پوتین: موفق شدیم از تجزیه سوریه جلوگیری کنیم هر جنگ جدید به محو رژیم صهیونیستی از جغرافیای عالم منجر خواهد شد کاریکاتور/نان‌گران‌شود شرمنده خانواده‌ می‌شویم ۴ آذر، تکمیل ظرفیت کنکور ۹۶ آغاز می‌شود/امکان انتخاب ۵۰ کدرشته برای هر داوطلب عکس/ تشییع پیکر شهید مدافع حرم در زنجان با تمام توان قدرت دفاعی را تقویت می‌کنیم نرخ تورم آبان به ۸.۴ درصد افزایش یافت عکس/ ماشین عروس متفاوت در تهران کلانتری مجوز آسیب به محیط زیست را صادر کرد + سند کاریکاتور/‌ از‌‌کوزه همان‌برون تراود که‌در اوست
چهارشنبه ۰۱ آذر ۱۳۹۶ - ۱۹:۵۶
کد خبر: 29065
تاریخ انتشار: ۱۹ شهریور ۱۳۹۶ - ۰۹:۳۶
گزارش تصویری

گره هایی که گره از مشکلات زندگی باز می کنند

یک موسسه خیریه اشتغالزایی در استان مرکزی توانسته با ایجاد دو کارگاه قالی بافی در راستای ایجاد شغل آبرومند و درآمد مناسب برای بانوان مددجوی سرپرست خانوار گام های موثری بردارد.

به گزارش دیار آفتاب؛ به نقل از نسل فردا؛ معضل بیکاری امروزه بعنوان یکی از اساسی ترین چالش ها در اقتصاد کشور و به تبعِ آن منشأ بسیاری از آسیب ها در حوزه های اجتماعی شناخته می شود، این مسئله اما  برای اقشار ضعیف و کم برخوردار جامعه و بانوان سرپرست خانوار بعنوان طیفی که در معرض فشارهای اقتصادی و آسیب های اجتماعی قرار دارند بیشتر نمود پیدا می کند. امروزه بدلیل حجم انبوه مشکلات اجتماعی، با افزایش تعداد بانوان سرپرست خانواری مواجه هستیم که بدلیل ضعف های موجود در حوزه اشتغالزایی و عدم توجه هدفمند به این مقوله از سوی سازمان های حمایتی، با مشکلات اقتصادی دست و پنجه نرم می کنند.

در این بین موسسات خیریه می توانند با بهره گیری از حمایت خیرین در این بخش نقش مؤثری ایفا کنند. موسسه خیریه «طلوع فرجام نیک» تنها موسسه اشتغالزایی در استان مرکزی است که از سال 92 با تکیه بر توانایی افراد در زمینه ی اشتغالزایی، جلوگیری از تکدی گری و فرهنگ سازی ازدواج و اشتغال، فعالیت می کند. این موسسه در همین راستا با ایجاد دو کارگاه قالی بافی تحت نظر کارشناسان با تجربه در دو نقطه از شهر اراک گام های قابل توجهی در راستای ایجاد شغل آبرومند و درآمد مناسب برای بانوان مددجوی سرپرست خانوار و جلوگیری از روی آوردن به مشاغل ناهنجار برداشته است.

در ادامه شما را به دیدن تصاویری از چرخه تولید تا عرضه فرش‌های این موسسه در بازار دعوت می‌کنیم:

2 3 4 5 7 8 9 10 11 12 13 14 15 17 18 19 20 21 22 23 24 25

انتهای پیام/ش

captcha