همراهی مردم و اصناف فراهان در اجرای محدودیت‌های کرونایی ستودنی است روحانی: مسئولان کشور جنایت ترور شهید فخری‌زاده را بی‌پاسخ نمی‌گذارند همسر شهید فخری‌زاده: نگذارید خون شهید پایمال شود مروری بر آخرین وضعیت سامانه جامع انبارها/ مبارزه سیستمی با احتکار چقدر پیشرفت کرد؟ واکنش جامعه علمی و دانشگاهی به ترور دانشمند ایرانی نامه رضایی به روحانی درباره شهادت فخری‌زاده بررسی مجدد تعطیلی شهرهای قرمز/ ۱۷۴۸ نفر از پرواز منع شدند پیگیری مجازات قطعی عاملان و آمران این جنایت در دستور کار قرار گیرد گرفتن انتقام خون شهید «فخری زاده» دشمن را از اقدامات بعدی بازمی‌دارد/ باید رژیم بازرسی ها از صنایع هسته ای متوقف شود «میثم حیدری» دیدار فولاد خوزستان و آلومینیوم اراک را سوت می زند
شنبه ۰۸ آذر ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۸
کد خبر: 31993
تاریخ انتشار: ۱۳ آبان ۱۳۹۶ - ۱۱:۲۰
استاندار مرکزی در راهپیمایی 13آبان:

اوج فهم سیاسی ملت ایران در جریان تسخیر لانه جاسوسی/برجام بدعهدی آمریکا را به جهان ثابت کرد

استاندار مرکزی گفت: 13 آبان 58 دانش آموزان و دانشجویان انقلابی لانه جاسوسی آمریکا در ایران را تسخیر کردند که این اتفاق به تعبیر امام، انقلابی بزرگتر از انقلاب اول بود که نشان از شعور و فهم بالای سیاسی مردم داشت.

به گزارش دیار آفتاب؛ سیدعلی آقازاده، استاندار مرکزی در راهپیمایی 13 آبان، سالروز تسخیر لانه جاسوسی در شهر اراک گفت: در سال 57 ملت ایران با رهبری داهیانه، انقلابی و مردمی امام راحل، بنیان گذار جمهوری اسلامی ایران سرانجام توانست با قدرت اهریمنی آمریکا و همه قدرت های آن زمان، رژیم تا دندان مسلح پهلوی را سرنگون کند و برای تاریخ معاصر ایران پیروزی به ارمغان آورد.

انقلاب اسلامی ایران؛ بزرگترین معجزه قرن بیستم

وی با اشاره سخنان مورخان جهان گفت: طبق اذعان تاریخ نویسان جهان، انقلاب اسلامی ایران جزء سه رویداد بزرگ تاریخی قرن 20 بوده است. در این انقلاب مردم ایران با رهبری فقیهی عالیقدر توانستند قدرت اهریمنی بزرگ را شکست دهند که این امر بزرگترین معجزه قرن 20 محسوب می شود.

استاندار مرکزی  اظهار کرد: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، آمریکا با همه توان درصدد شکست انقلاب برآمد و سفارت آمریکا و لانه جاسوسی او در ایران مرکز این دسیسه ها بود.

تسخیر لانه جاسوسی آمریکا، نشان از شعور و فهم سیاسی جوانان

آقازاده بیان کرد: 13 آبان 58 دانش آموزان و دانشجویان انقلابی در سالروز کشتار دانش آموزان در 13 آبان سال 57 و همچنین مصادف با سالروز تبعید امام خمینی(ره) به عراق، وارد لانه جاسوسی شدند و آن را تصرف و تسخیر کردند که این اتفاق از معجزات انقلاب بود و به تعبیر امام این حرکت، انقلابی بزرگتر از انقلاب اول بود که نشان از شعور و فهم بالای سیاسی مردم داشت.

وی تصریح کرد: پس از تسخیر لانه جاسوسی آمریکا که تمام سرمایه خود را در خطر دید نقشه جنگ علیه ایران را به کمک صدام و اسرائیل کشید و در طی این 8 سال تجاوز نیز تمام دنیا به عامل استکبار کمک کردند.

استاندار مرکزی با اشاره به شهادت 220 هزار شهید از جمهوری اسلامی در دوران دفاع مقدس گفت: در این دوران 8 ساله بیش از یک میلیون نفر ایثارگر و جانباز تقدیم انقلاب شد اما بنابر بیانات امام راحل این تجاوز در عزم و اراده راسخ مردم ایران هیچ خللی ایجاد نکرد.

تحریم و تهاجم فرهنگی؛ دو ابزار آمریکا برای مقابله با انقلاب اسلامی

آقازاده بیان کرد: آمریکا در سال های پس از جنگ نیز با تمام توان با تحریم و تهاجم فرهنگی علیه جوانان این مرز و بوم جنگیده است اما به مدد الهی این اقدامات خصمانه نتوانست خللی ایجاد کند. اگرچه در رسیدن به آرمان هایمان تاخیر ایجاد کرد اما در اراده این مردم هیچ تاثیر نگذاشته است.

وی ادامه داد: امروز بعد از 4 دهه شاهدیم که هر زمان سخن از استکبارستیزی به میان می آید مرد و زن، پیر و جوان برای مقابله با دشمن واحد متحد می شوند.

استاندار مرکزی با اشاره به پیام ملت ایران در روز 13 آبان گفت: آمریکا بداند که تا صد سال آینده و در نسل های آینده این کشور چنانچه خطایی از شما رخ دهد و کوچک ترین چشم داشتی به انقلاب اسلامی داشته باشید این مردم و جوانان انقلابی تا صدها سال آینده نیز فریاد مرگ بر آمریکا سر می دهند.

آقازاده با بیان اینکه امروز شاهد بدعهدی های آمریکا هستیم، افزود: چراکه در قراردادی که خود او نیز امضا کرده است کارشکنی می کند. برای ملت ایران در طول 40 سال گذشته بدعهدی آمریکا ثابت شده بود ولی با برجام، منش استکباری آمریکا برای سایر کشورهای 5+1 نیز اثبات شد.

وی بیان کرد: امروز مثل روز برای تمام دنیا روشن است که آمریکا هیچ تعهدی به سخن و امضای خود ندارد.

برجام، باشد یا نباشد؛ پیروزی از آنِ ملت ایران است

استاندار مرکزی اظهار کرد: اگرچه برجام در دو سال گذشته روزنه و دروازه های بسیار خوبی را برای ایران گشوده است اما چه برجام باشد یا نباشد، پیروزی از آن ملت ایران است.

آقازاده خاطرنشان کرد: امیدواریم روزی را شاهد باشیم که هرچه زورگو و قدرت استکباری در رأس آن آمریکا و رژیم اشغالگر قدس با قدرت انقلابی و اسلامی ملت های مسلمان سرنگون و نابود شود.

انتهای پیام/ک

captcha