امیرکلاهدوز قهرمان مرحله سوم تور دوچرخه‌سواری میلاد دو نور شد طرح سؤال از وزیر امور خارجه در خصوص دستگیری دیپلمات ایرانی/برجام اروپایی نباید تأثیری در پیگیری وزارت خارجه داشته باشد راه اندازی یک کسب و کار اینترنتی موفق چگونه است؟ /داغ شدن تنور کسب و کار‌های اینترنتی نمایشگاه تخصصی کشاورزی، دام، طیور کشور در اراک دایر می‌شود بازدید معاون علمی رئیس‌جمهور از کارخانه‌ها سنگستان در محلات+تصاویر ظرفیت بالقوه محصولات باغات در ایران/ چرا میوه ایرانی برای صادرات تولید نمی‌شود؟ واژگونی پراید در محور ساوه – همدان یک کشته به همراه داشت گران ترین نقل و انتقالات 10 سال اخیر فوتبال اروپا+تصاویر موکب میقات الرضا (ع) اراک+تصاویر کنوانسیون‌های بین‌المللی کشور را بدهكار نظام سلطه می‌كند/ ارتباط با دنیا یا هضم در نظام ارتباطی کشورهای خاص؟
شنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۹
کد خبر: 29726
تاریخ انتشار: ۳۱ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۵:۴۸
امام جمعه شهر خشکرود:

فریضه احیای امر به معروفی و نهی از منکر احیا شود

امام جمعه شهر خشکرود با تاکید بر احیای فریضه امر به معروف و نهی از منکر در جامعه، گفت: اساسی‌ترین بخش‌های دین اسلام همین امر به معروف و نهی از منکر است و رستگاری از آن کسانی است که به این دو امر مهم اهتمام می‌ورزند.

به گزارش دیار آفتاب؛ به نقل از زر خبر، حجت‌الاسلام باقری امام جمعه شهر خشکرود در خطبه‌های آئین عبادی سیاسی جمعه این هفته این شهرستان ضمن دعوت نمازگزاران به تقوی الهی گفت: بارها در دین ما تاکید شده که بهترین انسانها با تقواترین آنها هستند. و اگر تقوی نبود حادثه کربلا به وجود نمی‌آمد.

وی افزود: ما اکنون در هفته اول محرم هستیم همانطور که امام حسین(ع) برای اقامه امر به معروف و نهی از منکر قیام کرد و در این راه از عزیزترین‌های خود هم گذشت ما هم می‌بایست به این دو فریضه الهی بسیار اهتمام بورزیم.

امام جمعه شهر خشکرود تصریح کرد: در واقع از اساسی‌ترین بخش‌های دین اسلام همین امر به معروف و نهی از منکر است و رستگاری از آن کسانی است که به این دو امر مهم اهتمام می‌ورزند.

حجت‌الاسلام باقری در ادامه با ذکر مناسبت‌های پیش‌رو گفت: در 31 شهریور سال 59 صدام با چراغ سبز آمریکا به ایران حمله کرد و دفاع مقدس ما آغاز شد، دفاعی که سراسر برگرفته از فرهنگ عاشورا و محرم بود.

وی افزود: رزمندگان ما جانانه در مقابل دشمن ایستادند و امروز وظیفه ما نیز حفظ این فرهنگ جهاد و شهادت است.

امام جمعه شهر خشکرود با اشاره به آغاز سال تحصیلی خاطرنشان کرد: در آغاز سال تحصیلی جدید قرار داریم؛ همانطور که در جبهه‌ها مقاومت کردیم فرزندان ما هم باید در سنگر مدرسه ضمن علم آموزی تربیت را هم بیاموزند. این دو درکنار هم موجب عروج انسان به کمال، و ایجاد نسلی مقاوم می‌شود و نیل به این امر بر عهده مسئولان و معلمان است که در این زمینه وظیفه خطیری بر عهده دارند.

حجت‌الاسلام باقری به سخنان سخیف ترامپ اشاره کرد و گفت: در هفتاد و دومین اجلاس سازمان ملل رئیس جمهور آمریکا، این فرد تازه به دوران رسیده و جنجالی؛ از زمان تکیه بر مسند قدرت درباره اخلال و کارشکنی و دشمنی با ایران چیزی کم نگذاشته و اخیرا هم هر چه دلش می‌خواست به ملت ما توهین کرد.

وی افزود: هر کجا جنگ و جنایت و خباثت است، ردپای آمریکا وجود دارد. چرا حقوق بشر در میانمار ساکت است؟ کجایند مدافعان حقوق بشر؟ چرا در اروپا وقتی  یک نفر کشته می‌شود در بوق و کرنا می‌کنند، اما مسلمانان میانمار آدم نیستند؟ ما این حرکات ظالمانه و توهین‌آمیز آمریکا را به شدت محکوم می‌کنیم.

امام جمعه شهر خشکرود تصریح کرد: آنان باید از ملت ایران عذرخواهی کنند. و بدانند ملت ما  همچون چهار دهه گذشته که مقابل استکبار مقاومت کرده همچنان به این راه  ادامه خواهد داد و پوزه دشمنان را به خاک خواهد مالید چراکه پیروزی از آن حق است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: به فرموده امام خامنه ای(مد ظله العالی) اگردشمن به شما پرخاش کرد بدانید در مسیر درست هستید. و امروز بیش از هر زمان دیگری چهره خبیث آمریکا بر جهانیان آشکار شد.

انتهای پیام/

captcha