از ماموریت ناممکن ترامپ تا آرزوی تحقق وعده‌های امید وسواس شفر برای جذب مهاجم/کوچ جهانبخش در زمستان منتفی است/زخم دروغ بر پیکر فوتبال! توضیح رشیدپور درباره مصاحبه با روحانی ٩ نکته مصاحبه روحانی از نگاه ابطحی سریال واردات عجیب و غریب/جو و کنجاله هم به فهرست واردات اضافه شد گواردیولا بهترین مربی جهان شد ذخایر ارز و طلای ایران ۱۳۲ میلیارد دلار و بالاتر از آمریکا شد + سند افشاگری جنجالی خداداد در خصوص صحبت‌های طارمی طرح «سفارش اینترنتی دریافت بنزین »در حد حرف باقی ماند/عرضه موبایلی بنزین به کجا رسید؟ دومین روز رزمایش مشترک محمد رسول الله (ص) ارتش/ تصاویر
چهارشنبه ۰۴ بهمن ۱۳۹۶ - ۰۸:۳۶
کد خبر: 32221
تاریخ انتشار: ۱۷ آبان ۱۳۹۶ - ۰۹:۲۳
حجت الاسلام سپاسی آشتیانی:

اجتماع بزرگ اربعین؛ نمونه ای کوچک از حکومت جهانی امام زمان(عج)/آزادی خواهان جهان جذب مغناطیس حسین(ع) می‌شوند

مدیر حوزه علیمه استان مرکزی گفت: زائران اربعین حسینی از تمام اقوام و ملیت ها با یک تفکر واحد برای یک مکان واحد پا در مسیر مغناطیس حسین(ع) گذاشته اند.

به گزارش دیار آفتاب؛ حجت الاسلام سپاسی آشتیانی، مدیر حوزه های علمیه استان مرکزی در گفتگو با خبرنگار سلام کمیجان گفت: زیارت اربعین یکی از ویژگی های مهم شیعیان و از نشانه های شیعه است.

وی در ادامه افزود: هر زیارتی آثار تربیتی خاصی دارد، در زیارت هم تجلیل از آن شخصیت مورد زیارت است و هم اینکه زائر در زمان حضور در این مکان، سعی می‌کند خودش را با آداب و اخلاق فرد مورد زیارت نزدیک کند.

زیارت اربعین؛ زیارت بزرگترین انسان آزادی خواه و انقلابی

مدیر حوزه علیمه استان مرکزی تصریح کرد: زیارت اربعین؛ زیارت بزرگترین انسان آزادی خواه و انقلابی و نیز بزرگترین انسانی است که ارزش های انسانی را زنده کرده است.

حجت الاسلام سپاسی آشتیانی بیان کرد: کسی که حاضر می شود برای زیارت این بزرگوار در اربعین پیاده مسیر را طی کند، می‌خواهد منش و اخلاق و راه و روش امام حسین(ع) که منادی آن بود را در زندگی خودش و جامعه پیاده کند.

وی با اشاره به ویژگی های انسانی امام حسین(ع) گفت: ایثار یکی از ویژگی های فوق العاده آن انسان بزرگ است و کسی که به زیارت اربعین می‌رود با تاسی به آن حضرت، حاضر است در راه ارزش های انسانی ایثار و از خودگذشتگی کند.

حجت الاسلام سپاسی آشتیانی تصریح کرد: از ویژگی های دیگر، روحیه بزرگ منشی آن بزرگوار است. زمانی که لشگر دشمن راه را بر امام می بندند، امام حسین(ع) آنها را سیراب می کند با وجود اینکه می داند آنها آب را به روی اهل بیت(ع) و طفل شش ماهه خواهند بست. امام حسین(ع) سیراب کردن تشنه، این کار انسانی، بزرگ منشانه و بزرگوارانه را انجام می دهند.

مدیر حوزه علمیه استان مرکزی بیان کرد: کسی که در اربعین این مسیر را پیاده طی می کند و برای زیارت این مزار مطهر می رود؛ می‌خواهد از چنین بزرگواری دفاع کند و آن را به منصه ظهور بگذارد و آن را در زندگی خودش پیاده کرده و در جامعه برای انسانیت، شرف، تقوا و دیانت تلاش کند.

حسینی شدن، فلسفه پیاده روی اربعین

حجت الاسلام سپاسی آشتیانی تاکید کرد: زائران اربعین امام حسین(ع) یک چنین اوصاف ویژه ای دارند. تمام اوصاف و صفاتی که زائر اربعین به آن توجه دارد این است که برای چه کسی پیاده می رود که حاضر است تمام مشکلات راه را تحمل کند تا این انسان والا را به جامعه بشری معرفی کند و یک الگو جدید به آنها ارائه دهد.

اربعین؛ نمونه ای از حکومت امام زمان(عج)

مدیر حوزه علمیه استان مرکزی اربعین را نمونه ای کوچکی از حکومت امام زمان (عج) دانست و بیان کرد: اربعین؛ نمونه و الگویی از ظهور و دوران امام زمان(عج) است. طبق آن چیزی که از دوران ظهور شنیده ایم، منیت ها کنار می رود و همه به یک هدف واحد والا که دفاع از ارزش هاست فکر می کنند.

وی در ادامه افزود: آنچه که در پیاده روی اربعین مشخص و مسلم است این است که همه یک هدف مشخص دارند و به یک مکان می اندیشند. ملیت ها رنگ می بازند. در این همایش انواع و اقسام ملت ها، رنگ ها و نژاد ها حضور دارند.

حجت الاسلام سپاسی آشتیانی ادامه داد: همه ید واحده هستند، هدف آنها رفتن به جایی است که آن حماسه بزرگ و ارزشمند اتفاق افتاده است. آنجا بهترین الگوی انسانی را تحویل بشریت می دهند.

پیاده روی اربعین؛ جاوادنگی اندیشه جهانی

مدیر حوزه علمیه استان مرکزی با اشاره به سخن پیامبر اکرم (ص) که امام حسین(ع) را کشتی نجات، چراغ هدایت می دانستند، افزود: وقتی کسی پیاده این مسیر را طی می کند می خواهد اندیشه نجات بشریت و این الگو جاودانه را جهانی کند.

وی در ادامه بیان کرد: هر نقطه از این زیارت و پیاده روی را نگاه کنیم؛ سراسر از ایثار و از خود گذشتگی نمایان است. فقیر و غنی تمایل دارند از سهم خود بگذرند و یکایک آن ها هر آنچه که در توان دارند در این راه ایثار کرده و از این ارزش ها دفاع می کنند؛ و این چنین است که از قیام امام زمان(عج) سخن به میان آمده است.

زیارت اربعین؛ نمونه و دریچه ای به جریان ظهور

حجت الاسلام سپاسی آشتیانی خاطرنشان کرد: حکومت امام زمان(عج)؛ الگوی یک حکومت جهانی و الگوی جهانی اندیشیدن است. افرادی که در این پیاده روی حضور پیدا می کنند، جهانی فکر می کنند و از مرزهای جغرافیایی خاص فاصله گرفته اند و به مسائل انسانی و الهی توجه دارند، این امر می تواند یک نمونه و یک دریچه کوچک به جریان ظهور باشد.

انتهای پیام/ک

captcha