زیرساخت نامناسب شهری تردد مردم در شهر داودآباد را دچار مشکل کرد+عکس کشف 1.5 میلیارد ریال کالای قاچاق در استان مرکزی بارش باران و آب گرفتگی معابر در اراک+تصاویر سه فوتسالیست استان مرکزی به تیم ملی دانشجویان دعوت شدند قاتل مرد ساوجی در عملیات کارآگاهان پلیس اسلامشهر دستگیر شد اعزام 700 زائر اراکی به اردوهای راهیان نور غرب كاهش 82 مگاواتی پیک بار برق استان مرکزی با مشاركت و همكاری مشتركان/کشور در زمینه تأمین برق با مشکل جدی مواجه است از شب وحشت در ریاض تا صفرهای سرسام‌آور شاگردان شفر روی نوار پیروزی/جادوی جادوگر در رشت/نفت مفت رفت! تجلیل فرمانده معظم کل قوا از مواضع وحدت‌آفرین فرمانده ارتش
دوشنبه ۰۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۵:۴۵
کد خبر: 30766
تاریخ انتشار: ۲۰ مهر ۱۳۹۶ - ۰۹:۲۶
گزارش تصویری/

آغاز برداشت لوبیا چیتی از مزارع کشاورزی اراک

لوبیا چیتی محلی از محصولات تولیدی جمعی از روستائیان استان مرکزی است که مردان و زنان روستایی در کشت و برداشت آن نقش اساسی دارند.

به گزارش دیار آفتاب؛ لوبیا از محصولات تولیدی جمعی از روستائیان استان مرکزی است که امسال ۱۳ هزار هکتار از اراضی این استان را به خود اختصاص داده است.

غلامحسین خدرایی مدیر زراعت سازمان جهاد کشاوری استان مرکزی از پیش‌بینی برداشت ۳۲ هزار تُن لوبیا خبر داد و گفت: امسال از ۱۳ هزار هکتار از سطح زیر کشت لوبیا در استان مرکزی بیش از ۳۲ هزار تُن لوبیا برداشت شود.

وی افزود:  در گذشته سطح زیرکشت لوبیا در استان ۱۸ هزار هکتار بوده که سعی شده است با روش‌های مکانیزه در آبیاری، و استفاده از ارقام جدید و مقاومِ لوبیا سطح زیرکشت کاهش و بهره‌وری افزایش یابد.

captcha