جانباز 70 درصد دوران دفاع مقدس ملکوتی شد ایران در قرارداد خرید هواپیما متضرر شد/بهانه‌جویی‌های آمریکا به خاطر ترس از پیشرفت جمهوری اسلامی حرکت در مسیر شهدا،ضامن بقای انقلاب اسلامی/کنگره امیران و سرداران دفاع مقدس استان مرکزی سال 97 برگزار می شود همایش تجلیل از دبیران یادواره های شهدای استان مرکزی از تحول در بازار مسکن تا نوای صلح در برابر فریاد جنگ استقلال در تعقیب کریستوف دام/منصوریان به تاریخ پیوست! طرح ضربتی وام ازدواج تمدید شد منتظریم ترامپ از مردم ایران عذرخواهی کند تلاش برای جدایی کردستان از عراق توطئه تقسیم آمریکا و اسرائیل است/هدف آمریکا و اسرائیل تبدیل کشورهای منطقه به دولت‌های کوچک است نشست سه جانبه وزرای خارجه ایران، ترکیه و عراق/رایزنی درباره مسائل منطقه و همه پرسی در اقلیم کردستان
پنجشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۶ - ۰۹:۴۲
کد خبر: 29065
تاریخ انتشار: ۱۹ شهریور ۱۳۹۶ - ۰۹:۳۶
گزارش تصویری

گره هایی که گره از مشکلات زندگی باز می کنند

یک موسسه خیریه اشتغالزایی در استان مرکزی توانسته با ایجاد دو کارگاه قالی بافی در راستای ایجاد شغل آبرومند و درآمد مناسب برای بانوان مددجوی سرپرست خانوار گام های موثری بردارد.

به گزارش دیار آفتاب؛ به نقل از نسل فردا؛ معضل بیکاری امروزه بعنوان یکی از اساسی ترین چالش ها در اقتصاد کشور و به تبعِ آن منشأ بسیاری از آسیب ها در حوزه های اجتماعی شناخته می شود، این مسئله اما  برای اقشار ضعیف و کم برخوردار جامعه و بانوان سرپرست خانوار بعنوان طیفی که در معرض فشارهای اقتصادی و آسیب های اجتماعی قرار دارند بیشتر نمود پیدا می کند. امروزه بدلیل حجم انبوه مشکلات اجتماعی، با افزایش تعداد بانوان سرپرست خانواری مواجه هستیم که بدلیل ضعف های موجود در حوزه اشتغالزایی و عدم توجه هدفمند به این مقوله از سوی سازمان های حمایتی، با مشکلات اقتصادی دست و پنجه نرم می کنند.

در این بین موسسات خیریه می توانند با بهره گیری از حمایت خیرین در این بخش نقش مؤثری ایفا کنند. موسسه خیریه «طلوع فرجام نیک» تنها موسسه اشتغالزایی در استان مرکزی است که از سال 92 با تکیه بر توانایی افراد در زمینه ی اشتغالزایی، جلوگیری از تکدی گری و فرهنگ سازی ازدواج و اشتغال، فعالیت می کند. این موسسه در همین راستا با ایجاد دو کارگاه قالی بافی تحت نظر کارشناسان با تجربه در دو نقطه از شهر اراک گام های قابل توجهی در راستای ایجاد شغل آبرومند و درآمد مناسب برای بانوان مددجوی سرپرست خانوار و جلوگیری از روی آوردن به مشاغل ناهنجار برداشته است.

در ادامه شما را به دیدن تصاویری از چرخه تولید تا عرضه فرش‌های این موسسه در بازار دعوت می‌کنیم:

2 3 4 5 7 8 9 10 11 12 13 14 15 17 18 19 20 21 22 23 24 25

انتهای پیام/ش

captcha