کتاب مصور گردشگری شهرستان شازند تالیف می شود از ماموریت ناممکن ترامپ تا آرزوی تحقق وعده‌های امید وسواس شفر برای جذب مهاجم/کوچ جهانبخش در زمستان منتفی است/زخم دروغ بر پیکر فوتبال! توضیح رشیدپور درباره مصاحبه با روحانی ٩ نکته مصاحبه روحانی از نگاه ابطحی سریال واردات عجیب و غریب/جو و کنجاله هم به فهرست واردات اضافه شد گواردیولا بهترین مربی جهان شد ذخایر ارز و طلای ایران ۱۳۲ میلیارد دلار و بالاتر از آمریکا شد + سند افشاگری جنجالی خداداد در خصوص صحبت‌های طارمی طرح «سفارش اینترنتی دریافت بنزین »در حد حرف باقی ماند/عرضه موبایلی بنزین به کجا رسید؟
چهارشنبه ۰۴ بهمن ۱۳۹۶ - ۰۸:۴۴
کد خبر: 32498
تاریخ انتشار: ۲۳ آبان ۱۳۹۶ - ۰۸:۵۶
رئیس شبکه دامپزشکی کمیجان خبرداد؛

رصد بیماری آنفولانزای فوق حاد پرندگان در آبگیرهای کمیجان

شبکه دامپزشکی شهرستان کمیجان گشت مراقبت فعال بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در سدها و آب بندهای شهرستان را اجرا کرد.

به گزارش دیار آفتاب؛ به نقل از سلام کمیجان؛ رضا رضائی، رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان کمیجان در حاشیه بازدید مسئولان دامپزشکی شهرستان کمیجان از سدها و آب بندهای شهرستان در راستای مراقبت فعال جهت پیشگیری از بیماری آنفولانزای فوق حاد پرندگان گفت: با شروع فصل سرما و مهاجرت پرندگان آبزی به کشور، شبکه دامپزشکی شهرستان کمیجان اقدام به برقراری گشت بازدید و مراقبت فعال در خصوص بیماری های پرندگان کرده است که در این راستا از تمام سدها و آب بندهای موجود در سطح شهرستان بازدید می شود.

وی هدف از برگزاری این بازدید و گشت ها را مراقبت و پایش این بیماری در سطح حیات وحش دانست و افزود: پرندگان مهاجر به طور طبیعی میزبان ویروس آنفولانزا هستند که امکان دارد آن را به طیور اهلی از جمله مرغداری های صنعتی و سنتی منتقل کنند.

رضائی تصریح کرد: در صورت وجود هر گونه تلفات در پرندگان وحشی، شبکه دامپزشکی کمیجان اقدامات لازم را در خصوص پیشگیری از انتقال بیماری به طیور صنعتی و سنتی انجام می دهد.

رئیس شبکه دامپزشکی کمیجان تصریح کرد: خوشبختانه تا کنون هیچ گونه تلفاتی در پرندگان وحشی آبگیرها و آب بندهای موجود در سطح شهرستان مشاهده نشده است که البته اقدامات مراقبت و پایش همچنان ادامه دارد.

انتهای پیام/ک

captcha