با حضور استاندار مرکزی برگزار شد

مراسم بزرگداشت مرحوم فرج الله سلحشور دردانشگاه آزاد اسلامی واحد اراک+تصاویر

در پی درگذشت هنرمند متعهد کشور فرج الله سلحشور، مراسم بزرگداشتی در دانشگاه آزاد اسلامی در مسجد صاحب الزمان (عج) شهرک دانشگاهی امیرکبیر دانشگاه آزاد اسلامی واحد اراک برگزار شد.
کد خبر: ۲۵۸۸ تاریخ انتشار: ۱۵ اسفند ۱۳۹۴ - ۲۰:۱۶
به گزارش دیار آفتاب؛ به نقل از نسل فردا ؛در پی درگذشت هنرمند متعهد کشور فرج الله سلحشور، مراسم بزرگداشتی در دانشگاه آزاد اسلامی در مسجد صاحب الزمان (عج) شهرک دانشگاهی امیرکبیر دانشگاه آزاد اسلامی واحد اراک برگزار شد.

IMG_8994

photo_2016-03-05_19-56-34

IMG_9140

IMG_9100

در این مراسم حجت الاسلام والمسلمین ابوالفضل صابری استاد حوزه و دانشگاه در ابتدای مراسم ضمن تسلیت به همه ملت و هنرمندان ایران به‌خاطر فقدان کارگردان و هنرمند متعهد و انقلابی کشورمان به ارائه شرحی از زندگی هنری فرج الله سلحشور پرداخت و با اشاره به جایگاه هنر اسلامی درسینمای ایران گفت: سلحشور یک هنرمند متدین، متعهد و انقلابی بود که با ساخت فیلم های سینمایی  برگرفته از قصه ‌های قرآنی به خوبی توانست در کشور و سایر کشورها هنر اسلامی را رواج دهد و آثارش مورد استقبال گسترده جوامع اسلامی قرارگرفت .

IMG_9071

وی با بیان ویژگی های سینمای دینی و آثار آن در جامعه به نقش مرحوم سلحشور در رشد و توسعه سینمای دینی در کشورمان پرداخت و گفت:  سلحشور از هنر برای حفظ ارزش های دینی و اخلاقی استفاده می‌کرد .

صابری سلحشور را ستاره سینمای اسلامی نامید و درگذشت ایشان را ضایعه‌ای به هنر و صنعت سینمای کشور دانست.

مرحوم فرج الله سلحشور پدر ارجمند حجت الاسلام والمسلمین ایوب سلحشورنیا مسئول دفتر نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان مرکزی می باشد.

photo_2016-03-05_20-02-37

انتهای پیام/ش