رویداد تولید محتوای دیجیتال بسیج تاثیر مثبتی در تولید محتوای سالم دارد/ این رویدادها باید مستمر باشد مراسم اختتامیه رویداد سراسری تولید محتوای دیجیتال بسیج آغاز شد دوران بزن در رو در فضای مجازی گذشته است/افسران جنگ نرم دشمن را پس زدند هشدار کارشناسان: دلار در 2021 سقوط می‌کند/ آمریکا باید خود را برای رکود سنگین آماده کند کاهش ۴ تا ۷ درجه‌ای دما در برخی استان‌ها بازیکن اسبق استقلال تصادف کرد + عکس نماینده ولی فقیه در سوریه: وعده انتقام خون حاج قاسم نزدیک است انواع موتورسیکلت را چند بخریم؟ صادرات نفت ایران به بالاترین میزان در یک سال و نیم گذشته رسید٫ روزی ۱.۵ میلیون بشکه بازیکن ایرانی درتیم هفته لیگ قهرمانان/حضور 3 استقلالی و 2 پرسیولیسی و سپاهانی
شنبه ۰۵ مهر ۱۳۹۹ - ۰۵:۲۶
کد خبر: 28803
تاریخ انتشار: ۱۳ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۳:۲۱
جهاد ادامه دارد؛

اعزام گروه جهادی «مهاجر» علوم پزشکی اراک به مناطق محروم لرستان+تصاویر

آیین بدرقه جهادگران گروه جهادی مهاجر دانشگاه علوم پزشکی اراک، جهت اعزام به مناطق محروم استان لرستان امروز 13 شهریور با حضور جهادگران، مسئولین بسیج دانشجویی و دانشگاه علوم پزشکی استان در این دانشگاه برگزار شد.

به گزارش دیار آفتاب؛ به نقل از نسل فردا؛ آیین بدرقه جهادگران گروه جهادی مهاجر، دانشگاه علوم پزشکی اراک امروز 13 شهریور با حضور جهادگران، مسئولین بسیج دانشجویی و دانشگاه علوم پزشکی استان در محل سالن کنفرانس این دانشگاه برگزار شد.

دکتر طاهر احمدی رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان در این مراسم ضمن تأکید بر مغتنم شمردن فرصت ها در دوران جوانی گفت: دوران جوانی به لحاظ شرایط سنی، تفکرات مذهبی و انقلابی بهترین دوران است و اینکه در چنین سنینی انسان دست افراد و قشر های محروم جامعه را بگیرد بسیار ارزشمند است.

اردوهای جهادی بهترین فرصت برای جهاد اکبر

وی اردوهای جهادی را بهترین فرصت برای جهاد اکبر و مبارزه با نفس عنوان کرد و افزود: در زمانه ای که متأسفانه با شرایطی مواجه هستیم که بیشتر جوانان در معرض آسیب هستند، یا آسیب دیده اند، شرایط اخلاقی خوبی برجامعه حاکم نیست ، بسیاری از جوانان با معظلات اخلاقی همچون اعتیاد روبه رو بوده و بسیاری دیگر دچار روزمرگی هستند، قدم نهادن در این مسیر و حرکت های جهادی بسیار مهم است و باید از این سفر به ظاهر کاری حداکثر بهره برداری معنوی را برد.

نقاط مثبت و ظرفیت های مغفول در مناطق محروم برجسته سازی شود

حجت الاسلام حبیبی نماینده ولی فقیه در سازمان بسیج دانشجویی استان نیز با اشاره به مسئله خودسازی در اردوهای جهادی گفت: توجه به نماز اول وقت و جماعت و حضور در مسجد یک الگوسازی ارزشمند در منطقه خواهد بود که تأثیر گذاری عمیقی در بعد فرهنگی اردوهای جهادی خواهد داشت.

وی ضمن تأکید بر اشاعه روحیه خودباوری و تفکر جهادی بین اهالی این مناطق افزود: از جمله نکاتی که باید سرلوحه فعالیت جهادگران قرار گیرد احترام به فرهنگ ها و آداب و رسوم مختلف در منطقه، برجسته سازی نقاط مثبت و توجه ویژه نسبت به ظرفیت های مغفول در مناطق محروم است.

توجه به مسائل فرهنگی؛ اولویت اردوهای جهادی

آقامحمدی مسئول سازمان بسیج دانشجویی استان مرکزی با اشاره به شرایط و محرومیت های موجود در منطقه فعالیت این قرارگاه افزود: جهادگران باید فرصت آشنایی و لمس محرومیت ها در این مناطق را مغتنم شمرده و اولویت فعالیت‌های جهادی را مسائل فرهنگی قرار دهند تا علاوه بر تأثیرگذاری عمیق و ماندگار در این مناطق، با ترویج روحیه جهادی در راستای مبارزه با فقر و محرومیت گام برداشته شود، چراکه راهکار اساسی برای رفع بسیاری از محرومیت‌ها را بدون شک باید فرهنگ‌سازی دانست.

چهارمین سال خدمت قرارگاه جهادی مهاجربسیج دانشجویی مرکزی در لرستان

ابراهیم پور مسئول قرارگاه جهادی مهاجر نیز با اشاره به اینکه جهادگران برای چهارمین سال متوالی به بخش های محروم منطقه نورآباد لرستان اعزام می‌شوند افزود: طی چهار سال گذشته اقدامات ارزشمندی ازجمله احداث جاده و محور مواصلاتی روستاها به مرکز بخش با همکاری جهادگران دانشگاه صنعتی اراک، فعالیت‌های عمرانی و سازندگی، فعالیت‌های فرهنگی و آموزشی و خدمات‌رسانی بهداشتی – درمانی در بخشی از مناطق محروم استان لرستان انجام شده است.

وی با اشاره به برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته افزود: ازجمله مهم‌ترین برنامه‌های در نظر گرفته‌شده در بخش خدمات‌رسانی بهداشتی و درمانی راه‌اندازی بیمارستان صحرایی یک‌روزه با تمامی امکانات تخصصی در منطقه خواهد بود که با اجرای طرح ویزیت عمومی به مدت یک هفته قبل از آن و فرآیند غربالگری، موارد جهت رسیدگی تخصصی به بیمارستان ارجاع خواهند شد.

قرارگاه جهادی مهاجر سازمان بسیج دانشجویی استان مرکزی در قالب دو گروه خواهران و برادران از 13 شهریورماه به مدت 10 روز در مناطق محروم استان لرستان فعالیت‌های عمرانی، فرهنگی-آموزشی، خدمات‌رسانی، بهداشتی و درمانی خواهد داشت.

گفتنی است گروه جهادی دانشگاه صنعتی اراک نیز از حدود دو هفته گذشته در بخش های محروم منطقه نورآباد استان لرستان مشغول خدمت رسانی و فعالیت های عمرانی و سازندگی هستند.

photo_۲۰۱۷-۰۹-۰۴_۱۲-۵۱-۰۴ photo_۲۰۱۷-۰۹-۰۴_۱۲-۵۱-۰۶ photo_۲۰۱۷-۰۹-۰۴_۱۲-۵۱-۰۸ photo_۲۰۱۷-۰۹-۰۴_۱۲-۵۱-۱۰ photo_۲۰۱۷-۰۹-۰۴_۱۲-۵۱-۰۱ photo_۲۰۱۷-۰۹-۰۴_۱۲-۵۱-۱۷ photo_۲۰۱۷-۰۹-۰۴_۱۲-۵۱-۰۳ photo_۲۰۱۷-۰۹-۰۴_۱۲-۵۱-۲۳ photo_۲۰۱۷-۰۹-۰۴_۱۲-۵۱-۱۳

انتهای پیام/ش

captcha