واژگونی خودروی حامل سنگ در محور دلیجان حادثه آفرید+عکس آب خوردن ترامپ سوژه شبکه‌های اجتماعی شد+ تصاویر تکذیب دروغ پردازی رسانه حامی دولت درباره مسکن مهر/نیک کردار: منظورم کشته‌های خانه‌های اطراف بود! سپاهان زخم‌خورده به دنبال جبران گذشته/بازگشت گل‌محمدی با تراکتور به اصفهان جنایت‌های آمریکا با بلوکه کردن کمک 200 هزار دلاری به زلزله‌زدگان کرمانشاه بیشتر آشکار شد زلزله کرمانشاه|سردار شریف: ارتش و سپاه مانند ید واحده در حال خدمت‌رسانی هستند رشد ۲۵ هزار تومانی بهای سکه/دلار ۴۰۹۷ تومان+ جدول امام رضا (ع) از تولد تا شهادت/خلاصه‌ای از زندگینامه امام هشتم شیعیان تصاویر هوایی پیاده روی زائران حرم رضوی کاریکاتور/ پایان «افعی» آل‌ سعود!!!
یکشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۶ - ۰۰:۵۲
کد خبر: 32458
تاریخ انتشار: ۲۳ آبان ۱۳۹۶ - ۰۹:۰۰
رنجی که بیماران دیالیزی شازند می‌برند

وعده‌هایی از جنس نمک بر زخم/امید بیماران دیالیزی شازند ناامید شد

دو سال از وعده مسئولان در خصوص خرید خودرو جهت و حمل و نقل بیماران دیالیزی شهرستان می گذرد و اما گویا قرار نیست این وعده رنگ واقعیت به خود بگیرد و ناامیدی را همدم این روزهای بیماران دیالیزی کرده است.

به گزارش دیار آفتاب؛به نقل از پایگاه خبری شازند ما، در شهرستان شازند بیش از 30 بیمار کلیوی زندگی می کنند که خود و خانواده هایشان علاوه بر رنجی که از این بیماری می برند، مشکل رفت و آمد آنان جهت انجام دیالیز هم تبدیل به باری سنگین بر دوش آنان و خانواده ها شده است.

بیمار دیالیزی قبل از دریافت خدمات درمانی فشارخون بالا و سرگیجه دارد و یا بعد از دیالیز دچار افت فشارخون می شود و به ناچار باید از وسایل نقلیه مخصوص استفاده کند و هزینه بالایی را برای آن بپردازد.

بیماران دیالیزی باید هفته ای سه بار جهت انجام دیالیز به بیمارستان تامین اجتماعی شازند مراجعه کنند و برخی از این بیماران دچار کهولت سن هستند و برای حمل و نقل نیاز به آمبولانس دارند اما نبود وسیله نقلیه مناسب برای رفت و آمد، مشکلات این بیماران را دو چندان کرده است.

دو سال از زمان تصویب خرید یک دستگاه خودرو جهت نقل و انتقال بیماران دیالیزی در شهرستان شازند می گذرد اما گویا این مصوبه به این زودی رنگ واقعیت به خود نمی گیرد.

آذرماه سال 94 بود که گزارشی در خصوص خرید خودروی حمل و نقل بیماران دیالیزی در این پایگاه خبری منتشر شد(اینجا) در این گزارش، مشکل خرید خودرو، عدم تهیه پیش فاکتور از سوی مسئولان عنوان شده بود.

دی ماه سال 95 یکسال پس از درج گزارش، مجددا خبری با عنوان "حمل و نقل بیماران دیالیزی در پیچ و خم بروکراسی اداری/خودروی ون در دهه فجر خریداری می شود" روی خروجی این پایگاه خبری قرار گرفت(اینجا) و در آن وعده خرید خودروی حمل و نقل بیماران دیالیزی در دهه فجر سال 95 توسط رئیس وقت شورای شهرستان داده شد و قیمت خودروی ون 170 میلیون تومان عنوان شده بود.

در اواخر بهمن ماه 95 بر اساس تصمیمات اتخاذ شده، خرید دستگاه ون منتفی و قرار بر خرید یک دستگاه مینی بوس با قیمت 195 میلیون تومان شد که طبق مصوبات مربوطه، شهرداری ها و دهیاری های سطح شهرستان موظف به پرداخت این مبلغ شدند.

در همان بهمن ماه 95 چک پیش پرداخت خرید این خودرو به مبلغ 130 میلیون تومان در وجه شرکت خودروساز از سوی شورای شهرستان نوشته و عنوان شد که موعد تحویل خودرو 3 ماهه بوده و تا پایان اردیبهشت ماه 96 خودرو تحویل شهرستان می شود.

سهم هر دستگاه از پرداخت مبلغ وسیله نقلیه مشخص شده است

در مرداد ماه سال 96 مجددا پیگیر وضعیت خرید این خودرو شدیم که تبرته فراهانی رئیس وقت شورای شهرستان گفت: با توجه به خرید یک دستگاه ون با کیفیت بالاتر، مبلغ کل از۱۷۰میلیون به ۱۹۵ میلیون افزایش یافت که اضافه شدن این 25 میلیون هم با اطلاع و هماهنگی نماینده شهرستان و فرماندار انجام شده و قول مساعد دادند که ۶ شهر در پرداخت این مبلغ سهیم شوند و مکاتبات آن از طرف فرمانداری انجام شد و در حال پیگیری است که تعدادی از شهرها آنرا تصویب و تعدادی نیز در حال تصویب توسط شورای شهر ها هستند.

بی مسئولیتی شهرداری ها در پرداخت هزینه مصوب شده/شهرداری ها سهم خود را پرداخت نمی کنند

غلامی رئیس کنونی شورای شهرستان شازند هم در گفتگو با خبرنگار ما گفت: ما مکاتبات لازم در این خصوص را با فرمانداری انجام دادیم و در حال حاضر شهرداری ها نسبت به تعهدات خود جامه عمل نپوشانده و حق السهم خود را پرداخت نکرده اند.

وی افزود: مبلغ اولیه خودرو 170 میلیون تومان بوده که با تغییرات صورت گرفته مبلغ آن 195 میلیون تومان اعلام شده است و برخی شهرداری ها نه تنها سهم اولیه خود در این خصوص را پرداخت نکرده اند بلکه سهم این مابه‌التفاوت 25 میلیونی را نیز که بین شهرداری ها تقسیم شده نپرداخته اند.

اما اکنون که سه ماه از آخرین وعده مسئولان می گذرد، بیماران دیالیزی شهرستان دیگر تقریبا از این وعده مسئولان ناامید شده و چشم امیدی عملی شدن وعده مسئولان مبنی بر خرید این خودرو جهت حمل و نقل خود ندارند. وعده هایی که قرار بود روزی مرهم دردهای بیماران باشد امروز تبدیل به نمکی بر زخم این بیماران شده است.

انتهای پیام/ک

captcha