برجام مشکل روابط بانکی ایران را حل نکرد/ «تقریبا هیچ» حرف دلم بود تقی شهرام که بود؟ بهره برداری از سه پروژه محرومیت زدایی در فراهان هپکو یک روز هم نباید تعطیل شود/کشور نیازمند تولید ماشین آلات راه سازی است دیاباته استقلال را سورپرایز کرد/ شکار شبانه شاهین/ افشای جلسه مخفیانه قلعه نویی با مجیدی! نظام دیپلماسی کشور نباید منفعلانه عمل کند ۵ احتمال درباره حادثه نطنز/ بازگشت حاج احمد متوسلیان؟ / شوک بورس از شایعه مالیات! علت حادثه بامداد پنج‌شنبه در مجتمع غنی‌سازی نطنز مشخص شد نرخ ارز آزاد در ۱۳ تیر مالیات بر عایدی سهام موضوعیت ندارد و منتفی است
شنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۹ - ۰۹:۳۳
کد خبر: 26
تاریخ انتشار: ۱۹ دی ۱۳۹۴ - ۱۳:۰۲

مشروح بیانات خطیبان جمعه استان مرکزی

در اینجا می توانید مشروح بیانات خطیبان جمعه استان مرکزی در خطبه های نماز جمعه 18 دی ماه را مشاهده کنید.

 به گزارش دیار آفتاب،خطیبان جمعه سراسر استان مرکزی در خطبه های این هفته نماز جمعه ضمن محکوم کردن اعدام شیخ نمر رهبر شیعیان عربستان به دیدار با مقام معظم رهبری اشاره و اهم بیانات ایشان را برای نمازگزاران جمعه تبیین کردند.

 آیت الله دری نجف آبادی:

بازی های بی پایان آمریکا و کنگره و موضعگیری های کودکانه عربستان/حجاب،پرچم عزت، نماد افتخار و عَلَم سربلندی زن مسلمان ایرانی است

آیت الله دری نجف آبادی به موضع گیری های کودکانه آل سعود اشاره کرد و گفت: آل سعود در حادثه دلخراش منا 461 نفر از عزیزان ما را به خاک و خون کشید و بیش از 7 هزار نفر از زائران خانه خدا را مظلومانه کشت وبه جای اینکه برای اقدامات اخیر خود پاسخگوی دنیای اسلام باشد، از جمهوری اسلامی ایران طلبکار شده است.

 به گزارش دیار آفتاب، آیت الله دری نجف آبادی، نماینده ولی فقیه در استان مرکزی در خطبه های نماز جمعه کلانشهر اراک با اشاره به دیدار ائمه جمعه سراسر کشور با مقام معظم رهبری(مد ظله العالی) گفت: ایشان در این دیدار بر برپایی باشکوه نماز جمعه تاکید داشتند.

 

دری نجف آبادی با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری بر تکریم ائمه جمعه، اظهار کرد: بیان حرف های بیهوده، تهمت های ناروا، تنگ نظری و سختگیری های بی مورد حرمت امام جمعه را از بین می برد که پیشامد چنین مسئله ای ظلم به جامعه است.

 

وی افزود: مقام معظم رهبری انتخابات را حق الناس دانستند که در این زمینه هیئت های ناظر و اجرایی، تبلیغاتکنندگان انتخاباتی و افرادی که لیستی را ارائه داده و از شخصی حمایت می کنند مسئولیت بیشتری دارند لذا باید چنانچه فرد شایسته تری برای ورود به مجلس وجود دارد مصالح عالی نظام را بر نظر شخصی خود ارجحیت دهند.

 

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی با اشاره به انتخاب افراد شایسته تر در عرصه انتخابات، بر حضور حداکثری مردم در این عرصه تاکید کرد.

 

دری نجف آبادی در ادامه سخنان خود به 17 دی ماه، سالروز کشف حجاب توسط رضاخان اشاره کرد و گفت: در سال 1314رضاخان قلدر در این روز همزمان با پروژه کشف حجاب، مسجد گوهرشاد را به تیربار بست و عده بسیاری را شهید و مجروح کرد.

 

وی جریان اجباری کشف حجاب در سراسر کشور را حرکتی برای تغییر ماهیت ملت ایران عنوان و بیان کرد: آنها قصد تغییر ماهیت ملت ایران را داشتند اما امروز بعد از گذشت 80 سال از آن حوادث، با همه وجود احساس می کنیم که حجاب؛ پرچم عزت، نماد افتخار، عَلَم سربلندی و نشانه عفت و ارزش زن مسلمان تحصیل کرده ایرانیست.

 

امام جمعه اراک با تشبیه زن به جواهرات ارزشمند، ادامه داد: زن نیمی از پیکر ارزشمند جامعه است و نقش این عنصر در حیات اجتماعی و فرهنگی جامعه از پدر بیشتر است.

 

دری نجف آبادی با تاکید بر نقش ارزشمند مادری توضیح داد: برای ما مقام مادر اولین مسئله است. مبادا مسئله مادری فراموش شود و درس و کار نسبت به نقش مادری اولویت بیشتری داشته باشد؟ 

 

وی ادامه داد: متاسفانه برخی به بهانه تحصیل، ازدواج را به تعویق می اندازند به همین دلیل نرخ باروری در استان مرکزی 1.5 درصد برآورد شده در حالیکه این آمار در سیستان 5 درصد است.

 

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی بیان کرد: همه باید نقش ارزشمند مادر، مسئله ازدواج و پرهیز از طلاق را گوشزد کنیم. چراکه رضاخان قصد داشت با کشف حجاب ضربه به نقش مادری بزند و زن ایرانی را شبیه زنان فاسد دربار کند.

 

دری نجف آبادی با یادآوری 19 دی ماه، سالروز قیام خونین مردم قم، اظهار کرد: مردم قم به دلیل جریان اهانت دربار به مقام مرجعیت و فقاهت قیام کردند و به تبع آن مردم تبریز، کرمان، اصفهان، خراسان و شیراز در برابر این اهانت به پا خواستند که در نهایت این جریان به پیروزی انقلاب اسلامی ختم شد.

 

وی در بخش دیگری از سخنان خود به موضع گیری های کودکانه آل سعود اشاره کرد و گفت: آل سعود در حادثه دلخراش منا 461 نفر از عزیزان ما را به خاک و خون کشید و بیش از 7 هزار نفر از زائران خانه خدا را مظلومانه کشت. 

 

امام جمعه اراک ادامه داد: هر روز فتنه جدیدی از خاندان آل سعود اتفاق می افتد. از جمله می توان به حمایت از داعش و القاعده تا کشتار مردم بی گناه یمن اشاره کرد.

 

دری نجف آبادی تصریح کرد: یمن 10 ماه مرتبا زیر بمب های خوشه ای آل سعود قرار دارد این درحالیست که استفاده از بمب های خوشه ای، آسیب وارد کردن به مردم غیر نظامی و بمباران کردن بیمارستان ها طبق گفته سازمان بین الملل حقوق بشر ممنوع است.

 

وی به شهادت علامه شیخ نمر نیز اشاره کرد و گفت: این علامه بزرگ به همراه 7 نفر از بزرگان تشیع مظلومانه توسط رژیم آل سعود به شهادت رسیده اند.

 

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی با بیان این آیه از قرآن کریم که می فرماید؛«و لا تحسبن الذین قتلوا فی سبیل الله امواتا...» ادامه داد: رژیم آل سعود بعد از اینکه گردن این عالم شیعه را با شمشیر زده و ایشان را به شهادت رسانده، امروز حتی طلبکار هم شده است.

 

دری نجف آبادی در خصوص اقدام برخی افراد پیرامون سفارت عربستان نیز گفت: هنوز معلوم نیست این اقدام جاهلانه یا عامدانه بوده است. امیدواریم دستگاه های ذی ربط این مسئله را پیگیری کنند چراکه امکان دارد این موضوع توسط عربستان برنامه ریزی شده باشد.

 

وی ادامه داد: به جای اینکه عربستان برای اقدامات اخیر خود پاسخگوی دنیای اسلام باشد، از جمهوری اسلامی ایران طلبکار شده است.

 

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی با اشاره به ظرفیت های فراوان ایران گفت: ما با همه غیر از اسرائیل دوست هستیم اما اگر قرار باشد آمریکا و کنگره مدام بازی درآورده و بر ما منت بگذارند، بدون کمک دیگران می توانیم با همت بلند خود کشورمان را اداره کنیم البته به شرطی که توقع های غلط خود را کنار گذاشته و سبک زندگی مان را اصلاح کنیم.

 

دری نجف آبادی افزود: ما گدا نیستیم و خداوند نیز کمک می کند که با همت و اراده کشورمان را بسازیم.

 

وی تصریح کرد: باید از هنرهای خود در زمینه کشاورزی، دامداری، صنعت و ... استفاده بیشتری کنیم و به امید بیگانه ها نباشیم.

 

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی با اشاره به شهادت شجاعانه شهید محمد زهره وند، شهید مدافع حرم حضرت زینب(س) خاطرنشان کرد: مردم استان مرکزی قدر شناس و شهید پرور هستند و به دلیل حضور پرشورشان در مراسم تشییع این شهید تشکر کرده و از خداوند صبر برای خانواده شهید زهره وند مسئلت می کنیم.  

 امام جمعه خنداب:

"نماز جمعه" یکی از مهمترین قرارگاه‎های جنگ امروز است/کاخ‌های ظلم و ستم رژیم آل سعود هم مانند بنی‌امیه فرو می ریزد

به گزارش دیارآفتاب به نقل ازپایگاه خبری نسیم خنداب، حجت‌الاسلام‌ والمسلمین مجدی زاده امام جمعه شهر خنداب در نماز جمعه این شهر به شهادت آیت الله نمر باقرالنمر اشاره کرد و گفت: عربستان سعودی با به شهادت رساندن شیخ نمر جنایاتی به جنایات خود افزود، وقتی به رژیم آل سعود نگاه می کنیم می بینیم شبیه خلفای بنی عباس‌اند، سعودی‌ها ظاهری از دین و اسلام دارند و قرآن چاپ می کنند و شعار لاالاالله و محمد‌رسول‌الله سر می دهند و بیشترین جنایت را به اسلام و مسلمین روا می‌دارند و به راحتی علمای دین را به شهادت می رسانند.


مجدی زاده به شهادت مدافع حرم شهید محمد زهره وند که اصالتا زاده یکی از روستاهای خنداب است پرداخت و اظهار کرد: شهادت برای علما و بزرگان و رزمندگان ما، چه در جبهه دفاع مقدس و دفاع از حرم زینب کبری(س) و افرادی که توسط رژیم منحوس آل سعود به شهادت می رسند افتخار است، جوانان و بزرگان ما آرزو دارند و مدام این خواسته خود را در دعاهای خود از پروردگار می خواهند که شهادت نصیب‌شان شود.

وی افزود: هر شهیدی که قطرات خونش در زمین جاری شود، یاران و دوستان او و حتی کسانی که در صحنه نبرد نیستند از او درس می گیرند، و آنها هم در صف مبارزه حضور پیدا می کنند که همین باعث مقاومت بیشتر آنها شده، تا همانطور که کاخ‌های قوم بنی‌امیه و بنی‌عباس و خلفای آنها فرو ریخت، کاخ‌های ظلم و ستم رژیم آل سعود هم فرو ریزد.

نماینده ولی فقیه در شهر خنداب به دیدار ائمه جمعه با رهبر معظم انقلاب اشاره کرد و گفت: رهبر انقلاب در باب نماز جمعه و انتخابات مباحث ارزنده ای بیان کردند، ایشان در خصوص نماز جمعه فرمودند«نماز جمعه یک قرارگاه است، قرارگاه ایمان، تقوا، بصیرت و اخلاق؛نماز جمعه قرارگاه جنگ و مبارزه است، الان هم ما در یک جنگ ایمانی و اعتقادی و سیاسی قرار داریم، همچنان که در دفاع مقدس 8 سال بر ما جنگ را تحمیل کردند، در حال حاضر هم بر ایمان، بصیرت، تقوا و اخلاق مردم حمله و ویروس های خطرناک معنوی را در اطراف ما پراکنده می کنند، ما چکار می کنیم، باید دفاع کنیم، این امر، قرارگاه لازم دارد، مثل قرارگاه‌های میدان جنگ، نماز جمعه یکی از مهمترین این قرارگاه‎هاست.

امام جمعه خنداب بیان کرد: امت خداجوی و متدین می توانند این هدف عالی رهبری را به منصه ظهور برسانند تا شاهد عطر معنویات و پاکی و طهارت در جامعه باشیم و دشمن را در حملات اعتقادی و سیاسی خود ناکام بگذاریم.

امام جمعه خمین:

دولت باید در برابر اقدامات عربستان قاطعانه واکنش نشان دهد/تولیدکنندگان داخلی به حمایت دولت نیاز دارند

 به گزارش دیارآفتاب به نقل از اخبار خمین سید علی حسینی امام جمعه شهرستان خمین در خطبه‌های نماز جمعه خمین با اشاره به رکود حاکم بر کشور گفت: دولت باید برای این رکود فکری کند چرا که باعث مشکلات زیادی برای مردم و همچنین تولید کنندگان داخلی و همچنین کارگاه‌ها شده است.


وی اظهار کرد: یکی از راه‌های رفع این رکود، جلوگیری از واردات بی‌رویه که توسط برخی از آقازاده‌ها و نورچشمی‌ها انجام می‌شود است که با این کار به کشور خیانت می‌کنند.


حسینی افزود: مجلس نیز باید این امور را به طورجدی پیگیری کند و نگذارد که هر کسی، هر چیزی می‌خواهد وارد کشور کند.


وی ادامه داد: دولت باید به تولید داخلی توجه، تولیدکنندگان را حمایت و همچنین برای صادارت تولیدات داخلی بازاریابی کند که این امور مصداق اقتصاد مقاومتی است.


حسینی همچنین به سخنان مقام معظم رهبری در دیدار ائمه جمعه اشاره کرد و گفت: مقام معظم رهبری ائمه جمعه را به ساده‌زیستی و زندگی طلبگی سفارش کردند و فرمودند« باید مثل یک روحانی با دیگران رفتار کرد.»


امام جمعه خمین افزود: مقام معظم رهبری همچنین به نفوذ دشمن در انتخابات اشاره کرده و فرمودند که همه باید مراقب این نفوذ باشیم.


حسینی با اشاره به شهادت شیخ نمر توسط رژیم آل سعود گفت: دولت عربستان تنها مجری است و می‌خواهد نظر اربابان خود از جمله اسرائیل، آمریکا، انگلیس و ... را جلب کند.


وی افزود: دشمنان از عظمت شیعه می‌ترسند و به خاطر همین، دست به کشتار شیعیان می‌زنند و با این کار می‌خواهند به خیال خود وحشت در بین شیعیان بیاندازند، این در حالی است که شیعیان نه تنها نمی‌ترسند بلکه در برابر آنها محکم ایستاده‌اند.


حسینی گفت: شیخ نمر شعار هیهات من الذله را عملی کرد و خون پاکش درهم کوبیدن رژیم خائنانه آل سعود را تسریع خواهد داد.


وی بیان کرد: دولت باید با قاطعیت بیشتر در برابر عربستان واکنش نشان دهد هر چند که حمله به سفارت کار درستی نبود اما انتظار می‌رود با توجه به اقدامات آل سعود شجاعانه عمل کند.


امام جمعه خمین در خطبه‌های نماز جمعه به شهادت دانشمند هسته‌ای شهید مصطفی احمدی روشن، قیام خونین مردم قم در 19 دی و همچنین انتصاب مقام معظم رهبری به سمت امام جمعه تهرات در سال 58 اشاره کرد.

 امام جمعه تفرش:

ما ناراحت قطع رابطه عربستان با ایران نیستیم/دولتمردان و سازمان ملل برخورد قاطعانه نسبت به دولت آل سعود داشته باشند

 به گزارش دیار آفتاب به نقل از ندای تفرش، حجت الاسلام محمد مومنی امام جمعه تفرش با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در جمع ائمه جمعه سراسر کشور گفت: مقام معظم رهبری دفاع جانانه ای از موقعیت حساس و والای نماز جمعه داشتند و به ابعاد مختلف حق الناس بودن انتخابات اشاره کردند.

وی ادامه داد: نماز جمعه قرارگاه بصیرت و امام جمعه فرمانده آن است که موقعیت حساسی دارد؛ قلب تپنده هر شهرستان، مرکز فرهنگی و برنامه ریزی است که لازم است مردم و مسئولین بیشتر به آن توجه کنند.

نماینده ولی فقیه در تفرش افزود: در زمان جنگ، برنامه ریزی های جنگ با حضور همه سران و دلسوختگان در جای امن و حساب شده ای مانند نماز جمعه انجام می شد و همانطوری که جنگ بر ما تحمیل شد و دفاع از کشور واجب بود، در زمان جنگ فرهنگی امروز که بنیان خانواده ها را نشان گرفته است نباید بی تفاوت نسبت به این قرارگاه یعنی نماز جمعه باشیم.

مومنی اظهار کرد: جنگ فرهنگی امروز، جوانان، دختران و پسران را مورد هدف قرار داده و باید دانست که تلفات این جنگ از جنگ تحمیلی 8 ساله بیشتر است.

امام جمعه تفرش با اشاره به قطع رابطه عربستان با ایران گفت: ما ناراحت این قطع رابطه نیستیم زیرا به جز فسادهایی نظیر کشتار حجاج، به شهادت رساندن بزرگان دین اسلام و انواع ننگ از عربستان چیزی ندیده ایم.

مومنی تصریح کرد: ما حرکت بی منطق افراد تندرو نسبت به سفارت عربستان را محکوم می کنیم و از دولتمردان و سازمان ملل انتظار برخورد قاطعانه نسبت به دولت آل سعود را داریم.

وی افزود: ما باید برخورد منطقی و دیپلماسی داشته باشیم و نمازگزاران با شرکت در راهپیمایی امروز اوج تنفر نسبت به آل سعود و بیگانگان را ابراز می کنند و از مسلمان نیجریه و عربستان حمایت می کنند.

خطیب نماز جمعه در تفرش بیان کرد: ملک سلمان مطمئن باشد که خیانتهایی که انجام داده است همانند ریختن خون مظلومانی مانند شیخ نمر، افراد کشته شده در فاجعه منا و.... روزی دامنش را خواهد گرفت و او را به سقوط خواهد کشاند.

مومنی به حق الناس بودن انتخابات اشاره و تاکید کرد: حق الناس مسئله ای مهم است و این حق مردم است که انسانهای توانمند، متدین و اصلح سرکار آیند و هر عاقل، گروه و حزبی که جلوی این حق را بگیرد به مردم ظلم بزرگی کرده است.

وی تصریح کرد: اگر در انتخاب ها، تایید صلاحیتها، در تبلیغات به خاطر قومیتها و عدم در نظر گرفتن ملاک اصلح، فردی غیر اصلح سرکار آید به مردم ظلم شده است و این ظلم با توبه و استغفار بخشیده نمی شود زیرا در اینجا حق همه مردم مطرح و در روز قیامت هم خداوند از حق الناس نمی گذرد.

امام جمعه تفرش اضافه کرد: روی نامزدها بیشتر تحقیق و بررسی شود تا تفرشیها به یک جمع بندی کلی برسند، کسی نیز به نفع فرد دیگر کنار نرود زیرا این کار درستی نیست و ممکن است حق الناس نیز در اینجا نیز مطرح شود.

مومنی خاطر نشان کرد: نامزدها دوستانه در یک جمع بندی کلی بر روی فردی که اصلح و دارای سابقه ی درخشانی نسبت به انقلاب و ولایت باشد، برسند؛ این NGO ها و حرکتهای مردمی خود تعیین کننده است و ما فقط به دنبال وظیفه خود باشیم.

 امام جمعه ساوه:

طرح موضوع شورای رهبری، برگشت به عقب است/برخی با علم به اینکه حد نصاب نمره در امتحان خبرگان را نمی گیرند شرکت نکردند

به گزارش دیار آفتاب ،به نقل از نار خبر،حجت الاسلام سید ابراهیم حسینی امام جمعه ساوه گفت:قبل از انتخاب آیت الله خامنه ای بعنوان مقام معظم رهبری بحث تشکیل شورای رهبری مطرح و با اکثریت آرا با آن مخالفت شد و مطرح کنندگان امروز 26 سال عقب هستند. اگر می توانند یک کشور با شورای رهبری نشان دهند زیرا شورای رهبری موجب تنش و اختلال در امور است.

وی با اشاره به تاریخ اسلام افزود: امام حسن مجتبی(ع) و امام حسین(ع) در یک زمان حاضر بودند ولی امامت و رهبری جامعه اسلامی بر عهده یک ولی معصوم(ع) بود.

امام جمعه ساوه با اشاره به مطرح شدن این موضوع در نزدیکی انتخابات اظهار کرد: دوشنبه در خدمت رهبر معظم انقلاب بودیم به حمدالله در سلامت کامل هستند و طرح آن در این زمان در راستای اهداف دشمن است.

وی با تاکید بر حق الناس بودن انتخابات بیان کرد: نباید اشخاص در صورتی که رای آوردند انتخابات را سالم بدانند ولی اگر رای نیاوردند شعار تقلب سر بدهند.

حسینی تصریح کرد: هیئت های اجرایی و نظارت باید رعایت کنند اگر یک کاندید فاقد صلاحیت تایید کنند خیانت کرده اند در صورتی که مدارک لازم را از یک فرد ندارند در قانون پیش بینی شده است تحقیقات محلی کنند تا از صلاحیت فرد مطمئن شوند.

وی با اشاره به انتقاد رییس شورای نگهبان افزود: افرادی با سابقه محکومیت کیفری متعدد و شراب خوار برای انتخابات ثبت نام کردند.

امام جمعه ساوه اظهار کرد: انتخابات یک رقابت است اما باید تابع قانون بود تا فتنه 88 تکرار نشود که میزان سلامت انتخابات، رای آوردن خودشان باشد.

وی با اشاره به برگزاری امتحان مجلس خبرگان افزود: کسانی که احساس کردند نمره حد نصاب در امتحان خبرگان را نمی توانند کسب کنند در یک اقدام خوب شرکت نکردند.

حسینی با اشاره به شهادت مظلومانه شیخ نمر گفت: انتقام خون شیخ نمر توسط امت اسلام از حکومت آل سعود گرفته می شود.

وی ضمن تاکید بر اهمیت برقراری امنیت سفارتخانه ها افزود:تهدید عربستان نشان از ابله بودنش دارد آنها در جنگ 5 ساله و 11 ماهه یمن در حال شکست هستند.

امام جمعه ساوه بیان کرد: آنها ادعا کردند می توانند فضای ایران را به کنترل خود درآوردند ولی کالین پاول وزیر دفاع سابق آمریکا آن را جوک دانست و گفت اگر ایران بطور مستقیم وارد جنگ با عربستان شود حتی عربستان فرصت زنگ زدن و درخواست کمک پیدا نمی کند.

وی با اشاره به سالگرد کشف حجاب اظهار کرد: این طرح سوغات سفر رضاشاه به خارج کشور بود و بی حجابی را موجب آزادی دانست ولی در واقع راه استعمار زنان باز شد.

امام جمعه کمیجان:

آل سعود در پی دو قطبی کردن جهان اسلام است

به گزارش دیار آفتاب به نقل از سلام کمیجان، حجت الاسلام علی مقدسی پور خطیب نماز جمعه کمیجان با اشاره به دیدار ائمه جمعه سراسر کشور با مقام معظم رهبری گفت: رهبر معظم انقلاب در این دیدار با تاکید بر اهمیت و جایگاه نماز جمعه در نظام اسلامی، نماز جمعه را قرارگاه ایمان، تقوا، اخلاق و بصیرت دانستند.

مقدسی پور اظهار کرد: مقام معظم رهبری نماز جمعه را یکی از قرارگاه های مقابله با جنگ نرم دشمن خواندند که باید از این قرارگاه حمایت شود تا در برابر تهاجم فرهنگی پیروز شویم.

وی ادامه داد: رهبر معظم انقلاب در این دیدار به مسئله انتخابات آتی کشور پرداختند و با اشاره به جایگاه مهم انتخابات در نظام اسلامی فرمودند انتخابات در نظام اسلامی جایگاه مهمی دارد و یک نعمت است.

امام جمعه کمیجان در تبیین این بخش از بیانات مقام معظم رهبری عنوان کرد: مضر بودن انتخاباتی کردن فضای جامعه؛ ماه ها قبل از شروع انتخابات، ایجاد شک و تردید درمردم در خصوص صحت انتخابات توسط عده ای و لزوم هوشیاری مردم دررابطه با این موضوع، حق الناس بودن انتخابات و آرای مردم و تشریح زوایای آن و مشارکت حداکثری مردم از مواردی بود که مقام معظم رهبری بر آن تاکید فرمودند.

مقدسی پور با بیان اینکه در نظام اسلامی هدف وسیله را توجیه نمی کند افزود: باید برای اهداف مشروع همچون انتخابات، از ابزار مشروع استفاده کرد لذا نباید افراد غیرصالح و نفوذی در دستگاه های تصمیم گیر کشور نفوذ کنند که این مسئله برای کشور فاجعه آفرین خواهد بود که البته دستگاه های نظارتی اجازه ورود چنین افرادی را نخواهند داد.

وی در ادامه با اشاره به اعدام شیخ نمرباقرالنمرتوسط آل سعود گفت: واقعیت این است که ضدیت آل سعود با ایران اسلامی یکی از محوری ترین سیاست های آل سعود بوده و به شهادت رساندن این عالم شیعی را باید در همین راستا تفسیر کرد.

امام جمعه کمیجان ادامه داد:این اقدام آل سعود، شرایط بحرانی منطقه را حادتر کرد و در حقیقت این اقدام یک نزاع هویتی با شیعیان و ایران تلقی می شود لذا آل سعود در پی دو قطبی کردن جهان اسلام است و این در حالی است که ایران اسلامی بر وحدت امت اسلامی تاکید دارد.

مقدسی پور با ابیان اینکه آل سعود بقای خود را در تفرقه بین شیعه و سنی می بیند گفت: آل سعود در صدد تحریک ایران و ایجاد نزاع بین مسلمانان است که نفع این اختلافات را آمریکا و اسرائیل که دشمن اصلی جهان اسلام هستند خواهند برد.

وی با بیان اینکه این اقدام به خاطر احساس سرخوردگی آل سعود از عدم موفقیت در آتش افروزیهایش در کشورهای منطقه و هزینه های میلیاردی این رژیم است خاطر نشان کرد:در این شرایط سکوت سازمان های جهانی که به خاطر دلارهای نفتی آل سعود دهانشان بسته شده، تاسف بار است اما مسلما این خون های به زمین ریخته شده، آل سعود را رسوا خواهد کرد.

امام جمعه فرمهین:

عربستان عددی نیست که ایران را منزوی کند/ خدمت کردن به مردم فقط در کرسی مجلس نیست

به گزارش دیار آفتاب به نقل از فراهان خبر، حجت الاسلام علی درستکار، امام جمعه فرمهین با اشاره به نهضت فمنیسم گفت: از قرن 19 جریانی برای دفاع از زن شکل گرفت و مدعی شدند که نباید هیچگونه تفاوت جنسیتی بین زن و مرد لحاظ شود.

 وی افزود: اسلام بین زن و مرد تبعیضی نگذاشته است اما به تفاوت بین زن و مرد قائل است، زن بر اساس فطرت خدادادی باید حجاب خود را حفظ کند.
 درستکار با بیان اینکه در قرن 20 کشورهای غربی، عریانگری را به عنوان یک تجدد می دانستند، گفت: رضاخان با سفر به کشورهای خارجی برای رسیدن به تمدن غرب از 17 دیماه سال 1314 مسئله کشف حجاب را در دستور کار خود قرار داد و از اهرم فشار و زور برای تحقق این مسئله استفاده کرد.
امام جمعه فرمهین اظهار کرد: مردم ایران باورهای اسلامی داشتند و تهدید و تشدید راه به جایی نبرد و نتوانست مردم را از ارزشها جدا کند.
وی با اشاره به اینکه دشمنان با رواج برهنگی و بی حجابی بدنبال خاموشی چراغ اسلام هستند، اظهار کرد: از سال 76 رهبری، مسئله تهاجم فرهنگی را بیان کرد، در تهاجم فرهنگی نیازی به سلاح سرد نیست، جنگ نرم دشمن با سلاح اینترنت، ماهواره، تلگرام و فضای مجازی ... است و امروزه خاکریز دشمن در خانه ماست.
درستکار با بیان اینکه به مسئله بد حجابی در جامعه با عنوان آزادی نگاه نکنید،افزود: بی غیرتی تا به کجا؟ سیاست دشمنان، بزک کردن دختران در کوچه و بازار در انظار نامحرمان است، ما باید با ترویج حجاب فاطمی آن را به دنیا هدیه کنیم.
 امام جمعه فرمهین با اشاره به بیانات رهبری در اهمیت نمازجمعه بین ائمه جمعه سراسر کشور گفت: نماز جمعه، قرارگاه فرهنگی و سیاسی هر شهر است و در این قرار گاه باید بصیرت و تقوا به مردم هدیه شود.
وی با بیان اینکه مسئله انتخابات، حق الناس است، توضیح داد: باید افراد صالح و شایسته برای کرسی نمایندگی مجلس انتخاب شوند و اگر قلب ناصالح به مجلس ورود پیداکند، حق الناس است.
درستکار با اشاره به اینکه نظارت بر صلاحیت نامزدهای انتخابات باید دقیق باشد، افزود: نباید در صلاحیت نامزدها، سلیقه های فردی اعمال شود، حق 75 میلیون ایرانی به این دیدگاه گره خورده است.
امام جمعه فرمهین با بیان اینکه ورود اشخاص ناصالح به مجلس مانند موریانه ای است که پایه های نظام را می جود، افزود: نمونه آن در دوره های گذشته مجلس که در یک روز 140 نماینده استعفا دادند قابل مشاهده و این استعفا به معنای کج دهنی به مردم و فلج کردن کشور است.
وی گفت: چنین افرادی امروزه با نقاب دیگر وارد میدان انتخابات شده اند و مردم باید هوشیارتر در این دوره عمل کنند.
درستکار با اشاره به اینکه پذیرفتن نتیجه انتخابات، حق الناس است، افزود: اگر انتخابات علیه یا له فردی باشد باید آن را بپذیرد و قانون مدار باشیم، عدم قانون مداری در انتخابات سال88 خسارات جبران ناپذیری را به وجود آورد.
امام جمعه فرمهین با بیان اینکه، نماینده باید به فکر مصالح مردم باشد، اظهار کرد: در انتخابات باید شخصی را انتخاب کنیم که به فکر مصالح مردم و خدمت به آنها باشد، چیزی که همه کاندیداهای فراهان از آن دم می زنند اما اگر راست می گویند و به فکر خدمت به فراهان هستید چرا یکی نمی شوید؟ آیا میدان خدمت فقط کرسی مجلس است؟
وی با اشاره به اعدام شیخ نمر اظهار کرد: اعدام شیخ نمر توسط رژیم آل سعود نشان از آن است که این رژیم به یک بن بست رسیده و بقای خود را در شهادت این مرد الهی می بیند.
درستکار با بیان اینکه تاریخ ثابت کرده است که نظام های سلطه سرنگون می شوند، افزود: فریاد عدالت خواهی را نمی شود در فضای خقان خفه کرد و از بین برد.
امام جمعه فرمهین با اشاره به تهدیدهای عربستان علیه ایران، گفت: عربستان بدنبال غوغا سالاری از فضای ایران است، عربستان آتش زدن سفارتخانه عربستان در ایران را پیراهن عثمان کرده و در منطقه غوغا سالاری می کند و ایران را به قطع رابطه تهدید می کند، اربابان عربستان نتوانستند تاکنون ایران را منزوی کنند تا چه رسد عربستان که این اقدام را انجام دهد.
وی با انتقاد از آتش زدن سفارتخانه عربستان گفت: تا زمانی که منطق جمهوری اسلامی وجو دارد نیازی به آتش زدن سفارتخانه نداریم و این عمل را همه مسئولین ما محکوم کردند.
درستکار با اشاره به اینکه برخی از کشورها از جمله، امارات و قطر، ایران را به قطع روابط تهدید کردند، افزود: به زودی عربستان و این کشورها دست از پا درازتر، دست به دامن جمهوری اسلامی ایران می شوند و این موج بیداری در کشورهای اسلامی به اضمحلال انها کمک می کند.
درستکار با اشاره به سالروز قیام خونین مردم قم در 19 دی گفت: قیام مردم قم حرکت انقلاب را شتاب داد و این حرکت با صحبت های امام(ره) در درس خازج فقه بود که حکومت شاهنشاهی را غیر مشروع اعلام کرد.
امام جمعه فرمهین با بیان اینکه شهادت هنر مردان خداست خاطر نشان کرد: 21 دی سالروز شهادت شهید احمدی روشن است، سرویس های جاسوسی آمریکا گمان کردند با ترور این دانشمند هسته ای ایران از حرکت باز می ایستد اما دشمنان به آرزوی دیرینه خود دست نمی یابند و جوانان ایرانی برای سربلندی ایران دست از تلاش و کوشش برنمی دارند.
امام جمعه دلیجان:
نادیده گرفتن نظارت استصوابی شورای نگهبان هم حق الناس است

به گزارش دیارآفتاب به نقل از پیام دلیجان، حجت الاسلام محمدتقی کرامتی امام جمعه دلیجان در خطبه های این هفته نماز جمعه شهرستان دلیجان گفت: به شهادت رساندن آیت الله شیخ نمر باقر النمر به دست حکام آل سعود جهانی شدن محکومیت آل سعود را در پی داشت.

 کرامتی اظهار کرد: همانطور که پیش بینی می شد این محکومیت به درون مرزهای عربستان محدود و محصور نشد و فردای همان روز به کشور های اسلامی رسید و امروز شاهدیم که در قلب آمریکا و اروپا و در کشور هایی مثل یونان و استرالیا، مردم در واکنش به این اقدام جنون آمیز راهپیمایی می کنند و جنایت آل سعود را محکوم می کنند.

وی ادامه داد: در حالی که بسیاری از دولت ها این اقدام آل سعود را محکوم کردند ولی سازمانهای بین المللی و شورای امنیت متاسفانه واکنشی نسبت به این اقدام ضد حقوق بشری نداشته اند.

امام جمعه دلیجان به مواردی که در حاشیه اعدام شیخ نمر اتفاق افتاد اشاره کرد و گفت: مسئله به آتش کشیده شدن و هجوم به سفارت عربستان بود که موجب محکومیت ایران در شورای امنیت و قطع روابط ایران و عربستان و حمله موشکی به سفارت ایران شد.

کرامتی اضافه کرد: مردم حق دارند و باید جنایات آل سعود را محکوم کنند اما در عین حال باید احساسات خود را علیه اقدامات تحریک آمیز عربستان نیز کنترل و مدیریت کنند ضمن اینکه اقدامات را باید محکوم کرد اما نباید مسائلی اتفاق بیفتد که خلاف مصالح کشور و نظام است نه رهبری آن را اجازه می دهد و نه قوانین داخلی و بین المللی آن را تایید می کند.

وی با اشاره به اینکه کسی نباید هجوم به سفارت عربستان را با اشغال لانه جاسوسی مقایسه کند اظهار کرد: اولا آنجا حقیقتا لانه جاسوسی و مرکز توطئه علیه انقلاب تازه به ثمر نشسته بود؛ اسناد منتشره هم همین را تایید می کند و ثانیا نظام نوپا بود، آمریکا در همان روزهای پیروزی در توطئه ای آشکار به شاه جنایتکار پناهندگی سیاسی داده بود و خود این مسئله تنور احساسات ملی را به مرز انفجار رساند. 

امام جمعه دلیجان ادامه داد: بنابراین اشغال سفارت آمریکا در آن روز تقابل مردم بی دفاع ایران با توطئه براندازی نظام نوپای جمهوری اسلامی بود از اینرو امام آن را تایید کردند و برآن صحه گذاشتند و آنرا انقلاب دوم خواندند اما امروز ریشه های نظام اسلامی بسیار عمیق و محکم است، اقتدار نظام بالاست و جمهوری اسلامی برای دفاع از خود نیازی به این اقدامات ندارد.

وی اضافه کرد: البته احتمال توطئه درهمین قضیه هم منتفی نیست دست های جنایتکاران و تفرقه افکنی وجود دارد که از این فضا ها استفاده کنند و قوه قضائیه باید بررسی کند بی خردی بعضی مسئولین و بعضا تازه کار هم به آن دامن می زند .

کرامتی به فرمایشات رهبر معظم انقلاب در جمع ائمه جمعه هم اشاره ای کرد و گفت: رهبر انقلاب در بخشی از سخنان خود خطاب به ملت و ائمه جمعه نماز جمعه را قرارگاه دین، ایمان، تقوا و بصیرت ملت ایران در جنگ تمام عیار نرم خواندند و فرمودند در این نمازهاست که این مردم و ایمان و اعتقادات آنها فزونی می یابد  تقوای دینی آنها افزایش و بصیرت سیاسی آنان تبلور پیدا می کند.

امام جمعه دلیجان گفت: مقام معظم رهبری در خصوص حق الناس بودن انتخابات هم فرمودند«بعضی ها از سخن من نیز برداشتهای ناصواب کرده اند حق الناس بودن انتخابات فقط این نیست که رای مردم جابجا شود  بلکه اگر فرد ناصالحی که باید رد شود تایید گردد و فرد صالح که باید به مجلس راه پیدا کند رد شود این هم حق الناس است.»

امام جمعه دلیجان با اشاره به اینکه مسئله حق الناس بودن در انتخابات ابعاد گسترده ای دارد که باید مورد توجه قرار گیرد خاطر نشان کرد: نادیده گرفتن نظارت استصوابی شورای نگهبان هم حق الناس است.

امام جمعه محلات:

اعدام شیخ نمر حماقت آل سعود و از ترس بیداری اسلامی بود/نماز جمعه قرارگاه مقابله با جنگ فرهنگی است

به گزارش دیارآفتاب به نقل از صبح محلات،حجت الاسلام مهدی ربانی امام جمعه محلات در خطبه‌های نماز جمعه این هفته محلات با اشاره به قیام خونین ۱۹ دی مردم قم گفت: در سال ۱۳۵۶ و به دنبال انتشار مقاله‌ای توهینی به امام خمینی(ره) توسط ساواک در روزنامه‌ها مردم شهر قم با حضور در خیابان‌ها نسبت به این اقدام رژیم پهلوی اعتراض کردند که با برخورد خشن رژیم پهلوی مواجه و تعداد زیادی از مردم شهر قم به شهادت رسیدند.

وی ادامه داد: قطعا قیام مردم قم و شهادت آنها منشاء قیام‌ مردم شهرهای دیگر و در نهایت پیروزی انقلاب اسلامی در سال ۵۷ بود.

امام جمعه محلات با اشاره به دیدار ائمه جمعه سراسر کشور با رهبر معظم انقلاب گفت: رهبر انقلاب در این دیدار نماز جمعه را قرارگاه ایمان معرفی کردند و از آنجا که در عرف امروز اصطلاح قرارگاه برای جنگ و برای مقابله با جنگ ایجاد می‌شود ما در جنگ هستیم، جنگی که به ما تحمیل شده است و آن جنگ معنوی در قالب جنگ نرم است.

ربانی در ادامه افزود: دشمنان ما را مجبور کردند در این جنگ فرهنگی از ارزشهای انقلابی و اسلامی خود دفاع کنیم و این دفاع هم نیازمند یک قرارگاه است و نماز جمعه نیز قرارگاه اخلاق، بصیرت و بینش دینی است.

وی با معرفی جهل به عنوان ریشه انحرافات گفت: وظیفه اصلی قرارگاه نماز جمعه تببین، آگاه سازی و مقابله با جهل و نادانی است و نماز جمعه قلب فرهنگی شهر است که باید به آن توجه ویژه شود.

امام جمعه محلات دومین نکته مورد اشاره رهبری را انتخابات اعلام و بیان کرد: رهبری انتخابات را حق الناس معرفی کردند و در تبیین این حق الناس، پذیرش داوطلبان صالح توسط شورای نگهبان، رد داوطلبین ناصلاح و معاند با انقلاب و نظام توسط شورای نگهبان، امانت داری از آراء مردم  توسط هیئت‌های اجرایی و نظارت، پذیرش نتیجه انتخابات توسط نامزدها و حمایت گروه‌ها و احزاب مبتنی بر ارزشهای اسلامی و انسانی نه بر اساس افکار و هم حزبی بودن نامزدهای انتخاباتی را نمونه‌هایی از رعایت حق الناس دانستند.

ربانی در بخش دیگری از سخنان خود اعدام شیخ نمر را مربوط به ماه‌های اخیر ندانست و گفت: ریشه‌های این اقدام آل سعود را باید در گذشته جستجو کنیم و خطر آفرینی آغاز بیداری اسلامی در منطقه و احساس خطر رژیم ال سعود و ال خلیفه در زنده شدن بیداری اسلامی در کشورهای خود یکی از دلایل این اقدام وحشیانه آل سعود است.

وی همچنین افزود: بیداری اسلامی برای رژیم صهیونیستی به واسطه تقویت جبهه مقاومت خطر آفرین بود و به همین دلیل سرکوب بیداری اسلامی را لازمه حیات خود دیدند.

امام جمعه محلات تفکر انقلاب اسلامی را منشاء بیداری اسلامی معرفی کرد و گفت: کسانی که منافع خود را در سرکوب بیداری اسلامی دیدند مجبور به همراهی با رژیم صهیونیستی در سرکوب بیداری اسلامی در کشورهای خود شدند و به همین دلیل منشاء تفکر بیدار اسلامی را که انقلاب اسلامی و ایران بود را تحت فشار قرار داند.

ربانی یکی از راه‌های تحت فشار قرار دادن ایران را اجرای پروژه ایران هراسی در منطقه معرفی و بیان کرد: دشمنان بیداری اسلامی، انقلاب اسلامی را برگرفته از تفکر تشیع می‌دانند و برای مقابله با آن اختلاف افکنی بین فرقه‌های اسلامی را در دستور کار قرار دادند و در همین راستا گروه‌های تکفیری تشکیل و تقویت شدند و علمای وهابی نیز بدون توجه به نتایج منفی این اقدامات موجب گسترش و دامن زدن به اختلافات شدند و نتیجه آن تحت فشار قرار گرفتن شیعیان در تمامی نقاط کشورهای اسلامی و در نهایت شهادت آیت الله نمر شد.

امام جمعه محلات همچنین گفت: این حماقتی بزرگ است که حکام ظالم آل سعود فکر کردند با کشتار و بازداشت شیعیان و رهبران آنها می‌توانند تفکر شیعیان را از میان بردارند و تفکرات شیعیان همانند آتش زیر خاکستر است و قطعا ریشه آنها را خواهد خشکاند.

وی خاطر نشان کرد: شکست‌های آل سعود در عراق، یمن و سوریه از دیگر دلایلی است که موجبات سرکوب شیعیان در دولت حجاز را فراهم کرد و باز شدن پای ایران به یک جنگ در منطقه قطعا به نفع صهیونیست‌ها نخواهد بود و این دور از ذهن نیست که حکام دست نشانده عربی بخواهند به تحریک اربابان خود به ایران حمله کنند.

امام جمعه آشتیان:
سعودی ها خباثت و درندگی خود را در شهادت شیخ نمر به نمایش گذاشتند

به گزارش دیار آفتاب به نقل از سفیر آشتیان، حجت الاسلام غلامرضا نیشابوری امام جمعه آشتیان در خطبه های نمازجمعه این شهرستان ضمن تسلیت شهادت مظلومانه شیخ نمر گفت: سعودی ها اوج خباثت و درندگی خود را در شهادت این روحانی برجسته جهان اسلام به نمایش گذاشتند 

وی اضافه کرد: هدف سعودی ها از این ارعاب و وحشت و جنایت به نمایندگی از اربابان خود اسلام هراسی و اختلاف بین شیعه و سنی و خاموش کردن فریاد حق طلبانه ملتها است .

نیشابوری ضمن اشاره به عدم واکنش نهادهای بین المللی و حقوق بشری افزود: اگر مشابه این جنایت توسط هرکشور دیگری صورت گرفته بود مجامع بین المللی چگونه رفتار می کردند؟

وی ضمن تایید حرکت انقلابی و اعتراض مردم به جنایات آل سعود اظهار کرد: حمله به سفارتخانه کار صحیحی نبوده است و مسئولین مملکتی باید بین حرکت انقلابی مردم و کار ناشایست تفاوت قائل شوند .

امام جمعه آشتیان در خصوص دیدار ائمه جمعه سراسر کشور با مقام معظم رهبری تصریح کرد: رهبر انقلاب نکاتی را در خصوص انتخابات ۷ اسفند مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان مطرح کردند.

وی ادامه داد: اهمیت و جایگاه انتخابات در نظام اسلامی، مضرات ورود زود هنگام به فضای انتخاباتی، قصد عده ای در نامطمئن نشان دادن انتخابات، معنای حق الناس بودن رای مردم در انتخابات و پذیرش داوطلبان صالح از مهم ترین نکات مطرح شده رهبر انقلاب بود.

نیشابوری اضافه کرد: رعایت حق الناس در امانتداری آرا مردم، پذیرش نتیجه آرا از سوی کاندیدا، رعایت حق الناس در فهرست های انتخاباتی، لزوم حضور حداکثری مردم در انتخابات، نفوذ در مساله برجام و خطر نفوذ در خبرگان و مجلس از نکات دیگر مورد تأکید رهبری بودند.

وی در رابطه با تحریم های جدید آمریکا نیز خاطر نشان کرد : مسئولین مملکتی و سیاست خارجی به هوش باشند بدانند آمریکا در حال امتحان تحریم های جدید است ولی تجربه ثابت کرده در صورت ایستادگی قاطع مقامات ایرانی آنها عقب نشینی خواهند کرد .

captcha