۶ فوتی و شناسایی ۱۶۸مورد مبتلا به کرونا ویروس در استان مرکزی جزئیات طرح «جهش تولید و تأمین مسکن»/ ساخت انبوه و کنترل قیمت مسکن اولویت‌های این طرح است ‍ گران‌ترین شیرینی ایران آقای ترامپ وعده انتقام ما قطعی و جدی است آغاز رأی‌گیری غیابی انتخابات ریاست جمهوری آمریکا تروئیکای اروپا: هر اقدامی برای بازگرداندن تحریم‌ها علیه ایران فاقد اثر قانونی است مروری بر اظهارات انتخاباتی روحانی/ کلیدواژه؛ «انتظارات مردم» آیا حذف کارت سوخت و قرارداد با توتال تصمیم نظام بود؟ حاج‌اسماعیلی در گفتگو با دانشجو، سابقه استفاده از تعاونی‌ها در اروپا دو برابر ایران است/ تعاونی اعتبار شغلی، قربانی موسسات مالی مصاحبه‌ای برای جنجالی ماندن!/ دیده شدن؛ این‌بار از میانبر شبکه ضدانقلاب
شنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۵
کد خبر: 26882
تاریخ انتشار: ۱۰ مرداد ۱۳۹۶ - ۰۸:۱۶
تبعیض، درد بی‌درمان ورزش

بی‌مهری مسئولان شهرستان خمین به قهرمانان المپیک/ورزشکار صاحب مدال‌ دو و میدانی جهان بیکار است!

هاشم یادگاری از جمله ورزشکاران شهرستان خمین است که موفق به کسب مدال‌ در المپیک جهانی ناشنوایان در رشته دو و میدانی شده است، ورزشکاری که بیکار است و با هزنیه حداقلی به این مسابقات اعزام شد.

به گزارش دیار آفتاب؛ به نقل از پایگاه خبری خمین نیوز؛ هاشم یادگاری مدال‌آور المپیک جهانی ناشنوایان در رشته 100 متر دو و میدانی خمین، در حالی مورد استقبال برخی از مسئولین و ورزشکاران قرار گرفت که از حمایت مسئولین در طول عمر ورزشی خود راضی نبود و حتی حاضر به مصاحبه نشد.

این ورزشکار جوان شهرستان خمین دلیل این کار خود را هم بی فایده بودن و عدم پیگیری و رفع مشکلات خود از سوی مسئولان عنوان کرد.

غلام‌عباس کزازی رئیس هیئت ناشنوایان استان مرکزی در گفتگو با خبرنگار خمین نیوز با اشاره به مسابقات المپیک جهانی ناشنوایان 2017 سامسون ترکیه، گفت: این مسابقات هر چهار سال یکبار در یکی از کشورها برگزار می‌شود که این دوره نیز در کشور ترکیه با حضور 110 کشور برگزار شد که از سطح بالایی نسبت به دوره‌های قبل نیز برخوردار بود.

درخشش استان مرکزی در المپیک جهانی ناشنوایان 2017

وی افزود: استان مرکزی نیز در این مسابقات با کسب دو مدال برنز در رشته‌های کشتی و جودو، دو نائب قهرمانی در کاراته و دو و میدانی، یک مقام دومی تیمی در کاراته، یک مقام پنجمی در کشتی فرنگی و همچنین یک مقام چهارمی در دو و میدانی، عملکرد خوبی را در این مسابقات از خود بر جای گذاشت.

کزازی ادامه داد: این ورزش از سال 75 در استان مرکزی دایر شد و با توجه به اینکه در هر دوره از المپیک مقام کسب می‌کنیم و از نظر تیمی در کشور در جایگاه خوبی هستیم اما ورزشکاران از نظر اشتغال و مالی در وضعیت خوبی نیستند.

ورزشکار المپیکی ایران بیکار است!

وی بیان کرد: عمده ورزشکاران ما بیکار هستند و این وضع ناراحت کننده است. و باعث آسیب به آنها و ورزش قهرمانی می‌شود چه بسا در ادوار گذشته نیز دچار آسب شده‌ایم.

رئیس هیئت ناشنوایان استان مرکزی تصریح کرد: ورزشکاران اگر از نظر مالی و شغلی تامین نشوند دچار درگیری ذهنی برای تامین معاش خود می‌شوند و این باعث می‌شود تا نتوانند پیشرفت داشته باشند.

کزازی تصریح کرد: هاشم یادگاری تنها با یک صدم ثانیه با نفر اول به مقام نائب قهرمانی المپیک جهانی دست پیدا کرد این در حالیست که تمرینات خود را با کمترین امکانات ادامه داد.

وی گفت: این ورزشکاران باید از نظر رفاهی، روانشناختی، مالی، اشتغال و دیگر موارد حمایت شوند تا بتوان پیشرفت و از این ظرفیت بدرستی استفاده کرد.

تبعیض؛ درد بی‌درمان ورزش/تلاش برای کسب رتبه با کمترین امکانات

کزازی ادامه داد: متاسفانه در برخی از مواقع تبعیض دیده می‌شود که باید آسیب شناسی و از همه ورزشکاران حمایت شود.

حمیدرضا مردانی مسئول هیئت دو و میدانی شهرستان خمین و مربی هاشم یادگاری نیز در گفتگو با خبرنگار خمین نیوز گفت: یادگاری از ابتدا به ورزش فوتبال مشغول بود اما از دو سال پیش فعالیت خود را در ورزش دو و میدانی آغاز کرد و توانست موفقیت‌های بسیاری را کسب کند.

وی افزود: یادگاری چندین دوره قهرمانی کشور و همچنین نائب قهرمانی آسیا را در کارنامه خود دارد و این بار نیز در المپیک ناشنوایان با کسب مدال نقره جهانی خوش درخشید.

مردانی بیان کرد: یادگاری تمرینات سختی را پشت سر گذاشت و هر روز صبح و عصر در پیست خاکی ورزشگاه شهید مطهری خمین با کمترین امکانات تمرین کرد و حاصل دسترنج خود را دید.

وی افزود: در خمین در حال حاضر در رشته دو و میدانی 20 نفر به صورت حرفه‌ای مشغول فعالیت هستند که بسیاری از اعضای این رشته که اغلب هم نوجوانان هستند، توانسته‌اند مقام‌های کشوری کسب کنند. همچنین از نظر تیمی در استان مرکزی نیز در صدر قرار بگیرند.

ورزشکاران مورد بی‌مهری مسئولین قرار گرفته‌اند

مردانی تصریح کرد: با این همه تلاش ورزشکاران و موفقیت‌های خوبی که کسب کرده‌اند اما مورد بی مهری مسئولین قرار می‌گیرند و حتی کوچکترین امکانات برایشان وجود ندارد و از لحاظ مالی نیز دچار مشکل هستند.

اعزام بدون هیچ پشتوانه مالی از سوی مسئولان

این مربی خمینی ادامه داد: یادگاری برای شرکت در این مسابقات با هزینه کارگری بدون هیچگونه حمایت مالی مسئولین شهرستان توانست چنین مقامی را کسب کند و در نهایت پس از افتخارآفرینی تنها با اهدای یک لوح مورد تقدیر قرار می‌گیرد.

مردانی اظهار کرد: یادگاری به دلیل همین به توجهی، می‌خواست برای استان‌های دیگر مسابقه بدهد اما با اصرار دوباره برای شهرستانش افتخار آفرینی کرد.

وی گفت: در یکی از استان‌ها، ورزشکاران با مدال‌های قهرمانی مورد حمایت‌های مالی خوبی از طرف شهرداری، فرمانداری، اداره ورزش و جوانان قرار گرفته‌اند اما در این شهرستان از این حمایت‌ها خبری نیست.

مردانی بیان کرد: برای خرید حتی کفش ورزشی با وجود اینکه یکی از نهادهای حمایتی قول تامین مالی داده بود اما به وعده خود عمل نکرد و باز هزینه آن را هم خود یادگاری تامین کرد.

اشتغال مهمترین دغدغه مدال‌آور المپیکی

مسئول هیئت دو و میدانی شهرستان خمین ادامه داد: الان این ورزشکار با مشکل اشتغال روبرو است و اگر این وضعیت ادامه پیدا کند مطمئنا دیگر به ورزش ادامه نخواهد داد و مجبور است به فکر راهی برای امرار معاش خود باشد.

در کشور با وجود افتخارآفرینی این ورزشکاران برای این مرز و بوم با چنین مواردی روبرو هستیم که تنها از حمایت مسئولین یک عکس یادگاری و لوح تقدیر به جای می‌ماند.

امیدواریم زمانی مسئولین به فکر این قهرمانان و افتخارآفرینان این سرزمین بیفتند که دیر نشده باشد.

 
انتهای پیام/م

captcha