جانباز 70 درصد دوران دفاع مقدس ملکوتی شد ایران در قرارداد خرید هواپیما متضرر شد/بهانه‌جویی‌های آمریکا به خاطر ترس از پیشرفت جمهوری اسلامی حرکت در مسیر شهدا،ضامن بقای انقلاب اسلامی/کنگره امیران و سرداران دفاع مقدس استان مرکزی سال 97 برگزار می شود همایش تجلیل از دبیران یادواره های شهدای استان مرکزی از تحول در بازار مسکن تا نوای صلح در برابر فریاد جنگ استقلال در تعقیب کریستوف دام/منصوریان به تاریخ پیوست! طرح ضربتی وام ازدواج تمدید شد منتظریم ترامپ از مردم ایران عذرخواهی کند تلاش برای جدایی کردستان از عراق توطئه تقسیم آمریکا و اسرائیل است/هدف آمریکا و اسرائیل تبدیل کشورهای منطقه به دولت‌های کوچک است نشست سه جانبه وزرای خارجه ایران، ترکیه و عراق/رایزنی درباره مسائل منطقه و همه پرسی در اقلیم کردستان
پنجشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۶ - ۰۹:۴۲
کد خبر: 29255
تاریخ انتشار: ۲۲ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۰
مسئول زکات شهرستان شازند خبر داد

جمع‌آوری 250 میلیون تومان زکات در شهرستان شازند

مسئول زکات شهرستان شازند از جمع‌آوری250 میلیون تومان زکات در این شهرستان در شش ماهه نخست امسال خبر داد.

به گزارش دیار آفتاب؛ حجت‌الاسلام فراهانی مسئول زکات شهرستان شازند در گفتگو با خبرنگار شازند ما، اصل پرداخت زکات را جزو ضرورت‌های دین و یکی از نشانه‌های ایمان برشمرد و گفت: نماز و زكات، دارای نقشی مؤثر و ارتباطی محكم در شكل دادن به اجتماع پیشرفته اسلامی هستند، و بی توجهی به هر یك از آن ها، به ایمان و اعتقادات افراد و محتوای اسلامی جامعه و سیر تكاملی آن، آسیب جدی وارد می‌کند.

وی افزود: دومین کاروان زکات شهرستان شازند شامل یک دستگاه خاور و یک دستگاه وانت از بخش زالیان و 4 دستگاه نیسان از بخش سربند جمع آوری شده است.

مسئول زکات شهرستان شازند بیان کرد: این کاروان که جزو زکات واجب است، به میزان 17 تُن و به ارزش 200 میلیون ریال بوده که پس از جمع‌آوری، تحویل سیلوها و صرف امور محرومین خواهد شد.

فراهانی یادآور شد: در شش ماهه نخست امسال مبلغ 250 میلیون تومان زکات جمع‌وری شده که از این مبلغ میزان 100 میلیون تومان زکات محرومین بوده است.

انتهای پیام/م

captcha