ساخت 20 خانه محروم در اراک توسط سپاه/پرداخت بیش از 14 میلیارد ریال تسهیلات به طرح‌های اقتصاد مقاومتی برگزاری نخستین جشنواره گلاب‌گیری در محلات 920 هزار نفر از مردم استان مرکزی زیر پوشش بیمه تأمین اجتماعی/نداشتن امنیت شغلی؛ دغدغه‌ کارگران مربی استان مرکزی به عنوان مربی تیم ملی کاراته امید انتخاب شد اعزام بیش از 800 زائر اراکی به اردوهای راهیان نور غرب ورزشگاه فوتبال ساحلی در استان مرکزی ساخته می‌شود طبیعت منطقه گردشگری ریجاب/ تصاویر از خط و نشان‌های برجامی تا قُلک خرج‌های دولت! جشن سرخ‌ها در آزادی/پشت پرده شکایت خسرو از استقلال/ببازید و برنده شوید! آخرین جزییات از سرنوشت مومیایی کشف شده/ خلیل آبادی: منتظر تصمیمات کلان دولتی هستیم
جمعه ۰۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۰۵:۰۸
کد خبر: 24622
تاریخ انتشار: ۲۹ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۹
میرزاخانی بیان کرد

اعلام آمادگی سرمایه گذاران خارجی برای ایجاد 10 نیروگاه خورشیدی در استان/ایجاد نیروگاه سیکل ترکیبی ٣٠٠٠مگاواتی در خمین

نایب رئیس مرکز خدمات سرمایه‌گذاری استان مرکزی با اشاره به اینکه تا کنون 10 متقاضی خارجی برای سرمایه گذاری در ایجاد نیروگاه خورشیدی در استان داشته ایم افزود: از این تعداد پرونده احداث پنج نیروگاه تکمیل شده است

به گزارش دیار آفتاب؛ حسن میرزاخانی نایب رئیس مرکز خدمات سرمایه‌گذاری استان مرکزی در حاشیه جلسه مركز خدمات سرمايه گذاري استان در گفتگو با  اراک امروز؛ گفت: جلسه مركز خدمات سرمايه گذاري با موضوع احداث نيروگاه سيكل تركيبي در شهرستان خمین، با سرمايه گذاري خارجي تشکیل شد.

 میرزاخانی اظهار کرد: یک شرکت انگلیسی قرار است نیروگاه سیکل ترکیبی با توان توليدي ٣٠٠٠مگاوات را در شهرستان خمين احداث کند.

وی ادامه داد: به منظور ایجاد این نیروگاه هماهنگی های لازم با دستگاه های خدمات رسان استان انجام شد و دستگا های خدمات رسان استان هم قول همکاری با این شرکت را دادند.

مديركل امور اقتصادي و دارايي استان مركزي بیان کرد: به منظور ایجاد این نیروگاه شرکت آب منطقه ای متعهد شد، میزان 5 لیتر برثانیه آب نیروگاه را تامین کند همچنین شرکت گاز هم در خصوص تامین گاز این نیروگاه قول همکاری داد.

وی با اشاره به اینکه تا کنون 10 متقاضی خارجی برای سرمایه گذاری در ایجاد نیروگاه خورشیدی در استان داشته ایم افزود: از این تعداد، پرونده احداث پنج نیروگاه تکمیل شده است و منتظر دریافت مجوز از کارگروه زیر بنایی هستیم.

نایب رئیس مرکز خدمات سرمایه‌گذاری استان مرکزی ضمن تشریح مزیتهای قانونی و زیرساختی استان برای جذب سرمایه گذاران خارجی، اظهار کرد: استان مرکزی آمادگی جذب سرمایه گذاری های خارجی را دارد و حمایت های لازم در این زمینه را انجام می دهد.

وی ادامه داد: انباشت سرمایه یکی از پیش نیازهای مهم در فرایند رشد اقتصادی است به طوری که استفاده از منابع مالی خارجی به عنوان مکمل منابع داخلی امری ضروری است.

مديركل امور اقتصادي و دارايي استان مركزي خاطرنشان کرد: امیدواریم با بهره گیری از ظرفیت صنعتی و زیرساخت های موجود اشتغالزایی قابل قبولی را برای استان ایجاد کنیم.

انتهای پیام/ش

captcha