کتاب مصور گردشگری شهرستان شازند تالیف می شود از ماموریت ناممکن ترامپ تا آرزوی تحقق وعده‌های امید وسواس شفر برای جذب مهاجم/کوچ جهانبخش در زمستان منتفی است/زخم دروغ بر پیکر فوتبال! توضیح رشیدپور درباره مصاحبه با روحانی ٩ نکته مصاحبه روحانی از نگاه ابطحی سریال واردات عجیب و غریب/جو و کنجاله هم به فهرست واردات اضافه شد گواردیولا بهترین مربی جهان شد ذخایر ارز و طلای ایران ۱۳۲ میلیارد دلار و بالاتر از آمریکا شد + سند افشاگری جنجالی خداداد در خصوص صحبت‌های طارمی طرح «سفارش اینترنتی دریافت بنزین »در حد حرف باقی ماند/عرضه موبایلی بنزین به کجا رسید؟
چهارشنبه ۰۴ بهمن ۱۳۹۶ - ۰۸:۴۶
کد خبر: 30801
تاریخ انتشار: ۲۰ مهر ۱۳۹۶ - ۱۴:۴۳
امام جمعه ساوه:

رعایت حقوق شهروندی از حالت شعار به عرصه عمل برسد/تحکیم خانواده نقش اصلی در مقابله با تهاجم فرهنگی دارد

امام جمعه ساوه گفت: رعایت حقوق شهروندی مورد تاکید دین اسلام بوده و در روایات هم ائمه اطهار(ع) نیز به آن توصیه کرده‌اند و این مهم باید از حالت شعار خارج شده و در جامعه عملی شود.

به گزارش دیار آفتاب؛ به نقل از نارخبر، حجت‌الاسلام سیدابراهیم حسینی امام جمعه ساوه در جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان ساوه با تاکید بر اینکه رعایت حقوق شهروندی بایستی از حالت شعاری خارج شود، گفت: رعایت حقوق شهروندی مورد تاکید دین اسلام بوده و در روایات هم ائمه اطهار(ع) نیز به آن توصیه کرده‌اند و این مهم باید از حالت شعار خارج شده و در جامعه عملی شود.

وی افزود: آسیب‌های اجتماعی امروز به عنوان یک معضل جوانان جامعه را گرفتار خود کرده است و این معضلات بایستی با همکاری تمامی دستگاه‌ها بررسی و نسبت به رفع آن اقدام شود.

حسینی با اشاره به نزدیک بودن اربعین حسینی بیان کرد: از این اجتماع بزرگ جهانی برای جذب جوانان و ایجاد شور حسینی می‌توان استفاده کرد.

وی ادامه داد: ایام محرم و فعالیت در دستگاه امام حسین(ع) برای جوانان جذابیت دارد و از این ایام باید برای فراگیر شدن فرهنگ عاشورا بهره لازم را گرفت.

امام جمعه ساوه با اشاره به معضل طلاق اظهار کرد: تحکیم خانواده به سلامت جامعه کمک می کند و ما را در مقابل تهاجم فرهنگی تقویت می کند.

وی با تاکید بر وحدت داخلی افزود: دشمنان به دنبال تفرقه افکنی و جدایی میان اعضای خانواده هستند.

حسینی با اشاره به برپایی میز خدمت در نماز جمعه گفت: از این پس مسئولین می‌توانند به طور مستقیم در این اجتماع بزرگ دینی ضمن حضور به گفتگو بپردازند.

وی افزود: حضور جمعی مسئولین در مساجد نیز یکی دیگر از راهکارهای نزدیکی بیشتر مردم و مسئولین است.

شورای فرهنگ عمومی ساوه

تحکیم خانواده نقش اصلی در مقابله با تهاجم فرهنگی دارد

محمد بهاروند معاون استاندار و فرماندار ساوه در این جلسه گفت: تحکیم خانواده یکی از مهمترین مسائل در مقابله با تهاجم فرهنگی است و همه مسئولین برای رفع این مشکلات تلاش داشته و به وظیفه خود در این راستا عمل کنند.

وی با اشاره به کاهش طلاق در ساوه افزود: جایگاه خوبی در استان مرکزی از نظر دینداری و اعتقادات مردم داریم.

بهاروند بیان کرد: همه ادارات فعالیت خوبی برای سلامت اجتماعی داشته‌اند ولی دانشکده علوم پزشکی، سازمان بهزیستی و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بهتر از سایر دستگاه‌ها و نهادها عمل کردند.

وی ادامه داد: امیدوارم با استمرار تلاش ها شاهد کاهش مستمر آسیب های اجتماعی باشیم.

گفتنی است فعالیت هر کدام از نهادها در تحکیم خانواده و پیشگیری از آسیب های اجتماعی مصوبات این جلسه بود.

انتهای پیام/م

captcha