اراک قهرمان رنکینگ بدمینتون استان مرکزی شد قدرت دفاعی کشور قابل‌مذاکره نیست/ هزینه‌ها بر مردم تحمیل نشود حمایت از تولید داخلی، تنها راه مواجهه با تحریم‌ها است تکرار تاریخ در فاز ۱۱ پارس جنوبی / شرکت چینی هم فاز ۱۱ را ترک کرد کمتر از 30 درصد خودروهای داخلی ایمن هستند/ خودروسازان به اجبار استانداردها را اجرا می‌کنند آخرین خبر از زمان اعدام بابک زنجانی تجمع جوانان انقلابی مقابل سفارت فرانسه در اعتراض به برخورد با جلیقه زردها +تصاویر فردا ۲۴ آذرماه آخرین مهلت ثبت نام درخواست کارت سوخت المثنی جنجال بر سر یک فتوا؛ ماجرای حرام‌ اعلام شدن گوشت منجمد به دستور امام (ره) صحت دارد؟ + تصاویر قهرمانان تمام ادوار نیم فصل نخست لیگ برتر فوتبال ایران
جمعه ۲۳ آذر ۱۳۹۷ - ۲۳:۳۸
کد خبر: 31942
تاریخ انتشار: ۱۲ آبان ۱۳۹۶ - ۱۴:۱۱
امام جمعه کمیجان:

راهپیمایی اربعین؛ نماد ارزش قدرت فرامنطقه‌ای اسلام و تشیع/حقیقت مستکبران، عهدشکنی و زورگویی است

امام جمعه کمیجان راهپیمایی اربعین را نماد ارزش قدرت فرامنطقه‌ای اسلام و تشیع گفت: امروز تشیع به دلایل مختلف ماهیت و ارزش فرامنطقه‌ای یافته است و قدرتمندان جهان در تصمیم گیری های خود نمی‌توانند از آن به سادگی بگذردند.

به گزارش دیار آفتاب؛ به نقل از سلام کمیجان؛ حجت‌الاسلام مقدسی‌پور، امام جمعه کمیجان در خطبه‌های آئین عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته کمیجان بر ضرورت پرهیز از گناه در سبک زندگی اسلامی گفت: از جمله گناهانی که خداوند در عقوبت دنیوی آن‌ها شتاب می‌کند و تا آخرت به تاخیر نمی اندازد؛ عاق والدین، ظلم به بندگان، و بدی کردن در مقابل احسان دیگران است.

حقیقت مستکبران، عهدشکنی و زورگویی است

 امام جمعه کمیجان با اشاره به اجرای قانون «کاتسا» گفت: ستمکاری آمریکا و عهدشکنی این کشور، نفس‌های برجام را به شماره انداخته است. ایران اسلامی با رعایت اصل پای بندی به قراردادها، به وظایف خود در برجام عمل کرده اما آمریکا با زورگویی و عهد شکنی از انجام وظایف خود سرباز می زند.

وی در ادامه افزود: آمریکا نه تنها خود به وظایفش عمل نمی‌کند بلکه دیگر کشورهای غربی را نیز از عمل به وظایف خود باز می دارد. اروپای‌ های بدعهد نیز به بهانه ترس از آمریکا به قولی که داده بودند عمل نکرده و در عمل ایران را از منافع برجام محروم می کنند.

حجت الاسلام مقدسی پور تصریح کرد: اکنون باید برای کسانی که غفلت کرده بودند روشن شده باشد که حقیقت مستکبران همین عهد شکنی و زورگویی است. خیانتکاری آمریکا از ابتدا روشن بود اما برجام همه شک و شبهه ها را زدود.

قدرت دفاعی کشور به هیچ وجه قابل مذاکره و معامله نیست

امام جمعه کمیجان اظهار کرد: آمریکا در عین خیانت به برجام و عمل نکردن به وظایف خود مدعی می شود که برای محدود کردن توانایی موشکی و نظامی و دفاعی ایران باید مذاکرات و توافق جدیدی صورت بگیرد.

وی افزود: منظور آمریکا این است که در مذاکرات جدید، ایران امتیازهای بیشتر و جدیدتری در منطقه و در مورد توان نظامی و تسلیحات دفاعی خود بدهد. برخی از کشورهای غربی نیز در این توطئه رذیلانه و این اقدام خبیثانه با آمریکا هم دست شده اند.

حجت الاسلام مقدسی پور تصریح کرد: هدف این گروه، آن است که ایران از برجام هیچ سودی نبرد و تحریم ها علیه ایران دوباره اجرا شود و در عوض ایران با دادن امتیازهای جدید در عرصه دفاعی و بین المللی عقب نشینی کند.

وی با اشاره به صحبت‌های اخیر رئیس جمهور در مجلس شورای اسلامی گفت: رئیس جمهور کشورمان که از همه بیشتر طعم تلخ خیانت و بدعهدی آمریکا را در برجام چشیده است این هفته در سخنان خود در مجلس شورای اسلامی به این حقیت تلخ اقرار کرد؛ « مذاکره و امتیاز دادن به آمریکا نوعی دیوانگی و کاری از سر جنون خواهد بود.»

13 آبان؛ روز ملی مبارزه با استکبار

امام جمعه کمیجان با اشاره به روز 13 آبان گفت: 13 آبان یادآور سه واقعه مهم در تاریخ معاصر ایران است که در سه دوره مختلف رخ داده است. 13 آبان سال 43 با تصویب کاپیتولاسیون که حق قضاوت کنسولی به اتباع بیگانه داده شد؛ امام خمینی (ره) در نطقی تاریخی به رسوایی این اقدام ننگین پرداخت و آن را محکوم کرد.

حجت الاسلام مقدسی پور بیان کرد:  13 آبان سال های 57 و 58 هرکدام حاوی درس ها و عبرت های ماندگاری است، که میتواند مسیر روشن انقلاب را برای ملت و سیاستمداران نظام هموار و راهگشای حرکت آنان در تقابل با نظام سلطه و پیشبرد اهداف انقلاب اسلامی در عرصه داخلی و بین المللی شود.

پیاده‌روی اربعین حسینی؛ از خودسازی تا جهان سازی

وی با اشاره به راهپیمای اربعین گفت: در راهپیمایی اربعین بسیاری از ارزش هایی ناب خودسازی همچون فرصتی برای تزکیه نفس، وسیله‌ای برای تقرب الهی و.. نهفته شده است.

راهپیمایی اربعین؛ نماد ارزش قدرت فرامنطقه‌ای اسلام و تشیع

امام جمعه کمیجان تصریح کرد: امروز تشیع به دلایل مختلف ماهیت و ارزش فرامنطقه‌ای یافته است و قدرتمندان جهان در تصمیم‌گیری‌های خود نمی توانند از آن به سادگی بگذرند.

حجت الاسلام مقدسی پور با اشاره به جنجال‌های سیاسی و رسانه‌ای در انتخاب یک زرتشتی به عنوان عضو شورای شهر یزد گفت: ماجرای تعیین تکلیف فعالیت عضو زرتشتی شورای شهر یزد «سپنتا نیکنام» از اینجا آغاز میشود که یکی از کاندیدهای پنجمین دوره شورای شهر یزد با نیکنام اختلاف رای جزئی داشته و به دیوان عدالت اداری در خصوص اقلیت دینی بودن وی شکایت میکند.

وی در ادامه افزود: دیوان عدالت اداری براساس قانون موظف به استعلام از شورای نگهبان در موضوعات شرعی و دینی است که با طی این روند مقرر، نظر شورای نگهبان خلاف شرع دانستن عضویت و فعالیت اقلیت‌های دینی در شورای سلامی شهر و روستا است.

امام جمعه کمجان خاطرنشان کرد: بر مبنای شرع اسلام اگر در جایی اکثر قریب به اتفاق مسلمان هستند، غیر مسلمان نمی‌تواند برای آنها تصمیم‌گیری کند. قانون انتخابات هم صراحت دارد اگر فردی در شهری انتخاب شد که اکثر قریب به اتفاق آنها مسلمان هستند وی در اقلیت بود، او نمی‌تواند برای شهری که بیشتر افراد آن جامعه مسلمان هستند تصمیم گیری کند.

انتهای پیام/م

captcha