اراک قهرمان رنکینگ بدمینتون استان مرکزی شد قدرت دفاعی کشور قابل‌مذاکره نیست/ هزینه‌ها بر مردم تحمیل نشود حمایت از تولید داخلی، تنها راه مواجهه با تحریم‌ها است تکرار تاریخ در فاز ۱۱ پارس جنوبی / شرکت چینی هم فاز ۱۱ را ترک کرد کمتر از 30 درصد خودروهای داخلی ایمن هستند/ خودروسازان به اجبار استانداردها را اجرا می‌کنند آخرین خبر از زمان اعدام بابک زنجانی تجمع جوانان انقلابی مقابل سفارت فرانسه در اعتراض به برخورد با جلیقه زردها +تصاویر فردا ۲۴ آذرماه آخرین مهلت ثبت نام درخواست کارت سوخت المثنی جنجال بر سر یک فتوا؛ ماجرای حرام‌ اعلام شدن گوشت منجمد به دستور امام (ره) صحت دارد؟ + تصاویر قهرمانان تمام ادوار نیم فصل نخست لیگ برتر فوتبال ایران
جمعه ۲۳ آذر ۱۳۹۷ - ۲۲:۲۴
کد خبر: 31988
تاریخ انتشار: ۱۳ آبان ۱۳۹۶ - ۰۸:۲۱
مسئولین شهرستان کمیجان:

خوی استکباری آمریکا اصلاح شدنی نیست/به هیچ احدی اجازه نخواهیم داد آرمان های انقلاب را خدشه دار کند

امام جمعه کمیجان گفت: به دشمنی تاریخی نظام سلطه علیه اسلام و انقلاب اسلامی ایران باید ایمان داشت. شاید در برخی از موارد در ارتباط با مستکبران انعطاف از خود نشان دادیم اما اهداف آنها در تمام تاریخ ثابت و تغییر ناپذیر است.

به گزارش دیار آفتاب؛ حجت الاسلام مقدسی پور امام جمعه کمیجان در گفتگو با خبرنگار سلام کمیجان گفت: روز 13 آبان به عنوان روز ملی مبارزه با استکبار جهانی نام گذاری شده است. این یک فرصت دیگر برای خروش مردم ایران و فریاد بر سر آمریکا است.

امام جمعه کمیجان «استکبار» را همانند انسانی دانست که اظهار بزرگی می کند و چیزی را که برای خودش روا نیست درخواست می کند.

منفعت طلبی؛ مبنای تمام ظلم ها

وی بیان کرد: در علوم اسلامی «استکبار» همواره با واژه های ظلم و طاغوت همراه است. امروزه در فرهنگ سیاسی دنیا واژه «استعمار» و «امپریالیسم» این مفهوم را می رساند.

حجت الاسلام مقدسی پور با اشاره به ویژگی های استکبار گفت:مبنای تمام ظلم ها چیزی جز منفعت طلبی نیست و این موضوع در میان مستکبران در حد بالایی وجود دارد. تنها چیزی که برای آنها اهمیت دارد منافع مادی است.

وی افزود: مستکبران به خاطر در خطر افتادن این منافع نه تنها به کشورهای مظلوم ظلم می کنند بلکه از مردم و کشور و دوستان خود هم به سادگی عبور می کنند.

جهان خواری؛ مهم ترین ویژگی استکبار

امام جمعه کمیجان جهان خواری را یکی از مهم ترین ویژگی های استکبار دانست و بیان کرد: کسب سلطه جهانی، تصاحب ذخایر دنیا، به چنگ انداختن شریان حیات اقتصادی، عقب نگه داشتن مستضعفین و... همگی نمونه ی از جهان خواری مستکبران را نشان می دهد.

حجت الاسلام مقدسی پور به برجام و تحریم های جامع آمریکا علیه ایران اشاره کرد و افزود: در برجام ایران اسلامی باتوجه به رعایت اصل پایبندی به قرارداد ها به وظیفه خود عمل کرده است اما آمریکا با زورگویی و عهد شکنی از وظیفه خود سر باز زد.

۱۳ آبان؛ یادآور سه واقعه مهم در تاریخ معاصر ایران/درس ها و عبرت ها

وی در ادامه افزود: 13 آبان یادآور سه واقعه مهم در تاریخ معاصر ایران است که در سه دوره مختلف رخ داده است. ۱۳ آبان سال ۴۳ با تصویب کاپیتولاسیون که حق قضاوت کنسولی به اتباع بیگانه داده شد؛ امام خمینی (ره) در نطقی تاریخی به رسوایی این اقدام ننگین پرداخت و آن را محکوم کرد.

حجت الاسلام مقدسی پور بیان کرد:  ۱۳ آبان سال های ۵۷ و ۵۸، دانشجویان،دانش آموزان و دیگر اقشار مردم در مقابل زور گویی و بی عدالتی آمریکا ایستادند که هرکدام از آنها حاوی درس ها و عبرت های ماندگاری است، که می تواند مسیر روشن انقلاب را برای ملت و سیاستمداران نظام هموار و راهگشای حرکت آنان در تقابل با نظام سلطه و پیشبرد اهداف انقلاب اسلامی در عرصه داخلی و بین المللی شود.

امام جمعه کمیجان گفت: عدم اعتماد به استکبار، عدم اطاعت و تبعیت از نظام سلطه و سیاست ها و برنامه های نظام سلطه درعرصه داخلی و بین المللی و همراهی مقتدرانه با نظام اسلامی تحت ولایت ولی فقیه، ایمان به بدعهدی های نظام سلطه؛ نمونه هایی از درس و عبرت های این سه واقعه مهم است.

به دشمنی تاریخی نظام سلطه علیه اسلام و انقلاب اسلامی ایران باید ایمان داشت

وی با اشاره به آیات قرآن کریم که به صراحت به برائت از کفار سفارش کرده است، بیان کرد: به دشمنی تاریخی نظام سلطه علیه اسلام و انقلاب اسلامی ایران باید ایمان داشت. شاید در برخی از موارد در ارتباط با مستکبران انعطاف از خود نشان دادیم اما اهداف آنها در تمام تاریخ ثابت و تغییر ناپذیر است.

حجت الاسلام مقدسی پور بر ضرورت حضور هوشمندانه دانشمندان، نخبگان، اساتید و... در پیشبرد اهداف انقلاب اسلامی در عرصه های داخلی و بین المللی تاکید کرد.

خوی استکباری آمریکا اصلاح شدنی نیست

امام جمعه کمیجان با اشاره به اهداف مبارزه با استکبار جهانی، گفت: اصلاح رفتار مستکبران و نابودی آنها؛ یکی از اهداف مبارزه با استکبار است؛ اما اکنون اصلاح رفتار استکباری آمریکا برای ما مهم است که با توجه به خوی استکباری امریکا شدنی نیست. همان طور که در برجام دیدیم رفتار استکباری آمریکا به راحتی قابل تغییر نیست.

وی در ادامه تصریح کرد: در جریان استکبار ستیزی چیزی که برای ما اهمیت ویژه ای دارد دفاع از منافع و نیل به حقوق اولیه کشور و حمایت از حقوق ملت های دیگر است.

قدرت دفاعی کشور به هیچ وجه قابل مذاکره و معامله نیست

حجت الاسلام مقدسی پور با تاکید بر افزایش قدرت دفاعی و موشکی ایران؛ بیان کرد: قدرت دفاعی کشور ما به هیچ وجه قابل مذاکره و معامله نیست و این موضوعی است که باید روی آن تاکید شود.

نگاه مسئولین ورسانه به راهپیمایی 13 آبان به عنوان فرصت باشد

امام جمعه کمیجان با اشاره به نقش مهم رسانه ها در پوشش حضور گسترده مردم در راهپیمایی 13 آبان گفت: نگاه همه دستگاه ها و رسانه ها در روز ملی استکبار ستیزی و مراسم ۱۳ آبان به عنوان فرصت باشد. صدای واحد ملت و دولت ایران علیه آمریکا شنیده می شود.

وی در ادامه افزود: امسال باتوجه به حساسیت های مختلف در حوزه دفاعی کشور و شروع تحریم های جامع آمریکا علیه ایران، ضرورت حضور فراگیر و گسترده و متنوع مردم از تمامی اقشار و گروه های مختلف سیاسی اجتماعی در مقابل استکبار جهانی لازم است.

افزایش قدرت موشکی جمهوری اسلامی ایران ضرورت ملی و خواست عموم مردم ایران

حجت الاسلام مقدسی پور تاکید کرد: همه جهانیان بدانند افزایش قدرت موشکی جمهوری اسلامی ایران ضرورت ملی و خواست عموم مردم ایران در روز 13 آبان است.

امام جمعه کمیجان به سخنان اخیر ترامپ در مورد «خلیج فارس» اشاره کرد و گفت: از مهم ترین حساسیت های مشترک و وحدت آفرین ایران موضوع «خلیج فارس» است. صحبت های وقیحانه رئیس جمهور آمریکا باید یک بار دیگر در راهپیمایی تقبیح شود.

فرماندار کمیجان:

سلیمانی فرماندار کمیجان با اشاره به حضور گسترده مردم در راهپیمایی 13 آبان گفت: مردم شهرستان کمیجان با توجه به تحریم های اخیر و خیانت های آمریکا در مورد برجام، امسال در راهپیمایی 13 آبان با شور و شعف خاصی شرکت می کنند.

وحدت و انسجام بیش از گذشته وجود دارد

وی در ادامه افزود: باتوجه به موضع گیری های نابخردانه رئیس جمهور آمریکا و سیاست مداران آمریکایی که در زمینه های مختلف از خود نشان دادند، این امر سبب وحدت و انسجام بیشتر مردم و مسئولین و نهادهای انقلابی شده است.

به هیچ احدی اجازه نخواهیم داد آرمان های انقلاب را خدشه دار کند

فرماندار کمیجان تصریح کرد: مردم شهرستان کمیجان همچنان با حضور خود در راهپینمایی 13 آبان از آرمان های انقلاب اسلامی دفاع و یک بار دیگر با رهبر معظم انقلاب و بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران امام خمینی(ره) تجدید میثاق می کنند.

سلیمانی خاطرنشان کرد: مردم ایران به احدی اجازه نخواهند داد در مورد مسائل مختلف کشور در حوزه های دفاعی و موشکی و ... کوچکترین دخالتی را انجام دهند.

انتهای پیام/ش

captcha