شفر هم در کمیته اخلاق/ایمن در سایه روشن سرخ/داستان دستان اشکان نگاهِ ساندیسیِ اصلاح‌طلبان به روحانی/ آقازاده چوپان، دامدار از آب درآمد! لیر ترکیه کمی از افت ارزش خود را جبران کرد خط حزب‌الله اصل جمله رهبر انقلاب را منتشر کرد بسته حمایتی اقشار ضعیف جامعه نهایی شده است / یارانه نقدی فردا واریز می‌شود اعضای شورای نگهبان با کلیت طرح ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان موافقت کردند تیم والیبال جوانان ایران نایب قهرمان شد نامه ۱۷۰ نماینده به \"بطحایی\" درباره کنکور جلوگیری از ترخیص ۲۵۸ ردیف ثبت سفارش خودرو تشکیل ستاد مبارزه با احتکار در کشور
پنجشنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۷ - ۰۳:۲۸
کد خبر: 28894
تاریخ انتشار: ۱۵ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۱
مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه سپاه زرندیه:

ابلاغ پیام غدیر به نسل های آینده؛ یکی از مهمترین وظایف شیعه است

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه سپاه زرندیه گفت: غدیر برای هر جویای حق و برای هر مدعی پیرو پیامبر پیام دارد و آن این است که این واقعه را باید به گوش همگان رساند که فردای قیامت کسی نگوید ما نبودیم و به گوشمان هم نرسید.

به گزارش دیار آفتاب؛ حجت الاسلام اکبر قنبری، مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه سپاه زرندیه در گفتگو با خبرنگار زرخبر؛ در آستانه عید سعید غدیر گفت: واقعه غدیر فقط یک حادثه خاص تاریخی نیست که در زمان خود واقع شده باشد بلکه تعیین سرنوشت تمام انسان ها در طول تاریخ است.

وی غدیر را خط روشن رسالت و بعثت تمام انبیا و اولیای الهی دانست و افزود: بعثت تمام انبیاء به واسطه متصل شدن به ولایت و امامت کامل می شود و زمانی که این اتصال تکمیل می شود دین خدا و نعمت خدا بر مردم تمام می شود زیرا خداوند متعال جهت هدایت بشر از تمام ظرفیت های هستی بهره گرفته تا بشر به تکامل خود برسد.

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه سپاه زرندیه اظهار کرد: تمام زحمات پیامبران و اولیای خداوند و حتی تمام زحمات پیغمبر خاتم(ص) در ابلاغ امامت و ولایت خلاصه می شود که اگر این ابلاغ انجام نشود؛ پیغمبر(ص) رسالت خود را به اتمام نرسانده است و به یقین رسالت تمام پیامبران در طول تاریخ در این ابلاغ پیغمبر خاتم(ص) است.

قنبری ادامه داد: عید غدیر خم روز سرنوشت ساز تاریخ اسلام تا هنگامه برپایی قیامت بوده و هست و روز معرفی سلسله هادیانی که نگاهداران و نگهبانان پیام غدیر خواهند بود. روز غدیر روز ناامیدی کفار و منافقین است که امید به روزهای بعد از پیغمبر(ص) داشتند ولیکن با ابلاغ وحی و تعیین روز غدیر به عنوان روز امامت و ولایت امید منافقین و کفار به یاس و ناامیدی تبدیل شد.

وی با اشاره به اینکه در خطبه غدیر دین اسلام به سه مرحله اساسی تقسیم می شود، افزود: مرحله آغاز با بعثت پیغمبر(ص) شروع می شود، پس از آن مرحله کمال با ولایت حضرت علی(ع) آغاز می شود و در نهایت مرحله پیروزی که با ظهور حضرت حجت(عج) آغاز می شود و در دوران ایشان حاکمیت جهانی اسلام به سرانجام می رسد.

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه سپاه زرندیه عنوان کرد: پیغمبر(ص) در رابطه غدیر فرمودند؛«واقعه غدیر را باید حاضران به غائبان و پدران به فرزندان تا روز قیامت برسانند». غدیر برای هر جویای حق و برای هر مدعی پیرو پیامبر پیام دارد و آن این است که این واقعه را باید به گوش همگان رساند که فردای قیامت کسی نگوید ما نبودیم و به گوشمان هم نرسید.

قنبری تصریح کرد: باید راه حق نمایانده شود تا آدمی بتواند آن را انتخاب کند. غدیر سند حقانیت شیعه و مدال افتخار او برای عمل به سفارش نبی گرامی اسلام در پذیرش ولایت همه ائمه معصومین(ع) است.

وی خاطرنشان کرد: امروز من و شما که به تشیع مفتخریم باید بدانیم که یکی از وظایف ما رساندن پیام غدیر به دیگران و نسل های بعدی است. سینه به سینه و نسل به نسل بخوانیم و بگوییم و بنویسیم تا به صاحب اصلی غدیر زمان خود یعنی امام زمان(عج) برسیم.

انتهای پیام/ک

captcha