استان مرکزی شهدای ارتشی شاخصی را تقدیم انقلاب کرده است محصولات کشاورزی آب بر نباید در استان کشت شوند/مشوق‌های لازم برای صرفه جویی مصرف آب در صنعت جدی گرفته شود احتمال لغو سفر حسن روحانی به آمریکا شلیک موشک‌های بالستیک یمن به جنوب عربستان خواب دیروقت چه بلایی بر سر ما می‌آورد؟ دنبال مالک جدید توانا و دارای اهلیت برای هپکو هستیم/ تغییر مالکیت هفته آینده اعزام 21 گروه جهادی به مناطق محروم فراهان + عکس 250هزار دانش‌آموز استان مرکزی اول مهر به مدرسه می‌روند/ 24 هزار کلاس اولی کوچکترین اراده‌ای برای پیگیری مطالبات کارگران هپکو وجود ندارد / دانشجویان به عیادت کارگران آسیب دیده می‌روند ملی شدن فضای مجازی از ملی شدن صنعت نفت مهمتر است/ گردان‌های سایبری بسیج خط مقدم نبرد مستضعفین با مستکبرین عالم هستند
پنجشنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۷
کد خبر: 31481
تاریخ انتشار: ۰۳ آبان ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۴
در جلسه ستاد مدیریت بحران خمین مطرح شد؛

تجهیزات ستاد مدیریت بحران خمین فرسوده هستند/ضعف نیروهای ستاد بحران و دستگاه‌های اجرایی برای مقابله با حوادث

مدیرکل ستاد مدیریت بحران استان مرکزی گفت: میزان آمادگی نیروهای مرتبط با ستاد بحران در شرایط مطلوبی نیست و این می‌تواند در زمان حادثه مشکل آفرین شود.

به گزارش دیار آفتاب؛ به نقل از پایگاه خبری خمین نیوز سید مهدی ساداتی فرماندار شهرستان خمین امروز در جلسه ستاد مدیریت بحران شهرستان گفت: هنگام وقوع اتفاقات باید از تمام ظرفیت‌ها استفاده کرد و همچنین باید سرعت و زمان را مد نظر قرار داد تا بتوان شرایط را به بهترین نحو مدیریت کرد.

وی اظهار کرد: با فرا رسیدن فصول پاییز و زمستان،‌ می‌طلبد تا ادارات شهرستان تلاش بیشتری برای مقابله با اتفاقات غیر قابل پیش‌بینی انجام دهند و برای این امر هماهنگی لازم را داشته باشند.

کمبود و فرسودگی تجهیرات لازم در ستاد مدیریت بحران شهرستان

ساداتی همچنین با اشاره به تجهیزات موجود در شهرستان گفت: تجهیزات موجود در ستاد مدیریت بحران و همچنین دستگاه‌های اجرایی مربوطه، کافی نبوده یا اینکه فرسوده است.

وی بیان کرد: برای مقابله با حوادث احتمالی، نیاز است تا تجهیزات لازم از سوی استان برای شهرستان خریداری و در اختیار ستاد مدیریت بحران شهرستان قرار گیرد.

ضعف نیروهای ستاد بحران و دستگاه‌های اجرایی برای مقابله با حوادث

سعید فرخی مدیرکل ستاد مدیریت بحران استان مرکزی نیز در این جلسه گفت: میزان آمادگی نیروهای مرتبط با ستاد بحران در شرایط مطلوبی نیست و این می‌تواند در زمان حادثه مشکل آفرین شود.

وی اظهار کرد: باید آمادگی لازم برای مقابله با حوادث را بالا برد تا بتوانیم قبل و هنگام وقوع اتفاق، تصمیم درستی بگیریم و برای آن، آمادگی لازم را داشته باشیم تا آسیب کمتری ببینیم.

فرخی بیان کرد: یکی از اصولی که در مدیریت بحران باید در نظر گرفته شود پیشگیری و انجام اقداماتی است که مشکل زیادی هنگام وقوع اتفاق یا حادثه پیش نیاید.

عدم توانایی دولت برای خرید تجهیزات مورد نیاز در موقع بحران

وی ادامه داد: تجهیزات، یکی از لزومات برای دستگاه‌های اجرایی است اما با توجه به شرایط مالی موجود، توان دولت بیش از این نیست و باید از تجهیزات موجود، به بهترین نحو استفاده کنیم.

مدیرکل ستاد مدیریت بحران استان مرکزی با اشاره به اهمیت آموزش مردم به منظور مدیریت درست در مواقع مختلف، گفت: در برخی از مواقع، خود مردم می‌توانند کمک بسیاری به کنترل وضع موجود بدهند پس نیاز است تا مردم آموزش‌های لازم را در این خصوص ببینند و این نیازمند همکاری دستگاه‌های اجرایی است.

فرخی افزود: ادارات نیز، باید اقدامات لازم را به منظور جلوگیری از بروز برخی از مشکلات مردم انجام دهند به طور مثال آبگرفتگی معابر که یکی از مسائلی است که هر ساله اتفاق می‌افتد، باید این موارد شناسایی و رفع شوند.

در این جلسه برخی از اعضای ستاد به مشکلات موجود از جمله فرسودگی تجهیزات، عدم وجود تجهیزات لازم برای امدادرسانی به مردم، عدم پرداخت خسارت از جانب بیمه به کشاورزان در موقع بروز حادثه و همچنین عدم مقاوم سازی مسکن‌های روستایی اشاره کردند.

انتهای پیام/م

captcha