینده مردم تفرش، آشتیان و فراهان در مجلس شورای اسلامی گفت: چند نفر از اهالی تفرش و آشتیان ایجاد این فروشگاه‌ها را به صورت شفاهی پیگیری کرده‌اند و هنوز درخواست و نامه‌ای از سوی فرد خاصی ارائه نشده است؛ تاکنون نماینده اصلی این فروشگاه، در این شهرها مشخص نیست و یا مراجعه‌ای نکرده است.

حسینی اضافه کرد: از فرمانداران شهرهای تفرش و آشتیان درخواست شده است تا با برگزاری شورای تامین، از ایجاد هزینه توسط شرکت جانبو جلوگیری کنند تا بعدا مشکلات جدی تری ایجاد نشود. چراکه مسائل اصلی ایجاد این فروشگاه‌ها در این دو شهر در هاله‌ای از ابهام است و نیاز به ورود جدی تر شورای تامین دارد تا از تبعات بعدی کاسته شود.

وی خاطر نشان کرد: ایجاد این فروشگاه‌ها در شهرهای بزرگ از جمله سیاست‌های اصلی دولت است ولی در شهرهای کوچک به دلیل ایجاد انحصار، به کسبه شهرها لطمه می‌زند.

انتهای پیام/ک

captcha