فعالیت ۳۱ مرکز بهبودی اقامتی ترک اعتیاد در استان مرکزی کشف 9 کیلو تریاک در عملیات مشترک پلیس مرکزی و تهران رشد 28 درصدی پرونده‌های ورودی به شوراهای حل اختلاف استان مرکزی پاسداری؛ یک فرهنگ، رسالت و تکلیف است/حفظ و حراست از دستاوردهای انقلاب اسلامی؛ ماموریت اصلی سپاه لزوم وضع قوانین داخلی برای مبارزه با پولشویی و تامین مالی تروریسم نمودار حجم نقدینگی با شیب بسیار تندی رو به افزایش است/هدایت نقدینگی به بازارهای غیر مولد؛ رکود حاکم بر اقتصاد را دامن می‌زند ‍ حضور ورزشکاران استان مرکزی در اردوی تیم ملی کانوپولو استان مرکزی 135 هزار نفر جمعیت سالمند دارد از توهین به شعور 80 میلیون ایرانی تا سیاست تجارت در آفساید اصرار سانتوز روی کهنه سربازها/تعارف به کارلوس برای 2020/سرمربی ایران تهدید شد!
یکشنبه ۰۳ تیر ۱۳۹۷ - ۲۰:۵۲
کد خبر: 29251
تاریخ انتشار: ۲۲ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۵:۲۹
هوای اراک در وضعیت هشدار قرار گرفت

تعطیلات دنباله دار کارگروه کاهش آلودگی و جولان آلاینده ها در هوای شهر اراک

علیرغم اینکه هفته اخیر تدوام روزهای ناسالم را در کلانشهر اراک شاهد بودیم متاسفانه تصمیمات کوتاه مدت مناسبی از سوی مسئولین برای کاهش آلودگی هوا گرفته نشد.

به گزارش دیار آفتاب؛ شهر اراک به عنوان یکی از قطبهای صنعتی کشور مطرح است و از آنجایی که صنایع روزانه مقادیر فراوانی مواد آلاینده در هوا منتشر می کنند لذا استقرار نامناسب این صنایع موجب تشدید پدیده آلودگی هوا در این شهر شده است.

1410563

هوای اراک در وضعیت هشدار قرار گرفت

غلظت ذرات معلق در هوای کلانشهر اراک روز چهارشنبه 22 شهریورماه بالاتر از حد استاندارد است و بر اساس شاخص های پایش آلودگی،کیفیت هوای این شهر در شرایط هشدار قرار دارد.

مرکز پایش آلاینده های هوا در استان مرکزی اعلام کرد: غلظت ذرات معلق کمتر از 2 و نیم میکرون در ساعت هشت صبح امروز (چهارشنبه) در اراک به 40 میکروگرم بر متر مکعب رسید در حالیکه شاخص استاندارد سنجش آلودگی 35 میکرو گرم بر متر مکعب است.

شاخص کیفیت هوای اراک روز گذشته(سه شنبه) به 92 رسید که بیانگر کیفیت هوای سالم بود.

با توجه به اینکه شرایط هشدار وضعیت ناسالم برای گروه های سنی حساس است، توصیه می شود زنان باردار، کودکان، بیماران قلبی ریوی، سالمندان و بیماران سخت درمان در روزهای ناسالم از تردد در فضاهای باز خودداری کنند و به توصیه های بهداشتی و پزشکی نیز توجه ویژه داشته باشند.

کارگروه کاهش آلودگی هوای اراک در تعطیلات

کلانشهر اراک جزء یکی از هشت کلانشهر آلوده کشور است، به همین منظور طرح جامع کاهش آلودگی هوای اراک از طرح‌های ملی است که در راستای کاهش آلودگی هوای کلانشهر اراک در سال ۱۳۸۶ در جلسه هیات وزیران به تصویب رسید.

کارگروه کاهش آلودگی هوای اراک یکی از مهمترین جلساتی است که در خصوص مشکلات آلایندگی هوا تصمیم می گیرد و از طرف دیگر پیگیر اجرای مصوبات است که متاسفانه امسال تنها یک جلسه برگزار کرده است که با این شرایط نمی تواند خیلی اثر گذار باشد.

علیرغم اینکه هفته اخیر تدوام روزهای ناسالم را در کلانشهر اراک شاهد بودیم متاسفانه تصمیمات کوتاه مدت مناسبی از سوی مسئولین برای کاهش آلودگی هوا گرفته نشد.

البته کمیته اضطرار کاهش آلودگی هوای اراک نیز در شامگاه روز دوشنبه 20 شهریور برگزار شد که این جلسه با ارائه گزارش روز های ناسالم از سوی مدیر کل محیط زیست استان و تاکید معاون عمرانی استانداری مرکزی بر همکاری مردم و رعایت توصیه های بهداشتی تمام شد.

در جلسه کمیته اضطرار کاهش آلودگی هوای اراک فقط خبرگزاری ایرنا و صدا و سیما حضور داشتند و دیگر رسانه های استانی و نمایندگی های رسانه های کشوری دعوت نشده بودند.

101020

51

مردم کلانشهر اراک همچنان منتظر برگزاری کارگروه کاهش آلودگی هوای اراک و تصمیم گیری به موقع و پیشگیرانه مسئولین و همچنین اجرایی شدن مصوبات کارگروه برای رفع این مشکل هستند.

انتهای پیام/ش

captcha