برخورداری همه جاماندگان از سهام عدالت در کمیسیون اقتصادی مجلس تصویب شد دستورالعمل‌های بهداشتی برگزاری کنکور دکتری ۹۹ اعلام شد شمار مبتلایان به بیماری کووید 19 در استان مرکزی به 4266 نفر رسید/شناسایی 82 مورد مبتلا به کروناویروس در ۲۴ ساعت گذشته تصمیم سازمان لیگ: بازی فولاد باید برگزار شود/ استقلال باید تست مجدد بدهد/احتمال جریمه آبی پوشان طرح اخذ مالیات از عایدی مسکن در دستور کار مجلس/ دولت وظیفه نظارت و کنترل قیمت‌ها را رها کرده است عکس پروفایل چه راز‌هایی درباره شخصیت افراد افشا می‌کند؟ اصلاح‌طلبان برای انتخابات ریاست جمهوری با کدام نام‌ها وارد می‌شوند؟ دادگاه رسیدگی به اتهامات طبری/وکیل دانیال زاده: موکلم چاره‌ای جز اخذ تسهیلات بانک ملی نداشته طرح سؤال از رئیس‌جمهور تقدیم هیأت‌رئیسه مجلس شد/ امضاها به ۲۰۰ رسید آقای ظریف! شما شریک اصلی دلار ۲۰ هزارتومانی هستید
دوشنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۹ - ۰۱:۰۸
کد خبر: 28144
تاریخ انتشار: ۰۱ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۴:۲۵
مشاور خانواده:

مودت و محبت؛ هدیه الهی به ازدواج‌های آسمانی/کفویت اعتقادی به زندگی مشترک قوام می‌بخشد

مشاور امور خانواده و مدرس حوزه گفت: هم کفو بودن درازدواج مسئله مهمی است به این معنا که از نظر اعتقادی، سن، مالی، فرهنگ، تحصیلات باهم هماهنگ باشند ولی گزینه اعتقادی بیشترین اهمیت را دارد

زمانی، مشاور امور خانواده و مدرس حوزه در گفتگو با پایگاه خبری دیار آفتاب؛ به مناسبت روز ازدواج گفت: هم کفو بودن در ازدواج مسئله مهمی است به این معنا که زوجین باید از نظر اعتقادی، سن، مالی، فرهنگ و تحصیلات باهم هماهنگ باشند ولی ملاک اعتقادات بیشترین اهمیت را دارد و ملاک های دیگر به اندازه اعتقادات بر تداوم ازدواج تاثیر گذار نیستند.

وی افزود: بنابراین کنارهم زندگی کردن دو نفر باسلیقه متفاوت امکان پذیر نیست مگر اینکه مودت ودوستی بین آنها برقرار باشد. خداوند همچنین درآیه 21 سوره روم می فرماید: همچنین یکی از آیات (لطف) او آن است که برای شما از جنس خودتان جفتی بیافرید که در کنار او آرامش یافته و با هم انس گیرید و میان شما رأفت و مهربانی برقرار کرد. در این امر نیز برای مردم بافکر ادله‌ای (از علم وحکمت حق)آشکار است.

مشاور امور خانواده گفت: خداوند درآیه اول سوره نسا می فرماید: خدایی که شما را از یک نفس بیافرید( از یک جاندار که او را از خاک و گل به نحو نخستین پدیده اعجازی ، به نام آدم و انسان و بشر پدید آورد ) و از جنس او ( به همان گونه اعجازی ) جفت او را آفرید ( و میانشان عقد زوجیت بست) و مردان و زنان بسیاری را منتشر و پراکنده کرد.

زمانی گفت: از مشکلات وموانعی که  بر سر راه ازدواج جوانان در جامعه امروز وجود دارد مسئله اقتصادی واشتغال جوانان است. از سویی عدم توانایی دختران برای تهیه جهیزیه، توقع های بالا وچشم وهمچشمی‌ها باعث تعویق ازدواج جوانها شده است و همینطور نداشتن شغل مناسب برای پسران تمایل آن ها را برای ازدواج کم کرده است.

وی ادامه داد: به واسطه مشکلاتی که بر سر راه ازدواج جوانان ایجاد شده است سن ازدواج بالا رفته است که این امر باعث به وجود آمدن فساد و فحشا می شود زیرا جوانی که نتواند پاسخگوی میل جنسی خود از راه حلال وازدواج باشد به روابط نامشروع روی می آورد. یکی دیگر ازعوامل مهم در ازدواج نکردن جوانان فساد وبی حجابی است که در جامعه وجود دارد زیرا امیال طبیعی برخی از جوانان از طریق نادرست در جامعه ارضا می شود و آن جوان تن به ازدواج و پذیرش مسئولیت نمی دهد.

مدرس حوزه ومشاورامور خانواده گفت: مشاوره قبل و بعد از ازدواج به ویژه رجوع به مشاوران مذهبی تاثیر به سزایی در تداوم زندگی مشترک دارد. مشاوران مذهبی در این زمینه بهتر می توانند به زوجین برای ازدواج مشورت دهند زیرا از نظر عاطفی وعقلانی با افراد جامعه ما هماهنگ تر هستند.

زمانی اظهار کرد: افراد قبل ازازدواج باید عقلانی وبا چشم وگوش باز انتخاب کنند وفقط احساسات را در نظر نگیرند ولی بعد از ازدواج باید با گذشت وچشم پوشی از خطاها وسلایق خود زندگی زناشویی را اداره کنند.

انتهای پیام/ک

captcha