کشاورزان برای کاهش هزینه ها قبل از مصرف کود آزمون خاک را انجام دهند/ جذب ۶۰ درصد سهمیه کود اوره استان مرکزی اندیشه مقاومت فعال در مبارزه با دشمنان برای نسل جوان تبیین شود/ترامپ هر روز منزوی تر می شود گزارش تصویری| بازدید مجازی از اولین موزه تخصصی دفاع مقدس در استان مرکزی برگزاری مراسم عزاداری شب شهادت حضرت رقیه (س) در فراهان می توان با الگوپذیری از دفاع مقدس مسیر را برای حضور جوانان در عرصه های مختلف هموار کرد مقصر کیست؟ / به سوی باز پس‌گیری مغان/ ازدواج آسان به لطف کرونا استقلال منتظر پرسپولیس در آسیا/ آخرین فرصت صعود در گروه مرگ/ الهلال کنار رفت، پاختاکور حریف شد تصاویر رهگیری و شناسایی ناوگروه «نیمیتز» آمریکا توسط پهپادهای سپاه شکست تیم شهروند اراک مقابل تیم راه یاب ملل کردستان چگونه انتخاب رشته کنیم؟
پنجشنبه ۰۳ مهر ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۴
کد خبر: 27270
تاریخ انتشار: ۱۷ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۰:۳۴
مدیر کل حفظ آثار و ارزش‌های دفاع مقدس:

مطالبه‌گری به رسانه معنا می‌دهد/مقابله با هجمه‌های دشمن رسالتی سنگین بر دوش خبرنگاران

مدیر کل اداره حفظ آثار و ارزش‌های دفاع مقدس:مقابله با این حجم عظیم از هجمه‌های دشمن رسالت بزرگی بر دوش خبرنگاران است که با روحیه جهادی و امکانات محدود در برابر دشمن ایستاده‌اند.

به گزارش دیار آفتاب؛ مشایخی، مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس در جمع خبرنگاران پایگاه تحلیلی خبری دیار آفتاب؛ ضمن تبریک به مناسبت روز خبرنگار گفت: قلم عنصر مقدسی است، خدواند نیز در آیه «نون و القلم و مایسطرون» به آن سوگند یاد کرده است. تفاوت قلم خبرنگاران انقلابی ما با خبرنگاران بیگانه در بیان صداقت و عمل برای کسب رضایت الهی است.

مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس با اشاره به مقوله جنگ نرم در عصر حاضر، بیان کرد: در حال حاضر ابزارهای قدرتمند رسانه‌ای، موتورهای جست‌وجوگر و انبوه شبکه‌های ماهواره‌ای فارسی زبان دست دشمنان جمهوری اسلامی ایران است که روزبه‌روز به تعداد این شبکه‌ها افزوده می‌شود، به گونه‌ای که در سال 1373 تعداد شبکه‌های ماهواره‌ای فارسی زبان به 3 شبکه می‌رسید اما در حال حاضر بیش از 250 شبکه در این حوزه فعالیت می کند.

مقابله با هجمه‌های دشمن رسالتی بر دوش خبرنگاران

مشایخی اظهار کرد: مقابله با این حجم عظیم از هجمه‌های دشمن رسالت بزرگی بر دوش خبرنگاران است که با روحیه جهادی و امکانات محدود در برابر دشمن ایستاده‌اند.

وی افزود: عصر حاضر، عصر جنگ نرم است و بیگانگان تمام توان و امکانات خود را برای حساسیت‌زدایی، قداست‌شکنی، قبح شکنی و تغییر تدریجی سبک زندگی مردمان ما به کار گرفته‌اند تا به اهداف اصلی خود در راستای یکسان‌سازی فرهنگی و غربی‎‌سازی دست پیدا کنند.

مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس با اشاره به رسالت خبرنگاران، گفت: یکی از رسالت‌های اصلی خبرنگاران و رسانه‌های انقلابی در عصر حاضر اطلاع‌رسانی، آگاه‌سازی و مقابله با هجمه فرهنگی بیگانگان است.

تبیین سبک زندگی ایرانی-اسلامی اولویت اصلی رسانه‌های انقلابی 

مشایخی با تاکید به اولویت‌های رسانه‌های بومی گفت: تبیین سبک زندگی ایرانی-اسلامی یکی از اولویت‌های اصلی رسانه‌هایی است که دلشان برای هویت انقلابی و بومی کشور می‌تپد.

وی در ادامه افزود: تبیین رهنمودهای مقام معظم رهبری نیز وظیفه دیگری بر دوش رسانه‌ها است.

مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس تصریح کرد: شناخت چالش‌ها در سطح استانی و بین‌المللی یکی دیگر از اولویت‌های خبرنگاران است چرا که بر اساس فرمایشات مقام معظم رهبری، مسلمان در هر نقطه ای که هست، باید خود را مرکز عالم دانسته و به دنبال انتشار سبک زندگی اسلامی در تمام دنیا باشد.

مشایخی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در تبیین عملکرد در حوزه استانی، بیان کرد: اصل اساسی در این زمینه منطق است چرا که انسان بسیجی، منطقی است، یعنی منطقی می‌اندیشد و منطقی عمل می‌کند، لازمه این منطق نیز بهره مندی از اطلاعات کامل است.

رسانه، حلقه واسط مردم و مسئولان

مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس متذکر شد: رسانه بدون اصل انتقاد و مطالبه‌گری، معنا و مفهومی ندارد، چراکه رسانه حلقه واسط بین مردم و مسئولان است.

وی افزود: انتقاد باید با پشتوانه منطق و انصاف باشد چرا که در صورت نبود انتقاد تمام مسائل و مشکلات کشور راکد می‌ماند.

مشایخی خاطرنشان کرد: تصرف افکار و اندیشه‌ها یکی از اهداف اصلی رسانه‌هایی است که خبرنگاران با وجود امکانات محدود در برابر هجمه دشمنانی که با تمام امکانات و توان خود پا به عرصه گذاشته‌اند، ایستاده‌ اند.

انتهای پیام/ک

captcha