دیدار دست‌اندرکاران بزرگداشت آیت‌الله سیدمصطفی خمینی با مقام معظم رهبری دادگاه‌ها مجاز به انتشار اسامی متهمان جرائم اقتصادی شدند کشف و ضبط محموله سلاح از باندهای اشرار توسط سربازان گمنام امام زمان (عج) محرومیت 2 ستاره استقلال و پرسپولیس در دربی 85 بازخوانی شروط 9 گانه رهبر معظم انقلاب درباره تایید برجام نامه معرفی وزرای پیشنهادی علوم و نیرو اعلام وصول شد/جلسه رای اعتماد؛ یکشنبه 7 آبان معرفی جایگاه علمی و افکار حاج سیدمصطفی خمینی به نسل امروز، کار بسیار خوب و لازمی است/ذره‌ای از نشانه‌های آقازادگی در آن مرحوم نبود مسئولان در جلسه،کارگران در خیابانها/برگزاری همزمان تجمع کارگری و جلسه رفع موانع تولید در قطب صنعتی کشور+تصاویر ضعف نظام آموزشی در حوزه پرورش خلاقیت و مهارت دانش‌آموزان/دانش‌آموزان استان مرکزی 40 رتبه برتر مسابقات سراسری فرهنگی و هنری را کسب کردند احیای خط تولید شرکت؛اولین خواسته کارگران هپکو/هپکو ورشکسته نیست،می تواند به روزهای اوج برگردد
دوشنبه ۰۱ آبان ۱۳۹۶ - ۰۲:۱۰
کد خبر: 30584
تاریخ انتشار: ۱۷ مهر ۱۳۹۶ - ۱۳:۳۳
«حسن عباسی» در دانشگاه اراک:

ساختار نظام اقتصادی کشور غیرتوحیدی است/ایران اسلامی توان ارائه سیستم عامل پایه برای اقتصاد جهان را دارد

رئیس اندیشکده یقین گفت: امروز متأسفانه شرکت های معتبر صنعتی در حال نابودی هستند؛ چون نظام اقتصادی ما غلط و مبنای آن اقتصاد لیبرالی است تا جایی که حتی برخی مسئولان صراحتاً اقتصاد نئولیبرالی را مطرح می‌کنند و همین نگاه غلط برکت را از زندگی مردم می‌برد.

به گزارش دیار آفتاب؛ به نقل از نسل فردا؛ حسن عباسی، رئیس اندیشکده یقین در نشست «چشم‌انداز تولید علم توحیدی در انقلاب اسلامی» که در دانشگاه اراک برگزار شد مبنای علوم انسانی غربی اعم از جامعه‌شناسی، روانشناسی، علوم اقتصاد، علوم سیاسی و... را برگرفته از اصل تثلیث و غیرتوحیدی عنوان کرد و گفت: یکی از افق‌هایی که رهبری از سالها قبل مشخص کردند رسیدن به علم توحیدی بوده و البته با تلاش‌های بسیاری در دانشگاه و حوزه به نتایج خوبی حاصل شده اما کافی نیست. در این راستا دانشگاهیان باید در مرحله تز کارشناسی ارشد و دکتری خود را درگیر تولید علوم جدید کنند.

هنوز با دولت اسلامی فاصله‌ داریم

رئیس اندیشکده یقین با اشاره به تأکیدات رهبر انقلاب در رابطه با مسئله علوم انسانی اسلامی و الگوی پیشرفت ایرانی-اسلامی، افزود: جمهوری اسلامی در حال نظام سازی، دولت سازی و ملت‌سازی اسلامی است و هنوز با دولت اسلامی فاصله‌داریم. منظور از دولت به معنای خاص قوه مجریه نیست بلکه تمامی ارکان و مجموعه‌های نظام مدنظر هستند.

فروپاشی اقتصاد بسیاری از کشورها ناشی از نظریه‌های اقتصاد لیبرالی است

وی با اشاره نظام حاکم بر اقتصاد جهانی، بدهی بسیار بالای آن را ناشی از مدیریت لیبرالی اقتصاد عنوان کرد و افزود: بدهی فعلی بسیاری از کشورهایی که اقتصادشان در آستانه فروپاشی قرار دارد در پی چاپ پول بدون پشتوانه‌ای است که از نظریه‌های اقتصادی لیبرالی ناشی می‌شود اما اسلام چاپ پول بدون پشتوانه را حرام می‌داند.

ایران می‌تواند سیستم‌عامل پایه برای اداره جهان ارائه بدهد

حسن عباسی در ادامه گفت: حتی صاحب‌نظران غربی و شرقی هم معتقدند ایران از سال 2035 کلید قدرت جهانی را در اختیار خواهد داشت چون ایران می‌تواند سیستم‌عامل پایه برای اداره جهان ارائه بدهد هرچند ناکارآمدی فعلی اقتصاد ایران ناشی از مدیریت ربوی گونه در اقتصاد کشور است.

مبنای نظام اقتصادی کشور الگوی غلط لیبرالی است

وی در ادامه با اشاره به وضعیت نابسامان صنعت و اقتصاد کشور نیز گفت: به خاطر دارم که دوره‌ای کار کردن در هپکو و بسیاری از صنایع افتخار بود ولی امروز می‌بینیم که متأسفانه این شرکت های معتبر به این روز افتاده است؛ چون نظام اقتصادی ما غلط است و مبنای آن اقتصاد لیبرالی است تا جایی که حتی برخی مسئولان صراحتاً اقتصاد نئولیبرالی را به‌عنوان الگوی ایرانی توسعه و پیشرفت مطرح می‌کنند و این است که برکت را از زندگی مردم می‌برد.

عباسی سیستم بانکی کشور را حاصل تفکر اساتیدی دانست که علوم نظری غربی را مطالعه کرده‌اند و گفت: نمی‌توان با نظام اقتصادی ربوی غربی مدعی شد که در حال شکل دادن جامعه اسلامی هستیم.

وی بیان کرد: جوانان نیز در دانشگاه‌ها در حال تحصیل این رشته‌ها هستند و هر زمان که دولتی بر سر کار می آید،دکترای اقتصاد را به سمت مسئول بانک مرکزی و وزیر اقتصاد منصوب می کند و مجلس شورای اسلامی نیز به تصور اینکه کار را برای خدا کرده است با یک فارغ التحصیل دکترای اقتصاد برای وزارت موافقت می کند.

وی افزود: 39 سال است که پدر اقتصاد کشور در آمده و از روز اول تا الان همیشه دکترای اقتصاد کشور بر اقتصاد ریاست می کرده است.

رئیس اندیشکده یقین تصریح کرد: کشور ما در مجموع 13 سرلشگر دارد به مثابه اینکه با تعدادی لیسانس جامعه را اداره می‌کنیم ولی با همین وجود در ایجاد امنیت هم در ایران هم در دیگر کشورها توانسته‌ایم موفق عمل کنیم ولی با 13 لشکر صاحب دکترا اقتصادی متاسفانه درگیر مشکلات اقتصادی هستیم.

انتهای پیام/ک

captcha