زیرساخت نامناسب شهری تردد مردم در شهر داودآباد را دچار مشکل کرد+عکس کشف 1.5 میلیارد ریال کالای قاچاق در استان مرکزی بارش باران و آب گرفتگی معابر در اراک+تصاویر سه فوتسالیست استان مرکزی به تیم ملی دانشجویان دعوت شدند قاتل مرد ساوجی در عملیات کارآگاهان پلیس اسلامشهر دستگیر شد اعزام 700 زائر اراکی به اردوهای راهیان نور غرب كاهش 82 مگاواتی پیک بار برق استان مرکزی با مشاركت و همكاری مشتركان/کشور در زمینه تأمین برق با مشکل جدی مواجه است از شب وحشت در ریاض تا صفرهای سرسام‌آور شاگردان شفر روی نوار پیروزی/جادوی جادوگر در رشت/نفت مفت رفت! تجلیل فرمانده معظم کل قوا از مواضع وحدت‌آفرین فرمانده ارتش
دوشنبه ۰۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۵:۴۳
کد خبر: 30692
تاریخ انتشار: ۱۹ مهر ۱۳۹۶ - ۱۰:۳۹
در جشن «زنگ مهر عاطفه‌ها» مطرح شد؛

برگزاری جشن «زنگ مهر عاطفه‌ها» در 870 مدرسه استان مرکزی/توزیع بیش از 100 هزار پاکت بین دانش‌آموزان

مدیرکل کمیته امداد استان مرکزی گفت: امروز در 870 مدرسه در سطح استان مرکزی درس احسان و نیکوکاری مشق می‌شود. و یکی از مهارت‌هایی هم که باید دانش‌آموزان فرا بگیرند درس مسئولیت‌پذیری، کمک به همنوع و کمک بی‌منت است.

به گزارش دیار آفتاب؛ نواخته شدن زنگ مهر عاطفه‌ها در شهرستان‌ اراک همزمان با سراسر کشور در دبیرستان دخترانه "فدک" اراک با حضور رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) و جمعی از مسئولان استانی و شهرستانی نواخته شد.

برگزاری جشن «زنگ مهر عاطفه‌ها» در 870 مدرسه استان مرکزی

قنبر موسی‌نژاد مدیرکل کمیته امداد استان مرکزی در این مراسم با اشاره به اینکه زنگ مهر عاطفه‌ها با هدف آموختن مهارت نیکوکاری به دانش‌آموزان برگزار می‌شود، گفت: در اساسنامه کمیته امداد آنچه که برای این نهاد حمایتی از سوی بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی تعیین شده است و کمیته امداد موظف به اجرای آن است ترویج سنت‌های حسنه الهی در جامعه است.

وی افزود: امروز در 870 مدرسه در سطح استان مرکزی درس احسان و نیکوکاری مشق می‌شود. و یکی از مهارت‌هایی هم که باید دانش‌آموزان فرا بگیرند درس مسئولیت‌پذیری، کمک به همنوع و کمک بی‌منت است.

مدیرکل کمیته امداد استان مرکزی با بیان اینکه قریب به 7 هزار دانش‌آموز در سطح استان مرکزی تحت پوشش کمیته امداد هستند، گفت: بسیاری از این دانش‌آموزان استعداد بسیاری دارند و نباید به خاطر فقر از ادامه تحصیل بازبمانند. هر کدام از این دانش‌آموزان می‌تواند در اینده تصمیم‌ساز برای کشور باشد.

توزیع بیش از 100 هزار پاکت برای جشن عاطفه‌ها

علی شیرخانی معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان مرکزی نیز در این مراسم یکی از وظایف آموزش و پرورش را آموزش مهارت زندگی به دانش‌آموزان دانست و گفت: برای مشارکت دانش‌آموزان در مهارت نوعدوستی بیش از 100 هزار پاکت بین دانش‌آموزان توزیع شده است.

توزیع کمک‌های مردمی بین 20 هزار دانش‌آموز

رئیس آموزش و پرورش ناحیه 2 اراک نیز در ابتدای این مراسم ضمن خیرمقدم‌گویی به مسئولان حاضر در مراسم با تاکید بر اینکه داشتن روابط اجتماعی خوب باعث می‌شود که زندگی بهتری داشته باشیم، گفت: یکی از مولفه‌ها برای داشتن زندگی خوب و داشتن روابط اجتماعی مناسب داشتن معنویت است و کمک به دیگران و هم نوعدوستی یکی از راهکارهای تقویت معنویت در افراد است.

دربندی خاطرنشان کرد: سال گذشته با کمک خیرین و دانش‌آموزان مبلغی بیش از 200 میلیون تومان برای کمک به دانش‌آموزان نیازمند جمع‌آوری شد که بین 20 هزار دانش‌آموز نیازمند توزیع شد.

captcha