برخورداری همه جاماندگان از سهام عدالت در کمیسیون اقتصادی مجلس تصویب شد دستورالعمل‌های بهداشتی برگزاری کنکور دکتری ۹۹ اعلام شد شمار مبتلایان به بیماری کووید 19 در استان مرکزی به 4266 نفر رسید/شناسایی 82 مورد مبتلا به کروناویروس در ۲۴ ساعت گذشته تصمیم سازمان لیگ: بازی فولاد باید برگزار شود/ استقلال باید تست مجدد بدهد/احتمال جریمه آبی پوشان طرح اخذ مالیات از عایدی مسکن در دستور کار مجلس/ دولت وظیفه نظارت و کنترل قیمت‌ها را رها کرده است عکس پروفایل چه راز‌هایی درباره شخصیت افراد افشا می‌کند؟ اصلاح‌طلبان برای انتخابات ریاست جمهوری با کدام نام‌ها وارد می‌شوند؟ دادگاه رسیدگی به اتهامات طبری/وکیل دانیال زاده: موکلم چاره‌ای جز اخذ تسهیلات بانک ملی نداشته طرح سؤال از رئیس‌جمهور تقدیم هیأت‌رئیسه مجلس شد/ امضاها به ۲۰۰ رسید آقای ظریف! شما شریک اصلی دلار ۲۰ هزارتومانی هستید
دوشنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۹ - ۰۱:۲۸
کد خبر: 27270
تاریخ انتشار: ۱۷ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۰:۳۴
مدیر کل حفظ آثار و ارزش‌های دفاع مقدس:

مطالبه‌گری به رسانه معنا می‌دهد/مقابله با هجمه‌های دشمن رسالتی سنگین بر دوش خبرنگاران

مدیر کل اداره حفظ آثار و ارزش‌های دفاع مقدس:مقابله با این حجم عظیم از هجمه‌های دشمن رسالت بزرگی بر دوش خبرنگاران است که با روحیه جهادی و امکانات محدود در برابر دشمن ایستاده‌اند.

به گزارش دیار آفتاب؛ مشایخی، مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس در جمع خبرنگاران پایگاه تحلیلی خبری دیار آفتاب؛ ضمن تبریک به مناسبت روز خبرنگار گفت: قلم عنصر مقدسی است، خدواند نیز در آیه «نون و القلم و مایسطرون» به آن سوگند یاد کرده است. تفاوت قلم خبرنگاران انقلابی ما با خبرنگاران بیگانه در بیان صداقت و عمل برای کسب رضایت الهی است.

مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس با اشاره به مقوله جنگ نرم در عصر حاضر، بیان کرد: در حال حاضر ابزارهای قدرتمند رسانه‌ای، موتورهای جست‌وجوگر و انبوه شبکه‌های ماهواره‌ای فارسی زبان دست دشمنان جمهوری اسلامی ایران است که روزبه‌روز به تعداد این شبکه‌ها افزوده می‌شود، به گونه‌ای که در سال 1373 تعداد شبکه‌های ماهواره‌ای فارسی زبان به 3 شبکه می‌رسید اما در حال حاضر بیش از 250 شبکه در این حوزه فعالیت می کند.

مقابله با هجمه‌های دشمن رسالتی بر دوش خبرنگاران

مشایخی اظهار کرد: مقابله با این حجم عظیم از هجمه‌های دشمن رسالت بزرگی بر دوش خبرنگاران است که با روحیه جهادی و امکانات محدود در برابر دشمن ایستاده‌اند.

وی افزود: عصر حاضر، عصر جنگ نرم است و بیگانگان تمام توان و امکانات خود را برای حساسیت‌زدایی، قداست‌شکنی، قبح شکنی و تغییر تدریجی سبک زندگی مردمان ما به کار گرفته‌اند تا به اهداف اصلی خود در راستای یکسان‌سازی فرهنگی و غربی‎‌سازی دست پیدا کنند.

مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس با اشاره به رسالت خبرنگاران، گفت: یکی از رسالت‌های اصلی خبرنگاران و رسانه‌های انقلابی در عصر حاضر اطلاع‌رسانی، آگاه‌سازی و مقابله با هجمه فرهنگی بیگانگان است.

تبیین سبک زندگی ایرانی-اسلامی اولویت اصلی رسانه‌های انقلابی 

مشایخی با تاکید به اولویت‌های رسانه‌های بومی گفت: تبیین سبک زندگی ایرانی-اسلامی یکی از اولویت‌های اصلی رسانه‌هایی است که دلشان برای هویت انقلابی و بومی کشور می‌تپد.

وی در ادامه افزود: تبیین رهنمودهای مقام معظم رهبری نیز وظیفه دیگری بر دوش رسانه‌ها است.

مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس تصریح کرد: شناخت چالش‌ها در سطح استانی و بین‌المللی یکی دیگر از اولویت‌های خبرنگاران است چرا که بر اساس فرمایشات مقام معظم رهبری، مسلمان در هر نقطه ای که هست، باید خود را مرکز عالم دانسته و به دنبال انتشار سبک زندگی اسلامی در تمام دنیا باشد.

مشایخی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در تبیین عملکرد در حوزه استانی، بیان کرد: اصل اساسی در این زمینه منطق است چرا که انسان بسیجی، منطقی است، یعنی منطقی می‌اندیشد و منطقی عمل می‌کند، لازمه این منطق نیز بهره مندی از اطلاعات کامل است.

رسانه، حلقه واسط مردم و مسئولان

مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس متذکر شد: رسانه بدون اصل انتقاد و مطالبه‌گری، معنا و مفهومی ندارد، چراکه رسانه حلقه واسط بین مردم و مسئولان است.

وی افزود: انتقاد باید با پشتوانه منطق و انصاف باشد چرا که در صورت نبود انتقاد تمام مسائل و مشکلات کشور راکد می‌ماند.

مشایخی خاطرنشان کرد: تصرف افکار و اندیشه‌ها یکی از اهداف اصلی رسانه‌هایی است که خبرنگاران با وجود امکانات محدود در برابر هجمه دشمنانی که با تمام امکانات و توان خود پا به عرصه گذاشته‌اند، ایستاده‌ اند.

انتهای پیام/ک

captcha