کتاب مصور گردشگری شهرستان شازند تالیف می شود از ماموریت ناممکن ترامپ تا آرزوی تحقق وعده‌های امید وسواس شفر برای جذب مهاجم/کوچ جهانبخش در زمستان منتفی است/زخم دروغ بر پیکر فوتبال! توضیح رشیدپور درباره مصاحبه با روحانی ٩ نکته مصاحبه روحانی از نگاه ابطحی سریال واردات عجیب و غریب/جو و کنجاله هم به فهرست واردات اضافه شد گواردیولا بهترین مربی جهان شد ذخایر ارز و طلای ایران ۱۳۲ میلیارد دلار و بالاتر از آمریکا شد + سند افشاگری جنجالی خداداد در خصوص صحبت‌های طارمی طرح «سفارش اینترنتی دریافت بنزین »در حد حرف باقی ماند/عرضه موبایلی بنزین به کجا رسید؟
چهارشنبه ۰۴ بهمن ۱۳۹۶ - ۰۸:۵۱
کد خبر: 30766
تاریخ انتشار: ۲۰ مهر ۱۳۹۶ - ۰۹:۲۶
گزارش تصویری/

آغاز برداشت لوبیا چیتی از مزارع کشاورزی اراک

لوبیا چیتی محلی از محصولات تولیدی جمعی از روستائیان استان مرکزی است که مردان و زنان روستایی در کشت و برداشت آن نقش اساسی دارند.

به گزارش دیار آفتاب؛ لوبیا از محصولات تولیدی جمعی از روستائیان استان مرکزی است که امسال ۱۳ هزار هکتار از اراضی این استان را به خود اختصاص داده است.

غلامحسین خدرایی مدیر زراعت سازمان جهاد کشاوری استان مرکزی از پیش‌بینی برداشت ۳۲ هزار تُن لوبیا خبر داد و گفت: امسال از ۱۳ هزار هکتار از سطح زیر کشت لوبیا در استان مرکزی بیش از ۳۲ هزار تُن لوبیا برداشت شود.

وی افزود:  در گذشته سطح زیرکشت لوبیا در استان ۱۸ هزار هکتار بوده که سعی شده است با روش‌های مکانیزه در آبیاری، و استفاده از ارقام جدید و مقاومِ لوبیا سطح زیرکشت کاهش و بهره‌وری افزایش یابد.

captcha