مرکز پاسخگویی به سوالات مربوط به کرونا در استان مرکزی راه اندازی شد عکس نوشته| رسانه های سلطنتی در گرداب دروغ «عصر جدید۲» چه تغییراتی دارد؟/ شرایط ضبط برنامه در چالش «کرونا» چرا معلمان باید از افزایش ۵۰درصد فوق‌العاده شغل کارمندان دولت محروم شوند؟! کرونا با جهان چه کرد؟ چگونه در منزل محلول ضدعفونی کننده بسازیم؟ دستگيري گرداننده ربات تلگرامی همدم یاب در عمليات پليس فتا استان مركزي دستگیری سارقان 25 تُن میلگرد در زرندیه قرارگرفتن در لیست سیاه «FATF» عملیات روانی دشمن علیه ایران است/ضرورت توسعه اقتصادی کشور با تکیه بر ظرفیت‌های داخلی يك كشته در سانحه رانندگي در روستاي نقوسان شهرستان تفرش
شنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۱
کد خبر: 26436
تاریخ انتشار: ۰۲ مرداد ۱۳۹۶ - ۰۷:۱۵
مدیرعامل غله و خدمات بازرگانی استان مرکزی

خرید 145 هزار تُن گندم در استان مرکزی/ پرداخت 50 درصد مطالبات کشاورزان

مدیرعامل غله و خدمات بازرگانی استان مرکزی گفت: تاکنون 145 هزار تن گندم در 30 مرکز خرید گندم استان مرکزی به صورت تضمینی خریداری شده است.

به گزارش دیار آفتاب؛ به نقل از فراهان خبر؛ فاز اول دومین سیلوی فراهان در شهرک صنعتی شهر فرمهین افتتاح شد.

فاز اول پروژه سیلوی گندم «بذر باران» و سیلوی ۳۰ هزار تُنی غلات و بسته بندی حبوبات با وسعتی در ۱۳ هزار مترمربع با سرمایه گذاری ۱۲ میلیارد تومان توسط بخش خصوصی در شهرستان فراهان به بهره‌برداری رسید.

جواد حسنی، مدیرعامل غله و خدمات بازرگانی استان مرکزی در حاشیه افتتاح این پروژه با خبرنگار فراهان خبر گفت: در فاز اول پروژه سیلوی 12 هزار و 500 تُن در مدت 3 ماه با اعتبار 2 میلیارد تومان افتتاح شد که با بهره برداری از این پروژه برای 15 نفر به طور مستقیم اشتغالزایی شده است.

وی افزود: احداث این سیلو در رشد اقتصادی منطقه و کاهش هزینه های تولید برای کشاورزی موثر است.

حسنی با اشاره به میزان ذخیره سازی گندم در استان مرکزی گفت: تاکنون 145 هزار تُن گندم در 30 مرکز خرید گندم استان مرکزی به صورت تضمینی خریداری شده است.

مدیرعامل غله و خدمات بازرگانی استان مرکزی اظهارکرد: فرآیند خرید گندم کار مشکل و پیچیده‌ای است که در مدت‌زمان چند ماه انجام می‌شود و به‌سبب کمبود نیرو و همچنین مشکلاتی مانند تفاوت در بدست‌آمدن گندم استان به‌سبب موقعیت جغرافیایی زمان خرید تا اواخر شهریورماه به‌ طول می‌انجامد.

وی با اشاره به پرداخت مطالبه کشاورزان خاطرنشان کرد: تا 12 تیرماه امسال 50 درصد مطالبه کشاورزانی که در ابتدا گندم آنها خریداری شده پرداخت شده است.

انتهای پیام/م

captcha