شناسایی 104 مورد مبتلا به کروناویروس در 24 ساعت گذشته شکست نمایندگان فوتبال استان مرکزی در روز ِ توقف صدرنشینان افتتاح ۷ پروژه محرومیت زدایی در شازند ۷۰ گروه جهادی در شازند مشغول فعالیت های محرومیت زدایی هستند ۴۸۰ پروژه محرومیت زدایی در دستور کار بسیج سازندگی استان مرکزی قرار دارد اینفلوئنسرهایی که با احساسات مردم جیبشان را پر می کنند مجادلات مردم را ناراحت می‌کند همه باید در مقابل دشمن یکصدا باشیم/مردم از مجلس و دو قوه دیگر انتظار بیان حق و پیگیری آن رادارند مجلس یازدهم به‌جای شعار در عمل کارآمدی خود را ثابت می کند گفت‌وشنود تسنیم با مقام بانک مرکزی|چرا بعد ۴۰سال تورم را حل نکردیم؟ شاپور محمدی: روی تورم ۲۲درصد هم‌قسم شدیم؛ مشکل عرضه است؛ تردید در دوام دلار ۲۲هزاری تصمیم‌ نهایی درباره زمان برگزاری کنکورها امروز اعلام می‌شود
دوشنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۹ - ۰۲:۴۴
کد خبر: 27072
تاریخ انتشار: ۱۳ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۷:۰۳
مشروح بیانات ائمه جمعه استان مرکزی؛

تمام افراد مشمول لطف امام رضا(ع) می‌شوند/اولویت اول دولت، اقتصاد و معیشت مردم باشد/حضور حجاج ایرانی در حج امسال نتیجه اقتدار ایران در منطقه

خطیبان جمعه استان مرکزی با اشاره به مراسم تنفیذ حکم ریاست جمهوری دولت دوازدهم، این تنفیذ را مشروعیت جایگاه ریاست جمهوری دانستند و بر بیانات مقام معظم رهبری در این مراسم تاکید کردند.

به گزارش دیار آفتاب؛ ائمه جمعه استان مرکزی در خطبه های نماز جمعه این هفته به ولادت امام رضا(ع) اشاره کردند و ایشان را مهر رافت و علم و رضایت خدا دانستند.

خطیبان جمعه استان مرکزی با اشاره به مراسم تنفیذ حکم ریاست جمهوری دولت دوازدهم، این تنفیذ را مشروعیت جایگاه ریاست جمهوری دانستند و بر بیانات مقام معظم رهبری در این مراسم تاکید کردند.

امامان جمعه استان مرکزی توجه به معیشت، بهبود اوضاع اقتصادی مردم و پیگیری نقض برجام در محاکم بین المللی را از جمله اقدامات اولویت دار دولت دوازدهم عنوان کردند.

ائمه جمعه استان مرکزی در بخشی دیگر از سخنان خود به کشتار مسلمانان در یمن، میانمار و فلسطین نیز اشاره کردند.

آیت‌الله دری‌نجف‌آبادی:

عمل به تعهدات انتخاباتی مهمترین اولویت دولت دوازدهم باشد/ریاست جمهوری با تنفیذ رهبر مشروعیت می یابد

به گزارش دیار آفتاب؛ به نقل از اراک امروز؛ آیت الله قربانعلی دری نجف آبادی نماینده ولی فقیه در استان مرکزی در خطبه های این هفته نماز جمعه اراک با تبریک دهه کرامت و ولادت امام رضا(ع) گفت: امیدواریم فرهنگ رضوی و ولایی روز به روز در جامعه بیشتر شود و شاهد آثار و برکات آن در سطح جامعه باشیم.

ریاست جمهوری بدون تنفیذ رهبر معظم انقلاب مشروعیت پیدا نمی کند

دری نجف آبادی به مراسم روز گذشته تنفیذ رئیس جمهور دوازدهم در محضر رهبر معظم انقلاب اشاره ای کرد و افزود: خوشبختانه انتخابات با حضور گسترده مردم در ۲۹ اردیبهشت ماه برگزار شد و روز گذشته شاهد برگزاری مراسم تنفیذ رئیس جمهور دوازدهم در محضر رهبر معظم انقلاب بودیم و رئیس جمهور ظرف مدت دو هفته فرصت دارد تا کابینه جدید را به مجلس شورای اسلامی معرفی کند.

وی به جایگاه والای تنفیذ رئیس جمهور توسط مقام معظم رهبری در کشور اشاره کرد و ادامه داد: ریاست جمهوری بدون تنفیذ رهبر معظم انقلاب مشروعیت پیدا نمی کند.

امام جمعه اراک اضافه کرد: بعد از مراسم تنفیذ، مراسم تحلیف رئیس جمهور است که فردا با حضور اعضای شورای نگهبان و سایر مسئولان برگزار و در آن رئیس جمهور برای پاسداری از قانون اساسی سوگند یاد می‌کند.

دولت دوازدهم برای خدمت بهتر به مردم باید تلاش مضاعفی داشته باشد

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی با تاکید بر اینکه دولت دوازدهم برای خدمت بهتر به مردم باید تلاش مضاعفی را داشته باشد گفت: دولت برای خدمت به مردم باید جهاد علمی، اخلاقی، تربیتی، فرهنگی داشته باشد و از تجربیات گذشتگان هم برای اداره امور استفاده کنند.

دری نجف آبادی عمل به تعهدات داده شده در زمان انتخابات و تقاضای ملت را از مهمترین اقداماتی دانست که دولت باید به آنها عمل کند.

وی به مشکلات کشور در حوزه اشتغال، بیکاری، حاشیه نشینی، مشکلات اقتصادی و اجتماعی کشور اشاره کرد و افزود: اینها مشکلات بزرگی هستند که برطرف کردن آنها نیازمند تلاش و مجاهدات فراوان است.

امام جمعه اراک با تاکید بر اینکه مشکل بیکاری مشکل میلیون ها نفر است بیان کرد: دولت باید برای رفع این مشکل برنامه ریزی مناسبی را داشته باشد در صورتی که این مشکلات برطرف نشود مشکلات اجتماعی فراوانی را به همراه خواهد داشت.

امنیت در کشور به گونه ای برقرار شود که دشمن در برابر قدرت ایران احساس ضعف کند

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی گفت: تامین امنیت داخل کشور و مرزها را موضوع مهمی است که باید مورد توجه دولت باشد، باید امنیت در کشور به گونه ای برقرار شود که دشمن در برابر قدرت ایران احساس ضعف کند.

دولت باید در برابر انتقادات شرح صدر داشته باشد

وی ادامه داد: دولت باید در برابر انتقادات شرح صدر داشته باشد و گوش شنوایی نسبت به انتقادات داشته باشد همچنین باید دولتی مردم باشد و در بین مردم حضور داشته باشد.

محور همه حرکت ها در انقلاب اسلامی رهبر معظم انقلاب است

امام جمعه اراک، اسلام و اهل بیت(ع)، مردم و رهبری را از پشتوانه های انقلاب اسلامی عنوان کرد و افزود: محور همه حرکت ها در انقلاب اسلامی رهبر معظم انقلاب است.

دری نجف آبادی با تاکید بر اینکه دولت برای پیشبرد برنامه ها باید برنامه های کاری خود را اولویت بندی کنند افزود: در این صورت بهتر می تواند به اهداف مد نظر دست پیدا کند.

وی توسعه خطوط ریلی را در کشور از موضوعات مهمی دانست و افزود: با توجه به شرایط کشور توسعه خطوط ریلی با استفاده از تکنولوژی های روز بسیار لازم و ضروری است.

امام جمعه اراک با تاکید بر اینکه توسعه خطوط ریلی در کشور نیازمند سرمایه گذاری گسترده است ادامه داد: با ورود قطار های سریع السیر در کشور می توان بسیاری از خطراتی را که در کشور بر اثر تصادفات رخ می دهد را کاهش داد.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی گفت: دولت به جای بستن قرداد ۲۰ میلیارد دلاری در زمینه هواپیمایی می توانست ناوگان ریلی کشور را توسعه و تجهیز کند چرا که این موضوع برای همه مردم قابل استفاده بود.

دری نجف آبادی با بیان اینکه هواپیما برای آن دسته از افرادی برای سفر به کشورهای خارجی خوب است افزود: در حالی که تمام مردم داخل کشور می توانند از قطار برای جابه جایی استفاده کنند.

وی به توطئه های ترامپ در منطقه نیز اشاره ای کرد و گفت: ترامپ باید بداند که نمی توان با فشار و تهدید با ملت ایران برخورد کند چرا که ملت ایران با قدرت روی پای خود ایستاده است.

امام جمعه اراک خاطرنشان کرد: عمل به توصیه های رهبری، اجرای اقتصاد مقاومتی، اعتلای فرهنگ کار و تلاشو مجاهدت در جامعه و قطع رابطه به دشمن و سازش با کشورهای دوست از مهمترین عوامل قدرت ایران هستند که باید بیشتر به آنها توجه شود.

امام جمعه ساوه:

کابینه دوازدهم ملی باشد نه میلی/تحول اقتصادی با کابینه جوان و انقلابی محقق می‌شود/تحریم خبرنگاران متعهد نادرست است

به گزارش دیار آفتاب؛ به نقل از نارخبر، حجت الاسلام سید ابراهیم حسینی، امام جمعه ساوه در خطبه نمازجمعه این شهر گفت: کابینه دوازدهم باید ۸۰ میلیونی باشد نه ۲۴ میلیونی، اگر هر کسی به شما رای داد به همان سلیقه کابینه انتخاب شود کابینه میلی خواهد بود نه کابینه ملی.

وی با تاکید بر خدمت به همه مردم کشور افزود: چینش کابینه باید جوان، پرانرژی و با مدیریت جهادی باشد و به جای اینکه برای خود کار اقتصادی کنند، مشکلات اقتصادی و معیشت مردم را حل کنند.

حسینی با اشاره به مراسم تنفیذ حکم ریاست جمهوری بیان کرد: تنفیذ یک مراسم شریفاتی و ظاهری نیست بلکه بسیار مهم و معنی دار است.

وی ادامه داد: حکومت اسلامی سه شاخصه دارد که اولین شاخصه آن این است که قوانینش مبتنی بر وحی و برگرفته از قرآن و سنت است.

خطیب نماز جمعه ساوه شرح داد: دومین شاخصه، حاکمیت الهی و ولایی بودن حاکمان است یعنی هیچ کس جز خدا یا کسی که او تعیین کرده باشد، حق حاکمیت ندارد و این حاکمیت از پیامبر اکرم(ص) و ائمه اطهار(ع) تا ولایت فقیه ادامه یافته است.

وی افزود: در اصل پنجم قانون اساسی آمده است در زمان غیبت امام عصر(عج) در جمهوری اسلامی ایران ولایت امر و امامت امت بر عهده فقیه، عادل، با تقوا، آگاه به زمان، شجاع، مدیر و مدبر است.

حسینی تصریح کرد: سومین شاخصه، مردمی و غیراستبدادی بودن حکومت اسلامی است. مردم سالاری در متن اسلام است و با پذیرش مردم می توان حکومت اسلامی تشکیل داد و اسلام حکومت با زور و سلطه تحمیلی را تشکیل نمی دهد.

وی افزود: بر اساس شاخصه سوم رییس جمهور توسط مردم انتخاب می شود اما براساس شاخصه دوم مقام ریاست جمهوری و روسای قوا با امضای ولایت فقیه مشروع می شوند.

ورود فتنه گران در کابینه و مدیریت نظام ممنوع

امام جمعه ساوه گفت: جریان برانداز باید خط قرمز دولت باشد و در مدیریت نظام جایی نداشته باشد، مسئولین از هر گروه و سلیقه فکری که انتخاب شوند باید مجری قانون اساسی باشند.

وی ادامه داد: مطالبات مردم درباره معیشت، اقتصاد و بیکاری باید مدنظر مدیران باشد و مدیرانی که هم و غم آنها دعوای سیاسی است بعد از چهار سال دست دولت را از خدمت به مردم خالی می گذارند و موجب بی اعتمادی مردم می شوند.

حسینی بیان کرد: همانطور که رهبر معظم انقلاب فرمودند:« تعامل گسترده با دنیا داشته باشید اما دنیا در آمریکا و چند کشور خلاصه نمی شود، کار زیاد است و منابع محدود، پس اولویت بندی کنید به میان مردم بروید و به گزارش ها و آمارها زیاد اعتماد نکنید... نیروهای انقلابی را از ادارات و مسئولیت ها کنار نزنید و قدر آنها را بدانید».

جهاد دانشگاهی الگوی تفکر و کار جهادی

خطیب نماز جمعه ساوه اظهار کرد: همین فرزندان انقلاب در جهاد دانشگاهی با امکانات اندک و روحیه جهادی خدمات خوب و قابل توجهی به مردم ارایه کردند می توان با واگذاری مسئولیتها به نسل جوان انقلاب، تحول اقتصادی ایجاد کرد نه با کابینه پیرمردان.

وی افزود: از مسئولین استانی می خواهیم به جهاد دانشگاهی ساوه توجه بیشتری کنند.

خبرنگاران متعهد را باید حمایت کرد نه تحریم

امام جمعه ساوه تصریح کرد: خبرنگاران در کمک به دولت اسلامی نقش بسیاری دارند آنها در میان مردم هستند و می توانند دردهای مردم را درک کنند و به مسئولان گزارش کنند.

وی افزود: این قشر می توانند آسیب شناسی کنند که گیر کار کجاست به شرطی که حزب گرایی و جوسازی نکنند و متعهد به حق ولایت باشند.

حسینی بیان کرد: اگر این قشر منافع ملی را بر امیال حزبی ترجیح دهند حلقه واسطه خوبی بین مردم و مسئولین می شوند.

وی افزود: البته خبرنگاران متعهد را باید حمایت کرد نه تهدید و تحریم.

حقوق بشر اسلامی و کرامت انسانی

حسینی گفت: این همه جنایات آمریکا، غرب و مزدورانشان مانند جنایات در یمن، بحرین، سوریه، فلسطین رخ می دهد چرا مجامع حقوق بشری خفقان گرفته اند آنها که دم از رعایت حقوق حیوانات می زنند چرا در برابر نسل کشی انسان ها در میانمار و یمن سکوت کردند.

وی ادامه داد: چرا رسانه ها افکار عمومی را مطلع نمی کنند و موج آفرینی نمی کنند، آنهایی که برای ۱۱ سپتامبر شمع روشن می کردند الان چرا شمعی برای یمن و میانمار روشن نمی کنند.

انتخاب شهردار شجاع، مستقل، کاردان و پاک دست

امام جمعه ساوه تصریح کرد: شوراهای اسلامی بخصوص شهر ساوه در آزمون بزرگی قرار دارند در انتخاب شهردار مستقل و آگاهانه عمل کنید اگر می خواهید فساد را ریشه کن کنید.

وی ادامه داد: شهرداری که مردمی ، متعهد، از خانواده نجیب و شناخته شده به پاک دستی بوده و در کنار تخصص که ضروری است، شجاع، مستقل، کاردان و انقلابی باشد.

حسینی تاکید کرد: کارهای عقب مانده در ساوه زیاد است شهرداری، آدمی پرکار و جهادی می خواهد.

وی ادامه داد: اعضای شورا باید بر سلامت کار شهردار نظارت کنند و خودشان هم زد و بند و پارتی بازی نکنند.

برابری رهبر با مردم در برابر قوانین از افتخارات جمهوری اسلامی است

امام جمعه ساوه گفت: یکی از اصول و مبانی حقوق شهروندی، برابری همگان در برابر قوانین است که از افتخارات جمهوری اسلامی است که در اصل ۱۰۷ قانون اساسی ذکر کرده است رهبر در برابر قوانین با سایر افراد کشور مساوی است.

وی ادامه داد: بنابر این دولت و قوه قضاییه به پدیده آقازادگی و فامیل بازی پایان دهند چقدر زشت است کسانی با وقاحت خود را ژن خوب و مردم را ژن بد بداند.

حسینی تصریح کرد: این بی ادب ها را سرجایشان بنشانید و به نافرمانی در برابر قانون پایان دهید، اگر قوه قضاییه بموقع عمل کند کسی جرات قلدر بازی و بیان سرنگونی نظام نمی کند.

وی یادآوری کرد: ریشه بسیاری از فتنه های زمان امیر المومنین (ع) همین بود که خیلی ها عادت به آقازادگی کرده بودند و آن حضرت دست خیلی ها را از بیت المال قطع کرد.

امام جمعه شهر جاورسیان:

خداشناسی، اساس و پایه دین/انتقادپذیری رکن اساسی برای مسئولان باشد

به گزارش دیار آفتاب؛ به نقل از پایگاه خبری نسیم خنداب، حجت‌الاسلام احمدی، امام جمعه شهر جاورسیان در خطبه‌های نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته ضمن تبریک به مناسبت سالروز میلاد خجسته‌ حضرت امام رضا(ع)، گفت: همان‌طور که رهبر معظم انقلاب در آغاز مراسم «تنفیذ حکم ریاست جمهوری دوازدهم» فرمودند، اساس و پایه‌ دین، «توحید» است و هر انسان مومنی موظف است توحید را در همه‌ ابعاد زندگی فردی و اجتماعی خود تقویت کند.

وی افزود: در حکومت اسلامی نیز مبنای تمام تصمیمات و برنامه‌ها باید بر محور توحید باشد.

احمدی اظهار کرد: دژ مستحکم توحید زمانی در حکومت اسلامی عینیت و واقعیت پیدا می‌کند که نگهبانی به نام ولایت صحت و خلوص آن را تضمین کند.

وی با اشاره به فرمایشات امام رضا(ع) در باب ولایت گفت: آن امام همام در بدو ورود به مرو (پایتخت آن روز حکومت عباسی) اکمال دین را منوط به ولایت ولی خدا دانست و یادآور شد این عهد الهی هرگز به ظالمین نخواهد رسید.

رمز موفقیت دولت دوازدهم عمل به توصیه‌های رهبر انقلاب است

امام جمعه‌ جاورسیان، با اشاره به توصیه‌های مقام معظم رهبری، بیان کرد: توصیه‌های ده‌گانه‌ مقام معظم رهبری به دولت جدید راهگشا و راهنمای بسیار ارزشمندی است که دولت به مدد آن می‌تواند در پایان دوره‌ی خدمت، رضای الهی را کسب کرده و ذخیره‌ای برای عرضه به باری‌تعالی در «یوم‌الحساب» نیز داشته باشد.

وی در ادامه با تاکید به برخی از این توصیه‌ها مردمی بودن و به میان مردم رفتن، قدر نیروهای انقلابی و پرانگیزه خصوصاً جوانان را دانستن و آشفته نشدن از نظرت مخالف را از مهم‌ترین این توصیه‌ها دانست.

انتقادپذیری رکن اساسی برای مسئولین باشد

احمدی خطاب به مسؤلان شهرستانی گفت: چرا برخی از مسئولان باید به صرف یک انتقاد به‌حق، ناراحت شده و از انتقاد کننده شکایت و قانون قانون کنند.

انتظار مردم از مسئولین غیر بومی

وی تاکید کرد: مردم انتظار دارند مسئولان شهرستانی به همراه خانواده‌هایشان در میان مردم زندگی کنند و پروازی نباشند.

احمدی متذکر شد: این مسؤلیت امانت است و باید بابت ریال به ریال حقوقی که بابت این شغل و ‌مسؤلیت از بیت‌المال می‌گیرند، پاسخگو باشند.

امام جمعه جاورسیان گفت: چرا جوانان مخلص و انقلابی را به خاطر انتقاد از مدیران پروازی، به جرم مقابله با جمهوری اسلامی متهم می‌کنند.

وی در پایان به مساله‌ «حج ابراهیمی» و دیدار کارگزاران حج با رهبری اشاره و خاطرنشان کرد: امیدواریم حج امسال در کمال امنیت و آرامش و البته با پرداختن به روح عبادی‌سیاسی آن به انجام برسد

امام جمعه آشتیان:

کابینه دوازدهم پاسخگوی مطالبات مردم باشد/برای خروج از برجام آماده هستیم

به گزارش دیار آفتاب؛ به نقل از سفیر آشتیان؛ حجت الاسلام نیشابوری، امام جمعه آشتیان در خطبه های این هفته از نماز جمعه با اشاره به صفت برجسته امام رضا(ع)گفت: امام رضا(ع) تجسم اخلاق پیامبر بود، او گلی روییده از ریشه پیامبر(ص) است، گواهان راستین به شخصیت او گواهی داده اند، گویی او آئینه تمام نمایی پیامبر(ص) است.

وی با اشاره به سیره خانوادگی امام رضا(ع) افزود: خانواده به عنوان مهمترین نهاد اجتماعی است، تمام افراد جامعه درون خانه رشد می کنند و بعد وارد اجتماع می شوند.

نیشابوری اظهار کرد: رشد و نوع تربیت افراد در خانواده هر چه اصولی تر و دقیق تر باشد، فرزندان با شخصیت کامل تری وارد اجتماع می شوند.

امام جمعه آشتیان گفت: دین اسلام که به دقت تمام ابعاد زندگی فردی و اجتماعی انسان را در نظر دارد، دستوراتی خاص برای تربیت اعضای خانواده دارد.

وی گفت: ما ایرانی ها الگویی مانند امام رضا (ع) را داریم، یکی از موضوعاتی که امام رضا (ع) در خانواده مورد تاکید داشته است، گشاده دستی در خانواده است.

نیشابوری بیان کرد: از اخلاق انبیا نظافت است، امام رضا فرمود؛«زن ها از شما همان جیزی را درخواست می کنند که شما از آنها درخواست دارید» و قرآن فرمود؛« زن ها برای شما همچون لباس اند و شما نیز برای آنها همچون لباس هستید»، یعنی زن و شوهر باید برای یکدیگر امنیت روانی و اطمینان قلبی ایجاد کنند.

امام جمعه آشتیان با اشاره به مسئله تنفیذ و تحلیف رئیس جمهور گفت: طبق بند نهم اصل ۱۱۰ قانون اساسی حکم ریاست جمهوری باید توسط رهبری امضاء و تائید شود تا اعتبار و مشروعیت پیدا کند، اسم این کار را تنفیذ گذاشته اند. تا رهبر تائید نکند، رئیس جمهور صلاحیت و اعتباری ندارد.

نیشابوری بیان کرد: مراسم تنفیذ مراسم تشریفاتی نیست بلکه نوعی میثاق و تجدید عهد با رهبری است، یعنی رئیس جمهور می پذیرد که تا ۴ سال آینده در کلیه مواضع و موضع گیری ها و رویکرد برنامه های خود باید منویات رهبری را اجرا کند تا مشروعیت داشته باشد.

رئیس جمهور در مسیر اسلام و انقلاب و مواضع رهبری مشروعیت دارد

وی افزود: تنفیذ یک نوع نظارت استصوابی از ناحیه رهبری به مدت ۴ سال بر رئیس جمهور و وزرا است، تا زمانی که رئیس جمهور در مسیر اسلام و انقلاب و مواضع رهبری حرکت کند، مشروعیت دارد و الا مشروعیت خود را از دست می دهد.

نیشابوری گفت: این اصل مهم برای این در قانون اساسی گذاشته شده است تا در آینده جلوی انحراف و دیکتاتوری و خود کامگی رئیس جمهور توسط رهبری گرفته شود.

امام جمعه آشتیان اظهار کرد: رئیس جمهور باید پاسخگوی سیاست ها و نظرات رهبری باشد، پس از تنفیذ و امضا رهبری رئیس جمهور باید در مجلس شورای اسلامی در محضر قرآن سوگند بخورد که مصالح و منافع ملت را بر هر چیزی ترجیح دهد.

وی گفت: مقام معظم رهبری در مراسم تنفیذ نقشه راه دولت دوازدهم را ترسیم و بیان کردند و دولت باید در این چارچوب عمل کند، معیشت مردم و پرداختن به مشکلات معیشتی و اقتصادی مردم، تعامل گسترده با دنیا و ارتباط وسیع با ملت ها و دولت ها و ایستادگی همراه با صلابت و قدرت در مقابل سلطه طلبان از اولویت های اصلی نظام است.

هزینه تسلیم بیشتر از هزینه چالش است

نیشابوری گفت: این سه راهبرد اصلی باید به صورت همزمان در دستور کار دولت باشد، تجربه ثابت کرد که هزینه تسلیم بیشتر از هزینه چالش است، جمهوری اسلامی هیچگاه تسلیم نشده و نخواهد شد و بر اصول خود و خط امام و رهبری ایستاده است.

امام جمعه آشتیان تصریح کرد: توصیه های ده گانه رهبری به رئیس جمهور و دولت دوازدهم برای اصلاح ضعف ها و تقویت نقاط قوت است، دولت نیازمند بررسی نقاط ضعف و قوت دولت یازدهم است تا موفق شود.

کابینه دوازدهم پاسخگوی مطالبات مردم باشد

وی بیان کرد: چشم بستن و یا تکرار خطاهای گذشته عاقلانه و شرعی نیست، رئیس جمهور باید کابینه را طوری تنظیم کند که پاسخگوی مطالبات مردم و عمل به وعده های انتخاباتی باشد.

نیشابوری افزود: رئیس جمهور نام دولت داوزدهم را دولت تدبیر و اقدام بگذارد، دولت یازدهم می توانست تصمیمات و اقدامات شجاعانه انجام دهد که متاسفانه عملیاتی نشد.

تیم اقتصادی دولت با تجربه تر و قوی تر از گذشته باشد 

امام جمعه آشتیان اظهار کرد: رئیس جمهور در عمل دولت فراجناحی تشکیل دهد تا مشکلات مردم حل شود، تیم اقتصادی دولت باید بسیار با تجربه تر و قوی تر از گذشته باشد تا بتواند با برنامه و پشتکار مشکلات اقتصادی و رکود فلج کننده را مرتفع کند.

وی ادامه داد: ما برای دولت دوازدهم آرزو موفقیت و عمل کردن به توصیه های رهبری را داریم دولت بداند بدون پشتوانه رهبری موفق نمی شود.

نیشابوری افزود: رئیس جمهور و مسئولین استانی و شهرستانی بدانند آنها خادمین مردم اند چه کسانی که به آنها رای دادند یا ندادند، دولت دوازدهم باید از تمام ظرفیت ها استفاده کند.

وی درباره تحریم های جدید گفت: هدف آمریکا از تحریم های جدید تغییر نظام در ایران است و مقامات آمریکایی این را بارها گفته اند آنها مانع در سر راه خود را سپاه پاسداران را می بینند.

دشمن امنیت و اقتدار ما را نشانه گرفته است

نیشابوری اظهار کرد: دشمن امنیت و اقتدار ما را نشانه گرفته است بر تمام شخصیت های نظام و نخبگان بویژه خواص واجب است با وحدت و انسجام تحت رهبری مقام معظم رهبری مقابل نقشه های دشمن بایستند و دشمن را شکست دهند.

برای خروج از برجام آماده هستیم

وی خاطر نشان کرد: مهمترین راهکار وحدت ملت و دولت و مقاومت و استفاده از تمام ظرفیت های داخلی و عمل صحیح به اقتصاد مقاومتی، آمریکایی ها منزوی و شکست خواهند خورد، دولت در کنار سپاه و ارتش باید پاسخ تهدید آمریکائی ها رابدهد و به دنیا اعلام می کنیم سیاست ما تهدید در برابر تهدید است و برای خروج از برجام آماده هستیم.

امام جمعه موقت فرمهین:

مبارزه شیخ فضل الله نوری برگرفته از فرهنگ عاشورا بود/ دولت دوازدهم به فکر خدمت به مردم باشد

به گزارش دیار آفتاب؛ به نقل از فراهان خبر؛ حجت الاسلام مجید تلخابی، امام جمعه موقت فرمهین در خطبه های این هفته نماز جمعه با اشاره به حضور امام رضا(ع) در نیشابور گفت: مهم ترین اتفاق حضور امام رضا(ع) در نیشابور نقل حدیث سلسله الذهب است، امام رضا(ع) تبیین جایگاه امامت و ولایت را مطرح کردند.

وی افزود: امام رضا(ع) فرمود؛ «توحید بشرطها و شروطها و انا من شروطها»، یعنی صرف اینکه موحد باشید و به توحید الهی اعتقاد داشته باشید، کافی نیست و باید به ولایت ما نیز اعتقاد داشته باشید.

تاکید بر اقتصاد مقاومتی و حمایت از تولید داخلی در حکم تنفیذ ریاست جمهوری

تلخابی با اشاره به مراسم تنفیذ و تحلیف رئیس جمهور اظهار کرد: در حکم تنفیذ دکتر روحانی رئیس جمهور دوازدهم جمهوری اسلامی بر اقتصاد مقاومتی و توجه به تولید داخلی و اشتغال تاکید شد.

امام جمعه موقت فرمهین تصریح کرد: رهبری در مراسم تنفید حکم رئیس جمهور راهبردها و نقشه های دولت دوازدهم را ترسیم کردند و معیشت مردم، تعامل گسترده با دنیا و ایستادگی مقابل سلطه‌طلبان را از اولویت های دولت جدید بیان کرد.

وی مشکلات اقتصادی موجود در کشور را زیاد دانست و اظهار کرد: بر همین اساس باید دولت دوازدهم در این حوزه با جدیت وارد شده و توصیه های مقام رهبری درباره اقتصاد مقاومتی را جامه عمل بپوشاند.

تلخابی افزود: دولت دوازدهم باید به وعده های خود عمل کند و پاسخگوی انتظارات مردم باشد، کابینه دولت دوازدهم باید متشکل از نیروهای متعد و انقلابی باشد که از هرگونه جنجال های سیاسی به دور و نیت خدمت به مردم را داشته باشد.

امام جمعه موقت فرمهین دشمن شناسی، پرهیز از اختلاف، توجه به ظرفیت های داخلی و همت بلند برای خدمت به خلق خدا را از ویژگی های مهم شاخص های اصلی انتخاب وزرا در دولت دوازدهم بیان کرد.

وی با اشاره به سالروز شهادت شیخ فضل الله نوری گفت: فقیه مجاهد و عالم نستوه آیت الله شهید شیخ فضل الله نوری مصداق و نمونه بارز و روشنی از روحانیت متعهد و دلسوخته بود که حرکت او در تاریخ اسلام اثرگذار بود.

تلخابی افزود: شیخ فضل الله مبتکر و نظریه پرداز «مشروطه مشروعه» بود، او عامل اصلی و تلاشگر نخستین برای تصویب متمم قانون اساسی و شاخصه جهاد در راه خدا با دشمنان خارجی و داخلی بود.

امام جمعه موقت فرمهین گفت: حرکت الهی او برای جلوگیری از سیطره استعمار خارجی بر ایران سبب واکنش انگلیس و ایادی داخلی آن در تلاش برای شهادت رساندن این عنصر فداکار و مبارز شد.

وی گفت: چهره فقیه آگاه و مبارز آیت الله شیخ فضل الله نوری در همه حرکت ها شاخص و تاثیرگذار بود، سیره شیخ فضل الله نوری درسی از درس های عاشورا بود که تسلیم غرب زدگان نشد.

تلخابی اعزام ۵۰۰ نفر از بسیجیان به مشهد مقدس با همکاری سپاه ناحیه فراهان را حرکتی در راستای انسجام و وحدت در شهرستان بیان کرد.

امام جمعه شازند:

بدبین کردن مردم به نظام اسلامی گناهی بزرگ است

به گزارش دیار آفتاب؛به نقل از پایگاه خبری شازند ما، حجت الاسلام موسوی امام جمعه شازند در آیین عبادی سیاسی نماز جمعه این شهر ضمن تبریک ولادت امام رضا(ع) و دهه کرامت گفت: ائمه اطهار درس های انسان سازی را به ما آموختند و این درس ها منحصر به زمان خود ائمه نیست و برای امروز ما و نیز آینده کاربرد خواهد داشت.

وی افزود: امام هشتم در بین معصومین سه لقب شاخص دارند که یکی رضا، یکی رئوف و دیگری عالم آل محمد است. رضا به کسی می گویند که راضی از مشیت خدا و اتفاقاتی است که در زندگی او می افتد. همه معصومین سعی می کردند شیعیان را به سمت این رضامندی و خشنودی از ربوبیت خدای متعال سوق دهند.

امام جمعه شازند در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به موضوعات روز ضمن مذمت مسئله حزب و گروه گرایی بیان کرد: ۲۹۰ نماینده در مجلس حضور دارند که آنان را به سه گروه، اصلاح طلب، اصولگرا و مستقل تقسیم کرده اند.

موسوی ادامه داد: این سه گرایش، هیچگاه بدون هم معنایی نخواهند داشت و در واقع اصلاح طلب بدون اصول؛ بی دین و اصولگرای بدون اصلاح، مفسد است.

وی گفت: کسی که مطیع امیر رهبری و ولایت است، هم باید اصولگرا و هم اصلاح طلب باشد.

امام جمعه شازند با طرح این سوال که مسئولان ارشد کشوری چرا به مناطق مختلف کشور و محروم و کم برخوردار سفر نمی کنند و با مشکلات از نزدیک آشنا نمی شوند؟! عنوان کرد: هرکس، مردم را نسبت به این نظام بدبین کند، گناهی بزرگ و نابخشودنی مرتکب شده است.

امام جمعه کمیجان:

حضور حجاج ایرانی در حج امسال نتیجه اقتدار ایران در منطقه/تنفیذ و تحلیف رئیس جمهور؛ پشتوانه رسالت و تعهدی بزرگ است

به گزارش دیار آفتاب؛ به نقل از سلام کمیجان؛ حجت الاسلام مقدسی پور امام جمعه کمیجان در خطبه های این هفته نمازجمعه با بیان سبک زندگی دینی در پرتو فرهنگ ساده زیستی گفت: گاهی اوقات ممکن است این گونه تصور شود که اسلام با تاکید شدید بر ساده زیستی مروج فقر است، در حالی که به هیچ وجه ساده زیستی به معنای توصیه به فقر و استضعاف نیست و نظر اسلام فقرزدایی است نه فقرزایی.

وی در ادامه افزود: فقر، نداشتن و نداری است اما ساده زیستی نخواستن در عین تمکن، ساده زیستی و گذشت از سر اقتدار است. اسلام نه تنها فقر را نمی ستاید بلکه آن را به شدت محکوم می کند و از آن به  حذر می دارد.

ساده زیستی برای مسئولان و مدیران جامعه یک ضرورت است

امام جمعه کمیجان بیان کرد: اگرچه ساده زیستی برای آحاد جامعه یک ارزش محسوب می شود اما برای زمامداران و مدیران جامعه یک ضرورت است. ساده زیستی رهبران و زمامداران دو نتیجه مثبت و عدم ساده زیستی آنان دو خطر بزرگ در پی دارد؛ تحمل فقر و عدم طغیان ثروتمندان دو پیامد مثبت ساده زیستی است و عدم صبر و تحمل محرومان و گستاخی ثروتمندان دو خطر بزرگ تجمل گرایی رهبران است.

شکل گیری گروهی که مردم جامعه همیشه به آن ها بدهکارند

حجت الاسلام مقدسی پور خاطر نشان کرد: متاسفانه شاهد شکل گیری طبقه ای خاص در سطوح مدیریتی هستیم که خود را از جامعه فراتر می داند. آنها برای خود سهمی از سفره انقلاب قرار دادن، خود را از نژاد برتر دانستن، درگیر شدن با مامورین نیروی انتظامی به دلیل انجام وظیفه اش، پراید را مطلوب فقر دانستن و.. از جمله گفتارها و رفتارهایی است که هر روز شاهد آن هستیم.

 وی افزود: امروزه این موضوعات بیشتر در صدر اخبار و رسانه ها بیان می شود تا نگرانی درباره شکل گیری طبقه ای خاص در سطوح مدیریتی و تصمیم گیری کشور بیش از پیش احساس شود، طبقه هایی که خود را از جامعه فراتر می داند، گروهی که گویا همه مردم به آن بدهکارند.

امام جمعه کمیجان با بیان که رفتار و سبک زندگی و شیوه مدیریت این طبقه آشکارا با شعارهای انقلاب اسلامی در تضاد و تقابل است، گفت: آنها طبقه ای هستند که به واسطه زد و بندهای سیاسی و استفاده از رانت و سرمایه های حاصل از ویژه خواری در مراکز تصمیم گیری کشور نفوذ و حضور پیدا می کند.

وی افزود: اگر امروز جریان انقلابی و آرمان خواه در برابر این تفکر نایستد در آینده نه چندان دور انقلاب اسلامی و آرمان حکومت مستضعفان با موانع و دشواری های بسیاری روبه رو می شوند.

تنفیذ و تحلیف پشتوانه ی رسالت و تعهدی بزرگ

حجت الاسلام مقدسی پور تصریح کرد: تنفیذ یک مراسم تشریفاتی جهت صحه گذاردن بر انتخابات نیست؛ بلکه نوعی میثاق و تعهد از سوی ریاست جمهوری است که در مدت چهارسال کلیه مواضع و جهت گیری ها و برنامه های خود و دولت را با محوریت نظام یعنی منویات و هدایت های راهبردی رهبر فرزانه انقلاب تنظیم نماید.

وی در ادامه تاکید کرد: بنابراین حکم تنفیذ کلید خوردن یک دوره چهارساله نیست بلکه نوعی نظارت دقیق تا پایان هر دوره است و نظارتی دقیق تر و نافذتر از نوع نظارت استصوابی از ناحیه رهبری است.

خطیب نمازجمعه کمیجان اظهار کرد: چنان که تحلیف نیز یک سوگند ساده و فرمایشی و تشریفاتی نیست، رئیس جمهور در محضر قرآن کریم و خدای بزرگ، رهبری و توده ی مردم متعهد می شود تا مصالح و منافع نظام و جامعه و ملت را بر هر چیز دیگری ترجیح داده و خود را همواره رئیس جمهور امتی واحد و کشوری منسجم و مقتدر بداند.

وی افزود: متاسفانه دولت یازدهم در این چهارسال در تراز انقلاب اسلامی و مردم تجلی نیافت لذا در مراسم تنفیذ رهبر انقلاب هشدار ها و تذکرات جدی در حوزه های مختلف همچون مذاکرات هسته ای(برجام)، اقتصاد مقاومتی، آسیب های اجتماعی، شورای عالی فضای مجازی، مبارزه با فساد مالی و اداری و.. را بیان کردند.

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی؛ پادزهر تحریم های جدید امریکاست

حجت الاسلام مقدسی پور با اشاره به تحریم های جدید امریکا گفت: مهم ترین محورهای مهم این تحریم ها را در زمینه تحریم موشک های بالستیک، تحریم های جدید تروریسم، تحریم های تسلیحاتی، تحریم های حقوق بشری و قرار دادن سپاه در ردیف گروه های تروریستی در نظر گرفته اند. گستردگی تحریم های جدید به گونه ای است که برخی آن را به عنوان«مادر تحریم ها» و یا «سیاهچاله تحریم ها» یاد می کنند.

خطیب نمازجمعه کمیجان خاطرنشان کرد: آمریکایی ها با وضع تحریم های جدید؛ «سپاه پاسداران انقلاب اسلامی» را یکی از عوامل اصلی اقتدار جمهوری اسلامی و ملت ایران است را هدف قرار داده اند. از نظر امریکایی سپاه به عنوان پرچم دار انقلابی گری و ستون فقرات نظام سیاسی ایران از بزرگترین موانع سر راه آنان برای سلطه مجدد بر ملت ایران هستند.

وی در ادمه افزود: بدیهی است در این شرایط حساس که دشمن امنیت و عوامل اقتدار ملت ایران را نشانه رفته، شخصیت های حقیقی و حقوقی کشوری و لشگری، سران نظام رسانه ها، نخبگان و خواص به مقابله هوشمندانه با این توطئه های جدید بپردازند و زمینه های وحدت و همدلی و انسجام بیش از پیش در داخل کشور را فراهم سازند.

امام جمعه کمیجان با اشاره به افتتاح پایگاه فضایی امام خمینی(ره) گفت: پرتاب موفقیت آمیز موشک ماهواره بر سیمرغ واکنش های متعددی را در رسانه های جهان به همراه داشته است. جمهوری اسلامی ایران هشتمین کشور جهان در تولید و ساخت ماهواره و پرتاب به فضاست و تاکنون پرتاب های موفقی به فضا انجام صورت گرفته است و ماهواره ها و کاوشگرهای خود را در مدار زمین با موفقیت قرار دهد.

وی بیان کرد: در حالی که امریکا با تشدید تحریم های روز افزون روح و جسم برجام را نقض کرده است پس از پرتاب ماهواره بر سیمرغ اعلام کرد ایران قطعنامه ۲۲۳۱ را نقض کرده است و آن را اقدامی تحریک آمیز خواندند.

حضور حجاج ایرانی در حج امسال نتیجه اقتدار ایران در منطقه است

حجت الاسلام مقدسی پور با اشاره به حضور ایرانیان در حج امسال گفت: با وجود تمام کارشکنی های سعودی ها و رایزنی های دیپلمات های ایرانی در حج امسال حجاج ایرانی بالغ بر ۸۶ هزار نفر می شوند در این اجتماع عظیم و معنوی حضور دارند.

وی در ادامه افزود: حضور ایرانیان در حج امسال نشان می دهد که عربستانی که در ابتدا نمیخواست زیربار شرایط ایران و قوانین بین المللی برود پذیرفته است که در قبال جان و امنیت حجاج ایرانی مسئول است و تمامی شروط ایران در خصوص کیفیت و چگونگی حضور خود در حج با دریافت تضمین های لازم امنیتی بدون آن که تغییری در کیفیت آن رخ دهد را پذیرفته است.

خطیب نماز جمعه کمیجان با بیان این که حضور ایرانیان در حج امسال نتیجه اقتدار ایران در منطقه است، خاطرنشان کرد: با توجه به سمت و سوی تحولات منطقه که به سوی پیروزی های گسترده محور مقاومت تحت حمایت ایران در حال حرکت بود موجب ارتقا و قدرت چانه زنی ایران شده است. دنیا به این نتیجه رسیده است که فرماندهی جبهه مقاومت با ایران است.

امیدوارم پروژه جاده جاده وفس_آقچه قلعه در دولت دوازدهم به سرانجام برسد

امام جمعه کمیجان با اشاره به بازدید اخیر نمایندگان شهرستان در مجلس شورای اسلامی ازجاده وفس به آقچه قلعه گفت: با گشایش این جاده شهرستان کمیجان از بن بست خارج شده و دسترسی مردم شهرستان به پایتخت با هزینه کمتر و زودتر صورت میگیرد.

وی افزود: متاسفانه قریب به چهارسال است که این پروژه عملا متوقف شده بود، با پیگیری هایی که صورت گرفته و تخصیص اعتباری که برای این پروژه در نظرگرفته شده است امیدواریم در دولت دوازدهم این پروژه به سرانجام برسند.

امام جمعه تفرش:

اولویت اول دولت، اقتصاد و معیشت مردم باشد

به گزارش دیار آفتاب؛ به نقل از ندای تفرش، حجت الاسلام محمد مومنی امام جمعه تفرش در خطبه های آیین عبادی و سیاسی جمعه این هفته در تفرش گفت: وجود غرور و تکبر بین افراد سبب ایجاد تنفر و تواضع و فروتنی سبب افزایش دوستی ها می شود.

مومنی با اشاره به ویژگی های افراد محبوب در نزد خداوند، اظهار کرد: بر طبق حدیثی از پیامبر(ص) سکوت و مواظبت از زبان، تواضع و فروتنی، توکل و زهد از ویژگی های افراد محبوب در نزد خدواند است.

 وی افزود: این خصلتها از طرف خداوند به انسان عنایت می شود. این ویژگی ها سبب دوری انسان از گناهان رفتاری، گناهان اعمالی، وسوسه فکری و سوظن و گناهان ناشی از حرص به مادیات، می شود.

امام جمعه تفرش در بخش دیگری از سخنانش ضمن تبریک میلاد عالم آل محمد، امام رضا(ع) با تشریح معنای رئوف بیان کرد: رئوف یعنی اینکه انسان در حس و باطن می تواند لطف امام رضا(ع) را درک کند. همه افراد مشمول لطف امام رضا(ع) می شوند و ایشان هیچ کسی را دست خالی رد نمی کند.

مومنی ادامه داد: بر طبق فرمایش امام رضا(ع)، کسی که با معرفت و شناخت به زیارت امام رضا(ع) برود، ایشان در پل صراط، زمان سنجش اعمال، زمان دریافت نامه عمل به کمک انسان می آید و رافت ایشان در دنیا و آخرت نصیب انسان می شود.

 وی بیان کرد: امام رضا(ع) توانست تهدیدات مامون را به فرصت تبدیل و شهر مشهد را به پایتخت تشیع در جهان اسلام تبدیل کند.

خطیب نماز جمعه در تفرش اضافه کرد: مهمترین خواسته امام رضا(ع) مهربانی و رافت نسبت به یکدیگر است. محبت نسبت به ذریه حضرت زهرا(س) سبب نجات انسان می شود.

مومنی با اشاره به مراسم تنفیذ حکم ریاست جمهوری، گفت: مقام معظم رهبری با صمیمت توانسته است همه سلایق سیاسی را دور هم جمع کند. سلایق سیاسی نسبت به یکدیگر نباید صف آرایی کنند. اختلاف بین سلایق سیاسی نباید سبب دوقطبی شدن جامعه شود. 

وی با اشاره به توصیه های مقام معظم رهبری به رئیس جمهور، بیان کرد: مسئولیتها امانت هستند. باید در مدت ریاست جمهوری ضعفها برطرف شود و با قوت هرچه بیشتر کابینه تشکیل شود. دولت باید با برنامه و اولویت بندی حرکت کند.

امام جمعه تفرش، با بیان اینکه باید اولویت اول دولت، اقتصاد و معیشت مردم باشد، خاطر نشان کرد: دولت باید به فکر مردم باشد و در جنگ اقتصادی پیروز بیرون آید.

انتهای پیام/

captcha