ایران در قرارداد خرید هواپیما متضرر شد/بهانه‌جویی‌های آمریکا به خاطر ترس از پیشرفت جمهوری اسلامی حرکت در مسیر شهدا،ضامن بقای انقلاب اسلامی/کنگره امیران و سرداران دفاع مقدس استان مرکزی سال 97 برگزار می شود همایش تجلیل از دبیران یادواره های شهدای استان مرکزی از تحول در بازار مسکن تا نوای صلح در برابر فریاد جنگ استقلال در تعقیب کریستوف دام/منصوریان به تاریخ پیوست! طرح ضربتی وام ازدواج تمدید شد منتظریم ترامپ از مردم ایران عذرخواهی کند تلاش برای جدایی کردستان از عراق توطئه تقسیم آمریکا و اسرائیل است/هدف آمریکا و اسرائیل تبدیل کشورهای منطقه به دولت‌های کوچک است نشست سه جانبه وزرای خارجه ایران، ترکیه و عراق/رایزنی درباره مسائل منطقه و همه پرسی در اقلیم کردستان اگر دولت مشکل کارگران «آذرآب و هپکو» را حل نکند مجلس به وظیفه قانونی خود عمل می‌کند
پنجشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۶ - ۰۹:۳۹
کد خبر: 29253
تاریخ انتشار: ۲۲ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۳:۴۴
در 5 ماهه نخست امسال؛

77 کیلوگرم فرآورده‌های خام دامی در تفرش معدوم‌سازی شد

رئیس اداره دامپزشکی تفرش گفت: در 5 ماهه نخست امسال 77 کیلوگرم فرآورده‌های خام دامی در تفرش معدوم‌سازی شد که از این میزان حدود 40 کیلوگرم گوشت مرغ و 37 کیلوگرم گوشت قرمز بوده است.

به گزارش دیار آفتاب؛ شرفلو رئیس اداره دامپزشکی تفرش در گفتگو با ندای تفرش، در خصوص سرانه مصرف گوشت در تفرش گفت: میزان مصرف گوشت قرمز بر اساس کل جمعیت شهرستان حدود 11 کیلوگرم است و اگر سرانه مصرف براساس جمعیت شهرنشین برآورد شود معادل 16 کیلو و 500 گرم است.

شرفلو با اشاره به سرانه مصرف گوشت سفید در تفرش اظهار کرد: سرانه مصرف گوشت سفید در این شهرستان 12 کیلو و 600 گرم و براساس جمعیت شهری 19 کیلوگرم است.

وی با اشاره میزان کشتار دام در 5 ماهه نخست امسال افزود: 233 رأس دام سنگین و 3 هزار و 112 رأس دام سبک در کشتارگاه تفرش با نظارت شرعی و بهداشتی ذبح و به بازار فروش عرضه شده است.

معدوم‌سازی 37 کیلوگرم گوشت قرمز در تفرش

رئیس اداره دامپزشکی تفرش ادامه داد: در 5 ماهه نخست امسال، 115 هزار و 558 کیلوگرم گوشت قرمز استحصال شده که با بازرسی های انجام شده، 37 کیلوگرم گوشت یا اندام بیمار دام ضبط و معدوم شده است.

شرفلو با اشاره به میزان مصرف گوشت سفید در همین مدت بیان کرد: با توجه به اینکه تفرش، فاقد کشتارگاه صنعتی مرغ است، گوشت مرغ از سایر کشتارگاه های مجاز در سطح استان تامین و در قالب چرخه حمل و نقل سیستمی به شهرستان حمل می شود.

40 کیلوگرم گوشت سفید در تفرش معدوم‌سازی شد

وی خاطرنشان کرد: از ابتدای سال تاکنون، 114 هزار و 124 کیلوگرم مرغ گرم وارد شهرستان تفرش شده که با انجام 1230 مورد بازرسی، حدود 40 کیلوگرم فرآورده های آلوده ضبط و معدوم شده است.

انتهای پیام/م

captcha