مدرسه اردوگاه علم و معرفت است/متولیان تمام تلاش خود را صرف علم آموزی و تربیت آینده سازان کنند فعالیت دشمنان در جنگ اقتصادی بزرگتر نشان دادن مشکلات اقتصادی در ذهن مردم است #حالا_فهمیدید_چرا مدافعان حرم در خارج از مرزها جنگیدند؟ +تصاویر مراسم آغاز سال تحصیلی جدید در هنرستان شهدای آلومینیوم اراک برگزار شد+ تصاویر مطالبه مردم برخورد با رسانه‌هایی است که تریبون اپوزیسیون شده‌اند/ خط مشترک رسانه‌های خارجی زدودن واژه تروریست از پیشانی الاحوازیه بود/ پیوند رسانه‌های لندن‌نشین و دلارهای سعودی در حادثه اهواز نمایان بود +فیلم دفاع مقدس سندی زرین و درخشان است/مردم با مطالعه دقیق مانع تحریف حماسه عظیم دفاع مقدس شوند زنگ مهر و مقاومت در مدارس دلیجان نواخته شد+عکس نمایشگاه بزرگ «مقاومت عاشورایی» در اراک افتتاح شد+ تصاویر جزئیات پیاده روی اربعین دانشجویی اعلام شد/ چگونگی دریافت مجوز خروج و ثبت نام توصیه‌هایی برای کنترل خارش‌ پوست
یکشنبه ۰۱ مهر ۱۳۹۷ - ۱۳:۲۶
کد خبر: 30788
تاریخ انتشار: ۲۰ مهر ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۹
مدیرکل اقتصادی استانداری مرکزی خبر داد

جذب یک میلیارد دلار سرمایه‌گذاری خارجی در استان مرکزی

مدیرکل هماهنگی امور اقتصادی و بین‌الملل استانداری مرکزی گفت: رقم سرمایه گذاری خارجی در استان تاکنون یک میلیارد دلار در قالب 43 طرح بوده است.

به گزارش دیار آفتاب؛ به نقل از اراک امروز؛ محمود نعمتی مدیرکل هماهنگی امور اقتصادی و بین‌الملل استانداری مرکزی در حاشیه جلسه مركز خدمات سرمايه گذاري استان مركزي که با حضور رئيس و معاون انجمن بين المللي راه ابريشم از كشور چين روز پنج شنبه در اراک برگزار شد در جمع خبرنگاران گفت: انجمن بین‌المللی راه ابریشم چین چهار سال گذشته با هدف توسعه سرمایه گذاری خارجی تشکیل شده است.

نعمتی اظهار کرد: استان مرکزی هم طی دو روز میزبان رئيس و معاون انجمن بين‌المللي راه ابريشم چین هستند تا تعدادی از واحدهای تولیدی استان را بازدید داشته باشند و با ظرفیت ها و مزیدهای سرمایه‌گذاری در استان آشنا شوند.

وی ادامه داد: این هیئت در سفر خود به استان از ظرفیت‌های شهرستان‌های ساوه، زرندیه، اراک، خمین و آشتیان بازدید خواهند داشت.

مدیرکل هماهنگی امور اقتصادی و بین الملل استانداری مرکزی بیان کرد: با بررسی های که این هیات از ظرفیت های استان خواهند داشت، در سال میلادی جدید هیاتی به نمایندگی از انجمن برای سرمایه گذاری به استان مرکزی سفر خواهند کرد.

وی به ظرفیت‌های سرمایه‌گذاری استان در بخش‌های مختلف اشاره کرد و گفت: استان مرکزی در حوزه نیروگاه های خورشیدی، بادی، احداث خطوط ریلی، بیمارستان و ... ظرفیت های خوبی برای سرمایه گذاری دارد.

مدیرکل هماهنگی امور اقتصادی و بین‌الملل استانداری مرکزی خاطرنشان کرد: رقم سرمایه گذاری خارجی در استان تاکنون یک میلیارد دلار در قالب 43 طرح بوده به طوری که امسال استان مرکزی مقام دوم جذب سرمایه‌گذاری در این بخش را به خود اختصاص داده است.

استان مرکزی با بیش از 2 هزار و 800 واحد صنعتی چهارمین قطب صنعتی کشور به شمار می رود.

انتهای پیام/م

captcha