فعالیت ۳۱ مرکز بهبودی اقامتی ترک اعتیاد در استان مرکزی کشف 9 کیلو تریاک در عملیات مشترک پلیس مرکزی و تهران رشد 28 درصدی پرونده‌های ورودی به شوراهای حل اختلاف استان مرکزی پاسداری؛ یک فرهنگ، رسالت و تکلیف است/حفظ و حراست از دستاوردهای انقلاب اسلامی؛ ماموریت اصلی سپاه لزوم وضع قوانین داخلی برای مبارزه با پولشویی و تامین مالی تروریسم نمودار حجم نقدینگی با شیب بسیار تندی رو به افزایش است/هدایت نقدینگی به بازارهای غیر مولد؛ رکود حاکم بر اقتصاد را دامن می‌زند ‍ حضور ورزشکاران استان مرکزی در اردوی تیم ملی کانوپولو استان مرکزی 135 هزار نفر جمعیت سالمند دارد از توهین به شعور 80 میلیون ایرانی تا سیاست تجارت در آفساید اصرار سانتوز روی کهنه سربازها/تعارف به کارلوس برای 2020/سرمربی ایران تهدید شد!
یکشنبه ۰۳ تیر ۱۳۹۷ - ۲۱:۰۵
کد خبر: 29253
تاریخ انتشار: ۲۲ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۳:۴۴
در 5 ماهه نخست امسال؛

77 کیلوگرم فرآورده‌های خام دامی در تفرش معدوم‌سازی شد

رئیس اداره دامپزشکی تفرش گفت: در 5 ماهه نخست امسال 77 کیلوگرم فرآورده‌های خام دامی در تفرش معدوم‌سازی شد که از این میزان حدود 40 کیلوگرم گوشت مرغ و 37 کیلوگرم گوشت قرمز بوده است.

به گزارش دیار آفتاب؛ شرفلو رئیس اداره دامپزشکی تفرش در گفتگو با ندای تفرش، در خصوص سرانه مصرف گوشت در تفرش گفت: میزان مصرف گوشت قرمز بر اساس کل جمعیت شهرستان حدود 11 کیلوگرم است و اگر سرانه مصرف براساس جمعیت شهرنشین برآورد شود معادل 16 کیلو و 500 گرم است.

شرفلو با اشاره به سرانه مصرف گوشت سفید در تفرش اظهار کرد: سرانه مصرف گوشت سفید در این شهرستان 12 کیلو و 600 گرم و براساس جمعیت شهری 19 کیلوگرم است.

وی با اشاره میزان کشتار دام در 5 ماهه نخست امسال افزود: 233 رأس دام سنگین و 3 هزار و 112 رأس دام سبک در کشتارگاه تفرش با نظارت شرعی و بهداشتی ذبح و به بازار فروش عرضه شده است.

معدوم‌سازی 37 کیلوگرم گوشت قرمز در تفرش

رئیس اداره دامپزشکی تفرش ادامه داد: در 5 ماهه نخست امسال، 115 هزار و 558 کیلوگرم گوشت قرمز استحصال شده که با بازرسی های انجام شده، 37 کیلوگرم گوشت یا اندام بیمار دام ضبط و معدوم شده است.

شرفلو با اشاره به میزان مصرف گوشت سفید در همین مدت بیان کرد: با توجه به اینکه تفرش، فاقد کشتارگاه صنعتی مرغ است، گوشت مرغ از سایر کشتارگاه های مجاز در سطح استان تامین و در قالب چرخه حمل و نقل سیستمی به شهرستان حمل می شود.

40 کیلوگرم گوشت سفید در تفرش معدوم‌سازی شد

وی خاطرنشان کرد: از ابتدای سال تاکنون، 114 هزار و 124 کیلوگرم مرغ گرم وارد شهرستان تفرش شده که با انجام 1230 مورد بازرسی، حدود 40 کیلوگرم فرآورده های آلوده ضبط و معدوم شده است.

انتهای پیام/م

captcha