اربعین حسینی یک رزمایش عظیم جهانی برای توسعه و ترویج مکتب عاشورا است شعر دفاع مقدس ریشه در حماسه ها و ازخودگذشتگی های ملت ایران دارد/ فراخوان بیست و چهارمین مرحله استانی کنگره سراسری شعر دفاع مقدس و مقاومت منتشر شد جزئیات زمان برگزاری مرحله استانی چهل و پنجمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم  رئیس فایزر علی‌رغم تزریق 4 دوز واکسن به کرونا مبتلا شد قیمت برنج به کمتر از ۸۰ هزار تومان می رسد؟ شهید همدانی دفاع از امنیت را مردمی کرد درخواست یک اتحادیه دانشجویی از قوه قضائیه درباره اظهارات موسوی پلمپ8 واحد آرایشگاه زنانه متخلف در اراک خرید سه دستگاه خودرو ۱۸ تُنی امداد و نجات و اطفاء حریق/موافقت شورا با خرید نردبان آتش‌نشانی تجارت نیاز به وزارتخانه دارد؟
چهارشنبه ۲۶ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۲:۴۰
کد خبر: 288
تاریخ انتشار: ۲۵ دی ۱۳۹۴ - ۱۶:۳۷
فرماندار شهرستان خنداب:

تعریض جاده خنداب به اراک گریبان‌گیر نبود اعتبارات دولتی / ساخت جاده فرعی خنداب به اراک تعطیل شد

فرماندار شهرستان خنداب درباره تعریض مسیر اصلی خنداب به اراک گفت: پیمانکار به خاطر ایجاد محدودیت مالی دولت، کار را تعطیل کرد، همواره پیگیر شروع ادامه تعریض این جاده هستیم.
به گزارش دیار آفتاب؛ به نقل از پایگاه خبری نسیم خنداب، نزدیک به 11 کیلومتر از مسیر اصلی خنداب به اراک، تا دوراهی پل دوآب تعریض نشده که این امر موجب تصادفات ناگواری در این جاده شده است، نقاط حادثه خیزی در مسیر 11 کیلومتر وجود دارد.
ابتدای سال جاری مسئولین با تلاش هایی که در این خصوص داشتند توانستند بخشی از این 11 کیلومتر را به صورت یکطرفه از مسیر روستای قلعه دهشیرخان تا نزدیکی روستا دهسد نزدیک 3 کیلیومتر زیرسازی انجام دهند، در اوایل پاییز تاکنون این پروژه تعطیل شده است.
 
حمید غیاثی فرماندار شهرستان خنداب در همین خصوص در گفتگو با خبرنگار ما گفت: تعریض جاده در حال انجام بود که پیمانکار به خاطر ایجاد محدودیت مالی دولت، کار را تعطیل کرد و دستگاه راه و شهرسازی نتوانست مبلغ معین شده را به حساب پیمانکار واریز کند.

غیاثی اظهار کرد: مبالغی هم از طریق مجتمع آب سنگین خنداب در عملیات تعریض قرار بود پرداخت شود که با پیگیری هایی که داشتیم، مجددا فعال شده تا با مساعد شدن هوا بتوانیم اعتبارات را بگیریم، ولی اصل قضیه نبود اعتبارات است.
وی در ادامه به کاهش قیمت نفت اشاره کرد و گفت: امروز نفت به زیر 30 دلار رسیده و منابع کشور، منابع نفتی است، درآمد و منابع کشور کمتر از 20 درصد از جاهای دیگر تامین می شود.
 
فرماندار شهرستان خنداب گفت: ما پیگیر هستیم تعریض جاده در اسرع وقت شروع شود، مکاتبات متعددی بین دستگاه‌های مربوطه، اداره راه و شهرسازی ، مجتمع قطران و .. انجام شده است.

غیاثی اظهار کرد: خیلی از مشکلات به خود افراد بر می گردد، جاده خنداب به اراک از قبل بوده ولی متاسفانه برخی از رانندگان در این جاده قوانین راهنمایی و رانندگی را کمتر رعایت می کنند، و همین موضوع باعث می شود سوانح و تصادفات جاده‌ای در این مسیر اتفاق بیفتد.
 
فرماندار شهرستان خنداب به مسیر فرعی خنداب به اراک اشاره کرد و گفت: دولت منابع مالی برای ادامه این پروژه را ندارد.
 

بخشی از مسیر اصلی خنداب به اراک- تعریض شده 

انتهای پیام/م
captcha
آخرین اخبار