برخورداری همه جاماندگان از سهام عدالت در کمیسیون اقتصادی مجلس تصویب شد دستورالعمل‌های بهداشتی برگزاری کنکور دکتری ۹۹ اعلام شد شمار مبتلایان به بیماری کووید 19 در استان مرکزی به 4266 نفر رسید/شناسایی 82 مورد مبتلا به کروناویروس در ۲۴ ساعت گذشته تصمیم سازمان لیگ: بازی فولاد باید برگزار شود/ استقلال باید تست مجدد بدهد/احتمال جریمه آبی پوشان طرح اخذ مالیات از عایدی مسکن در دستور کار مجلس/ دولت وظیفه نظارت و کنترل قیمت‌ها را رها کرده است عکس پروفایل چه راز‌هایی درباره شخصیت افراد افشا می‌کند؟ اصلاح‌طلبان برای انتخابات ریاست جمهوری با کدام نام‌ها وارد می‌شوند؟ دادگاه رسیدگی به اتهامات طبری/وکیل دانیال زاده: موکلم چاره‌ای جز اخذ تسهیلات بانک ملی نداشته طرح سؤال از رئیس‌جمهور تقدیم هیأت‌رئیسه مجلس شد/ امضاها به ۲۰۰ رسید آقای ظریف! شما شریک اصلی دلار ۲۰ هزارتومانی هستید
یکشنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۹ - ۲۳:۵۵
کد خبر: 28281
تاریخ انتشار: ۰۳ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۷:۳۰
امام جمعه مامونیه:

منافقین؛ الگوی عملی داعش هستند/دولت به دور از درگیری های حزبی مشکلات مردم را رفع کند

امام جمعه مامونیه گفت: امروز الگوی داعش، همین منافقین منحوس هستند. جنایتی که اینان در حق ملت ایران کردند به عنوان نقاط تاریک تاریخ ایران ثبت و ضبط شده است.

به گزارش دیار آفتاب؛ به نقل از زرخبر؛ حجت الاسلام ابراهیمی، امام جمعه مامونیه در خطبه های نماز عبادی سیاسی جمعه این شهرستان گفت: دین مبین اسلام بر پنج ستون نماز، زکات، روزه، حج و ولایت استوار است.

وی ادامه داد: نماز یکی از ستون های دین است که از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است به طوریکه پیامبر مهربانی حصرت محمد(ص) در این باره فرمودند؛«و إن قبلت قبل ما سواها و إن ردّت ردّ ما سواها، اگر نمازتان قبول شد ما بقی اعمال شما نیز قبول می شود و اگر نشود دیگر اعمالتان نیز رد می شود».

امام جمعه مامونیه اظهار کرد: در دین مبین اسلام همینطور به اهمیت زکات، روزه، ولایت و حج نیز تاکید شده است. بطوریکه امام صادق (ع) در بیان اهمیت ولایت می فرمایند؛«منتظر مهدی(عج) خود یک ولایتمدار واقعی است. ثواب منتظران مهدی موعود همانند کسانی است که در رکاب آن حضرت به شهادت خواهند رسید».

ابراهیمی تصریح کرد: منظور از انتظار در این حدیث، انتظار واقعی و عملی است نه انتظار عوام فریبانه چراکه ولایت ما درک نمی شود مگر در مقام عمل. امام باقر(ع) در این باره فرمودند؛«هرکس از ولایت ما منصرف شود از مسیر بهشت منحرف گشته است.» بنابراین به همان میزان که ولایت مهم است به همان اندازه نیز برای دشمنان مبارزه با ولایت اهمیت دارد پس باید متحد بود.

وی با اشاره به اهمیت اتحاد مسلمانان گفت: حضرت امام باقر(ع) در خصوص اتحاد مسلمانان فرموده اند؛«نیکی دنیا جز در پیوند برادران نیست.» بنابراین جهت اتحاد درد جامعه باید درد ما باشد. درد اجتماع را یک شیعه واقعی حس می کند. که در بیانات امام باقر (ع):شیعه واقعی کسی است که به فقرا رسیدگی کند، عطوف باشد، از گناه گناهکار گذشت کند. اهل برابری و برادری و مساوات باشد. اگر این شرایط در فردی نبود او اصلا شیعه نیست.

امام جمعه مامونیه در بخشی دیگر از سخنان خود به آغاز هفته دولت اشاره کرد و افزود: در این هفته یاد شهیدان گرانقدر رجائی و باهنر را گرامی می داریم که توسط منافقان کوردل با فتنه آمریکا و بوسیله داعشی های وطنی به شهادت رسیدند. امروز الگوی داعش، همین منافقین منحوس هستند. جنایتی که اینان در حق ملت ایران کردند به عنوان نقاط تاریک تاریخ ایران ثبت و ضبط شده است.

ابراهیمی با اشاره به آغاز کار دولت دوازدهم و صدور آرای اعتماد وزرا بیان کرد: یاری دولت هم اکنون بر ما واجب است چرا که موفقیت دولت موفقیت نظام است. می بایست مباحث حزبی دیگر خاتمه پذیرد. رییس جمهور منتخب متعلق به همه مردم است. دشمنان ایران بدنبال ایجاد تفرقه و ناکارآمد نشان دادن و القای ناامیدی به مردم هستند. بنابراین حمایت دولت از ضروریات است.

وی خاطرنشان کرد: رهبر فرزانه ایران در مراسم تنفیذ بر سه مورد حل مشکلات اقتصادی، تعامل گسترده با دنیا و ایستادگی در برابر دول قلدر، سلطه گر و چپاولگر تاکید کردند. همه دنیا آمریکا و چهار دولت اروپایی نیست. می توان علاوه بر امتیاز ندادن به آمریکا و کشورهای استعماری، با تمام دنیا رابطه داشت. خداوند را شاکریم که از ابتدای انقلاب تاکنون دست عنایت خود را بر سر این کشور و ملت نهاده است. به یاری خدا هر کجا ایستادیم پیروز شدیم و هرجا غفلت و اهمال کردیم ضربه خوردیم.

انتهای پیام/ک

captcha