طی یکسال گذشته؛

علاقمندان به مطالعه 245هزار کتاب از کتابخانه‌های دلیجان امانت گرفتند

رئیس اداره کتابخانه‌های شهرستان دلیجان گفت: سال گذشته 245 هزار کتاب از کتابخانه‌های دلیجان امانت گرفته شده است.
کد خبر: ۳۲۳۳۹ تاریخ انتشار: ۲۰ آبان ۱۳۹۶ - ۰۹:۰۷

به گزارش دیار آفتاب؛ فهیمه لطفعلی رئیس اداره کتابخانه‌های شهرستان دلیجان به مناسبت هفته کتاب و کتاب‌خوانی در گفتگو با خبرنگار پیام دلیجان تعداد کتابخانه‌های فعال در سطح این شهرستان را 5 باب دانست و گفت: از این تعداد دو کتابخانه در شهر دلیجان(اشراق و علامه سید عبدالهادی حسینی دلیجانی)، یک کتابخانه در نراق(فاضلین نراقی)، یک کتابخانه در روستای راونج(الغدیر) و یک کتابخانه مشارکتی در واران جاسب (مرحوم ناصری) فعالیت دارند. 

وی ادامه داد: در کتابخانه‌های این شهرستان 65 هزار جلد کتاب در بخش‌های مختلف اصلی٬ مرجع، کودک و نوجوان و کمک درسی وجود دارد که ۳۵۰۰ عضو این کتابخانه‌ها و دیگر علاقه‌مندان امر مطالعه می‌توانند از آن بهره‌مند شوند.

رئیس اداره کتابخانه‌های شهرستان دلیجان با اشاره به اینکه سال گذشته 245 هزار کتاب از کتابخانه‌های دلیجان امانت گرفته شده است، گفت: به منظور کمک به بالابردن سرانه مطالعه مفید و در راستای اشتراک‌گذاری تجربیات مطالعاتی اقشار مختلف، در یک سال گذشته بیش از 80 نشست کتابخوان در سطح شهرستان برگزار شد.

وی جمع‌خوانی کتاب و معرفی کتابِ ماه در قالب نشستهای نقد و‌ بررسی را از دیگر اقدامات در راستای ترویج فرهنگ کتابخوانی برشمرد و گفت: امسال به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی رونمایی کتاب، نقد کتاب، نشست کتابخوان، برگزاری کارگاه آموزش مهارت‌های قصه‌گویی ویژه مادران و برگزاری بیش از 10 مورد برنامه‌های مختلف ترویجی کتاب در قالب مسابقات مختلف کتابخوانی را به عنوان بخشی از برنامه‌های این هفته اجرایی خواهیم کرد.

رئیس اداره کتابخانه‌های شهرستان دلیجان تصریح کرد: همچنین علاقه‌مندان به حوزه کتاب و کتابخوانی می‌توانند در تاریخ 24 آبان‌ماه با مراجعه به یکی از کتابخانه‌های شهرستان به شکل رایگان در این نهاد فرهنگی عضو شده و از خدمات آن در مدت یک‌سال بهره‌مند شوند.

لطفعلی خاطرنشان کرد: کتابخانه مشارکتی «واران جاسب» سال گذشته به عنوان روستای دوستدار کتاب در سطح کشور معرفی شد.

انتهای پیام/م