مسابقات تنیس قهرمانی مناطق کشور در اراک به کار خود پایان داد دانش‌گرایی و مسئول سازی، لازمه تعالی ایمنی فرهنگ ترافیکی ایجاد 150 فرصت شغلی برای معتادان بهبودیافته در استان مرکزی/رشد 27 درصدی کشفیات موادمخدر پرداخت حقوق کارگران هپکو تا هفته آینده/تولید شرکت طی ماه‌های آینده رونق می‌گیرد اعضای هیات مدیره جدید هپکو معرفی شدند احداث اولین سرای گردشگری سالمندان استان مرکزی در «داودآباد» اراک فراهانی‌ها 170 میلیون ریال زکات پرداخت کردند از بازتاب صید اطلاعاتی «سیگو» تا طوفان نقدینگی سرگردان در بورس استرس در اسپانیا/در انتظار حماسه‌ای دیگر/ما بچه جنگیم! نمایندگان از پاسخ‌های آخوندی درباره افزایش بی‌رویه اجاره خانه‌ها قانع نشدند/ وزیر قولی برای تنظیم بازار مسکن نداد
چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۵:۵۱
کد خبر: 29246
تاریخ انتشار: ۲۲ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۶
پایان امتحان سخت شورا

معاون فرماندار ساوه شهردار شد/پاکدستی و توانمندی؛ انتظار مردم از شهردار

شهردار ساوه پس از حواشی بسیار از سوی شورای شهر انتخاب شد اما باید دید شهردار جدید چگونه برنامه های خود را در شهر صنعتی ساوه اجرا خواهد کرد که حاصل آن ثبت خاطره مثبت از پاکدستی و خدمت گذاری در اذهان مردم باشد.

به گزارش دیار آفتاب؛ به نقل از نارخبر، شهرداری ساوه در یک سال گذشته با افشای فساد مالی و بازداشت چند مدیر ارشد و اعضای شورای شهر مواجه شد به همین خاطر انتخاب شهردار جدید همراه با بحث های زیادی در شهر و صحن شورا همراه بود.

گزینه های تصدی شهرداری ساوه، برنامه های خود را در صحن شورا ارائه کردند. ناگفته نماند که در روند این بررسی ها، لابی هایی در جریان بود تا فردی خاص را به سمت شهردار ساوه منصوب کند که یکی از موارد آن، جلسه های خصوصی یکی از کاندیداها با اعضای شورای شهر در یکی از رستوران های ساوه و سایر مکان ها بود که با افشاگری امام جمعه ساوه ناکام ماند که این امر موجب شد تا پس از آن اعضای شورا تمایلی به وی نشان ندهند.

در حالی که یکی از اعضای شورای شهر پیش از این به خبرنگار نارخبر طی مصاحبه ای، زمان اعلام نتیجه بررسی شورا و انتخاب شهردار ساوه را دوشنبه 20 شهریور اعلام کرده بود، اما به دلیل شرایط به وجود آمده، اعضای شورا یک شب فرصت بیشتر برای تفکر و بررسی در نظر گرفتند.

در نهایت در جلسه ای که پس از نماز عشاء در صحن شورا برگزار شد «سید مهدی حسینی» که در حال حاضر معاون برنامه‌ریزی امور عمرانی فرمانداری ساوه است با شش رای از 9 رای به عنوان شهردار انتخاب شد.

وی که در کمتر از دو سال گذشته از شهرداری ساوه به فرمانداری منتقل شده بود قبلا سابقه معاون شهرسازی شهرداری ساوه و معاون عمرانی شهرداری ساوه را در کارنامه خود دارد.

حسینی شهردار ساوه

سعید کریمی رئیس شورای اسلامی شهر ساوه در این خصوص گفت: سوابق کاری و توانمندی های مدیریتی از ملاک های انتخاب اعضای شورا  در خصوص انتخاب شهردار ساوه بود.

وی افزود: همه گزینه های تصدی شورای شهر برنامه ها و پیشنهادات خود را در صحن شورا بیان کردند که اعضای شورا، آقای حسینی را که سابقه شهرداری و امور عمرانی شهرستان ساوه را دارد، گزینه مطلوب تری دانستند.

کریمی در خصوص روند صدور حکم شهردار بیان کرد: با توجه به جمعیت بالای 200 هزار نفر شهر ساوه، حکم انتصاب شهردار ساوه از سوی وزیر کشور صادر می‌شود.

حال باید دید شهردار جدید چگونه برنامه های خود را در شهر صنعتی ساوه اجرا خواهد کرد که حاصل آن ثبت خاطره مثبت از پاکدستی و خدمت گذاری در اذهان مردم این شهر باشد.

انتهای پیام/ک

captcha