مدرسه اردوگاه علم و معرفت است/متولیان تمام تلاش خود را صرف علم آموزی و تربیت آینده سازان کنند فعالیت دشمنان در جنگ اقتصادی بزرگتر نشان دادن مشکلات اقتصادی در ذهن مردم است #حالا_فهمیدید_چرا مدافعان حرم در خارج از مرزها جنگیدند؟ +تصاویر مراسم آغاز سال تحصیلی جدید در هنرستان شهدای آلومینیوم اراک برگزار شد+ تصاویر مطالبه مردم برخورد با رسانه‌هایی است که تریبون اپوزیسیون شده‌اند/ خط مشترک رسانه‌های خارجی زدودن واژه تروریست از پیشانی الاحوازیه بود/ پیوند رسانه‌های لندن‌نشین و دلارهای سعودی در حادثه اهواز نمایان بود +فیلم دفاع مقدس سندی زرین و درخشان است/مردم با مطالعه دقیق مانع تحریف حماسه عظیم دفاع مقدس شوند زنگ مهر و مقاومت در مدارس دلیجان نواخته شد+عکس نمایشگاه بزرگ «مقاومت عاشورایی» در اراک افتتاح شد+ تصاویر جزئیات پیاده روی اربعین دانشجویی اعلام شد/ چگونگی دریافت مجوز خروج و ثبت نام توصیه‌هایی برای کنترل خارش‌ پوست
یکشنبه ۰۱ مهر ۱۳۹۷ - ۱۴:۱۷
کد خبر: 31596
تاریخ انتشار: ۰۶ آبان ۱۳۹۶ - ۰۷:۰۷
در دیدار مسئولان کمیجان و جمعی از نخبگان فرهنگی استان مرکزی مطرح شد؛

قلعه های تاریخی؛ فرصت مناسب برای معرفی تاریخ کمیجان/طرح خواهر خواندگی بین کمیجان و آذربایجان در دستور کار

شهردار کمیجان گفت: در آینده نزدیک طرح خواهر خواندگی بین کمیجان و آذربایجان به عنوان خواستگاه اصلی ایل بزچلویی را در دستور کار خود قرار خواهیم داد.

به گزارش دیار آفتاب؛ به نقل از سلام کمیجان؛ مسئولان شهرستان کمیجان و گروهی از نخبگان فرهنگی استان مرکزی از قلعه تاریخی عیسی خان بهادری روستای آقچه کهریز کمیجان دیدن کردند.

 قلعه های تاریخی؛ فرصت مناسب برای معرفی تاریخ کمیجان

آقچه کهریزی کارشناس فرهنگی در این جلسه که با حضور اساتید و انجمن جغرافیای استان در موزه و نقاشخانه ایل بزچلو برگزار شد، با اشاره به قدمت تاریخی و سابقه ایل بزچلوئی در منطقه گفت: قلعه‌های تاریخی منطقه اگر برای دیروز این منطقه از نظر توسعه در قالب‌های سیاسی و امنیتی یک واقعیت غیرقابل انکار بوده است، امروز هم برای توسعه همه جانبه امروز شهرستان به ویژه توسعه فرهنگی و گردشگری یک واقعیت است و اگر برنامه‌ریزی دقیقی صورت بگیرد در عرصه توسعه و اشتغال شاهد تحول خوبی خواهیم بود.

سلیمانی فرماندار کمیجان ظرفیت‌های تاریخی کمیجان را یک فرصت ارزشمند برای توسعه قلمداد کرد و یادآور شد: با تشکیل شورای راهبردی درصدد احیای این آثار تاریخی و فرهنگی هستیم.

مرادی شهردار کمیجان بر لزوم تعریف استراتژی توسعه پایدار غیر رقابتی تاکید و تصریح کرد: به طور قطع در آینده نزدیک طرح خواهر خواندگی بین کمیجان و آذربایجان به عنوان خواستگاه اصلی ایل بزچلویی را در دستور کار خود قرار خواهیم داد و حتما از این فرصت فرهنگی ارزشمند برای شکل‌گیری هویت تاریخی مردمان منطقه استفاده خواهیم کرد.

محمدی عضو شورای شهر اراک به لزوم داشتن برنامه ریزی مناسب در این زمینه اشاره کرد و افزود: شورای شهر اراک در زمینه شکل گیری موزه عیسی خان و بازسازی این مجموعه نهایت همکاری را با مسئولین شهرستان خواهد کرد.

 انتهای پیام/م

captcha