فعالیت ۳۱ مرکز بهبودی اقامتی ترک اعتیاد در استان مرکزی کشف 9 کیلو تریاک در عملیات مشترک پلیس مرکزی و تهران رشد 28 درصدی پرونده‌های ورودی به شوراهای حل اختلاف استان مرکزی پاسداری؛ یک فرهنگ، رسالت و تکلیف است/حفظ و حراست از دستاوردهای انقلاب اسلامی؛ ماموریت اصلی سپاه لزوم وضع قوانین داخلی برای مبارزه با پولشویی و تامین مالی تروریسم نمودار حجم نقدینگی با شیب بسیار تندی رو به افزایش است/هدایت نقدینگی به بازارهای غیر مولد؛ رکود حاکم بر اقتصاد را دامن می‌زند ‍ حضور ورزشکاران استان مرکزی در اردوی تیم ملی کانوپولو استان مرکزی 135 هزار نفر جمعیت سالمند دارد از توهین به شعور 80 میلیون ایرانی تا سیاست تجارت در آفساید اصرار سانتوز روی کهنه سربازها/تعارف به کارلوس برای 2020/سرمربی ایران تهدید شد!
یکشنبه ۰۳ تیر ۱۳۹۷ - ۲۰:۵۳
کد خبر: 29065
تاریخ انتشار: ۱۹ شهریور ۱۳۹۶ - ۰۹:۳۶
گزارش تصویری

گره هایی که گره از مشکلات زندگی باز می کنند

یک موسسه خیریه اشتغالزایی در استان مرکزی توانسته با ایجاد دو کارگاه قالی بافی در راستای ایجاد شغل آبرومند و درآمد مناسب برای بانوان مددجوی سرپرست خانوار گام های موثری بردارد.

به گزارش دیار آفتاب؛ به نقل از نسل فردا؛ معضل بیکاری امروزه بعنوان یکی از اساسی ترین چالش ها در اقتصاد کشور و به تبعِ آن منشأ بسیاری از آسیب ها در حوزه های اجتماعی شناخته می شود، این مسئله اما  برای اقشار ضعیف و کم برخوردار جامعه و بانوان سرپرست خانوار بعنوان طیفی که در معرض فشارهای اقتصادی و آسیب های اجتماعی قرار دارند بیشتر نمود پیدا می کند. امروزه بدلیل حجم انبوه مشکلات اجتماعی، با افزایش تعداد بانوان سرپرست خانواری مواجه هستیم که بدلیل ضعف های موجود در حوزه اشتغالزایی و عدم توجه هدفمند به این مقوله از سوی سازمان های حمایتی، با مشکلات اقتصادی دست و پنجه نرم می کنند.

در این بین موسسات خیریه می توانند با بهره گیری از حمایت خیرین در این بخش نقش مؤثری ایفا کنند. موسسه خیریه «طلوع فرجام نیک» تنها موسسه اشتغالزایی در استان مرکزی است که از سال 92 با تکیه بر توانایی افراد در زمینه ی اشتغالزایی، جلوگیری از تکدی گری و فرهنگ سازی ازدواج و اشتغال، فعالیت می کند. این موسسه در همین راستا با ایجاد دو کارگاه قالی بافی تحت نظر کارشناسان با تجربه در دو نقطه از شهر اراک گام های قابل توجهی در راستای ایجاد شغل آبرومند و درآمد مناسب برای بانوان مددجوی سرپرست خانوار و جلوگیری از روی آوردن به مشاغل ناهنجار برداشته است.

در ادامه شما را به دیدن تصاویری از چرخه تولید تا عرضه فرش‌های این موسسه در بازار دعوت می‌کنیم:

2 3 4 5 7 8 9 10 11 12 13 14 15 17 18 19 20 21 22 23 24 25

انتهای پیام/ش

captcha