روایت دست اول از شب تولد دلار ۴۲۰۰ تومانی خانواده ایرانی|اسلام درباره عدالت بین فرزندان چه نظری دارد؟/ حکم فرق گذاشتن والدین در کمک مالی بدون توجیه چیست؟ ترامپ: در مسیر شکست آشوبگران هستیم/ چین باید پاسخگو باشد گزارش | اختتامیه «قلم زرین» همزمان با روز قلم؛ اعلام برگزیدگان جایزه «قلم زرین» با تجلیل از جمال شورجه رمزگشایی از برنامه مهم سپاه و ارتش برای نقش‌آفرینی در اقیانوس هند/ سیادت در مدار ۱۰ درجه؛ رقابت پاکستان و هند یا جنگ آمریکا و چین!؟ +عکس گرانی گوشت قرمز دلالی یا قاچاق دام؟/سرانجام بازار مرغ چه می شود؟ مبارزه با فساد در کارنامه قاضی‌القضات‌ها/ آبادانی در ویرانه‌ درمان دیسک و سیاتیک با استفاده از غمز و دلک در حوزه طب سنتی این دختران را داداش ابراهیم چادری کرد افشاگری محسن هاشمی علیه یک طراحی خبیثانه
یکشنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۵
کد خبر: 27148
تاریخ انتشار: ۱۵ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۰:۱۵
رد تازیانه حقوق بشر آمریکایی تا ابد برچهره تاریخ می‌ماند

نسل‌کشی در هیروشیما و ناکازاکی؛ آیینه تمام‌نمای حقوق بشر آمریکایی

بمباران هسته ای هیروشیما و ناکازاکی از جمله حملات وحشیانه آمریکاست که منجر به کشته شدن حدود ۱۰۰ هزار نفر از مردم عادی و غیر نظامی این دو شهر شد.

به گزارش دیار آفتاب؛ بمباران هسته ای هیروشیما و ناکازاکی از جمله حملات وحشیانه آمریکاست که منجر به کشته شدن حدود ۱۰۰ هزار نفر از مردم عادی و غیر نظامی این دو شهر شد.

جنایات آمریکا در قتل و کشتارهای دسته جمعی نه تنها در ایران و جنگ تحمیلی سابقه بالایی دارد بلکه این کشور آنقدر خود را قدرت اول دنیا می داند که با حمله به کشورهای ضعیف تر اقدام به قتل انسان ها و غارت منابع سرزمین ها می کند. از این دست جنایات آمریکا در تاریخ جهان بسیار دیده می شود که می توان به جنایات این کشور در بمباران هیروشیما و ناکازاکی اشاره کرد.

بمب اتم که امروز همانند اعصار گذشته یکی از ورود ممنوع های بشریت محسوب می شود اولین بار در کشور آمریکا ساخته شد. به گفته بسیاری از کارشناسان جنگ جهانی دوم، تسلیم نشدن ژاپن در برابر نیروهای متفقین تنها بهانه ای برای آزمایش دستاوردهای هسته ای خود بود. چرا که ژنرال دوایت آیزنهاور، رئیس جمهور بعدی آمریکا پس از هری ترومن، رئیس جمهور وقت آمریکا در زمان بمباران اتمی، و فرمانده عالی همه نیروهای متفق گفت: «ژاپنی‌ها آماده تسلیم شدن بودند و هیچ ضرورتی نداشت که با چنین افتضاحی به آن‌ها ضربه بزنیم.»

سایت های هسته ای آمریکا از اوایل سال ۱۹۳۳ همزمان با آغاز جنگ جهانی دوم آغاز به کار کرد به طوری دانشمندان هسته ای در پروژه منهتن صرفا برای تولید بمب اتم فعالیت می کردند تا زودتر از آلمان ها به این فناوری دست پیدا کنند.

مقامات آمریکایی که تمام دانشمندان هسته ای خود را برای تولید بمب اتم به کار گرفته بودند نهایتا در ژوئیه سال ۱۹۴۵ میلادی در عملیات آزمایش بمب هسته ای ترینیتی قدرت اتمی خود را در یکی از صحراهای ساکورو نیومکزیکو  امتحان کردند.

اما این موضوع به اینجا ختم نشد. بلکه آمریکا که راه سهل و آسان برای دستیابی به پیروزی در جنگ جهانی دوم را بمباران اتمی دشمن می دید با توجه به ابعاد تخریبی این بمب ها در دو عملیات جداگانه شهرهای مسکونی و غیر نظامی هیروشیما و ناکازاکی ژاپن را به باد بمب های حاوی اورانیوم گرفت.

این بمب ها آنقدر اثرات تخریبی داشتند که تا شعاع چند مایلی را تحت شعاع قرار دادند و تمام مردم این دو شهر را تنها در یک ثانیه خاکستر کردند.

آمریکا در آن زمان در سایت های هسته ای حقی مبنی بر استفاده از بمب های اتمی برای خود قائل شده بود. در حالی که امروز بعد از گذشت شصت و اندی سال، دستیابی کشورها به انرژی هسته ای آن هم برای اهداف مسالمت آمیز را بر نمی تابد و سعی می کند به بهانه نقض حقوق بشر کشورهای در حال توسعه را همچنان محیطی مناسب برای بهره برداری اقتصادی خود قرار دهد.

حال باید پرسید در کدام بند از منشور حقوق بشر آمریکایی کشتار دسته جمعی حدود ۱۰۰ هزار نفر ژاپنی آن هم با بدترین شیوه گنجانده شده است؟

Hirushima

در کدام قسمت این منشور، حق زنانی در نظر گرفته شده است که اکنون بعد از گذشت چند سال از آن فاجعه، هنوز کودکانی نارس به دنیا می آورند و با مشکلات ناشی از تشعشات اورانیوم دست و پنجه نرم می کنند؟

در کدام منشور حقوق بشر انسانی، آثار مخرب بمب های آوار شده بر کشتزارهای هیروشیما و ناکازاکی و تخریب های جبران ناپذیر به محیط زیست را درج می کنند؟

در کدام سیستم پاداش و جزای انسانی، از خلبانانی که این قتل عام وحشیانه را انجام دادند، تقدیر می شود؟

در کدام منطق دولتمردان آمریکایی وحشتناک ترین قتل عام حک شده در صفحات تاریخ، جنبه انسانی به خود می گیرد؟

انتهای پیام/ک

captcha