حوزه علمیه فراهان احداث می شود بازار‌روز تفرش درگیر جابجایی مکان و زمان/گلایه کسبه بومی و رضایت مردم از برگزاری بازار‌روز+تصاویر بافت 67 مترمربع فرش دستباف توسط مددجویان خندابی عدم تحقق کامل وعده‌های دولت در سفر به استان مرکزی/رئیس سازمان بودجه استان: تنها 38 درصد اعتبارات این سفر تخصیص یافته است خروج 72 دیگ آلاینده ایرالکو از مدار تولید+عکس اجرای مانور مدیریت بحران در شهرستان کمیجان+تصاویر قاتل نامرئی در زرندیه قربانی گرفت/انفجار گاز شهری در ساوه+عکس امکان خروج از معاهده پس از پذیرش آن مقدور نیست/باید اصل را بر این قرار دهیم که می‌خواهند ما را محدود کنند تست دوپینگ ۴ وزنه‌بردار در مسابقات جهانی مثبت شد/ مدال نقره به موسوی می‌رسد تاکنون ۲۰۱ هزار نفر در کنکور ۹۷ ثبت‌نام کردند/ آزمون سراسری تیرماه
چهارشنبه ۰۴ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۴:۳۲
کد خبر: 24619
تاریخ انتشار: ۲۹ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۴
دادستان عمومی و انقلاب اراک اعلام کرد؛

ضرب و جرح در صدر جرایم اراک/تشکیل پرونده تخلفات انتخاب برای 45 کارمند دولت

دادستان عمومی و انقلاب اراک با اشاره به جرائمی که هم اکنون بیشترین فراوانی را در میان جرائم دیگر در اراک دارند، گفت: در سه ماهه نخست امسال جرم ضرب و جرح با فراوانی یک هزار و 925 مورددر رتبه نخست جرائم شهرستان اراک قرار دارد.

به گزارش دیار آفتاب؛ به نقل از اراک امروز؛ عباس قاسمی، دادستان عمومی و انقلاب اراک به مناسبت هفته قوه قضاییه در جمع خبرنگاران در اراک با گرامی داشت یاد و خاطره شهدا گفت: دادستانی اراک در انجام امور خود رسیدگی عوام گرایانه که نشات گرفته باشد از جریان های سایسی ندارد.

قاسمی اظهار کرد: دادستانی اراک ملاک و معیار اجرای عدالت را اجرای قانون اساسی می داند و در این میسر از تمام تلاش و کوشش خود استفاده می کند.

وی با اشاره به اینکه دادستانی اراک برنامه های خود را بر اساس اقدامات پیشگیرانه و اجرایی انجام می دهد ادامه داد: زمانی با جرم برخورد می کنیم که اطلاعات کافی در خصوص جرم داشته باشیم.

دادستان عمومی و انقلاب اراک بیان کرد: کار دستگاه قضائیه مبارزه با جرم و مجرم است و بدون‌شک تمامی مردم و دستگاههای فرهنگی استان باید در جهت تغییر وضعیت موجود در جرائم  فعالیت کنند.

ضرب و جرح در صدر جرایم اراک

قاسمی به جرائمی که هم اکنون بیشترین فراوانی را در میان جرائم دیگر در اراک دارند اشاره کرد و گفت: در سه ماهه نخست امسال جرم ضرب و جرح با فراوانی یک هزار و 925 مورد در رتبه نخست جرائم شهرستان اراک قرار دارد.

وی ادامه داد: جرائم مربوط به مواد مخدر با یک هزار 903 مورد، توهین به اشخاص با یک هزار 682 مورد، سرقت با یک هزار و 284 مورد، صدمات غیر‌عمدی تصادفات با یک هزار و 137 مورد و تهدید، تخریب، افترا و کلاهبرداری در رتبه های بعدی قرار دارند.

دادستان عمومی و انقلاب اراک با بیان اینکه اکثر این جرائم قابل کنترل هستند افزود: باید همه در عزمی راسخ برای حل آن بکوشند تا شاهد کاهش جرائم در این بخش ها باشیم.

قاسمی ادامه داد: در مجموع سال 95، 13 هزار و 71 پرونده به شعبه های باز پرسی اراک وارد و 13 هزار و 808 مورد مختومه همچنین 24 هزار و 313 پرونده به شعبه های دادیاری وارد و 24 هزار و 127 پرونده مختومه و 11 هزار و 498 پرونده به شعبه اجرای احکام صادر و 10 هزار و 405 پرونده مختومه شده است.

تشکیل پرونده تخلفات انتخاب برای 45 کارمند دولت

وی به تخلفات انتخاباتی در اراک اشاره کرد و گفت: در مجموع در انتخابات ریاست جمهوری 50 پرونده تخلف تشکیل شد که از این تعداد 34 مورد پرونده تخلفاتی در اراک و 16 پرونده هم در سایر حوزه ها تشکیل شد.

دادستان عمومی و انقلاب اراک بیان کرد: همچنین در تخلفات مربوط به انتخابات شوراها نیز در مجموع 31 پرونده تشکیل شد که از این تعداد هشت پرونده در اراک و 23 پرونده در سایر حوزه ها تشکیل شد.

قاسمی با اشاره به اینکه افراد در قالب کارمندان دولتی و غیر دولتی در انتخابات اخیر متهم شناخته شدند افزود: در استان مرکزی برای 45 نفر از کارمندان دولتی (از کارمند تا مدیر دولتی) به عنوان متهم پرونده تشکیل شده است که از این تعداد 21 متهم در اراک و 24 متهم در سایر حوزه ها بوده است.

وی ادامه داد: متهمین غیر دولتی هم 101 نفر بوده اند که 29 نفر مربوط به اراک و 72 نفر هم مربوط به سایر حوزه ها بوده است.

دادستان عمومی و انقلاب اراک اضافه کرد: در بحث متهمین انتخابات سه متهم هم در فضای مجازی وجود داشتند که شناسایی شده اند ولی تاکنون موفق به دستگیری آنها نشده ایم.

وی با بیان اینکه بررسی تخلفات انتخاباتی همچنان ادامه دارد بیان کرد: به برخی پرونده ها رسیدگی شده و بعضی از پرونده ها به دلیل شرایط خاص به مرکز ارسال شده است.


انتهای پیام/ک

captcha