بازیگر ۳۰ میلیونی دستمزد ۴۰۰ میلیونی می‌خواهد/ لزومِ اتحاد صنوف اهدای تصویر یادگاری رهبر انقلاب به خانواده شهید مغنیه FATF چهار ماه دیگر مهلت اجرای الزامات ایران را تمدید کرد سید جلال: تماشاگران پرسپولیس گول خوردند/ همه ما خسته هستیم مفسدان فی الارض واقعی را اعدام کنیم/ روحانی تیم اقتصادی خود را شخم بزند دوران شکوفایی صنعت نفت شیل آمریکا به پایان خود نزدیک می‌شود بنزین تا سال ۹۸ گران نخواهد شد/ احیای کارت‌ سوخت در دست بررسی است مفتوح شدن ۱۷ پرونده و وجود ۸۵۰۰ شاکی درباره پیش فروش خودرو بازخوانی کارنامه یک بازنشسته دولتی/ اشتباهات سیف چگونه اقتصاد کشور را به بحران کشاند؟/ ماجرای انفصال از خدمتی که اجرا نشد و بازار به هم ریخت! ترس آمریکایی‌ها از ایران؛ چرا پهپاد‌های ایرانی کشتی‌های جنگی آمریکا در خلیج فارس را دائم رصد می‌کنند؟
جمعه ۲۷ مهر ۱۳۹۷ - ۲۲:۰۴
کد خبر: 32498
تاریخ انتشار: ۲۳ آبان ۱۳۹۶ - ۰۸:۵۶
رئیس شبکه دامپزشکی کمیجان خبرداد؛

رصد بیماری آنفولانزای فوق حاد پرندگان در آبگیرهای کمیجان

شبکه دامپزشکی شهرستان کمیجان گشت مراقبت فعال بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در سدها و آب بندهای شهرستان را اجرا کرد.

به گزارش دیار آفتاب؛ به نقل از سلام کمیجان؛ رضا رضائی، رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان کمیجان در حاشیه بازدید مسئولان دامپزشکی شهرستان کمیجان از سدها و آب بندهای شهرستان در راستای مراقبت فعال جهت پیشگیری از بیماری آنفولانزای فوق حاد پرندگان گفت: با شروع فصل سرما و مهاجرت پرندگان آبزی به کشور، شبکه دامپزشکی شهرستان کمیجان اقدام به برقراری گشت بازدید و مراقبت فعال در خصوص بیماری های پرندگان کرده است که در این راستا از تمام سدها و آب بندهای موجود در سطح شهرستان بازدید می شود.

وی هدف از برگزاری این بازدید و گشت ها را مراقبت و پایش این بیماری در سطح حیات وحش دانست و افزود: پرندگان مهاجر به طور طبیعی میزبان ویروس آنفولانزا هستند که امکان دارد آن را به طیور اهلی از جمله مرغداری های صنعتی و سنتی منتقل کنند.

رضائی تصریح کرد: در صورت وجود هر گونه تلفات در پرندگان وحشی، شبکه دامپزشکی کمیجان اقدامات لازم را در خصوص پیشگیری از انتقال بیماری به طیور صنعتی و سنتی انجام می دهد.

رئیس شبکه دامپزشکی کمیجان تصریح کرد: خوشبختانه تا کنون هیچ گونه تلفاتی در پرندگان وحشی آبگیرها و آب بندهای موجود در سطح شهرستان مشاهده نشده است که البته اقدامات مراقبت و پایش همچنان ادامه دارد.

انتهای پیام/ک

captcha