رشد 44 درصد عرضه دام به کشتارگاه‌­‌ها به بهای فلج شدن دامداران تعیین تکلیف طرح سه‌فوریتی مقابله با آمریکا در نشست امروز کمیسیون امنیت ملی صنایع دفاعی با پیچیده‌ترین دانش و علوم آماده کمک به صنعت خودرو هستند دیپلمات‌ها درباره نتیجه اقدام واشنگتن چه می‌گویند؟ اقتدار و عظمت کشور در سایه خون شهدای والامقام رقم خورده است/برگزاری ۵۰ عنوان برنامه به مناسبت چهلمین سالگرد دفاع مقدس در فراهان مجوزی برای زائران اربعین از سوی عراق صادر نشده/ ممنوعیت حرکت زوّار به‌سمت مرزهای عراق بیماران بستری در بیمارستان برای بستری رزمندگان مجروح با رضایت خودشان از بیمارستان مرخص می شدند/تنها 10 درصد از مفاهیم دفاع مقدس به جامعه منتقل شده است فوتونیوز| دولت برای پوشش دادن ناتوانی ها به دنبال بهانه تراشی است آمریکا رو به افول است ۶ فوتی و شناسایی ۱۶۸مورد مبتلا به کرونا ویروس در استان مرکزی
شنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۲
کد خبر: 26854
تاریخ انتشار: ۰۹ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۴:۳۳
اعتراض کارگران کارخانه گلاسبید فراهان

بدقولی دولت،اولین کارخانه تولید ریزدانه‌های شب‌تاب خاورمیانه را تهدید می کند

صبح امروز کارگران اولین کارخانه تولید ریزدانه‌های شب‌تاب خاورمیانه با تجمع درب کارخانه اعتراض خود را به وضع موجود اعلام کردند تا شاید بتوانند با رسیدگی مسئولین شرایط خود تغییر دهند.

به گزارش دیار آفتاب؛ به نقل از فراهان خبر؛ در این روزها شاهد تعطیلی موقت کارخانه گلاسبید، اولین تولید کننده ریز دانه های شب تاب در فراهان هستیم.

کارگران چند روز گذشته با تعطیل شدن کارخانه به دلیل نبود مواد اولیه، برای پیگیری 6 ماه حقوق معوقه، از مدیرعامل شرکت راهداران شکایتی را تنظیم کردند.

با تعامل و رایزنی مسئولین، مدیر عامل شرکت متعهد شد که قرار داد جدیدی با کارگران تنظیم شود و یک ماه حقوق معوقه تا آخر وقت اداری واریز شود، کارگران از ابتدای هفته جاری مشغول به کار شده و قرار شد شکایت خود را پیگیری نکنند.

اما کارگرانی که زندگیشان از بار مشکلات کارخانه، فلج شده است هر روز در ادارات شهرستان سرگردان، دست به دامان این مسئول و آن مسئول شده تا شاید کسی باری از مشکل آن ها بردارد.

روز گذشته کارگران این کارخانه با حضور و تجمع در فرمانداری فراهان خواستار رسیدگی به مشکلات این کارخانه شدند  اما کارگرانی که بیش از 19 ماه بلاتکلیف هستند باز هم صدایشان شنیده نشد.

صبح امروز هم کارگران با تجمع درب کارخانه اعتراض خود را به وضع موجود اعلام کردند.

یکی کارگران این کارخانه در گفتگو با خبرنگار فراهان خبر گفت: صبح امروز مدیر عامل شرکت به نگهبانی اعلام کرده که کارگران را به داخل کارخانه راه ندهند و در تماسی که با مدیرعامل داشتیم گفته بود؛ کارگرانی که میخواهند کار نکنند و مشکل ساز شوند وارد کارخانه نشوند».

بختیاری نژاد، مدیر عامل شرکت رهنما در گفتگو با خبرنگار فراهان خبر و تشریح اعتراض کارگران گفت: به دستور مسئولین ذی ربط از ورود کارگرانی که قصد اعتصاب در محیط کار را داشتند به محیط کارخانه جلوگیری شده است.

وی افزود: در پی اعتراض امروز جلوی درب کارخانه و پیگیری برای رضایت کارگران بنا شد تا آخر هفته یک ماه از حقوق معوقه به حساب کارگران واریز شود و کارگران از فردا مشغول به کار شوند.

بختیاری نژاد اظهار کرد: چند روز گذشته هم یک ماه از معوقات کارگری پرداخت شده بود و برای پرداخت معوقات کارگری مجبور شدیم که محصول شرکت را زیر قیمت در بازار به فروش برسانیم تا رضایت خاطر کارگران را به دست آوریم.

مدیر عامل شرکت بیان کرد: ضعف مدیریتی و بدهکاری های گذشته پاشنه آشیل این کارخانه است، این کارخانه دوسال گذشته در مصالحه واجاره پیمانکار بوده است که خسارات سنگینی را به شرکت وارد کرده است.

وی ادامه داد: بدهی های گذشته هنوز دامن گیر این شرکت است و از سویی نبود بازار فروش محصولات تهدیدی برای حیات این شرکت بوده است.

بدقولی دولت در پرداخت بدهی پیمانکاران

بختیاری نژاد اظهار کرد: تولیدات این شرکت در رنگ آمیزی و خط کشی جاده ها استفاده می شود اما متاسفانه امسال با توجه به بدقولی دولت در پرداخت طلب پیمانکاران این بخش ، استقبالی از مناقصه برای رنگ آمیزی جاده ها نشده است.

مدیر عامل شرکت رهنما بیان کرد: در مناقصه سال جاری در بخش راهداری استقبالی از سوی پیمانکاران نبوده است و با این وضعیت خریدی هم از محصول تولیدی ما نشده است.

وی بیان کرد: بدهی های راهداری به پیمانکاران و بدقولی ها در پرداخت طلب آن ها رکود بازار فروش ما را به دنبال داشته است.

بختیاری نژاد گفت: وضعیت کارگر و مشکلاتشان را درک می کنیم اما اعتراض و اعتصاب راهکار حل مشکل نیست بلکه باید با تعامل سازنده برای رفع مشکلات تلاش کنیم.

انتهای پیام/ش

captcha