5غرفه نذر فرهنگی برای جمع آوری زباله ها در ماه محرم برپا شد کشف ۴۳ هزار سوخت خارج از عرضه شبکه ملی در اراک کشف ۶۴ جلد قرآن خطی مربوط به دوره قاجار در دلیجان اصلاح جامعه و امت هدف اصلی قیام امام حسین(ع)است /بیداری اسلامی نتیجه قیام سیدالشهدا(ع) است ورزش‌های مناسب برای درمان انحنای ستون مهره + تصاویر اعتراض نمایندگان مردم به آزمایشگاه‌های بیولوژیکی مخفی آمریکا در افغانستان اگر قیام امام حسین(ع) نبود، انحرافات مشروعیت پیدا می‌کرد/ در برابر دشمنان از اقدام خداپسندانه امام حسین(ع) سرمشق بگیریم انتصاب سیف به عنوان مشاور رئیس جمهور غیرمنطقی بود! احتمال عقب‌نشینی آمریکا از طرح «هیلی» درباره ایران خودرویی با دوربین به جای آینه بغل به بازار می آید +عکس
چهارشنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۵
کد خبر: 28599
تاریخ انتشار: ۰۹ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۱:۱۲

واردات ۴۸۹ تن حشره‌کش در ۴ ماه+ جدول

در ۴ ماه اول امسال در ادامه موج واردات کالاهای غیرضروری و دارای مشابه تولید داخل، ۷۶٬۹۱۹٬۳۳۴٬۷۲۱ ریال انواع حشره‌کش وارد کشور شده است.

به گزارش دیار آفتاب؛به نقل از مشرق - بر اساس آمار گمرک، در این مدت ۴۸۹ تن انواع حشره‌کش به کشور وارد شده و بابت آن ۲۳۷ هزار دلار ارز از کشور خارج شده است.

این آمار نشان می‌دهد بازار حشره‌کش‌های وارداتی ایران در اختیار چینی‌ها قرار گرفته است به طوری که ۵۸ درصد حشره‌کش‌های وارداتی ایران از مبدأ چین صورت گرفته است.

چینی‌ها در این مدت ۲۷۰ تن حشره‌کش به ارزش ۲۳۵۱۳۶۳۲۹۳۴ ریال به ایران صادر کرده‌اند.

آمار بازار واردات حشره‌کش ایران نشان می‌دهد ترکیه ۱۰ درصد، آلمان ۸ درصد، هند ۸ درصد، مالزی ۶ درصد و کره جنوبی   ۵ درصد بازار واردات حشره‌کش ایران را در اختیار گرفته‌اند.

اتریش، اسپانیا، لبنان، سوئد، هلند، امارات و انگلستان، سایر صادرکنندگان حشره‌کش به ایران در ۴ ماه اول سال ۱۳۹۶ بوده‌اند.


انتهای پیام/ش

captcha