حمایت از تولیدات برتر دومین رویداد ملی تولید محتوای دیجیتال بسيج پرونده لوایح مرتبط با FATF در مجمع تشخیص مصلحت نظام بسته شد فرمانده بسیج دارخوین شادگان به شهادت رسید توصیه‌های شهید سلیمانی به سلیمانی‌ها؛ سه پیام اخلاقی به جوانان  ادارات اراک روز پنج شنبه تعطیل شد  بشقابتان را سالم کنید طرح شهید رهنمون در مسجد علی ابن ابیطالب (ع) اراک سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی منصوب شد رصد و شناسایی ۱۵ مورد تخلف انتخاباتی در فضای مجازی شکست هیمنه رسانه ای دشمنان مهمترین رسالت جوانان و نوجوانان انقلابی است
چهارشنبه ۰۲ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۹:۴۷
کد خبر: 25713
تاریخ انتشار: ۱۹ تیر ۱۳۹۶ - ۱۴:۰۹

نیروهای یمنی مقر نظامی مرزی در جازان عربستان را منهدم کردند

ارتش و کمیته‌های مردمی یمن بامداد دوشنبه یکی از مقرهای نظامی مرزی عربستان را در جازان عربستان منهدم کردند.

به گزارش دیار آفتاب؛ به نقل از پایگاه خبری المسیره؛ ارتش و کمیته های مردمی یمن مقر نظامی مرزی جمایم واقع در جازان عربستان را طی عملیاتی ویژه هدف قرار دادند و منهدم کردند.

بر اساس این گزارش، نیروهای یمنی موفق شدند وارد این مرکز نظامی شده و سپس آن را منهدم کنند.

همچنین یگان موشکی ارتش یمن نیز با یک فروند موشک زلزال 2 مواضع مزدوران سعودی را در شهرستا مخا تعز هدف قرار دادند و شمار زیادی از مزدوران سعودی را کشته و یا زخمی کردند.

در تحولی دیگر نیروهای یمنی موفق شدند ارتفاعات راهبردی عنبره واقع در شهرستان متون استان جوف یمن را از اشغال مزدوران سعودی آزاد کنند و خسارت سنگینی به آن ها وارد کنند.

عربستان به همراه چند کشور عربی و پشتیبانی آمریکا ائتلافی علیه یمن تشکیل داد و در 6 فروردین 1394 به این کشور حمله کرد تا 'عبدربه منصور هادی' دست نشانده خود را که از ریاست جمهوری استعفا داده و از یمن فرار کرده بود به حاکمیت بازگرداند.

این تجاوز نظامی تاکنون نتیجه ای جز کشتار بیش از 12هزار یمنی و زخمی شدن ده ها هزار تن دیگر و همچنین آواره شدن میلیون ها یمنی و ویرانی زیرساخت های این کشور نداشته است.

انتهای پیام/م

captcha