اراک قهرمان رنکینگ بدمینتون استان مرکزی شد قدرت دفاعی کشور قابل‌مذاکره نیست/ هزینه‌ها بر مردم تحمیل نشود حمایت از تولید داخلی، تنها راه مواجهه با تحریم‌ها است تکرار تاریخ در فاز ۱۱ پارس جنوبی / شرکت چینی هم فاز ۱۱ را ترک کرد کمتر از 30 درصد خودروهای داخلی ایمن هستند/ خودروسازان به اجبار استانداردها را اجرا می‌کنند آخرین خبر از زمان اعدام بابک زنجانی تجمع جوانان انقلابی مقابل سفارت فرانسه در اعتراض به برخورد با جلیقه زردها +تصاویر فردا ۲۴ آذرماه آخرین مهلت ثبت نام درخواست کارت سوخت المثنی جنجال بر سر یک فتوا؛ ماجرای حرام‌ اعلام شدن گوشت منجمد به دستور امام (ره) صحت دارد؟ + تصاویر قهرمانان تمام ادوار نیم فصل نخست لیگ برتر فوتبال ایران
جمعه ۲۳ آذر ۱۳۹۷ - ۲۳:۲۳
کد خبر: 31596
تاریخ انتشار: ۰۶ آبان ۱۳۹۶ - ۰۷:۰۷
در دیدار مسئولان کمیجان و جمعی از نخبگان فرهنگی استان مرکزی مطرح شد؛

قلعه های تاریخی؛ فرصت مناسب برای معرفی تاریخ کمیجان/طرح خواهر خواندگی بین کمیجان و آذربایجان در دستور کار

شهردار کمیجان گفت: در آینده نزدیک طرح خواهر خواندگی بین کمیجان و آذربایجان به عنوان خواستگاه اصلی ایل بزچلویی را در دستور کار خود قرار خواهیم داد.

به گزارش دیار آفتاب؛ به نقل از سلام کمیجان؛ مسئولان شهرستان کمیجان و گروهی از نخبگان فرهنگی استان مرکزی از قلعه تاریخی عیسی خان بهادری روستای آقچه کهریز کمیجان دیدن کردند.

 قلعه های تاریخی؛ فرصت مناسب برای معرفی تاریخ کمیجان

آقچه کهریزی کارشناس فرهنگی در این جلسه که با حضور اساتید و انجمن جغرافیای استان در موزه و نقاشخانه ایل بزچلو برگزار شد، با اشاره به قدمت تاریخی و سابقه ایل بزچلوئی در منطقه گفت: قلعه‌های تاریخی منطقه اگر برای دیروز این منطقه از نظر توسعه در قالب‌های سیاسی و امنیتی یک واقعیت غیرقابل انکار بوده است، امروز هم برای توسعه همه جانبه امروز شهرستان به ویژه توسعه فرهنگی و گردشگری یک واقعیت است و اگر برنامه‌ریزی دقیقی صورت بگیرد در عرصه توسعه و اشتغال شاهد تحول خوبی خواهیم بود.

سلیمانی فرماندار کمیجان ظرفیت‌های تاریخی کمیجان را یک فرصت ارزشمند برای توسعه قلمداد کرد و یادآور شد: با تشکیل شورای راهبردی درصدد احیای این آثار تاریخی و فرهنگی هستیم.

مرادی شهردار کمیجان بر لزوم تعریف استراتژی توسعه پایدار غیر رقابتی تاکید و تصریح کرد: به طور قطع در آینده نزدیک طرح خواهر خواندگی بین کمیجان و آذربایجان به عنوان خواستگاه اصلی ایل بزچلویی را در دستور کار خود قرار خواهیم داد و حتما از این فرصت فرهنگی ارزشمند برای شکل‌گیری هویت تاریخی مردمان منطقه استفاده خواهیم کرد.

محمدی عضو شورای شهر اراک به لزوم داشتن برنامه ریزی مناسب در این زمینه اشاره کرد و افزود: شورای شهر اراک در زمینه شکل گیری موزه عیسی خان و بازسازی این مجموعه نهایت همکاری را با مسئولین شهرستان خواهد کرد.

 انتهای پیام/م

captcha