فعالیت ۳۱ مرکز بهبودی اقامتی ترک اعتیاد در استان مرکزی کشف 9 کیلو تریاک در عملیات مشترک پلیس مرکزی و تهران رشد 28 درصدی پرونده‌های ورودی به شوراهای حل اختلاف استان مرکزی پاسداری؛ یک فرهنگ، رسالت و تکلیف است/حفظ و حراست از دستاوردهای انقلاب اسلامی؛ ماموریت اصلی سپاه لزوم وضع قوانین داخلی برای مبارزه با پولشویی و تامین مالی تروریسم نمودار حجم نقدینگی با شیب بسیار تندی رو به افزایش است/هدایت نقدینگی به بازارهای غیر مولد؛ رکود حاکم بر اقتصاد را دامن می‌زند ‍ حضور ورزشکاران استان مرکزی در اردوی تیم ملی کانوپولو استان مرکزی 135 هزار نفر جمعیت سالمند دارد از توهین به شعور 80 میلیون ایرانی تا سیاست تجارت در آفساید اصرار سانتوز روی کهنه سربازها/تعارف به کارلوس برای 2020/سرمربی ایران تهدید شد!
یکشنبه ۰۳ تیر ۱۳۹۷ - ۲۱:۰۳
کد خبر: 28838
تاریخ انتشار: ۲۰ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۰
بودجه شهرداری پاسخگوی اجرای طرح 55 متری هست؟

بلاتکلیفی 14 ساله 15 هزار نفر از مردم اراک برای اجرای یک طرح

طرح خیابان 55 متری اراک که از سال 82 در قالب طرح جامع و تفصیلی اراک آغاز شده همچنان بلاتکلیف باقی مانده است.

به گزارش دیار آفتاب؛ به نقل از اراک امروز؛ طرح خیابان 55 متری اراک در سال 82 در قالب طرح جامع و تفصیلی اراک مصوب شد.

این طرح از میدان حضرت ولیعصر(عج) شروع و تا خیابان میرزای شیرازی به طول هزار و 800 متر امتداد دارد و 218 پلاک اعم از مسکونی، تجاری؛ اداری و غیره با مساحتی در حدود 30 هزار متر مربع را در بر می‌گیرد که از این تعداد 49 پلاک 20 درصد، 60 پلاک از 20 تا 50 درصد و 109 پلاک نیز بیش از 50 درصد در اجرای طرح درگیر است.

3

این طرح که از ابتدا تا کنون چندین نام داشته است جدیدا به طرح امیرکبیر معرفی شده است ولی اکثرا این طرح را به عنوان طرح 55 متری می شناسند.

طرح 55 متری اراک که به‌عنوان مهمترین مسیر برای اتصال غرب و شرق شهر اراک محسوب می‌شود از آغاز اجرای طرح تاکنون مسئولین متعددی را در سطح استان و شهر اراک به خود دیده است و هر یک از این مسئولین قول های برای اجرایی شدن این طرح داده اند که تبدیل شدن این طرح به 57 طرح کوچکتر، جذب سرمایه گذاری خارجی برای اجرای طرح و ... از موضوع مطروحه در این زمینه است.

با همه این مباحث علیرغم اینکه بیش از 14 سال از اجرای این طرح می گذرد و عوامل مختلفی از جمله نبود اراده جدی در مدیران شهری، پیش‌بینی نکردن ساز و کارهای اجرایی درست برای اجرای این طرح، ناتوانی مالی شهرداری و... سبب اجرانشدن آن شده است.

بر اساس پیش بینی های که در سال 93 توسط معاوت عمرانی استانداری مرکزی  صورت گرفته، اجرای این طرح به بیش از هزار و 700 میلیارد ریال اعتبار نیاز داشت.

طولانی شدن روند اجرای طرح 55 متری اراک، ساکنین این منطقه را به ستوه آورده است به طوری که چندین بار شاهد تجمعات ساکنان این مناطق در مقابل شهرداری و شورای اسلامی شهر اراک بوده ایم.

photo_2017-09-05_11-36-01

بودجه شهرداری پاسخگوی اجرای طرح 55 متری نیست

یکی از ساکنین طرح 55 متری اراک در گفتگو با اراک امروز با اشاره به اینکه اکثر مسئولان آماده لغو این طرح هستند، گفت: امیدواریم که شورای شهر هم این موضوع را پیگیری کنند.

وی با اشاره به اینکه حدود 15 هزار نفر از مردم اراک در محدوده این طرح ساکن هستند ادامه داد: مردم ساکن در این منطقه انتظار دارند شورای جدید تکلیف این طرح را مشخص کند.

این شهروند اراکی بیان کرد: واقعیتی که وجود دارد این است که اراده ای از سوی مسئولین برای اجرای این طرح وجود ندارد چرا که این طرح چندین استاندار، شهردار و شورای شهر را به خود دیده است.

وی با بیان اینکه اجرای این طرح به اعتبارات فراوانی نیاز دارد افزود: بودجه 500 میلیارد تومانی شهرداری که 200 میلیارد تومان آن سهم پرداخت حقوق کارکنان شهرداری می شود چگونه می تواند پاسخگوی اجرای این طرح باشد.

ساکن طرح 55 متری اراک با تاکید بر اینکه طرح 55 اجرایی شدنی نیست ادامه داد: اگر طرح اجرایی بود طی این 14 سال حداقل 100 متر آن اجرایی می شد.

ساکنان محدوده 55 متری برای خرید و فروش ملک خود بلاتکلیف هستند

یکی دیگر از شهروندان ساکن طرح 55 متری اراک با اشاره به اینکه مردم ساکن این طرح سال ها است که بلاتکلیف هستند گفت: این موضوع اعتراضات مردم این منطقه را در پی داشته است.

وی با تاکید بر اینکه اعتراضات مردم ساکن در طرح 55 متری اراک سیاسی، جناحی و حزب بازی نیست افزود: مردم این طرح گرفتار هستند به طوری که در خرید و فروش ملک خود بلاتکلیف هستند.

شهروند ساکن طرح 55 متری اراک با بیان اینکه قول های مسئولین در خصوص اجرای طرح 55 متری هیچگاه محقق نشده است افزود: هیچ پیمانکاری حاضر به اجرای این طرح نیست.

وی ادامه داد: در حالی که اکثر مدیران استانی و شهرستانی معتقد هستند که این طرح قابلیت اجرا ندارد ولی شهامت این را ندارند که اعلام کنند.

طرح 55 متری اعتبار و برنامه مشخص ندارد

یکی دیگر از شهروندان ساکن در طرح 55 متری اراک  با بیان اینکه اجرای هر طرحی قبل از اجرا نیازمند برنامه ریزی و تامین اعتبار است گفت: متاسفانه در خصوص طرح 55 متری نه از محل خاصی اعتباری پیش بینی شده و نه برنامه ریزی مناسبی برای اجرای آن در نظر گرفته شده است.

وی ادامه داد: به دلیل اینکه اجرای این طرح طولانی شده است برنامه ریزی که قبلا برای اجرای این طرح شده است با برنامه ریزی که امروز برای آن صورت می گیرد خیلی متفاوت است.

عضو شورای اسلامی کلانشهر اراک:

تعیین تکلیف طرح 55 متری اراک یکی از شعارهای اعضای شورای اسلامی کلانشهر اراک بوده است

ایرج رضایی عضو شورای اسلامی کلانشهر اراک با اشاره به اینکه 15 سال زمان برای اجرای یک پروژه زمان کمی نیست افزود: باید با برنامه ریزی طی این مدت این طرح تکمیل می شد.

2017_8_13_20_54_47

رضایی اظهار کرد: تعیین تکلیف طرح 55 متری اراک یکی از شعارهای اعضای شورای اسلامی کلانشهر اراک بوده است و اعضای شورا این موضوع را با جدیت دنبال خواهند کرد.

وی با بیان اینکه اعضای شورای اسلامی اراک نسبت به حل مشکلات مردم همدل و متحد هستند افزود: انتظار این است که ساکنین طرح 55 متری هم همکاری و مساعدت های لازم را با شورا در جهت تصمیم گیری در خصوص اجرای این طرح داشته باشند.

مردم به اعضای شورای جدید فرصت تصمیم گیری دهند

عضو شورای اسلامی کلانشهر اراک با تاکید بر اینکه تجمع و اعتراض راه حل خوبی در این مقطع برای بیان مشکلات نیست افزود: مردم به اعضای شورا فرصت دهند تا با مطالعه و کار کارشناسی در خصوص این پروژه تصمیم بگیرد.

رئیس شورای اسلامی کلانشهر اراک

شورای اراک در اولین فرصت طرح 55 متری را تعیین تکلیف می کند

کاوه فلک افلاکی رئیس شورای اسلامی کلانشهر اراک گفت: اعضای شورا اسلامی اراک خودشان را نماینده مردم اراک می دانند و به جد پیگیر حل مشکلات مردم هستند.

2560885

فلک افلاکی اظهار کرد: اعضای شورای اراک این آمادگی را دارند تا مشکلات حوزه های مختلف شهری را با حضور مردم در صحن رسمی شورا مطرح و پیگیری کنند.

وی یکی از اهداف اصلی شورای اسلامی کلانشهر اراک را تعیین تکلیف طرح 55 متری عنوان کرد و افزود: اعضای شورای اسلامی کلانشهر اراک در کوتاه ترین زمان، مطالعاتی را در خصوص اجرای این طرح انجام خواهد داد و در کوتاه ترین زمان نتیجه را اعلام خواهند کرد.

رئیس شورای اسلامی کلانشهر اراک بیان کرد: طرح 55 متری به اندازه ای برای ما مهم بود که از شهردار اراک در خصوص اجرای این طرح برنامه خواستیم.

فلاک افلاکی با تاکید بر اینکه افرادی که در این طرح ساکن هستند هر روز متضرر می شوند خاطرنشان کرد:  شورای اراک در اولین فرصت این طرح را تعیین تکلیف خواهد کرد.

انتهای پیام/ش

captcha