حوزه علمیه فراهان احداث می شود بازار‌روز تفرش درگیر جابجایی مکان و زمان/گلایه کسبه بومی و رضایت مردم از برگزاری بازار‌روز+تصاویر بافت 67 مترمربع فرش دستباف توسط مددجویان خندابی عدم تحقق کامل وعده‌های دولت در سفر به استان مرکزی/رئیس سازمان بودجه استان: تنها 38 درصد اعتبارات این سفر تخصیص یافته است خروج 72 دیگ آلاینده ایرالکو از مدار تولید+عکس اجرای مانور مدیریت بحران در شهرستان کمیجان+تصاویر قاتل نامرئی در زرندیه قربانی گرفت/انفجار گاز شهری در ساوه+عکس امکان خروج از معاهده پس از پذیرش آن مقدور نیست/باید اصل را بر این قرار دهیم که می‌خواهند ما را محدود کنند تست دوپینگ ۴ وزنه‌بردار در مسابقات جهانی مثبت شد/ مدال نقره به موسوی می‌رسد تاکنون ۲۰۱ هزار نفر در کنکور ۹۷ ثبت‌نام کردند/ آزمون سراسری تیرماه
چهارشنبه ۰۴ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۴:۳۴
کد خبر: 30788
تاریخ انتشار: ۲۰ مهر ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۹
مدیرکل اقتصادی استانداری مرکزی خبر داد

جذب یک میلیارد دلار سرمایه‌گذاری خارجی در استان مرکزی

مدیرکل هماهنگی امور اقتصادی و بین‌الملل استانداری مرکزی گفت: رقم سرمایه گذاری خارجی در استان تاکنون یک میلیارد دلار در قالب 43 طرح بوده است.

به گزارش دیار آفتاب؛ به نقل از اراک امروز؛ محمود نعمتی مدیرکل هماهنگی امور اقتصادی و بین‌الملل استانداری مرکزی در حاشیه جلسه مركز خدمات سرمايه گذاري استان مركزي که با حضور رئيس و معاون انجمن بين المللي راه ابريشم از كشور چين روز پنج شنبه در اراک برگزار شد در جمع خبرنگاران گفت: انجمن بین‌المللی راه ابریشم چین چهار سال گذشته با هدف توسعه سرمایه گذاری خارجی تشکیل شده است.

نعمتی اظهار کرد: استان مرکزی هم طی دو روز میزبان رئيس و معاون انجمن بين‌المللي راه ابريشم چین هستند تا تعدادی از واحدهای تولیدی استان را بازدید داشته باشند و با ظرفیت ها و مزیدهای سرمایه‌گذاری در استان آشنا شوند.

وی ادامه داد: این هیئت در سفر خود به استان از ظرفیت‌های شهرستان‌های ساوه، زرندیه، اراک، خمین و آشتیان بازدید خواهند داشت.

مدیرکل هماهنگی امور اقتصادی و بین الملل استانداری مرکزی بیان کرد: با بررسی های که این هیات از ظرفیت های استان خواهند داشت، در سال میلادی جدید هیاتی به نمایندگی از انجمن برای سرمایه گذاری به استان مرکزی سفر خواهند کرد.

وی به ظرفیت‌های سرمایه‌گذاری استان در بخش‌های مختلف اشاره کرد و گفت: استان مرکزی در حوزه نیروگاه های خورشیدی، بادی، احداث خطوط ریلی، بیمارستان و ... ظرفیت های خوبی برای سرمایه گذاری دارد.

مدیرکل هماهنگی امور اقتصادی و بین‌الملل استانداری مرکزی خاطرنشان کرد: رقم سرمایه گذاری خارجی در استان تاکنون یک میلیارد دلار در قالب 43 طرح بوده به طوری که امسال استان مرکزی مقام دوم جذب سرمایه‌گذاری در این بخش را به خود اختصاص داده است.

استان مرکزی با بیش از 2 هزار و 800 واحد صنعتی چهارمین قطب صنعتی کشور به شمار می رود.

انتهای پیام/م

captcha