مدرسه اردوگاه علم و معرفت است/متولیان تمام تلاش خود را صرف علم آموزی و تربیت آینده سازان کنند فعالیت دشمنان در جنگ اقتصادی بزرگتر نشان دادن مشکلات اقتصادی در ذهن مردم است #حالا_فهمیدید_چرا مدافعان حرم در خارج از مرزها جنگیدند؟ +تصاویر مراسم آغاز سال تحصیلی جدید در هنرستان شهدای آلومینیوم اراک برگزار شد+ تصاویر مطالبه مردم برخورد با رسانه‌هایی است که تریبون اپوزیسیون شده‌اند/ خط مشترک رسانه‌های خارجی زدودن واژه تروریست از پیشانی الاحوازیه بود/ پیوند رسانه‌های لندن‌نشین و دلارهای سعودی در حادثه اهواز نمایان بود +فیلم دفاع مقدس سندی زرین و درخشان است/مردم با مطالعه دقیق مانع تحریف حماسه عظیم دفاع مقدس شوند زنگ مهر و مقاومت در مدارس دلیجان نواخته شد+عکس نمایشگاه بزرگ «مقاومت عاشورایی» در اراک افتتاح شد+ تصاویر جزئیات پیاده روی اربعین دانشجویی اعلام شد/ چگونگی دریافت مجوز خروج و ثبت نام توصیه‌هایی برای کنترل خارش‌ پوست
یکشنبه ۰۱ مهر ۱۳۹۷ - ۱۴:۲۴
کد خبر: 31901
تاریخ انتشار: ۱۴ آبان ۱۳۹۶ - ۰۸:۴۳
وقتی وجود اسناد مالکیت برای برخی اراضی ملی مردم کمیجان را به دردسر می اندازد

بلاتکلیفی ساکنان خارج از محدوده روستای یاسبلاغ/بنیاد مسکن؛ آماده تحویل زمین به روستائیان

برخی از روستاییان به‌ناچار در خارج از محدوده روستا، خانه ساخته‌اند اما علی رغم تأکیدی که همواره بر توسعه روستاها و جلوگیری از حاشیه‌نشینی شهرها و مهاجرت روستاییان به شهر وجود دارد، انشعاب گاز به خانه‌های این روستاییان تعلق نگرفته است‌.

به گزارش دیار آفتاب؛ به نقل از سلام کمیجان؛ بخش مرکزی شهرستان کمیجان در استان مرکزی 27 روستا با جمعیتی حدود 14 هزار نفری را دربرمی‌گیرد که عدم بهره‌مندی روستائیانی که در خارج از محدوده روستا اقدام به ساخت خانه کرده‌اند، از برخی از خدمات عمومی به‌ویژه انشعاب گاز، مشکلات بسیاری را برای مردم بوجود آورده است.

بلاتکلیفی ساکنان خارج از محدوده روستای یاسبلاغ

آقای روستا یکی از اهالی روستای یاسبلاغ کمیجان با بیان اینکه اساسی‌ترین مشکل مردم این منطقه در مورد محدوده خدماتی روستاها است، گفت: برخی از روستاییان به‌ناچار در خارج از محدوده روستا، خانه ساخته‌اند اما علی رغم تأکیدی که همواره بر توسعه روستاها و جلوگیری از حاشیه‌نشینی شهرها و مهاجرت روستاییان به شهر وجود دارد، انشعاب گاز به خانه‌های این روستاییان تعلق نگرفته است‌.

وی در ادامه افزود: این خانواده ها به خاطر توسعه دامپروری و نگهداری دام به ناچار در خارج از محدوده روستا ساکن شده اند اما برای دریافت انشعاب گاز با مشکل روبه رو شده و انشعاب گاز به آنها تعلق نگرفته است.

روستا بیان کرد: اهالی روستا اسناد مالکیت این زمین ها را دارند اما بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و منابع طبیعی و آبخیزداری کمیجان این اسناد را قبول نکردند و زمین ها را جزء اراضی ملی می دانند.

وی اظهار کرد: مردم نه تنها از این موضوع گلایه دارند بلکه نگران روزهای سرد زمستانی هستند که ممکن است به نفت هم دسترسی پیدا نکنند.

مشکل این روستائیان را از چند اداره مربوطه در شهرستان کمیجان پیگیر شدیم؛

مشکل گازرسانی از سوی ناحیه گازرسانی کمیجان وجود ندارد

یکی از مسئولین ناحیه گاز رسانی کمیجان در گفتگو با خبرنگار سلام کمیجان گفت: برای گازرسانی به منازل خارج از روستای یاسبلاغ از سوی ناحیه گاز کمیجان مشکلی وجود ندارد و این موضوع را هم به اهالی روستا اطلاع داده ایم.

وی در ادامه افزود: مشکل را باید از بنیاد مسکن انقلاب اسلامی پیگیری کنند و سپس اقدامات لازم از سوی اداره گاز انجام می گیرد.

نجاتی رئیس بنیاد مسکن کمیجان نیز در گفتگو با خبرنگار ما گفت: با توجه به اینکه اراضی تحت تصرف تعدادی از ساکنین روستای یاسبلاغ، جزء اراضی ملی قرار دارند، می بایست ابتدای امر متقاضیان پس از هماهنگی با دهیاری و شورای اسلامی روستا، به بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان کمیجان مراجعه و نسبت به انجام مراحل  واگذاری زمین اقدام نمایند.

بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آمادگی تحویل زمین به روستائیان را دارد

نجاتی تصریح کرد: براساس ماده 4 قانون ساماندهی و حمایت از تولید و عرضه مسکن، اراضی ملی مستعد در داخل محدوده طرح های هادی روستایی، شناسائی و سپس از طریق اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری برای تسهیل در امر تولید و عرضه مسکن،به بنیاد مسکن، جهت واگذاری به متقاضیان واجد شرایط تحویل داده می شود.

انتهای پیام/ش

captcha