سفير جمهوري بنين به استان مركزی سفر می كند آغاز عملیات اجرایی ساخت اولین نمایشگاه دائمی گل و گیاه کشور در محلات جانبازان مایه سربلندی و عزت کشور هستند گلچین مولودی ولادت حضرت ابوالفضل العباس(ع) قضاوت‌های ناصحیح درباره سپاه تازگی ندارد/ ارتش دست از دست سپاه برنمی‌دارد نجات مرد میانسال از عمق چاه 35 متری در خنداب وزش باد شدید و طوفان برای استان مرکزی در راه است مسئول اداره ورزش دلیجان از هیچ تلاشی برای تعطیلی رشته بوکس دریغ نمی‌کند! سروهای سرافراز؛ از حماسه‌‌های غرورآفرین دفاع هشت ساله تا حضور در عرصه سازندگی آئین دو هزار ساله بیل‌گردانی محلات به روایت دوربین
شنبه ۰۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۵:۵۸
کد خبر: 24631
تاریخ انتشار: ۲۹ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۴:۱۱
مدیر کل کمیته امداد استان مرکزی مطرح کرد؛

استقرار 833 پایگاه جمع آوری زکات در عیدسعید فطر/مشارکت 16 هزار حامی در طرح‌های «اکرام ایتام» و «محسنین»

مدیر کل کمیته امداد استان مرکزی با اشاره به اینکه کمیته امداد متولی جمع آوری زکات فطره در استان است گفت: تعداد 833 پایگاه ثابت و سیار به منظور جمع آوری زکات فطره در روز عید سعید فطر مستقر خواهد شد.

به گزارش دیار آفتاب؛ قنبر موسی نژاد، مدیر کل کمیته امداد استان مرکزی در گفتگو با خبرنگار اراک امروز؛ با بیان اینکه زکات به عنوان واجب الهی و دغدغه امروز جامعه اسلامی نیازمند توجه جدی است، گفت: اگر همه مسلمانان زکات اموال خویش را به موقع و کامل بپردازند، هیچ فرد فقیر و محرومی در سرتاسر کشور اسلامى باقى نخواهد ماند.

موسی نژاد با اشاره به اینکه دبیری شورای زکات استان به کمیته امداد واگذار شده، افزود: کمیته امداد متولی جمع آوری زکات فطره در استان مرکزی بوده و تعداد 833 پایگاه ثابت و سیار به منظور جمع آوری زکات فطره در روز عید سعید فطر مستقر خواهد شد.

وی ادامه داد: از این تعداد 698 پایگاه ثابت، 28 پایگاه سیار و 107 پایگاه در مراکز نیکوکاری مستقر می شود.

مدیر کل کمیته امداد استان با بیان اینکه در سال گذشته بیش از 5 میلیارد و 98 میلیون ریال فطریه و کفاره در استان جمع آوری شده است، گفت: مردم استان  مرکزی بیش از 32 میلیارد و 500 میلیون تومان در سال گذشته به نیازمندان کمک کردند که این مساعدت ها در بخش جشن نیکوکاری رشد 38 درصدی داشته است.

موسی نژاد از وجود 130 هزار مشترک صندوق صدقات در سطح استان مرکزی خبر داد و تصریح کرد: در هر ماه بین 400 تا 405 میلیون ریال از صندوق های صدقات جمع آوری می شود و مردم استان مرکزی در سال گذشته 43 میلیارد و 140 میلیون ریال زکات نقدی و غیرنقدی به منظور رفع محرومیت و مشکلات اقشار آسیب پذیر استان پرداخت کرده اند.

وی در ادامه از مشارکت 16 هزار حامی در طرح‌های «اکرام ایتام» و «محسنین» خبر داد و افزود: طرح اکرام ایتام به منظور حمایت از کودکان یتیم و طرح محسنین برای حمایت از خانواده های نیازمند دارای سرپرست بیمار ، از کار افتاده و همچنین فرزندان غیر یتیم خانواده های محروم راه اندازی شده است و در ماه مبارک رمضان با استقبال خوب حامیان همراه بوده است.

مدیر کل کمیته امداد استان  با بیان اینکه میزان فطره سال جاری پس از اعلام مراجع اعظام به عموم مردم اطلاع رسانی می‌شود، خاطر نشان کرد: کمیته امداد امین مردم است و زکات فطریه جمع آوری شده در روز عید سعید فطر به سرعت بین خانواده های نیازمند توزیع خواهد شد.

انتهای پیام/ک

captcha