شیوع بیماری پاستورلوز در جمعیت دامی استان مرکزی راهبرد ایران در برابر دشمنان «مقاومت فعال» با محوریت جوانان انقلابی است قدرت دشمنان با مقاومت و ایستادگی ملت ایران روبه افول است آمادگی مجلس جهت اصلاح ساختار بودجه در صورت ناتوانی دولت سرخ‌ها از ایتالیا، آلمان و برزیل به کرواسی رسیدند/ استرا مثل شفر مهاجم می‌آورد؟ / وعده سرخرمن به فرهاد/ پایان ناخوش میزبانی رهاسازی بولتون و پمپئو پس از ۳ روز/ آهنگ افزایش قیمت‌ها کند شد/ نقش یک زن نفودی در تصمیمات وزارت نفت «ایران و افغانستان»؛ یک جان و دو کالبد مبلغان مذهبی حامیان ساختارشکنی پهلویستی کشف پروتئینی که اثر دیابت نوع ۲ را معکوس می‌کند نسل بعدی سلول‌های خورشیدی در راه است
دوشنبه ۰۳ تیر ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۴
کد خبر: 32609
تاریخ انتشار: ۲۵ آبان ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۲
بازنشر؛

فیلم/لحظاتی با فرمانده محبوب رزمندگان استان مرکزی

شهید مهدی زین الدین، یکی از فرماندهان توانمند و پرتلاش دوران دفاع مقدس است که فرماندهی لشگر علی ابن ابیطالب(ع) و بخش عظیمی از رزمندگان استان مرکزی را برعهده داشت.

به گزارش دیار آفتاب؛ 27 آبان، سالروز عروج شهید مهدی زین الدین، یکی از فرماندهان توانمند، پرتلاش و در عین حال کم سن و سال دوران دفاع مقدس است. فرماندهی که رشادت هایش باعث شد تا مسئولیت های حساس و کلیدی از جمله فرماندهی لشگر 17 علی ابن ابی طالب را به او بسپارند.

شهید زین الدین در عملیات بیت‏ المقدس و آزادسازی خرمشهر، مسئولیت اطلاعات عملیات قرارگاه نصر را پذیرفت و در مرحله چهارم عملیات رمضان، به سرپرستی تیپ 17 علی‏ ابن ابی‏طالب(ع) قم و پس از آن به فرماندهی لشگر 17 علی‏ ابن‏ ابی‏طالب(ع) متشکل از رزمندگان استان مرکزی و چند استان دیگر منصوب شد.

این لشکر پر‌آوازه‌ به فرماندهی شهید مهدی زین الدین در زمان جنگ در کنار حماسه‌آفرینی‌های ماندگارش به گسترش سازمان رزمی سپاه‌پاسداران کمک‌های بسیاری کرد.

سرانجام عمر 25 ساله شهید مهدی زین‏ الدین، این فرمانده محبوب بسیجی‌ها به ویژه رزمندگان استان مرکزی و شهر اراک، در 27 آبان ماه سال 1363 به پایان رسید و او به همراه برادرش مجید زین الدین در مأموریتی که از کرمانشاه به سوی سردشت آذربایجان غربی درحرکت بود در منطقه تپه ساروین، با گروه‏های ضد انقلاب درگیر و به فیض شهادت نائل آمد.

تیپ 17 علی ابن ابی طالب(ع) ویژه رزمندگان قم بود که مدتی بعد با اضافه شدن لشکر 71 روح‌الله از استان مرکزی، تیپ‌های 12 قائم(عج) از استان سمنان‌، صاحب‌الامر‌(عج) از استان زنجان و  یگان‌های عملیاتی پرتوان دیگر لشکر 17 علی‌بن‌‌ابیطالب(ع) را با فرماندهی شهید مهدی زین الدین(ع) تشکیل دادند.

کلیپ پایگاه خبری دیار آفتاب را در ادامه مشاهده می کنید.
 

انتهای پیام/ک

captcha