برخوردهای سلیقه‌ای بوکسورهای دلیجانی را بیچاره کرده است دلیل حضور یک مربی ووشو در کنار کی‌روش مشخص شد/ناک اوت به سبک مرد پرتغالی! یاوه‌گویی‌های ضدایرانی جدید نیکی هیلی در یادداشتی در نیویورک‌تایمز عکس/عزاداری ایام فاطمیه در هیئت ریحانة الحسین علت حمله‌ها علیه «به وقت شام» رسوا کردن اسلام آمریکایی است/فیلم حاتمی‌کیا به کل سینمای ایران شرف دارد جزئیات حذف یارانه پردرآمدها در سال ۹۷ دولتی بودن و نفتی بودن دو عیب اصلی اقتصاد/لزوم تسهیل‌ سیاست‌های اصل ۴۴ از سوی دولت تلگرام محور ناامنی/مسئولان چه می‌گویند؟ بررسی آخرین تحولات یمن در گفتگوی عراقچی و همتایان ایتالیایی، فرانسوی، انگلیسی و آلمانی عکس/ روزهای سخت بارانی مردم سرپل ذهاب
یکشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۲
کد خبر: 29253
تاریخ انتشار: ۲۲ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۳:۴۴
در 5 ماهه نخست امسال؛

77 کیلوگرم فرآورده‌های خام دامی در تفرش معدوم‌سازی شد

رئیس اداره دامپزشکی تفرش گفت: در 5 ماهه نخست امسال 77 کیلوگرم فرآورده‌های خام دامی در تفرش معدوم‌سازی شد که از این میزان حدود 40 کیلوگرم گوشت مرغ و 37 کیلوگرم گوشت قرمز بوده است.

به گزارش دیار آفتاب؛ شرفلو رئیس اداره دامپزشکی تفرش در گفتگو با ندای تفرش، در خصوص سرانه مصرف گوشت در تفرش گفت: میزان مصرف گوشت قرمز بر اساس کل جمعیت شهرستان حدود 11 کیلوگرم است و اگر سرانه مصرف براساس جمعیت شهرنشین برآورد شود معادل 16 کیلو و 500 گرم است.

شرفلو با اشاره به سرانه مصرف گوشت سفید در تفرش اظهار کرد: سرانه مصرف گوشت سفید در این شهرستان 12 کیلو و 600 گرم و براساس جمعیت شهری 19 کیلوگرم است.

وی با اشاره میزان کشتار دام در 5 ماهه نخست امسال افزود: 233 رأس دام سنگین و 3 هزار و 112 رأس دام سبک در کشتارگاه تفرش با نظارت شرعی و بهداشتی ذبح و به بازار فروش عرضه شده است.

معدوم‌سازی 37 کیلوگرم گوشت قرمز در تفرش

رئیس اداره دامپزشکی تفرش ادامه داد: در 5 ماهه نخست امسال، 115 هزار و 558 کیلوگرم گوشت قرمز استحصال شده که با بازرسی های انجام شده، 37 کیلوگرم گوشت یا اندام بیمار دام ضبط و معدوم شده است.

شرفلو با اشاره به میزان مصرف گوشت سفید در همین مدت بیان کرد: با توجه به اینکه تفرش، فاقد کشتارگاه صنعتی مرغ است، گوشت مرغ از سایر کشتارگاه های مجاز در سطح استان تامین و در قالب چرخه حمل و نقل سیستمی به شهرستان حمل می شود.

40 کیلوگرم گوشت سفید در تفرش معدوم‌سازی شد

وی خاطرنشان کرد: از ابتدای سال تاکنون، 114 هزار و 124 کیلوگرم مرغ گرم وارد شهرستان تفرش شده که با انجام 1230 مورد بازرسی، حدود 40 کیلوگرم فرآورده های آلوده ضبط و معدوم شده است.

انتهای پیام/م

captcha