موشک‌های زلزال ۲ تجمع نیروهای ائتلاف سعودی در جنوب غرب یمن را در هم کوبید خروجی های نقل و انتقالات استقلال؛ آبی هایی که رنگ باختند عکس/طلوع آفتاب در نقاط مختلف جهان ترور نافرجام آیت الله خامنه ای/نظر بزرگان درباره یک حادثه تاریخی افزایش چشمگیر آمار 30 درصدی قاچاق در چند سال اخیر/ رد پای جدی یقه سفیدها در واردات اجناس قاچاق! ظریف: دولت عربستان بذر کینه و نفرت را در منطقه می‌پراکند دولت بدون تفنگ تحقیر و تسلیم خواهد شد/فعالیت‌های‌ سپاه‌ در عرصه محرومیت‌زدایی‌ و‌ سازندگی است نه اقتصادی/ اگر‌ فعالیت‌های‌ سازندگی‌ سپاه نبود تحریم‌ها عرصه را بر دولت و کشور تنگ می‌کرد اقدامات آمریکا به تصویب تحریم‌های یکجانبه کشورهای مستقل نقض فاحش حقوق بین‌الملل است/ تجاوزات نظامی به یمن یک تراژدی انسانی را رقم زده است بازخوانی ترور آیت‌الله خامنه‌ای در 6 تیرماه 1360 کشف اسناد ارتباط گروه تروریستی فرقان با آمریکا
چهارشنبه ۰۷ تیر ۱۳۹۶ - ۰۴:۲۸
کد خبر: 24622
تاریخ انتشار: ۲۹ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۹
میرزاخانی بیان کرد

اعلام آمادگی سرمایه گذاران خارجی برای ایجاد 10 نیروگاه خورشیدی در استان/ایجاد نیروگاه سیکل ترکیبی ٣٠٠٠مگاواتی در خمین

نایب رئیس مرکز خدمات سرمایه‌گذاری استان مرکزی با اشاره به اینکه تا کنون 10 متقاضی خارجی برای سرمایه گذاری در ایجاد نیروگاه خورشیدی در استان داشته ایم افزود: از این تعداد پرونده احداث پنج نیروگاه تکمیل شده است

به گزارش دیار آفتاب؛ حسن میرزاخانی نایب رئیس مرکز خدمات سرمایه‌گذاری استان مرکزی در حاشیه جلسه مركز خدمات سرمايه گذاري استان در گفتگو با  اراک امروز؛ گفت: جلسه مركز خدمات سرمايه گذاري با موضوع احداث نيروگاه سيكل تركيبي در شهرستان خمین، با سرمايه گذاري خارجي تشکیل شد.

 میرزاخانی اظهار کرد: یک شرکت انگلیسی قرار است نیروگاه سیکل ترکیبی با توان توليدي ٣٠٠٠مگاوات را در شهرستان خمين احداث کند.

وی ادامه داد: به منظور ایجاد این نیروگاه هماهنگی های لازم با دستگاه های خدمات رسان استان انجام شد و دستگا های خدمات رسان استان هم قول همکاری با این شرکت را دادند.

مديركل امور اقتصادي و دارايي استان مركزي بیان کرد: به منظور ایجاد این نیروگاه شرکت آب منطقه ای متعهد شد، میزان 5 لیتر برثانیه آب نیروگاه را تامین کند همچنین شرکت گاز هم در خصوص تامین گاز این نیروگاه قول همکاری داد.

وی با اشاره به اینکه تا کنون 10 متقاضی خارجی برای سرمایه گذاری در ایجاد نیروگاه خورشیدی در استان داشته ایم افزود: از این تعداد، پرونده احداث پنج نیروگاه تکمیل شده است و منتظر دریافت مجوز از کارگروه زیر بنایی هستیم.

نایب رئیس مرکز خدمات سرمایه‌گذاری استان مرکزی ضمن تشریح مزیتهای قانونی و زیرساختی استان برای جذب سرمایه گذاران خارجی، اظهار کرد: استان مرکزی آمادگی جذب سرمایه گذاری های خارجی را دارد و حمایت های لازم در این زمینه را انجام می دهد.

وی ادامه داد: انباشت سرمایه یکی از پیش نیازهای مهم در فرایند رشد اقتصادی است به طوری که استفاده از منابع مالی خارجی به عنوان مکمل منابع داخلی امری ضروری است.

مديركل امور اقتصادي و دارايي استان مركزي خاطرنشان کرد: امیدواریم با بهره گیری از ظرفیت صنعتی و زیرساخت های موجود اشتغالزایی قابل قبولی را برای استان ایجاد کنیم.

انتهای پیام/ش

captcha