دیدار دست‌اندرکاران بزرگداشت آیت‌الله سیدمصطفی خمینی با مقام معظم رهبری دادگاه‌ها مجاز به انتشار اسامی متهمان جرائم اقتصادی شدند کشف و ضبط محموله سلاح از باندهای اشرار توسط سربازان گمنام امام زمان (عج) محرومیت 2 ستاره استقلال و پرسپولیس در دربی 85 بازخوانی شروط 9 گانه رهبر معظم انقلاب درباره تایید برجام نامه معرفی وزرای پیشنهادی علوم و نیرو اعلام وصول شد/جلسه رای اعتماد؛ یکشنبه 7 آبان معرفی جایگاه علمی و افکار حاج سیدمصطفی خمینی به نسل امروز، کار بسیار خوب و لازمی است/ذره‌ای از نشانه‌های آقازادگی در آن مرحوم نبود مسئولان در جلسه،کارگران در خیابانها/برگزاری همزمان تجمع کارگری و جلسه رفع موانع تولید در قطب صنعتی کشور+تصاویر ضعف نظام آموزشی در حوزه پرورش خلاقیت و مهارت دانش‌آموزان/دانش‌آموزان استان مرکزی 40 رتبه برتر مسابقات سراسری فرهنگی و هنری را کسب کردند احیای خط تولید شرکت؛اولین خواسته کارگران هپکو/هپکو ورشکسته نیست،می تواند به روزهای اوج برگردد
دوشنبه ۰۱ آبان ۱۳۹۶ - ۰۲:۰۸
کد خبر: 30788
تاریخ انتشار: ۲۰ مهر ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۹
مدیرکل اقتصادی استانداری مرکزی خبر داد

جذب یک میلیارد دلار سرمایه‌گذاری خارجی در استان مرکزی

مدیرکل هماهنگی امور اقتصادی و بین‌الملل استانداری مرکزی گفت: رقم سرمایه گذاری خارجی در استان تاکنون یک میلیارد دلار در قالب 43 طرح بوده است.

به گزارش دیار آفتاب؛ به نقل از اراک امروز؛ محمود نعمتی مدیرکل هماهنگی امور اقتصادی و بین‌الملل استانداری مرکزی در حاشیه جلسه مركز خدمات سرمايه گذاري استان مركزي که با حضور رئيس و معاون انجمن بين المللي راه ابريشم از كشور چين روز پنج شنبه در اراک برگزار شد در جمع خبرنگاران گفت: انجمن بین‌المللی راه ابریشم چین چهار سال گذشته با هدف توسعه سرمایه گذاری خارجی تشکیل شده است.

نعمتی اظهار کرد: استان مرکزی هم طی دو روز میزبان رئيس و معاون انجمن بين‌المللي راه ابريشم چین هستند تا تعدادی از واحدهای تولیدی استان را بازدید داشته باشند و با ظرفیت ها و مزیدهای سرمایه‌گذاری در استان آشنا شوند.

وی ادامه داد: این هیئت در سفر خود به استان از ظرفیت‌های شهرستان‌های ساوه، زرندیه، اراک، خمین و آشتیان بازدید خواهند داشت.

مدیرکل هماهنگی امور اقتصادی و بین الملل استانداری مرکزی بیان کرد: با بررسی های که این هیات از ظرفیت های استان خواهند داشت، در سال میلادی جدید هیاتی به نمایندگی از انجمن برای سرمایه گذاری به استان مرکزی سفر خواهند کرد.

وی به ظرفیت‌های سرمایه‌گذاری استان در بخش‌های مختلف اشاره کرد و گفت: استان مرکزی در حوزه نیروگاه های خورشیدی، بادی، احداث خطوط ریلی، بیمارستان و ... ظرفیت های خوبی برای سرمایه گذاری دارد.

مدیرکل هماهنگی امور اقتصادی و بین‌الملل استانداری مرکزی خاطرنشان کرد: رقم سرمایه گذاری خارجی در استان تاکنون یک میلیارد دلار در قالب 43 طرح بوده به طوری که امسال استان مرکزی مقام دوم جذب سرمایه‌گذاری در این بخش را به خود اختصاص داده است.

استان مرکزی با بیش از 2 هزار و 800 واحد صنعتی چهارمین قطب صنعتی کشور به شمار می رود.

انتهای پیام/م

captcha