مدرسه اردوگاه علم و معرفت است/متولیان تمام تلاش خود را صرف علم آموزی و تربیت آینده سازان کنند فعالیت دشمنان در جنگ اقتصادی بزرگتر نشان دادن مشکلات اقتصادی در ذهن مردم است #حالا_فهمیدید_چرا مدافعان حرم در خارج از مرزها جنگیدند؟ +تصاویر مراسم آغاز سال تحصیلی جدید در هنرستان شهدای آلومینیوم اراک برگزار شد+ تصاویر مطالبه مردم برخورد با رسانه‌هایی است که تریبون اپوزیسیون شده‌اند/ خط مشترک رسانه‌های خارجی زدودن واژه تروریست از پیشانی الاحوازیه بود/ پیوند رسانه‌های لندن‌نشین و دلارهای سعودی در حادثه اهواز نمایان بود +فیلم دفاع مقدس سندی زرین و درخشان است/مردم با مطالعه دقیق مانع تحریف حماسه عظیم دفاع مقدس شوند زنگ مهر و مقاومت در مدارس دلیجان نواخته شد+عکس نمایشگاه بزرگ «مقاومت عاشورایی» در اراک افتتاح شد+ تصاویر جزئیات پیاده روی اربعین دانشجویی اعلام شد/ چگونگی دریافت مجوز خروج و ثبت نام توصیه‌هایی برای کنترل خارش‌ پوست
یکشنبه ۰۱ مهر ۱۳۹۷ - ۱۴:۰۴
کد خبر: 33044
تاریخ انتشار: ۰۳ آذر ۱۳۹۶ - ۱۴:۱۶
امام جمعه فرمهین:

خون پاک شهید حججی‌ها با نابودی داعش به ثمر نشست/مشکلات کشور با روحیه بسیجی قابل حل است

امام جمعه فرمهین با اشاره به اینکه با شهادت شهید حججی عظمت شهدای مدافع حرم برای همگان هویدا شد، گفت: خون پاک شهید حججی‌ها با ریشه کن کردن داعش در سرزمین های اسلامی ثمر داد.

به گزارش دیار آفتاب؛ به نقل از فراهان خبر؛ حجت الاسلام فیض کرمیان، امام جمعه فرمهین در خطبه های این هفته نماز جمعه فرمهین با اشاره به سالروز شهادت امام حسن عسکری(ع) گفت: امام حسن عسکری(ع) طی سال‌ های امامت خود در سامرا تحت محدودیت‌های اعمال شده از سوی خلافت عباسیان زندگی می کرد.

وی افزود: خلفای عباسی همواره امامان شیعه را تحت فشار و محدودیت قرار می‌دادند و این فشارها در دوران امام جواد(ع)، امام هادی(ع) و امام حسن عسکری(ع) در سامرا به اوج رسید، با وجود محدودیت امام حسن عسکری(ع) در تبلیغ، این امام همام رسالت خود را انجام داد.

انتظار فرج امام زمان(عج) باید همراه با عمل باشد 

فیض کرمیان با اشاره به سالروز آغاز امامت حضرت مهدی(عج) گفت: امروز انتظار فرج و زمینه سازی برای ظهور امام زمان(عج) مهمترین وظیفه شیعیان است، انتظار فرج امام زمان(عج) باید همراه با عمل باشد.

امام جمعه فرمهین افزود: انتظار تنها قلبی نیست و کسی که منتظر فرج منجی عالم بشریت است، وظایفی دارد که باید به آن عمل کند.

وی تصریح کرد: کسی که منتظر ظهور امام زمان(عج) است، باید در حد توان خود مقدمات ظهور را فراهم کند و از انجام اعمالی که این امر را به تاخیر می‌اندازد، خودداری کند. 

فیض کرمیان افزود: اگر کسی با ظهور امام زمان(عج) از خواب غفلت بیدار شود، شکست خورده است، زندگی مهدی پسند داشته باشیم تا با ظهور امام زمان(عج) به ندای امام لبیک بگویم و سربازی در رکاب حضرت باشیم.

کمک به زلزله زدگان ادامه داشته باشد

امام جمعه فرمهین با اشاره به زلزله های اخیر گفت: افراد تحلیل های مختلفی از علت زلزله در شبکه های اجتماعی بیان می کنند.

وی گفت: علم و حکمت این زلزله ها را فقط خدا آگاه است و حکمت این زلزله ها فقط به دست خدا است.

فیض کرمیان اظهار کرد: کمک های خوبی به زلزله زدگان صورت گرفت که جای تقدیر است اما با توجه به خسارت زلزله و شرایط نامساعد زندگی در مناطق زلزله زده باید کمک ها ادامه داشته باشد.

امام جمعه فرمهین با اشاره به شکست داعش و نابودی این گروه تروریستی در عراق و سوریه گفت: نابودی توطئه سیاه داعش پس از 7 سال پاسخی به سیاست های خباثت آلود آمریکا و رژیم صهیونیستی بود.

خون پاک شهید حججی‌ها ثمر داد

فیض کرمیان افزود: رزمندگان و مدافعان حرم در ایجاد و توسعه امنیت سرزمین‌های اسلامی نقشی بسیار مهم دارشتند و فداکاری این شهدا سبب عزت، اقتدار و سربلندی اسلام و در ریشه‌کنی گروه تروریستی داعش شد.

امام جمعه فرمهین تاکید کرد: با شهادت شهید حججی عظمت شهدای مدافع حرم برای همگان هویدا شد و خون پاک شهید حججی‌ها ثمر داد و گروه خبیث داعش در سرزمین‌های اسلامی ریشه کن شد.

داعش آرزوی براندازی نظام جمهوری اسلامی ایران را به گور برد

وی گفت: هدف نهایی استکبار از ایجاد گروه تروریستی داعش و نقشه های رژیم صهیونیستی در منطقه براندازی نظام جمهوری اسلامی ایران بود که آنها با مجاهدات بندگان صالح خدا این آرزو را به گور بردند.

فیض کرمیان گفت: این راه مدافعان حرم باید ادامه پیدا کند، ما در همه حوزه ها نیاز به مدافعان اسلام داریم، دفاع از حریم حجاب و عفاف، ارزشهای اسلامی، ولایت فقیه نیاز به مدافعان حریم اسلام دارد.

امام جمعه فرمهین با اشاره به هفته بسیج و دستاوردهای بسیج در شهرستان افزود: بسیجی باید حضور فعال در همه صحنه ها داشته باشد و اگر امروز کشور اسلامی‌ و ملت سلحشور ما از گزند نااهلان تاریخ در امنیت هستند به یمن حضور گسترده بسیج بوده است.

مشکلات با روحیه بسیجی قابل حل است 

وی بیان کرد: امروز جامعه بیش از هر زمان دیگر به فرهنگ بسیجی و روحیه خستگی ناپذیر نیاز دارد، تحریم ها از زمان انقلاب بوده است، بالاترین نعمت نظام اسلامی و ولایت فقیه است و با توکل به خدا و همت مردم و مسئولان بر مشکلات پیروز می شویم.

فیض کرمیان گفت: متاسفانه برخی از افراد مدام از یاس و ناامیدی در جامعه دم می زنند و به دنبال تضعیف روحیه انقلابی هستند.

امام جمعه فرمهین خاطر نشان کرد: نباید روحیه یاس و ناامیدی در بین مردم نشر داده شود، باید برای ایجاد روحیه امید و تقویت خودباوری در بین مردم با تکیه بر توان داخلی با روحیه بسیجی به جنگ با مشکلات برویم.

انتهای پیام/ک

captcha